Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Odpovědět
Joseph_from_Pilsen
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: ned kvě 25, 2014 1:23
Zařízení: Nokia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Joseph_from_Pilsen »

Tak po dvou a půl letech lumie 1020 stále funguje, stále jako nová. Mám to v silikonovym pouzdře a s fólií, tu fólii jsem vyměnil (byla po dvou letech nošení po kapsách se šroubovákama a klíčema jak tankodrom, samá rejha a díra), nicméně displej naprosto netknutej, prostě stav nového, dopřál jsem lumii tvrzené sklo místo fólie, abych nepodrápal ani tu fólii, obraz je parádně ostrý i barevný, žádné defekty, prostě jako nové. Druhou věc, co jsem nokii dopřál, je takovej ten flexibilní trojnoh s držákem aka stativ a ještě si na delší záznamy pořídím powerbanku, i když zatím jsem se dycky s délkou do výdrže baterie i paměti vešel.

Baterka bych řekl, že drží beze změny, pořád intenzivním užíváním den a kousek, extenzivním (sem tam si zavolám a někde udělam fotku práce) i 48 hodin, zvuk i mikrofon stále OK, kvalita fotek/videa beze změny, čočka bez škrábance, blesk taky funguje jak má. Servisních zásahů 0.
Z příslušenství u adaptéru odešel loni ten kablík, se někde překlesal (vyměněn za jiný náklad řádově desetikoruny), sluchátka jsem po 2 letech někde omylem vyměnil za jiná podobná u někoho, hrajou taky tak co.

Windowsy tam mám stále jen 8.1 nějakou tu cyan verzi, ono to po mě chce hard reset na další updaty, ale nechci se vrtat v něčem, co funguje. Fotí to celkem svižně cca rok od toho updatu fotomodulu, že to nestartuje 5 vteřin, ale sotva dvě. Jediné, co mi přijde subjektivně horší, je automatika ostření, ale na to nadávalo víc lidí. Fotím tedy raději 2x aby jedna fotka byla vždy ostrá, nebo když mám čas, tak ručně. Zatím jsem s tím udělal cca 25GB fotek a 45GB videí, fotky vždy fotím jednu ve full res jpg a jednu v 5mpix jpg, DNG nepoužívám, takže cca 2500 dvoufotek, 150 různých videí od pár sekund po hodinové záznamy.

V poslední době mě moc nepotěšila navigace, i po aktualizaci na nějakou novější jsem zabloudil v So(c)kolově (Falkenau a. d. Eger), prostě je tam novej obchvat a kruháče a navigace mě dovedla úplně do pr..., před updatem mě dovedla do pr i tam v okolí, po updatu jen přímo v Sockolově. Navigace je rozežraná pořád stejně, do hodiny a půl vycucne baterku z plného stavu.

Takže doufám, že bude sloužit i nadále, je to dělník, už nafotil stovky výhledů ze střech, situačních analýz a dokumentací apod., a tak to má být.
Hrozně mi krká, že kdyby to náhodou exlo, tak náhrada není a už vůbec ne za slušnou cenu (dával sem za 1020 asi 8000).

Spolu s 1020 mám tříletou 620 na druhou simku na příchozí volání a sms a... funguje dodnes, baterka drží na tohle užití (pohotovost, 2-3 hovory denně a 1 sms) i 4-5 dní.
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kleinak »

Už je to přes týden, co potřebuji poradit s navigací, proto jsem i zde na fóru, ale pořád nikdo neodpověděl.
Že bych s tím měl problém jen já??? Tomu nevěřím.
Prostě nejde u navigace HERE Drive + hlas i když před tím šel. Aktualizoval jsem navigaci a od té doby jsem bez hlasové podpory.
Byl bych rád, kdyby mi někdo poradil, třeba dělám něco špatně, ale v tom případě, nevím co.
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kleinak »

Vidím, že je to tady samá mrtvola. :x
A nebo, že by ty vaše L1020 byli OK????? Tak to jste šťastni.
S navigací je to pořád stejné, je bez řeči,ale to není potřeba až tolik, hlavně jak funguje.
Jinak bych chtě znát váš názor na kvalitu reproduktoru při hovoru???? U mě je to docela slabé, docela dost, potom jsem zkusil od kolegině HTC 8X a málem jsem ohluchl, to je ta moje L1020 podle ní skoro hluchá. A to mám L1020 už druhou a stejný problém.
Jinak jsem sháněl selfie tyč s ovládáním a jak známo i když je to s bluethoot, tak opět s WP nefunguje, máte nějaký TYP na ovládání k L1020???
Díky.
dimm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: sob črc 19, 2014 7:50
Zařízení: N.L.1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dimm »

Nefunkční hlas navigace,už se to tu párkrát probíralo,v nastavení tlf.-řeč -nainstaluj nějakou další řeč a mělo by se to oblokovat(stejný problém se vyskytuje i ve W10)...a ano 1020 je takový tichošlápek i co se týká vibrací
Northimn
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: ned lis 03, 2013 21:58
Zařízení: Lumia 1020 White

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Northimn »

moje L1020 se vždycky zlepšila po výměně repro a mikro. Ale jinak - vyzvánění slabé, vibrace slabé, skoro neslyším a nejsem slyšet :) Ovšem aktuálně zatím to nej, co se mi kdy stalo: je seklá v módu Sluchátka (myslí si, že jsou zasunuty sluhátka, i když nejsou), takže jdu do 950. Uvažoval jsem i o IPSE, ale při dnešních cenách... ani nej náhrada L1020.

Takže - vyměnit tel, nebo reprák v tel :) Pak nebude TAK hluchý.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Sluchatko je u 1020 mizerie i s novym, je opravdu tiche a dost blbe resene.
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kleinak »

Northimm - díky za info, jak vidím, je to úděl L1020,bohužel :???: , nějak to s ní ještě doklepu, potom půjdu do Anroidu.
BOHUŽEL :cry: , stále si říkám, že Android je prostě to poslední, WP jsou pro mě super systém, jednoduché,rychlé,barevné,přehledné ale .......
Už mě nebaví se pořád omezovat, jen pro to, že v MS jsou banda kreténů. Jen mají plnou hubu keců.
Chtěl bych konečně systém,který je podporovaný na příč se vším,co se jen namane. A to u WP 8.1 a už vůbec u W10M není.
Vždy bylo, je a bude velký problém na WP něco sehnat, nebo aby to prostě komunikovalo. Třeba taková selfi tyč, samozřejmě to s bluethooth WP nefunguje, podporuje to jen Android,nebo iOs, no a co,že to má bluethooth. A co hodinky,na Android je jich plná p*d*l a na WP??? Je jich jen pár kousků, ale nefungují opět plnohodnotně na 100%, stále nějaké kompromisy.Aplikace těch je sice dost,ale nových nepřibývá,třeba Raifeissen bank, tu mám i já, ale aplikace není,rádio Beat,když otevřu časopis, internet, většinou je psáno, stahujte na Anroid a iOs, na WP se kašle. Plnohodnotný přehrávač videii v TVz telefonu, pro WP8 je snad jen jediný a stejně nefunguje, jak má, seká se to a to je natočeno jen 30snímky za sekundu a co potom teprve 4K. O výběru telefonu ani nemluvím. V obchodech se WP skoro neprodává, jen pár kousků,krčící se někde v rohu, kde jsou ti jiní výrobci, jak sliboval MS??? V prd...
Prostě L1020 u mě příští rok nejspíš skončí. Těžko si budu zvykat, ale takhle to do nekonečna nejde, omezovat se nechci. :cry:
Northimn
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: ned lis 03, 2013 21:58
Zařízení: Lumia 1020 White

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Northimn »

Lumia 1020 se mi zázračně opravila :) byl jsem zaseklý v módu sluchátka, nic nepomáhalo, no a vyřešila to žena - v autě, během hovoru vypla motor a tím i handsfree, a telefon byl najednou ok, zase funguje normálně. Tak mám náhradní mobil,950 je už na cestě.
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mposvar »

Kleinak
v popisu si oprav "y" .... :-)
Jinak koukám že jsi ušel stejný kus cesty s přístroji jako já...N8 - N808 - L1020 a nyní co dál ?
No jedno je jisté - rozhodování je na Tobě...
Co jsi ale nezmínil je to, že Lumie končí a ostatní Acer - HP to jsou jednotlivé pokusy a MS se Surface ?
Jo a co os bez přístrojů ?
No tohle je asi ten hlavní důvod...Nyní se Lumie doprodávají, stávající dožívají a vidina nějakých projektů - uvidíme co přinese příští rok.
A hlášky typu Insider pokračuje, nové RTM sestavení a bude nový velký update, který opravuje chyby...No to je humorné, spíš koho tohle zajímá ?!
Tak toto je nyní problém osudu W10M který nutně potřebuje přístroje s koncepcí pro stávající a potencionální nové uživatele...
Jo kdyby bylo řečeno tento náš partner nyní převezme podporu přístrojů, systém se dále vyvíjí a bylo zřízeno to a to oddělení a na podporu vývojářů ... Ale to by člověk chtěl mnoho...
Já vím, ostatní to taky nedělají, jenomže Ti nemusí řešit to, co nyní MS a "výprodejové" Lumie.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Telefony jsou, ze si neumis vybrat je tvůj problém. ;-) Mas volbu 650, 950, 950XL.Je uplne jednou jestli jsou vyprodejove.Jsou mnohem lepsi nez zastarala Lumia 1020.
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

htcjirka píše:Telefony jsou, ze si neumis vybrat je tvůj problém. ;-) Mas volbu 650, 950, 950XL.Je uplne jednou jestli jsou vyprodejove.Jsou mnohem lepsi nez zastarala Lumia 1020.
Souhlas, taky jsem před měsícem ženě pořídil L950XL místo původní L1020, která leži v krabici jako rezervní. Já mám taky L950XL a vše šlape jak má :-)
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mposvar »

htcjirka píše:Telefony jsou, ze si neumis vybrat je tvůj problém. ;-) Mas volbu 650, 950, 950XL.Je uplne jednou jestli jsou vyprodejove.Jsou mnohem lepsi nez zastarala Lumia 1020.
650 - děs
950 - použij svá vyjádření o ní
950XL - kdyby Lumie a celý MS nekončil s výrobou, o.k. (jo a s pilníkem na ta nesmyslná tlačítka)
A tato Tvoje citace: "Jsem za 950XL rád a neměnil bych.Někdy v listopadu, prosinci ano, dnes opravdu ne" souhlas, jenomže já nemám telefon na půl roku, nebo jako Ty 950-tku na měsíce....

Edit pro příspěvek níže:
950-tka šla u Tebe rychle a důvody jsi psal.
950XL listopad či prosinec z Tvojí citace, to je od března tedy 3/4 roku (půl by to bylo s mojím nákupem 950XL nyní).
A u něčeho co skončilo vidět tuto skutečnost jako důvod k nákupu, to snad nemůžeš myslet vážně, MT nejsou auta.
Sleva z ceny je jedna věc, ale výprodej s ukončením výroby nevzít na zřetel a koupit další přístroj/Lumii v této situaci ?
Nyní to je ještě čerstvé, ale po prohlášení MS co zamýšlí s MT divizí, to půjde rychle.
Rok 2016 je pro Lumie poslední - GAME OVER.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

jenomže já nemám telefon na půl roku, nebo jako Ty 950-tku na měsíce....
Já také nemam telefon na pul roku, 950XL mě vydží v pohodě minimálně dva roky.930 mám také stále a už má za sebou dva roky a pojedu s ní nadále.950XL byla zvolena kvůli mensimu plytvání místem, lepšímu zpracování, displeji a mikrofonum.Takže je z čeho vybírat.Tlačítka jsou to nejmensi.A cemu vadi, ze skoncil s vyrobou, nicemu.Budoucnost 950XL ani samotnych desitek to neovlivnuje.Jen hysterie pro nic ;-)
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kleinak »

Suhlasím s mposvar.
Já vím, že tvrdé a měkké i y mi dělají problémy, ale to ještě neznamená, že o telefonech nic nevím.
Střídal jsem telefony i 3-4 do roka, nejkratší dobu co jsem měl telefon, nebylo ani 24hod a už jsem ho vracel do obchodu, takže o telefonech něco vím, jedině L1020 mi vydržela nejdéle v srpnu to budou 2roky.
Jinak HTC Jirka - ty jsi ten + ještě Blue.sun, kdo ze snaží zuby nechty, tvrdit všem do kola, že vlastně to co MS dělá, je všechno v pořádku a na nejlepší cestě a že vlastně k telefonu nemusejí nic používat.Jenže 99% lidí vám to nežerou a mluví z vlastní zkušenosti.
A netvrď že všechny Lumie s W10M jsou lepší než L1020. to je ta NEJVĚTŠÍ BLBOST. Proč bych měl měnit tyto telefony za L1020????? Vždyť podpora pro ně je stejně mizerná jak pro WP8.1?Samozřejmě, W10M se i na dále vyvíjejí, to WP8.1 je u konce,ale to mě je úplně jedno. Podívej se kolem sebe, otevři si třeba reklamní letáky, nebo v TV nikde se nepíše nic o W10M???? Dokonce se mi stalo už v několika obchodech, že prostě Lumie ani neprodávají, to je podpora jak sviňa. Kolik do dnešního dne bylo představeno nových telefonů od jiných výrobců???? Kolik jich je v obchodech??? Vždy se dovedu nasrát, když čtu, jako na pitomé sefie tyči,že tohle je pro iOs a Android.
Ano je L1020 už pomalá, to je pravda, ale jinak je pořád stejně dobrá jako ty s W10M a právě onen fotoaparát a xenonový blesk, je jako bonus na víc.
A rozhodně L650 není lepší jako L1020, má stejnou kapacitu baterie, je to palců, to nechci, foťák jen 8mpx, pamět 16Gb, tak o tomhle nemůže být ani řeč. Jinak preferuji tel MAX do placů, nejlépe 4,5 -4,7. A rozhodně se už nechci omezovat jen na to, co zase MS posere,jelikož pokud sis nevšiml, ostatní výrobci s W10M ani moc nepočítají. Prostě, kompatibilní fungující zařízení s W10M je jen zlomek toho, co nabízí iOs a Android.
Surface to nezachrání, opět podpora ze všech stran mizivá, zase bude člověk omezen jen na MS a to bude opět na dlouuuuuuuhou dobu čekání. Prostě u mě to MS posral na maximum.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Plati, co jsem napsal vyse, někdo pochopi, někdo totalne ne.Precti si to ještě jednou a velice pomalu.
Potvrzuji to ostatne i ostatní.Vy co jste nespokojeni, hura ke konkurenci, nez x mesicu porad oplakávat systém a 1020.1020 byla davno prekonana. :roll:
Pry nepise se o nem v novinách, tak to je dost husty argument.. :tlem:
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od koumes »

OT qwere Zdrz se komentu na jine cleny,ANO? Nebo chces BAN?
Northimn
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: ned lis 03, 2013 21:58
Zařízení: Lumia 1020 White

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Northimn »

myslím, že se tu řeší hlouposti. L1020 mám, jako rezervní, a i když fotí suprově, foťák je pomalý. L950 fotí srovnatelně a nesrovnatelně rychleji.

To, že microsoft jednoho dne řekne - ode dneška končíme s mobily, neznamená, že budeme své stávající muset hodit do koše. Já očekávám, že pokud ji nerozsekám, tak mi 950 bude sloužit 2-3 roky. Ostatně, 1020 mám od roku 2013.

Měl jsem slíbeného IPSE 64gb, mohl jsem si vybrat samsunga, ale stejně jsem šel do L950 - cena, výkon, programy - má všechno, co potřebuju. Upřímně, za 8600 kč vč. DPH neznám ekvivalent - a to i kdyby MS seknul s vývojem už dneska. Systém je odladěný, funguje tak, že si ho nevšímám (zatím teda všímám, bo mám mobil 2 dny, ale až se usadím, bude to jako zastara).

Ale 1020 z ruky nedám, na výlety, do hospody atd. ještě pořád supr tel :)
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mposvar »

Northimn
Naprosto stejná situace, jako když jsem po oznámení Nokie o prodeji MS, kupoval N808PV.
Příští rok si na nějaké Lumie u MS nikdo ani nevzpomene.
Proto ta cena.
Jo a Symbianem se na N808PV ještě i nyní někam dovolám a pošlu sms, ale to je asi tak vše.
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kleinak »

HTCJirka - i když jsi smart maniak, tak jsi mě nepochopil. Nejde o to, že v novinách nepíší o Lumiích s W10M (nebo snad o L1020) ale že na čem koliv ke čtení a ke sledování jsou pouze 2 systémy, iOs a Android.
Už to konečně pochop, na podporu a propagaci W10M už většina kašle, chtějí jen zisk a to jim W10M nenabízí.
Třeba dnes, byl jsem u nás v OLomouci v Šantovce a dole u Alberta je obchod s mobily,mají tam 5plakátů s nabídkou mobilů a to buď iOs nebo Android, na W10M vůbec nic, ani sluchátka.
A co se týká pomalého fotoaparátu, tak to je stejně zásluho MS, jelikož N808 byla podstatně rychlejší, změnila se pouze stabilizace u videa, dokonce je i fotomodul horší než u N808, tak proč to musí být o poznání pomalejší.
Dokonce i ten Xenon, byl u N808 lepší, osobně jsem to zkoušel.
A pokud chce člověk trochu rychlejší fotoaparát, tak jsem přišel na to, že aplikace Camera360 Sight to o poznání zrychlí.
MS prostě do.je.bal co mohl. Kdybych to mohl vrátit, nechal bych si N808.
Jinak Jirko, můžeš mi PROSÍM říct několik vážných důvodů, proč bych měl L1020 vyměnit za L950? S tím Androidem, nejsem rozhodnut na 100%, jak až moc je lepší. Jde mi hlavně o focení o velikost o výdrž o příslušenství o spolehlivost.
Díky za radu.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od koumes »

Tak a je klid na mesic.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů