Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Ale podpora pro W6.5 mobile pořád jede, protože výrobní závody, který jedou tyhle PocketPC do dneška.

V práci jsme je kupovali měsíc zpátky.

Nicméně je nesmysl to pořád udržovat pro koncáky.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

ale aj do roznych mobile zariadeni ako barcode scenery som videl ze sa pripravuje taka nizsia verzia w10 asi nieco ako iot (internet veci - fuj za nazov)
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Menty »

Jenže ty výhody, co by měly plynout z podobností desktopu a mobilního systému, jsou opravdu velice minimální. Já používám Windows od doby Omnie i900 z roku 2008 a ty věci, co bych si představoval, ve spojení mobil-PC s Windows, nejsou a nebyly. Podle mě, by měl MS vybudovat mezi PC a smartphone nějaký hodně úzký synchro vztah, něco jako iTunes od Apple. Tahle správa obsahu mně na Androidu a Windows Mobile opravdu hodně chybí, paradoxně nejlepší to bylo v sedmičkách, kde se to ovládalo pomocí Zune (ať už měl mouchy jakýkoliv, fungovalo to). A pak samozřejmě ty notifikace, který se ale zas vážnou na Cortanu, takže nic moc pro nás. Jsem velkym odpůrcem přidávání "mobilních" fcí na PC, ale nakonec, když to timhle směrem spěje, tak řeknu proč ne. Jenže to chce, aby to bylo vymazlený do sebemenšího detailu, mobilní desítky nějak aspoň vypadaj, ale desktop je prostě příšernej. Dvě prostředí, nekonzistentní jako prase, nemá to vlastně ani logiku žádnou, jednou tak, podruhý tak. Přijde mi to, že někoho něco napadlo, tak to nahodíme a za provozu to vyladíme a vlastně po roce už nevíme, co s tim, udělali jsme půlku a jak dál. Tohle až se vyřeší, a bohužel to asi nebude za krátkou dobu, tak pak budou mít mobilní desítky mnohem větší šanci a hlavně taky smysl.
vauvauvau
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 206
Registrován: stř zář 11, 2013 12:01
Zařízení: LUMIA 950

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od vauvauvau »

kam prejst?po 10dnoch pouzivania droidu mam jednoznacnu odpoved. ak uz raz niekto roky pouzival win tak s androidu budr najprv hotovy ale postupne zistujem ze sa to da. nie je tu vela co som mal rad na win a win by zas mal mat vela veci s droidu. budem preto pouzivat oba. rad by som videl nejaku statistku v akom veku sa preferuje Aky system. ved ja sa ani necudujem ze 15rocny fagan chce android a manager zas ios. it clovek tiez a bo z kazdeho. ale aj tak by to bola nuda ak by bol iba droid a vyrovnane s apple. takto je to lepsie. darmo z kazdych troch sa daju najst pre aj proti. NESKA SI IDEM SPAT PO 950TKU. PREDAVAC SA ASI BUDE SMIAT.HMM LEBO PREDAT SVOJ FON A POTOM HO KUPIT O 60EURO DRAHSI JE ASI DIAGNOZA
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

SmetyCZ píše:Ale podpora pro W6.5 mobile pořád jede, protože výrobní závody, který jedou tyhle PocketPC do dneška.

V práci jsme je kupovali měsíc zpátky.

Nicméně je nesmysl to pořád udržovat pro koncáky.
Máš na mysli mj. i prumyslove skenery ne? Jo ty jsem pouzival také, na gw v jenci měli tuším wm6
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

vauvauvau píše:kam prejst?po 10dnoch pouzivania droidu mam jednoznacnu odpoved. ak uz raz niekto roky pouzival win tak s androidu budr najprv hotovy ale postupne zistujem ze sa to da. nie je tu vela co som mal rad na win a win by zas mal mat vela veci s droidu. budem preto pouzivat oba. rad by som videl nejaku statistku v akom veku sa preferuje Aky system. ved ja sa ani necudujem ze 15rocny fagan chce android a manager zas ios. it clovek tiez a bo z kazdeho. ale aj tak by to bola nuda ak by bol iba droid a vyrovnane s apple. takto je to lepsie. darmo z kazdych troch sa daju najst pre aj proti. NESKA SI IDEM SPAT PO 950TKU. PREDAVAC SA ASI BUDE SMIAT.HMM LEBO PREDAT SVOJ FON A POTOM HO KUPIT O 60EURO DRAHSI JE ASI DIAGNOZA
Ani nie diagnóza, ale zvyk. Tiež som na to rovnako, pouzivam oba systémy nemám Dual Sim ale Dual Phone :)
Walker
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte led 26, 2016 23:27
Zařízení: Nexus 5X

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Walker »

Ahoj, tak jsem se také zařadil mezi ty, kteří přešli a patřím i mezi ty, kterým k tomu pomohlo toto vlákno.

Jsem jeden z prvních majitelů Lumie 735 v ČR a po více než 2 letech jsem chtěl nový telefon. Windows 10 používám na všech svých zařízeních doma a jsem jejich propagátorem. Pokud dnes ale chcete nový a výkonný přístroj s Windows 10, musíte koupit Lumii 950, a ta je na mě příliš drahá. Nejsem chudý, ale telefon mám hlavně na práci a mám určitou mez, za kterou mi to zařízení už nestojí (utrácím třeba za boty :-)). Takže jsem od pátku majitelem Nexusu 5X, ne proto, že bych neměl rád Windows 10, ale proto, že jsem chtěl výkonnější a funkční hardware a za rozumné peníze nebylo kde brát.

Toto vlákno a hlavně příspěvky Radka Hulána mi přechod na Android (2x nevlezeš do stejné řeky :-)), který jsem viděl naposledy ve verzi 4, hodně pomohlo, šel jsem najisto po Nova launcheru s notifikátorem a dalšími vyzkoušenými aplikacemi. A funguje to. Je to Android, pořád mám k němu určitou nedůvěru, ale od té 4. verze se skutečně hodně změnil.

Co funguje lépe a 100procentně jsou notifikace, tam jsem pořád na Win10 nedosáhl stavu úplné spokojenosti, pak funguje lépe VPN, telefon je určitě rychlejší než 735tka, ale to je dáno výkonnějším hardwarem. Win10 jsou pro mě pořád přehlednější systém, který je ihned po spuštění řádově lépe přípraven na práci, než Android. V něm si musíte půl dne máknout, abyste to dostali do požadovaného stavu. A zkušenost jiných s aplikacemi se jen hodí. Nedovedu si představit, že bych trávil hodiny jejich zkoušením, ani jak by potom vypadal celý Android.

Takže přechod proběhl ok, funguje to, díky zkušenostem ostatních jsem nemusel zbytečně hledat a jsem nyní ve stavu, kdy jsem spokojenější, než s Lumií 735. Třeba se někdy vrátím.

W.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

No pozerám že 32gb nexus stoji na heureke rovnako ako 950tka - 299eur - cim samozrejme nespochybňujem tvoj prechod len dodávam že cena už teda neni prekážkou samozrejme su tu aj iné okolnosti ale to hlavne na úrovni systému - ak si spokojný potom by ti ani 950tka nepomohla :-)
Walker
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte led 26, 2016 23:27
Zařízení: Nexus 5X

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Walker »

Mám Nexus 5X 16GB a ten je pořád výrazně levnější, než nešedivá 950tka.

W.

p. s. Ale jak jsem psal, mám vnitřní limit, který jsem ochotný za něco takového, jako je mobil, utratit. Nexus se už vešel, Lumia nikoliv :-).
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Walker
Ano a psal jsem to dřív, od verze 4 resp. 4.4 přes 5.1 až po současnou verzi 6, je android velmi dobře použitelný, stabilní a rychlý, takže kam přejít? Odpověď/možnost, může být právě android, mimo zmíněné i kvůli šíři nabídky nabízených přístrojů...nedostatek hw, je to co v tuhle dobu, brání většímu rozšíření mobilních Windows pro smartphony.
vauvauvau
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 206
Registrován: stř zář 11, 2013 12:01
Zařízení: LUMIA 950

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od vauvauvau »

mozem potvrdit, w10p je fajn ale stale nedoladeny, nech uz si sadnu na zadok a ladia lebo je toho skoda, droid je fakt pred nim
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Někde to padlo, že za to může částečně i samotný program insider (tuším zde v clanku jak starsi lumie nedostanou tolik očekávaný "slíbený" update, mj. i kvůli ohlasům z insideru.) výsledky z něj, zkráceně MS si nechá do vývoje až příliš kecat, tak a teď do mě.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Protože si MS nechal kecat do vývoje, obsahují W10M chyby?
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

To ne ios ma taky betaverze, ale ze už by to mohl uzavřít a doladit finální podobu, táhne se to celkem dlouho ne? Vavauvau, to trochu trefil, ...ono vyjde článek, ze vypustili novou verzi vyjmenuji opravené chyby a vylepšení a objeví se x dalších, at to dooadi do finále uzavřou a hotovo, pak můžou dal vydávat jen aktualizace jako u stolních win.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Ale vždyť to takhle funguje.
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od KoumiCZ »

Tedy píše:To ne ios ma taky betaverze, ale ze už by to mohl uzavřít a doladit finální podobu, táhne se to celkem dlouho ne? Vavauvau, to trochu trefil, ...ono vyjde článek, ze vypustili novou verzi vyjmenuji opravené chyby a vylepšení a objeví se x dalších, at to dooadi do finále uzavřou a hotovo, pak můžou dal vydávat jen aktualizace jako u stolních win.

Odesláno z mého XT1092 pomocí Tapatalk
Ale na pro PC verzi je ten postup a vývoj aktualizací naprosto totožný s tím pro mobily.
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Ale jo smety, je fajn ze MS naslouchá uživatelům a není tak striktni "diktátor"? jako Apple, kterému někteří kvůli změně v iOS7 kdy se objevily duhové barvicky a přehlednost šla dolu, nemohou prijit na jméno.
Myslím to tak ze se s tím Desne loudaji a vidí to i ostatní, jinak centrum notifikaci v listě u WP8.1, po vzoru droidů, MS přidal na přání ne?

KoumiCZ
Jo, věr mi ale že Win10 používám na Asusu X550C něco přes čtyři měsíce a naprostá spokojenost, do insideru jsem přihlášený, občas nějaký update přijde ale já si ničeho nevšimnu, mám to defaultne takže se stáhne a instaluje sam, takhle to ma fungovat.

EDIT:
Odpověď na otázku položenou tímto tématem, se nabízí třeba zde:
http://dotekomanie.cz/2016/06/xperia-x- ... e-m3-note/" onclick="window.open(this.href);return false;
Podotknu že se to týká těch, co mají zkušenost, nebo by rádi okusili něco jiného, nečekaně android a nemusí v některých případech ani vxbrakovat celé prasátko.
Také dodám, že nemám potřebu žádným stránkám dělat reklamu, s dotyčnou ani vydavatel nemám vůbec nic společného, objevit se článek zde na domovské Smartmanii, milerád jej linknu.
Standa99
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: ned bře 12, 2006 10:53
Zařízení: Pixel

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Standa99 »

........
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Komírku, poslechni, nechceš se již odebrat kamsi do dalekých krajin? Páč už nejsi ani vtipný, jako na začátku. Už jsi jen únavný.
bigt
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 334
Registrován: sob bře 30, 2013 11:15
Zařízení: Nexus 5X, Nvidia Shield K1, Acer 1810TZ
Bydliště: Haná

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od bigt »

On má ale pravdu, vydají aktualizaci a přestanou jít věci, které fungovaly... Takhle to vypadat nemá, navíc když je Microsoft "softwarová" firma, tam by člověk čekal, že bude vše hotové poměrně rychle a bez problémů.
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 46 hostů