CP: Jaký ma vliv na výdrž a útok v boji?

Tipy, triky & řešení problémů, všeobecná diskuze o Pokémon GO
Odpovědět
PhoenicurusOchruros
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř črc 27, 2016 7:21
Zařízení: LGG2

CP: Jaký ma vliv na výdrž a útok v boji?

Příspěvek od PhoenicurusOchruros »

Ahoj, jedna věc, kterou jsem nikde na webu nenašel: moc jsem nepochopil „matematický“ princip CP – každý pokémon má HP, CP a hodnoty útoků.

Chtěl bych pochopit, jaký má CP vliv na výdrž a útok v boji – dejme tomu, že bych měl například dva pokemony:
1) s CP 1000, HP 20, utokem 10
2) Druhého s CP 100, HP 20, útokem 10. (berte to jen jako příklad pro vysvětlení)
Dal bych si s nima teoreticky souboj, ve kterém by se ani jeden nebránil. Snazil bych se je zlikvidovat pro názornost pokemonem s CP 100, HP 20, utokem 10. Pokud odhledneme od toho, že ne každý pokémon je vhodný na toho či onoho a vezmeme to čistě „matematicky“, tak prostě nechápu, jaký v tom souboji má CP vliv. Pokud mám utok 10 a oba pokemoni maji HP 20, mel bych je teoreticky oba zrusit na dva zasahy. je to tak?

A opačný případ, kdy bychom je posuzovali z hlediska útoku. Dejme tomu, že bych se se svým pokémonem s CP100, HP20 nebránil a nehcal se zrušit jak od pokémona s CP 100, tak pak od pokemona s CP1000, kde by teoreticky meli oba stejny zakladni utok 10 (a pouzivali jen ten).

Tak nejak vím, že ten s CP 1000 mě zruší hned, zatímco tomu s CP 100 to bude trvat, ale nechápu, jak je to „matematicky“, když „útok“ mají oba stejný.

Chtěl bych nějak přesněji pochopit, jakým způsobem CP ovlivní:
1) utok
2) obranu
Je někde nějaký vzoreček, podle kterého se to chová?

Prostě pořádně nechápu, co to CP je za veličinu, protože když chytím pokémona, koukám hlavně na jeho hodnoty útoku a pak na HP vzhledem k CP. CP a HP pak rostou, ale pokud neevolvuju, útok zustává stejný. No a prostě nechápu, když se CP říká combat power, jakým způsobem tu útočnou sílu CP vylepší. Kdyby byl někde vzoreček chování, byl bych rád. Asi by mi to dost pomohlo pochopit princip.

Tušíte někdo? :-)
wasa
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: čtv črc 21, 2016 11:16
Zařízení: Huawei Y5II Dualsim

CP

Příspěvek od wasa »

Jeste se do toho kalkuluje level hrace
https://www.reddit.com/r/pokemongodev/c ... an_update/" onclick="window.open(this.href);return false;
PhoenicurusOchruros
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř črc 27, 2016 7:21
Zařízení: LGG2

CP: Jaký ma vliv na výdrž a útok v boji?

Příspěvek od PhoenicurusOchruros »

Dík, no to je teda nářez :-). Angličtině moc nevládnu, nešlo by to hodit stručně do češtiny, pls??? :-)
Krusty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: čtv srp 25, 2011 20:38
Zařízení: iPhone 6 64GB
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

CP: Jaký ma vliv na výdrž a útok v boji?

Příspěvek od Krusty »

CP je zkrátka to, jak je pokémon dle matematické kalkulace vzorce "dobrý". Čím větší CP, tím větší všestranost. Pokud bude mít pokemon útok 100, ale život 10 (popř. naopak) bude mít méně CP než pokemon co má 50 HP a 50 Attack.
xsahr
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pon črc 18, 2016 12:38
Zařízení: HTC ONE E9

CP: Jaký ma vliv na výdrž a útok v boji?

Příspěvek od xsahr »

CP = Combat Points = bojové body

Není to jedn další položka ale souhrn všech schopností. Obsahuje tedy již HP, sílu s druh útoku .. atd. Tzn. pokémon s vyžším CP je vždy silnější. Stačí tak o 200-300CP víc jak soupeř a úplně ho rozdrtíš. Na druhou stranu nesmíš být "week" slabý/náchylný na jeho útoky. POkud se někde ukazuje super effective tak je něco špatně. :-) Pokud to tedy není u tvého útoku.
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů