Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Škoda, že už mi místní spammer a grafoman Pavel nevysvětlí, v čem mám gramlavý pracky, když mi vypadavá našeptávač v messengeru a háže mi foťák chybu.

No díky bohu dodrží slovo a potáhne o dům dál.
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Tak deset je solidni cena, Ms bych rad klidne podporil jako uz drive ale oni musi nejak motivovat vyrobce hw a vyvojare aplikaci, to se bohuzel stale nedeje.
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Mirdyn »

Mohu potvrdit, MEGA je super úložiště :tlem:
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Mahtiel »

Pavle, zástavám se Smetyho a stojím si za tím, žes přestřelil a měl by ses mu omluvit... Smety psal holá fakta o nedokonalosti OS + je na něm rozhodnutí, obdobně jako na dalších, zda nakonec změní platformu...
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od JirkaTom »

SmetyCZ píše příspěvky, které mají hlavu a patu a jsou pro tohle fórum přínosem. Jsou k věci a nezaznamenal jsem, že by někoho napadal. ;-)
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Mirdyn píše:Mohu potvrdit, MEGA je super úložiště :tlem:
To bezpochyby ale na jak dlouho, klickuje v zakonech a pokracuje kde megaupload prestal, tohle fakt ne....zadne extra dulezite a cenne soubory na cloud nenahravam ale zit v nejistote kdy to urady odpoji a pan pujde brucet, to se radeji spokojim s mensim prostorem ale jistotou, v podobr MS.Google.Dropboxu a dalsich.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

Smety: Nikdy ma to nenapadlo kontrolovat. Tak som pozrel do Onedrive, a nic sa nenahrava. Odfotil som cosi, pustil zase Onedrive a uz vidim, ako sa to uploaduje. Tak kde je problem? Nemas nieco s Wifinou?
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Mahtiel »

Mne OneDrive jednou ukazoval nenahrání asi 3 fotek, které jsem vyfotila několik měsíců dozadu, s tím že v seznamu k nahrání.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od relouth »

velakrat v minulosti sa mi stalo to co smetimu,cize..novy onedrive mi to uz nerobi
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od tgriger »

@SmetyCZ: Plne chápem o čom píšeš. WP sa mi páči, ale je tam priveľa vecí nedotiahnutých a polofunkčných. Mal som 930, 950 i 950XL. Teraz mám Edge 7 a proste všetko funguje ako má. Nemusím mať strach že chcem pustiť fotoaparát a telefón sa reštartuje. To je len príklad, niekto tu písal že píšeš každú maličkosť, to sú práve veci ktoré rozhodujú o spokojnosti užívateľa. Tváriť sa že to nie je alebo že to nepotrebujem nie je riešenie. Produkty MS ma živia, o to som smutnejší že to vedú od 10 k 5 :-(
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

qwerty píše:Smety: Nikdy ma to nenapadlo kontrolovat. Tak som pozrel do Onedrive, a nic sa nenahrava. Odfotil som cosi, pustil zase Onedrive a uz vidim, ako sa to uploaduje. Tak kde je problem? Nemas nieco s Wifinou?
Nemám, jsem na cca 50Mb netu. Na tý samý wifině funguje přítelkyně se stařičkou L920 s WP8.1 a všechno v cajku. A že by se jednou kousla? Mezitím jsem prošel tak přes cca 6 dalších wifin.

I kdyby se to joooo kouslo, tak sakra, u kdejaký kraviny se to ptá, jestli jsem spokojenej a u takový poměrně důležitý věci to nezařve?
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

No, zatím jsem si musel zvýšit fup kvůli W10, na data je nenažranej, přijde mi že si žere i když je připojenej na Wifi - předtím jsem to přičítal tomu, že docela wifi blbla v insideru, tak že jsem si nevšiml, že jsem na mobilních datech, ale teď už skoro neblbne a data žere pořád - řeším to momentálně tak, že prostě data vypínám, když jsem na wifi... Jinak celková optimaizace sítí a windows (desktop i mobil), zdá se mi nějaká podivná. V práci máme špatný ADSL připojení a na něm vždycky, kdy si kterýkoliv z PC usmyslí stahovat aktualizace, tak je to vždycky o tom, že po dobu stahování aktualizací je internet na jiných PC nepoužitelný. Problém je, že to pozoruju i doma, kde mám VDSL 20Mb, který většinu času opravdu těch 20Mb jede, upload 2Mb, připojení stabilní.
Luks
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 422
Registrován: pon čer 27, 2011 20:04
Zařízení: Galaxy S7 Gold
Bydliště: +- Semily

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Luks »

Data při Wifi mi to žere už od WP8.1
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Aktualizace na desktop W10 jsou hodně nenažrané na šířku pásma. Ať stahuju kdekoliv, tak na ostatních zařízeních je internet nepoužitelný :/

Ale jinak data i na Wifi mi to stahuje už od dob WP8 na L920. Ve W10M se to dá dokonce i vypnout, tak mrkni do nastavní ;)
invia
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: ned led 11, 2015 14:46
Zařízení: lumia 930

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od invia »

Potom je chyba nekde v routeru ;). Ja muzu stahovat na 2 PC současně a na notebooku jede internet normálně.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

invia: jasně, chyba v routeru, v linux serveru, doma v modemu, nebo v dalším zkoušeném modemu. JJ, všude jinde, ale hlavně to není chyba win :). Mám tak trošku s HW zkušenosti, takže ano, je to chyba na straně MS.
EDIT: V práci budu testovat jednoho Wifi poskytovatele, tak jsem zvědavej, jak to bude chodit tam, protože co jsem zatím vypozoroval na optice, která má parametry 20/20, vypadá, že můžu pustit 5 aktualizací najednou a dá se normálně fungovat.
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Daff_Cz »

Pokud se připojím na wifi, tak vypínám data...
invia
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: ned led 11, 2015 14:46
Zařízení: lumia 930

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od invia »

pogo8303 píše:invia: jasně, chyba v routeru, v linux serveru, doma v modemu, nebo v dalším zkoušeném modemu. JJ, všude jinde, ale hlavně to není chyba win :). Mám tak trošku s HW zkušenosti, takže ano, je to chyba na straně MS.
EDIT: V práci budu testovat jednoho Wifi poskytovatele, tak jsem zvědavej, jak to bude chodit tam, protože co jsem zatím vypozoroval na optice, která má parametry 20/20, vypadá, že můžu pustit 5 aktualizací najednou a dá se normálně fungovat.
Nemusíš mne osočovat tim, ze bych byl neobjektivní. Klidně ti tu své "nadávky" na win 10 jak na desktopu tak na mobilu napíšu na několik A4 stran :D. Jak už sem psal, mám doma několik PC s win 10 a jeden mobil, ale tvůj problem jsem nikdy neměl, proto sem uvedl jako možný problém router.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

Nic takového jem nenapsal, tak nečti něco mezi řádky. Vypsal jsem ti pár věcí, které jsem zkoušel, tys napsal, že problém BUDE router :). A jestli máš nějakej net s vyššími hodnotami než standard dsl, tak je vysoce pravděpodobné že se tě ten problém netýká.
invia
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: ned led 11, 2015 14:46
Zařízení: lumia 930

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od invia »

Pochopil sem tak tu větu, o tom, že za nic nemůže microsoft ;). Mam 50/50 to je fakt. Pokud mas nějaký "lepší" router jako třeba mikrotik, zkus si při stahování aktualizací spustit torch a sledovat provoz. Pokud si vzpomenu, taky na to mrknu. Pokud ti to dokáže zahltit celou linku, nejspíš by to aktualizace stahovalo najednou z mnoho zdrojů (něco na způsob torrentů).
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů