Surface Pro 3

Diskuze věnovaná tabletům s operačním systémem Windows 8.1 & Windows 10
Odpovědět
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od veigy »

Mám sice SP4, ale napíšu i sem. Nemáte někdo tip na fólii/sklo, které by eliminovalo odlesky, ale zároveň neničilo kvalitu obrazu?
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Surface Pro 3

Příspěvek od spellshaper »

Chtěl bych se vrátit k tomu update na Windows 10, jak je na tom teď SP3 s Windows 10 "stable" větví?

V současné době funguje můj Surface Pro 3 s Windows 8 téměř dokonale, výdrž 10hodin apod. a nerad bych si to aktualizací rozházel. Na druhou stranu zůstat na systému pro který už se nedělají store aplikace je taky trochu škoda.

Tak pokud někdo W10 používá a ideálně může porovnat s W8, jak jste na tom? Jsou tam nějaké viditelné problémy, snížená výdrž, horší stabilita, přehřívání nebo cokoli jiného? Nebo už lze W10 na SP3 s klidným svědomím nainstalovat?
wallax
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 19:27
Zařízení: HTC ONE M10, Surface Pro 3 i5 4/128

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od wallax »

Ja osobne som s 10 max spokojný až na jednu vec. A to je práve batéria
Neviem čo sa stalo ale nedám snáď ani 5 hodín už. Je pravda, že tam mám kopec programov aj store aplikácií, ale teda tých 7 hodín by som rád mal...ešte to preverim ale skutočne je to menej a nie len pocitovo.
Čo sa systému týka tak je to paráda, funguje to krásne.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od veigy »

Jestli na to vyloženě nespěcháš, tak bych možná vyčkal na Anniversary Update. Je to změněný power management hlavně v Connected Standby módu. A také zase další porce novinek ;)
l0lz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 517
Registrován: úte pro 17, 2013 18:05
Zařízení: iPhone 6S, Surface Pro 3, Lenovo A7000

Surface Pro 3

Příspěvek od l0lz »

Wallax, ono to nemusi byť prave kvoli Windows 10. Ja mam WIndows 8.1 a...
Surface pro 3 ma podla mna velmi "(NE)KVALITNU?" baterku

Surface pro 3 mam od Novembra 2014 a do cca marca 2016 som mal doslova pôvodnú kapacitu baterie
https://onedrive.live.com/redir?resid=C ... hoto%2cpng" onclick="window.open(this.href);return false;


no od aprila som mal rozne skusky a prace a potreboval som surface furt a nešetril som ho... No vtedy bateria začala rapidne klesať. v strede maja som mal "Full charge capacity" uz len 35,000mWh a dnes už len 27,000!!!! surface vydrži ledva 5 hodin, čo ešte v marci som snim daval vpohode cez 10!!

vymena bohuzial stoji 150€ :cry: :cry: a neviem čo teraz, lebo je to katastrofa
wallax
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 19:27
Zařízení: HTC ONE M10, Surface Pro 3 i5 4/128

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od wallax »

Aha, tak to som nevedel. To je pekne na prd...To máme každé 2 roky meniť zariadenie za cca 1000e?
l0lz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 517
Registrován: úte pro 17, 2013 18:05
Zařízení: iPhone 6S, Surface Pro 3, Lenovo A7000

Surface Pro 3

Příspěvek od l0lz »

nooo :grin: Microsoft robi vymenu baterie za 150€, takže cele zariadenie menit nemusiš :grin:

ale ano, na jednej strane uplne super, že 300 cyklov vydržal vpodstate bez zmeny, no potom uplna katastrofa
gulii
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 396
Registrován: pon lis 13, 2006 22:13
Zařízení: iPhone 6 Plus 64GB, Surface Pro 3

Surface Pro 3

Příspěvek od gulii »

Ahoj,

chtěl bych se zde uživatelů Surface Pro 3 zeptat na zasílání při reklamaci. Našel jsem si tento odkaz, kde bych měl nejspíše vyplnit nějaké údaje. (chci se zeptat nejprve zde na zkušenosti místních) https://devicesupport.microsoft.com/cs- ... wsignin1.0" onclick="window.open(this.href);return false;

Na mém surface se projevují dvě celkem nepříjemné závady. První je, že když se sepne na vyšší otáčky ventilátor, tak vydává velmi nepříjemný zvuk. Přijde mi, že se již opotřebovalo uložení vrtulky a má vůli. Protože, když Surface nakloním, tak ventilátor vydává jiný zvuk. Další problém vidím v "odlepování" displeje, stačí zatlačit na displej a je slyšet jak se přilepuje/odlepuje od zadní strany.

Koukal jsem na záruku a píše mi to do února 2017, takže celkem času dost. Máte prosím nějakou zkušenost, případně jak to probíhá/trvá apod. Budu vděčný za informace.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od veigy »

Teď jsem posílal obyčejnou trojku a zadával jsem to přes český device support, akorát popis jsem napsal v EN... Ono ti to všechno napíše, co a jak ;) posílá se to přes UPS, kde si objednáš svoz po zadání reklamace...
gulii
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 396
Registrován: pon lis 13, 2006 22:13
Zařízení: iPhone 6 Plus 64GB, Surface Pro 3

Surface Pro 3

Příspěvek od gulii »

Děkuji. Jak dlouho to vyřízení reklamace tak přibližně trvá?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od veigy »

To netuším, ale reklamace Bandu asi 4 pracovní dny...
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od veigy »

Tak Surface 3 se dneska vrátil z reklamace.... ve čtvrtek jsem zadal reklamaci, v pátek vyzvednulo UPS a dneska přivezlo uplně novej [emoji4]
wallax
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 19:27
Zařízení: HTC ONE M10, Surface Pro 3 i5 4/128

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od wallax »

Chalani skúšali ste reklamovať aj po skončení záruky? Včera mi začal nejak jemne rapkať ventilátor. Zatiaľ čakám čo to je, keď som po zariadení zo zadu jemne buchol tak to prestalo...Ale vôbec ma to neteší...dik za info
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Surface Pro 3

Příspěvek od Tade »

Vždyť jsi ho kupoval koncem září 2014. Tak ještě chvíli čas ne?
wallax
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 19:27
Zařízení: HTC ONE M10, Surface Pro 3 i5 4/128

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od wallax »

No je to zvláštne ale nie. Keď prídem domov pozriem presne dátum konca záruky ale určite končil skôr ako o 24 mesiacov. Aj som to začal riešiť s MS ale nedoriesil som.
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Surface Pro 3

Příspěvek od Tade »

No já jen nalistoval někam k začátku tohoto vlákna a přesně jsi tam psal, kdy ti dorazil. Z toho jsem odvodil při předpokladu dvouleté záruky, že ještě záruku máš :)

Každopádně je to hodně nepříjemné. Jakákoliv závada tak krátko po záruce u takto drahého zařízení je k pláči. Buď na to člověk opravdu musí mít a pak neřeší opravu a spíš koupí nový model nebo se klepe, aby to vydrželo. Přesně toho se bojím, že jestli se jednou dokopu ke koupi, budu se o to pořád bát.
l0lz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 517
Registrován: úte pro 17, 2013 18:05
Zařízení: iPhone 6S, Surface Pro 3, Lenovo A7000

Surface Pro 3

Příspěvek od l0lz »

Moj surface sa asi zblaznil. Nedavno som sa stažoval že po roku a pol použivania, začala baterka rapidne stracať na kapacite. v strede juna sa kapacita pohybovala už len na 26,000mWh!!! co je ako polovica pôvodnej.

No od vtedy ako keby mi do surface nabehli nejaki aziati a niečo tam spravili :tlem: :tlem: Kapacita začala narastať.
A dnes ? :tlem: Dnes mam kapacitu takmer pôvodnú (39,000mWH)
Nechapem čo su to za javy, ale... no nechapem.
veď posúdťe sami dole v screenshotoch...
https://1drv.ms/f/s!Aqc6Y3QdNzHPpZR8B6ObEUhKzZeMlg" onclick="window.open(this.href);return false;
https://1drv.ms/u/s!Aqc6Y3QdNzHPpZR_Iv8Alp06uSmgEA" onclick="window.open(this.href);return false;

A naozaj citim, že surface vydrží ovela dlhšie (z 5hodin teraz zase nejakých 9) (i ked vcera som upgradoval na windows 10 a furt mi ide vetrak a zozadu je horuci, takze asi pojdem z tohto braku naspäť na 8.1)

Kazdopadne je to divne spravanie baterky a dam to aj na reddit :D
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od veigy »

U mé čtyřky se pohybuje baterka mezi 36Wh a 38Wh, to je taky zvláštní [emoji1] ale na tebe to evidentně nemá [emoji1]

PS udělej komplet čistou instalaci a nech to den dva usadit a pak uvidíš...
wallax
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 19:27
Zařízení: HTC ONE M10, Surface Pro 3 i5 4/128

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od wallax »

Nerobil som si žiadny test baterky už dávno. No tiež mám subjektívny pocit, že mašina vydrží zrazu dlhšie a čo je ešte prekvapivejšie, tak, že ak ju uspím, tak po celej noci má toľko šťavy koľko mala keď som ju odkladal na stolík. Divné. Asi aktualizácie. Som veľmi zvedavý ako to bude po veľkom letnom update.
l0lz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 517
Registrován: úte pro 17, 2013 18:05
Zařízení: iPhone 6S, Surface Pro 3, Lenovo A7000

Surface Pro 3

Příspěvek od l0lz »

Noo, takze Full-charge capacity je uz vyssie ako designed capacity. 42,583 mWh. :tlem:

Posledne 3 tyzdne som ho nevybil pod 65% a skoro vzdy ho mam na nabijacke. Zvlastne spravanie, ked este pred mesiacom a pol som mal fullcharge ledva polovičný, od pôvodnej.. :roll:
Odpovědět

Zpět na „Tablety a další zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů