Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od vormen »

Tak ta budoucnost mobilních windows se začíná vyjasňovat :-)
Katikakus
varování
varování
Příspěvky: 57
Registrován: pát led 30, 2015 9:35
Zařízení: Sony

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Katikakus »

We know from past reports that Microsoft sold 5.8 million Lumia phones in the first quarter of its 2016 fiscal year, followed by 4.5 million in the second quarter and just 2.3 million in the third quarter. Through simple subtraction, it appears Microsoft sold approximately 1.2 million Lumia phones in its final quarter of its 2016 fiscal year (which is the second quarter of the regular calendar year).

Jo, 1.2 milionu Lumii za Q2/2016, tomu rikam jasna budoucnost...
vauvauvau
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 206
Registrován: stř zář 11, 2013 12:01
Zařízení: LUMIA 950

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od vauvauvau »

Microsoft sa chystá prepustiť ďalších 2 850 zamestnancov v najbližších 12 mesiacoch ako súčasť reštrukturalizácie. Celkovo tak v nasledujúcom roku prepustí okolo 4 700 zamestnancov, z ktorých 1 850 je zo segmentu smartfónov, informovala agentúra Reuters.

- takze sa prepusta aj tento rok a aj sa bude, ak by som bol Fin dost by ma to sralo ak by niekto kupil nieco co vzniklo v mojej krajine,kupil to a potom to rozprasil na prach, nech uz je buducnost smartphonov od ms akakolvek ludia si zakoduju do hlav co prasiatka vo vedeni ms robia a nakonec si to odsere aj tak bud konzument takze ja alebo zamestnanec

- ja by som fakt radsej prehltol nasadenie androidu a zachovanie mobilnej divzie zo starych cias ako tieto experimenty furt dookola
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od vormen »

Už tady kvůli těm praktikám si tohle v budoucnu rozumně uvažující člověk nemůže koupit.
finchcz
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 384
Registrován: pát říj 11, 2013 22:42
Zařízení: Samsung Galaxy A5 (2017), Lumia 920 (WP8.1)

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od finchcz »

SmetyCZ píše:Přechod - řešil jste už někdo tohle dilema? Přecházel jste někdo třeba na Android? Byly s tím problémy, které se pro majitele Windows Phone / W10M nedají zkousnout?r
Prechazel jsem minuly tyden na Samsung A5 (2016) s Androidem 5.1.1 a vetsi problemy jsem nezaznamenal, dokonce jsem nakonec nasel i pomerne lehky zpusob, jak prenest SMS (v pripade nouze bych se bez nich stejne obesel).
Jedine, na co si zatim pomalu zvykam, je nepritomnost GS. I kdyz jsem nasel appku, ktera tohle resi (vcetne double-tap to wake), zdalo se mi, ze az moc zere baterku, tak ji zatim nepouzivam. No v pristich dnech to otestuju vic...
vauvauvau
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 206
Registrován: stř zář 11, 2013 12:01
Zařízení: LUMIA 950

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od vauvauvau »

nech tie prasiatka vo vedeni preriedia sami seba,za zle rozhodnutia panov si vsetko teraz odseru zamestnanci, zatial to vyzera ze buducy fon od ms bude tak drahy ze svoju 950tku budem sanovat ako oko v hlave
szoustal
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: stř črc 05, 2006 13:50
Zařízení: Mate 10 Pro, Samsung S8, Lumia 950 Black,

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od szoustal »

Také jsem víceméně již přešel. mám sice ještě Lumia 950, ale už ji víceméně nepoužívám a synovu L950 taky vyměním brzy za Android. Ze začátku jsem si musel zvykat, dlaždice jsem měl opravdu moc rád pro jejich přehlednost, ale teď už nemám žádný problém. Mám S7 Edge, rychlost oproti Lumia 950 fakt neporovnatelná a to byla vždy deviza telefonů s WP8. Foťák se mi zdál maličko lepší u Lumie, ale Samsung je při focení tak rychlej, že i fotky v pohybu jsou ostré, kdežto u L950 než zaostřil a vyfotil, tak fotka byla rozmázlá. A co se týká aplikací, tak tam není co řešit. Prostě na Android je toho spousta a pořád se aktualizují a vyvíjí. Na cokolov jsem si vzpoměl, že bych potřeboval, tak jsem našel aplikaci a kvalitní, Musí to být ale určitě telefon minimálně s android 5, lépe s 6-kou, která už je fakt velmi dobře vyladěná a zabezpečená.
vauvauvau
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 206
Registrován: stř zář 11, 2013 12:01
Zařízení: LUMIA 950

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od vauvauvau »

teraz sa toho kopu pise o app camera pix od ms pre ios, toto ma tak vie nastvat, sak fajn nech to je aj pre panenku mariu ale v prvom rade to ma byt na msstore, z tohoto clovek potom bere krc a musi sa ist ozrat
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Kdybych měl chlastat při každým failu, co MS udělá, tak už mám VIP permici u Nešpora.
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tade »

:-D :-D :-D Asi tak!
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

Taky končím, L640 je poslední, další bude iPhone SE.... zde jsem napsal MS na základě nejen u mě bugu s nezaznamenáním polhy v Kameře...

Právě proběhla aktualizace Kamery na v. 2016.722.11.0. Po jejím spuštění se telefon na polohu neoptal a jak jsem již uvedl, s předchozí verzí poloha byla zaznamenána. Nyní se ovšem vrátil starý problém, poloha je u Panoramy, u normálního režimu ne!

Nemám Vám (ne Vám osobně, Romano, ale Microsoftu) říct "běžte s takovým polofunkčním systémem který se chová na každém zařízení a po každé instalaci jinak, běžte s ním do pr*ele!".

Od Androida jsem před 3 lety odešel proto, že jsem chtěl systém, který by sloužil mi a já se v něm nemusel vrtat. Opak je pravdu. Ve Win 10 se musí uživatel (a zdaleka se nejedná jen o Insidery) vrtat mnohem více, systém se chová nekonzistentně nejen na různých zařízeních, ale i na stejných kusech podle toho, jak se "vyspí". Celý víkend jsem strávil tím, že jsem PĚTKRÁT přes Windows Device Recovery Tool nahrával osmičkový FW (na Hard Reset kašlu, protože bych musel, s tím krámem jmenujícím se Microsoft Lumia 640 Dual LTE regulérně mrsknout o zeď kdybych měl ještě trpět ten nedodělaný drek jmenující se Facebook Messenger, který nechápu proč si nehrajete s polofunkční Betou ale ofiko Messenger nenecháte stabilní osmičkový..)... takže 5x jsem se musel vracet k osmičkám, abych si ponechal osmičkový Messenger a aktualizoval aplikace ručně. Bohužel "chování" W10M ve smyslu, že po jedné instalaci nefunguje poloha, po druhé zase nemluví Windows Mapy, po třetí se zase v osmičkovém Store zakoupené aplikace (Simple Calendar, Navigon) tváří jako trial atd... takže až napopáté běhá vše košer... pět instalací od osmiček bez obnovy zálohy a nakonec se aktualizuje Kamera abych se v neděli večer vrátil tam, kde jsem začal v sobotu ráno?

Myslíte si, milý MS že mám na čele napsáno "jsem idiot"? Mám v MS storu za hlavně navigační SW utraceno asi 10000 CZK, ale vemte jed na to, že tam ty prachy nechám a můj další telefon bude postaven na jiném OS. Rok po uvedení W10M totiž nefungují naprosto zásadní funkce a další updaty aplikací je jen zhoršují. Zy svůj život jsem měl 3x HTC s Windows 6/6.5 a nyní čtvrtou Lumii, nemám problém se označit za "Windows pozitivního", ale sorry - nejsem d*b*l!!

Nehodlám již s telefonem dělat jediný HR, to jej raději zahodím a odplivnu si až mě bude natolik štvát, ale moje míra trpělivosti přetekla.

S pozdravem, Radek Hotový
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Mahtiel »

Rado, máš pravdu, že každý telefon se chová jinak. Máme s manželem oba Lumii 640 LTE a třebaže osobně jsem navigaci na mém kousku rozmluvila, manželova nejde. Zkoušela jsem stáhnout jiný jazykový balíček, ale ten stáhnout nejde. A HR manžel nechce. Nechce se mu kvůli navigaci vše znovu nastavovat. Manžel rovněž používá svůj mobil jako pracovní nástroj a síří ho, že v mobilu není český jazykový balíček, aby mohl třeba během jízdy autem namlouvat sms nebo emaily. Exitují pouze aplikace tretích stran na online způsobu. Mne vyloženě síří Edge a to, že mi neustále vyskakuje Aliexpress. A predikce textu je čím dále méně použitelná. Vadí mi, že MS letos mobilní sekci vyloženě zazdil. A hláška, že mobilní sekce není letos na pořádku dne, je neomlouvá. Třebaže mobilů s Windows ubývá, přesto se jedná o nezanedbatelný trh...
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

hotovyrado
Popravde jsem prekvapen, ale chapu tve rozhodnuti, s iPhone SE chybu neudelas a cena je plne adekvatni tomu, co nakonec dostanes.
Bohuzel na mobilni win bylo nejvetsi spolehnuti u verzi WP7 a 8, o trochu mene u 8.1 ale i u finalnich buildu (insider testovaci nezminuji proc taky) s w10m jak na kterem telefonu a ms se to vymklo z ruky, podobne jako google android, chce to vic hledat a zkouset.
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

Jedna jediná věc, která se nedá nahradit aplikací třetí strany, potažmo lehce oželet, která mě nutila jít do W10M z WP8.1 GDR2 jsou offline mapy na SD kartě (nacestuju ročně 30+ tisíc km, na mapách a navigacích si zakládám) a už v tomhle se mi hnusí Microsoftí jednání z pozice síly, kdy zařízl Lumia Storage Check Beta s tím, že pokud chceš mít offline mapy, tak buďto musíš koupit drahý 16+GB přístroj nebo jít do Desítek.... Být stále možnost map na SD, zůstanu u GDR2. L640 mám měsíc, takže ji nechám dožít s tím, že napřesrok se opravdu nebudu cítit vázán koukat na další mobil s Windows.. jasně, nechám se mile překvapit, ale bazírovat na MS už fakt nemíním....
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Pokud se za rok situace zlepsi, MS bude uspesny se surface phone, nabidne jej v rozumnych velikostech od 5.2" a cenach 10k vyse a rozjedou se i ostatni preslapujici vyrobci, kteri se uz jednou spalili treba huawei a nechteji vyhazovat penize oknem, proc ne...ja ale tomu druhemu prilis neverim, ms umi vyrobit, udelat pomerne slusny os,ale nedokaze vyrazneji prosadit, komunita kolem mobilnich win ridne a hlavne platformu zacinaji opoustet jak jednotlivi developeri, tak vyvojarska studia, zadarmo to nikdo delat nebude a mob. win jsou postaveny zcela jinak, ne jako konkurencni "reklamosystem" kde maji aspon nejaky drobny prijem co jim google prenecha, se zobrazovane reklamy, mozna proto je i android, at je jaky chce, tak uspesny a rozsireny, cisla jsou dulezita, nikoliv jak casto ctu od htcjirky, ze cisla a trzni podil, nic neznamenaji, je to nesmysl a mozna to uz zacina pozorovat a hlavne chapat take.

hotovyrado
Radku takze pokud jsem te dobre pochopil, v w10m znemoznil presun aplikaci a v tvem pripade offline mapovych podkladu na pametovou kartu? tyka se to vsech lumii (jine telefony nezminuji, krome jednoho low od aceru nejsou) nebo jen konkretnich modelu prosim?
Nemohi si vzpomenout zda jsem to tehdy u byvale L640DS mel v vnitrni pameti, nebo na 32GB SanDisku, mam ale pocit ze to v nastaveni presunout snad slo.
Kazdopadne jsem tech 300MB nebo kolik, co stahly Mapy od MS nejak neresil, mapy mam v telefonu jen jako nouzovku a v praci mam PNA garmina nuvi 55LTM
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od koumes »

Taky neco plknu,jelikoz testuju ruzna zarizeni.Mel sem L650 a par dnu me bavila,pak sem stale jel na SGN3.
Nedavno sem mel L950XL DS a docela prekvapila rychlosti a funkcnosti apek.To co mam na droidu sem mel i na WIN a neco chybelo nebo nebylo.Placene app nemam na win a neni to hlavni mobilni OS pro me.Jinak bohuzel top modely jsou rychlosti jak 3 roky stare droidy,ale funguji.Mit win10P pak bych i zakoupil nektere app,ale na insideru bych jel a neresil BUGy.Je to testovaci!
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

Tedy > existovala aplikace Lumia Storage Check BETA (ne bez BETA), která uměla nastavit offline HERE mapy na SD kartu, ale od jarního 2015 updatu tahle aplikace nefunguje, respektive nijak (ani přes Deploy utility) ji do jakýchkoliv Woken nedáš. Pokud máš WP 8.1 instalován cca do 03/2015 a neděláš Hard reset tak ti mapy na SD zůstanou, pokud zresetuješ, s mapami na SD se rozluč.

koumes > aplikační základna mě netrápí, ale problémy které mě vytáčejí rozhodně nejsou záležitostí insideru, poloha u fotek, Misrosoft Mapy které mluví/nemluví, aplikace zakoupené v osmičkovém Store se v desítkách tváří jako nekoupené.... Pozítří se nynější Insider přesune do ofiko updatu, opravdu si myslíš, že problémy zmizí? :-D
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

U tebe je bohužel problém, že se bráníš HR na desítkách... ty upgrady jsou většinou nespolehlivé a vedou k takovýmto anomáliím...
hotovyrado

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

Nemám nic proti HR (naopak, nemám problém přecházet k aktuálnímu systému až z 8.1 bez obnovy zálohy pěkně z čistého systému), ale dělat nyní HR rovná se defacto vzdát se Messengeru, jakože ten desítkový je nepoužitelná aplikace. A mezi námi, HR není všespasitelný, telefon se pokaždé chová jinak
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od JirkaTom »

Mahtiel píše:Rado, máš pravdu, že každý telefon se chová jinak. Máme s manželem oba Lumii 640 LTE a třebaže osobně jsem navigaci na mém kousku rozmluvila, manželova nejde.............
S tímhle nemůžu souhlasit. Pokud budeš mít dva stejné mobily (řekněme ty L640 LTE se stejným firmwarem) a budeš s nimi provádět SROVNATELNÉ úkony, půjdou oba stejně. Pokud ale budeš na jednom provádět pokusy s Insider programem, míchat buildy a na druhém ne, pak se oba budou chovat jinak.
Pokud ale (například) na oba dáš pomocí WDRT W.8.1, potom poslední build W10 a stejné aplikace, PŮJDOU oba stejně. Také je třeba dodat, že vše nesmíš uspěchat a netrpělivě manipulovat s mobilem, který ještě není plně připraven a aktualizován.
Hodně věcí je u W10M, stejně jako u Androidu i IOS záležitostí konkrétního uživatele... ;-) :)
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů