Který z Pokémonů je lepší?

Chcete začít hrát a nevíte si s něčím rady, nebo se naopak chcete podělit o svou strategii? Tohle je to pravé místo pro vás.
Odpovědět
Cihlička
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv črc 21, 2016 12:07
Zařízení: HTC One M8s

Který z Pokémonů je lepší?

Příspěvek od Cihlička »

Ahojky, mám dotaz.
Jedná se o Pokémony stejného druhu. Pokud vlastním více Pokémonů stejného druhu, mohu si mezi nimi vybrat, kterého si ponechám a kterého pošlu profesorovi do laboratoře. Momentálně vlastním dva hady - Ekans. Jeden z nich má CP 73 - tudíž by logicky měl být silnější než můj druhý Ekans, který má CP 49. Když ale rozkliknu profily obou hadů, zjistím, že útoky Ekanse (s CP 49) mají hodnotu 10/60 (běžný útok/speciální útok), zatímco útoky "silnějšího" Ekanse (s CP 73) mají hodnotu pouze 6/15.
Můj dotaz tedy zní: Který z těchto dvou Pokémonů je silnější?

Moc děkuji za radu. :)
LocoJLP
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv črc 21, 2016 15:05
Zařízení: Samsung Galaxy Ace 4

Který z Pokémonů je lepší?

Příspěvek od LocoJLP »

Nazdár,
Zlepšil bych toho se silnějšími útoky pomocí power-upu a toho druhého bych poslal profesorovi. Protože CP zvýšit power-upem dokážeš, ale ty útoky podle mě jen tak nevylepšíš...
Bibo
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: čtv zář 22, 2011 9:16
Zařízení: iPhone 5

Který z Pokémonů je lepší?

Příspěvek od Bibo »

Jsem nevěděl, že se to může lišit i takto. Zatím jsem to dělal tak, že jsem vždy odeslal profesorovi toho s nižším CP. Dívám se a mám 2x Venonat, jednou CP101 a útoky 12/15 (druhý je Poison fang) a druhej CP74 a útoky 12/35 (Psybeam). Takže bych si spíše měl nechat toho druhého? Nebo když dám power up tak se mu pak i změní útok?
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Který z Pokémonů je lepší?

Příspěvek od kllr007 »

do CP sa rataju vsetky data, tj aj health a pod. A vysledna hodnota sa nejakym algoritmon premeni na CP.

Takze ano, aj pokemon s mensim CP moze byt silnejsi.
johnyrk
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pát črc 22, 2016 11:32
Zařízení: xiaomi MI2s

Který z Pokémonů je lepší?

Příspěvek od johnyrk »

mě by zase zajímalo, jak ty úoky jsou vedené atd. ne tam nějaká rezistance či naopak průchodnost? myslím u stejného typu jednotky ty jiné útoky?
například, potřebuje více nabití. dává menší dmg, ale použije to 5x po sobě? nebo že je útok silnější, ale může minout?
tyhle věci mi tu docela chybí, aby člověk věděl, jak to má správně uchopit.
poznávat to až v aréně, kdy do pokemona s nejvyšším CP, co do něj narval 10k prachu a 2 evoluce, že je nanic a pokemon s CP o 200 ho vypráská prakticky kdykoliv je špatně.¨

Edit:
tak jsem našel tabulku možných útoků, ale chytřejší z toho nejsem... :(
https://pokemondb.net/move/all#water
např hypno, můj nejsilnější podle CP, ale má zen headbutt a shaow ball. jsou tam i s vyšší speciálkou, základní útok mám snad max. navíc ta moje specálka co má dmg 40 se nabíjí 3 kola, pak tam je ale třeba psychic, který má dobu nabití 2 a dává 50 dmg. :/
xsahr
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pon črc 18, 2016 12:38
Zařízení: HTC ONE E9

Který z Pokémonů je lepší?

Příspěvek od xsahr »

CP = Combat Points = celková síla pokémona v boji. Proto by vždy pokémon s vyžším CP měl být silnější. A ano, tím jak se powerupuje se mohou změnit i druhy útoku.
johnyrk
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pát črc 22, 2016 11:32
Zařízení: xiaomi MI2s

Který z Pokémonů je lepší?

Příspěvek od johnyrk »

jak už někde psali, je to vypočítáváno z mnoha faktorů, ne vždy vyšší CP znamená nutně lepšího pokemona.
například se koukni na tabulky útoků jak norma, tak speciálek, jak jsou jiné u jednotlivých typů a rozhoduje to docela dost. nicméně našel sem konečně jednoho, co měl vysokou počáteční úroveň, měl luxusní jak primar, tak special, evolvnul jsem ho a on si ty útoky sám změnil :(
bohužel to byla ta krysa, hodil si to na quick attack a dig, tzn úplně nanic, přitom měl předtím tackle a body slam.
takže jsem zase na začátku s tím, koho tunit. nedá se to určovat podle útoků neevolvnutého, tzn že se dá jet zase jen podle CP, kdy u daného typu se to nahání pouze tím, jaká úroveň se podaří chytit...
Vilas1979
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát črc 22, 2016 16:42
Zařízení: OnePlus One

Který z Pokémonů je lepší?

Příspěvek od Vilas1979 »

Dokud nebudeš chytat pokemony kolem CP400, nemá smysl plýtvat stardust na power up, což je někde cca kolem levelu 20. Dokud nebudeš mít level 20, tak dávej jen evolve. Nejlíp si to vypočítat tak, abys až na levelu 9 dostaneš lucky egg (2x XP po dobu 30 minut) jsi měl připraveno dostatek candy a pokemonů pro evolve, cca 60 kousků jde za tu půlhodinu stihnout. Je potřeba být trpelivý, až to budeš mít, dáš lucky egg a půl hodiny jen evolvuješ, jde se dostat i na zisk 60k XP, což tě katapultuje o pěkných pár levelů nahoru. Jako bonus je dobrý si ještě odchodit ideálně 2 vejce těsně před vylíhnutí a během tý půhodiny je dochodit, s 5 nebo 10km máš šanci na novýho pokemona do pokedexu čili s lucky egg 2000XP za každý vejce.

Čili dávat power up na tyhle Ekanse se vůbec nevyplatí, nech si zatím silnějšího, ať máš přehled, kolik máš jejich candy, o pár levelů výš budeš chytat 200+ a tyhle pošleš profesorovi. A i když našetříš na evolve Ekanse, počkej na nějaký 400+. Evolvovat během lucky egg je nejlepší ty nejběžnější a nejlevnější pokemony pro evolve, pidgey, weedle, zubat (ok, blbě se chytá a stojí 50 candy), caterpie.
johnyrk
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pát črc 22, 2016 11:32
Zařízení: xiaomi MI2s

Který z Pokémonů je lepší?

Příspěvek od johnyrk »

Diky konecne nazor, co stoji za to.Jsem bohuzel jen cerstvy lvl 10, dustu malo a evolve za mnou. Ale da se to ted chytit, jak ty radis.Diky
Vilas1979
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát črc 22, 2016 16:42
Zařízení: OnePlus One

Který z Pokémonů je lepší?

Příspěvek od Vilas1979 »

Pokud máš ještě lucky egg, nic není ztraceno, chytej všechno, co můžeš, hlavně pokemony levný na evolve. Pokud už lucky egg nemáš, i tak se dá, další dostaneš na levelu 15, snaž se do té doby našetřit dostatek evolvů, například 60 pidgeyů a tomu odpovídající počet candy takže 720, nebo cokoliv jinýho běžnýho levnýho (weedles, caterpies, zubats). Vím, zní to šíleně, ale čekání se vyplatí, nemá smysl spěchat do arén pokud na to nemáš. Šetři stardust. Neevolvuj pokemony, který jsou vzácný, za to ty XP při lucky egg zase nestojí, například Eevee, pokud nesedíš na nějakým šíleným hnízdě, počkej si na CP500+, kterou chytneš až někde na levelu 20. Z ní máš Vaporeona CP1400 uplně v pohodě po evolvu. Suma sumárum do levelu 20 se leveluje strašně rychle a tvý top pokemoni jsou během pár dnů bezcený, na levelu 20-21 se levelování hodně zpomalí a tady je teprve čas na boj v arénách, na evolvování vzácnejch pokemonů a jejich power up. Samozřejmě souboje v arénách můžeš zkoušet i dřív s tím co máš, revive a potions máš určitě nafarmíno dost, takže proč ne. Ale nesnaž se to urychlit powerupováním pokemonů dřív než na levelu 20. Šetři stardust!
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Který z Pokémonů je lepší?

Příspěvek od koumes »

NECITUJTE prispevky nad vasimi.
bleptys
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: úte srp 16, 2016 21:31
Zařízení: SonyXperiaZ5

Re: Který z Pokémonů je lepší?

Příspěvek od bleptys »

Jestli chcete zjistit který pokemon je lepší musíte si stáhnout ivs kalkulačku a podle toho vypočítáte který pokemon je lepší. Co se týče útoků viděl jsem tabulky které ukazují které útoky jsou pro pokemona nejlepší podle rychlosti útoku a nabíjení speciálky.
Odpovědět

Zpět na „Jak hrát, herní strategie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů