Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

qwerty píše:No jo, asi sa konecne dostavame k tej buducnosti. Ja ani tak necakam na Surface phone, pretoze bude asi cenou jak z inej galaxie, a tam nechcem ist, to uz by som rovno mohol kupit S7 alebo Iphone. Skor by sa mohli chytit ini vyrobcovia a vyrobit nejaky midend phone. Vyhovovalo by mi nieco ako Moly X1 alebo PC Phone., ale kupovať cez Amazon sa mi nechcelo, tak som skúsil Mi4, a vyšiel ma o dost lacnejsie. A mozno sa umudri aj MS, dat na zakazku vyrobit u Cinanov jeden fon ich tolko stat nebude, urcite menej ako ked vlastnili aj fabriku a platili cely vyvoj a kopec ludi. Momentalne ma MS iba jeden telefon, ktory by mi vyhovoval - L650, ale vzhladom k tomu, co mam a cene L650 sa takyto upgrade mne osobne neoplati.
Tak já bych koneckonců střední třídu taky uvítal, L640 mi zcela postačuje, ale láká mě to Continuum. Doma využíváme docela schopnej noťas, a dovedu si představit, že když na něm bude manželka přilepená a já budu potřebovat žvanit na fóru, budu mít v kuchyni u zdi patnáctku monitor, myš a skládací klábosnici, prdnu k tomu telefon, a jedu.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

kam prejsť - no mas uz len android a ios z tych zivych - kazdy ma svoje plusy minusy o ktorych kazdy vie takze tam nie je o com...je to aj zbytocna otazka a buducnost w10m ? Nic specialne...

Kedže Ms kvoli intelu padol x64 telefon, bude sa snazit napchat a prekonvertovat co najviac app na uwp, nie preto aby si ich uzival vyslovene na telefone ale aby posilnovali continuum. Este jedna dve generacie a ten vykon bude slusny...opat to nie je nahrada je to niche segment nieco ako surface nie je nahrada ani za tablet ani za netbook ani za mac, ani za obycajny asus...je to pre tych co chcu lahky tableto pc s high-end vykonom...opat ziadna masovka ale znacka je znama a nakoniec sa rozbehla
K tomu continuu - uwp appky su celkom slusne optimalizovane na obrazovku aj na telefon, viem si predstavit ze zapojim telefon - pustim ftp klienta...nahram veci...zapnem php editor, upravim web, vybavim maily, net klasika odpojim a utekam...nieco treba zajazdy upravim na telefone (jednoducha vec)
pozrite napr na tuto app
http://www.windowscentral.com/spoticast ... ows-10-uwp" onclick="window.open(this.href);return false;
slusna...bez premiumu preskakuje reklamy lol (som zvedavy kedy to spotify v api zatrhne), ovlada youtube videa, stream, prehravanie do zariadeni...je to na desktop aj telefon aj continuum...prehravanie youtube hudby na pozadi...cez continuum univerzal youtube spotify player... prijal by som po jednej fakt ale ze kvalitnej app namiesto balastu v store...pripadne optimalizovane a uzko specializovane appky ked uz na nieco...a nie taka vsetko viem a nic poriadne...

obdobne by som prijal (a pracuje sa na nom) 6tag ako uwp... kedze web klient je onicom...mobile klient je onicom (momentalne je pekny a rychly) az to bude 6tag uwp tak to pojde ci uz cez continuum alebo na desktope...a co v nom vyuzivam...jednoducha vec ulozit foto (to nema ani web ani original insta - zevraj aby sa nekradli fotky - no kto chce kradnut kradne len nie jednoducho a kto si chce jednoducho ulozit a nie kradnut a davat na svoj profil ten to ma stazene) dalej ma fajnovu nearby funkciu takze vidno zdielacky napr 3km v okoli... ked pozriem fotku daneho profilu tak scrollingom dole pozeram dalsie fotky...ale mozem sa spat vratit do mriezky...insta ma bud mriezku alebo scrolling nic medzi tym...

no ale odbocil som... takze ms bude tlacit continuum + predplatne office v nom + nacpat uwp appkami store + dalsie aktualizacie oboch winov...a co zariadenia ? mozno jedno dva ako vykladna screen ale nexus...dostupnost ako surface...cena vyssia...kto chce si kupi kto nie tak nie...ziadna masova vyroba kusov...ziadne specialne vypredaje lumii ako teraz...niche segment...pre ostatnych ak nieco vyrobia cinania tak bude ak nie tak nie...momentalne nie je ani vela konkurentov surfacu toz tazko budu konkurenti surface phonu...ak by bol...ale myslim ze jeden dva kusky sa urobia v tom nevidim problem - uz len z dovodu prezentacie do portfolia - dnes uz je kazdy zmiereny s tym ze to nebude trhat predajne rekordy ala iphone...

surface phone ci lumia ci ms telefon... zatial nebude predajny trhak, nebude sa tam mliet stovky app, nebude to mat specialny podiel...mobilny tym na tom bude makat zarovno s desktopovym kedze min. jadrove upravy ma starosti vacsi team povedzme ze dlazdicky su len téma. Niekedy prinesie zisk aj jednooky kral.

Casom sa netreba cudovat ze odstrihne aj 1GB zariadenia, ale este taky rocik vydrzia a to je v mobilnom svete vela...vsetko na nich pojde ala android ale nedostanu "redstone 3" co viacmenej jednak nevadi a jednak aj keby kazdy hodil telefon do kosa tie percenta neubudnu...ms sa uz na podiel nebude hrat...
Trendy telefony to nebudu...snapchat nebude, periskop asi tiez nie...jednoucelove appky na radar ryb alebo vybuchujuce
drony tiez nie...

Tak potom naco opat "Surface Phone" ?
Za rok snad bude W10 o nieco vyladenejsi a "plnsi" dalsich funkcii - prepojenie a volanie z desktopu a pod.
Opat masivnejsi HW - fotak, procak, nandka, ram... vyhoda viac pre continuum nez na matlanie prstom
Opat zaruka slusneho fotaku
Tucnejsie app pre telefon/continuum - uprava foto, videa hudby a pod. apky na skenovanie tlac, ftp, editory, - priblizijuca sa desktopova rychlost (desktop nie 8 jadro i7 ale cca macbook (s core m3), podpora pre vzdialenu spravu, teamviewer zdialena plocha, terminal...
GUIcko W10M
Aktulizacie (tie 2-3 roky by to mohlo dat ak zas nieco nevyspekuluju)

Bohuzial nebude trendy, FB alebo messenger budu zas storokov za opicami, nebude snapchat, nebudete si moct davat na hlavu kvetinky ani psie nufaky a streamovat jedlo cez periskop... dostupnost bude naprd, komunikacia so zakaznikmi predpokladam biedna, reklama slabotka (vie niekto z vasich znamych o surface pro ?) a mozno tomu niekto nakopne gule...a mozno nie...ber alebo nechaj tak (alebo si kopni - tie negativa sa budu tahat este roky rokuce ako sopel na to si majitelia zvyknite)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Souhlas... Jak už jsem psal, Microsoft si nemůže dovolit zaříznout telefony kvůli UWP. Jedině snad že by udělal podporu UWP na Androidu, což je ale spíš scifi...
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

ako v pravom zmysle slova nie skor chce MS nieco ako -> c# = ios a android porty, win desktop a mobile - uwp a klasicky mac o tom nemam info..kazdopadne s visual studiom a c# by si pokryl toho dost...takze je mozne ze opacny port bude ale za odmenu ho mas na desktope a telefone...

https://msdn.microsoft.com/en-us/library/dn771552.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
https://blogs.windows.com/buildingapps/ ... evelopers/" onclick="window.open(this.href);return false;

myslim ze udrzovat jeden kod na 4 platformy je lepsie nez na kazdu zvlast...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od htcjirka »

vauvauvau píše: pani prehral som na plnej, podlahol som tejto vojne ze android je jednotka a lumie su nic a win10p je nic, teraz uz viem aka je pravda, uz nikdy nedam na reci a recenzie, popalil som sa, nehovorte ze chrome je lepsi ako edge, ved mi to stale blbne a nejde iba o moj samsung a5, deje sa to u znamych sony atd, neklamte tu ludi ako ste dobre spravili ked ste presli na droida, bucham si hlavu o stenu ze som predal 950 pod cenu a kupil tuto sprostost zo skla co pada z ruky a ani sa neda drzat bez strachu, droid mi zamrzol uz viac x behom par dni ako lumia za pol roka, hamba mne aj vam ze ste ma dostali do tejto sracky

- ako je na tom xl s baterkou, da den?

- je mozne z usa kupit xl s tym ze davaju 950 zadara?, je to pravda?
Netřeba dále komentovat. :smt023 To hovoří za vše.
Svoji 950XL bych nevyměnil ani za dva Galaxy S7 či jiný Android telefon.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od relouth »

Ale tak zas trochu objektivity..ved tam porovnava high end s low/mid..
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Momentálne porovnáva dva cenovo rovnaké telefóny
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Mahtiel »

Možná by se pro některé, kteří chtějí mít vždy nejnovější high-end a chtějí přejít na android nebo iOS, vyplatila nabídka od Alzy a mít od nich Galaxy S7 nebo iPhone 6S paušálně ;) paušální cena začíná od cca tisícovky měsíčně a jedná se cca o 1/18 plné prodejní ceny na Alze
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Nabídka alzy je jistě zajímavá, něco jako s iphone ne?
Jinak já w10 na 640-ce, používal asi čtyři měsíce a v sobotu se rozhodl, vrátit se zpět k androidu.
Koupil jsem zánovní v 100p stavu Motorolu MOTO X (2014) 2nd gen. a šlape parádně.
U nás se ofiko sice nikdy neprodával a ani EU distribuce nemá češtinu (U nástupců x play a force již je) ale to nevadí, na XDA je ke stažení spousta custom romek i k nerozeznání od stock rom, nebo se dá nainstalovat cyanogenmod a tyto většinou češtinu obsahují.
Telefon šlape parádně, i rychleji jak 640 s w10 a jsem opravdu hodně spokojen.
Jako telefonů jsem vystřídal poměrně dost, včetně iPhone, ale už dlouho jsem s žádným nebyl tak spokojen, jako s touto motorolou, vzal bych nějaký lonský 2015 model ale ani play ani force se mi příliš nelíbí a hlavně už jsou docela velké, Moto X 2014 má sice 5.2" AMOLED displej, ale rozměrově je skoro stejná jak 640-ka, perfektně sedne do ruky a výborně se ovládá.
Uživatelský avatar
sssugi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: pon bře 15, 2010 18:09
Zařízení: Nokia Lumia 920

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od sssugi »

Po dlhom váhaní som dnes vymenil svoju Lumiu 920 za firemný iPhone 4s, s tým, že ak s ním vydržím do konca týždňa tak už ostanem na iOS a kúpim si nový model.
Dojmy po prvom dni:
- chýbajú mi dlaždice - úvodna obrazovka iphonu mi nepovie nič. Jediné živé ikonky sú hodiny a kalendár
- neviem si zvyknúť na umiestnenie tlačítka späť..umiestnené na najnevhodnejšom mieste - čiastočne sa to dá riešiť gestom
- chýba mi Glance screen a ikony na lockscreene
- chýba mi Xbox aplikácia

- nato, že je to tak starý model je s aktuálnym softvérom pomerne svižný
- Microsoft Band 2 funguje bezchybne
- Onedrive bez problémov
- Aplikácie, ktoré využívam najčastejšie (Messenger, WhatsApp, Twitter) fungujú omnoho svižnejšie ako na Lumii
- Konečne dokážem mať qwerty klávesnicu a slovenskú korekciu

Celkovo som zatiaľ nadšený, uvidíme ďalšie dni. Možno tieto poznatky niekomu pomôžu :)
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Radek Hulán »

sssugi píše: Dojmy po prvom dni:
- chýbajú mi dlaždice - úvodna obrazovka iphonu mi nepovie nič. Jediné živé ikonky sú hodiny a kalendár
- neviem si zvyknúť na umiestnenie tlačítka späť..umiestnené na najnevhodnejšom mieste - čiastočne sa to dá riešiť gestom
- chýba mi Glance screen a ikony na lockscreene
- chýba mi Xbox aplikácia
Všechny tyto body řeší Android. Třeba to tlačítko Zpět, které je vlevo nahoře u iPhone, tak na 5.5" iPhone 6S Plus je extrémní opruz mačkat.. Pořád hýbeš druhou rukou nahoru. Android je v ergonomii mnohem dál.

S7 (edge) potřebuješ :) Má i ten Glance Screen.
Uživatelský avatar
sssugi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: pon bře 15, 2010 18:09
Zařízení: Nokia Lumia 920

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od sssugi »

S7 Edge má asi najkrajší displej aký som videl, ale android mi nikdy nesedel. Možno ešte vydržím lebo ten budeme mať k dispozícii vo firme o dva týždne.
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od robsol »

bohužel ten Glance Screen na S7 je taková malá parodie proti tomu co umí na Limia. Notifikuje pouze dvě stock aplikace a tím to končí.
szoustal
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: stř črc 05, 2006 13:50
Zařízení: Mate 10 Pro, Samsung S8, Lumia 950 Black,

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od szoustal »

U W10M je hlavně problém s aplikacema, systém je na ovládání a v přehlednosti mnohem lepší než Android. Čím více se bude podíl na trhu zmenšovat, tím na to budou vývojáři více kašlat. Je škoda, že to vzdávají i ti co už aplikaci na W10M mají vyvinutou např. s¨Mapy.cz, iVysílání a pod. Jasně zatím aplikace fungují a lze je používat, ale nebudou se nijak vylepšovat a kdoví co bude třeba za rok. Teď vlastně Microsoft prodal mobilní divizi a Surface Phone je v nedohlednu.
A ruku na srdce, o aplikace jde především.

to Robsol: Ano je to osekaný Glance screen, ale už byl nějaký update s vylepšením a pořád se bude vyvíjet. Takže uvidíme co s tím ještě udělají. Je tam však navíc dioda a to je velké plus a při nějaké zmeškané události při uchopení telefon zavibruje a upozorní.

to sssugi: Ano displej je opravdu parádní. Když dám vedle sebe Lumia 950 a Samsung S7 Edge, je to o třídu lepší. Přitom jsem doteď považoval displej na L950 za jeden z nejlepších, né-li nejlepší na trhu.
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

robsol píše:bohužel ten Glance Screen na S7 je taková malá parodie proti tomu co umí na Limia. Notifikuje pouze dvě stock aplikace a tím to končí.
Tak já na motox s Android OS 6.0.1/mám něco na způsob GS také, telefon sice nejde probudit double-tap ale stačí mávnut nad displejem a vše se ukáže.
Pokud mám zmeškanou zprávu, mail,hovor či jinou událost třeba Chat atd. displej v sekundových intervalech poblikava.
U stock ROM se to nedá nijak zmenit ani vypnout, u těch čistou z xda se dá spousta přizpůsobit a i oživit zelené svítící ledku v mřížce v sluchátku nahoře. ani jsem o ni nevěděl, tohle stock nepochopitelně neumí.

Odesláno z mého XT1092 pomocí Tapatalk
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

szoustal píše:U W10M je hlavně problém s aplikacema, systém je na ovládání a v přehlednosti mnohem lepší než Android. Čím více se bude podíl na trhu zmenšovat, tím na to budou vývojáři více kašlat. Je škoda, že to vzdávají i ti co už aplikaci na W10M mají vyvinutou např. s¨Mapy.cz, iVysílání a pod. Jasně zatím aplikace fungují a lze je používat, ale nebudou se nijak vylepšovat a kdoví co bude třeba za rok. Teď vlastně Microsoft prodal mobilní divizi a Surface Phone je v nedohlednu.
A ruku na srdce, o aplikace jde především.

to Robsol: Ano je to osekaný Glance screen, ale už byl nějaký update s vylepšením a pořád se bude vyvíjet. Takže uvidíme co s tím ještě udělají. Je tam však navíc dioda a to je velké plus a při nějaké zmeškané události při uchopení telefon zavibruje a upozorní.

to sssugi: Ano displej je opravdu parádní. Když dám vedle sebe Lumia 950 a Samsung S7 Edge, je to o třídu lepší. Přitom jsem doteď považoval displej na L950 za jeden z nejlepších, né-li nejlepší na trhu.
O aplikacích mi ani nemluv jako ono už je toho na store oproti třemi roky hafo, ale kvalita se protějškum na aos a ios nevyrovná a když už tak z poloviny no.. nejsmutnejsi na tom je, že je to nejpatrnější na aplikacích od MS na domovském win jsou o dost horší, namátkou one note,one drive a další
...ted to srovnáván a nestačí m se divit.
Buď je to neschopnost vývojářů nebo je na vině uzavřenost a omezení mobilních win, ale za to si může MS také sám
...aspoň u těch svojich mohl trochu povolit ale to se neděje.

Odesláno z mého XT1092 pomocí Tapatalk
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Jumbo78 »

Vlákno jsem se snažil pročistit, ale kvůli zachování kontinuity to byl kapku problém :D

Snad jsem nic nepřehlédl.

Toto vlákno slouží pro diskuzi nad možnou budoucností WIN a také k diskuzi o tom, kam snad přejít a proč. Ne pro hate, urážky systémů a nedejbože uživatelů.

Příspěvky, které budou vyvolávat flame, urážky, popřípadě zesměšňovat uživatele nebo i některý ze systémů budu odstraňovat - tak jak mi čas dovolí. Nerad bych rozdával bany, ale pokud nebude zbytí...


Držte se tématu!
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Radek Hulán píše:
sssugi píše: Dojmy po prvom dni:
- chýbajú mi dlaždice - úvodna obrazovka iphonu mi nepovie nič. Jediné živé ikonky sú hodiny a kalendár
- neviem si zvyknúť na umiestnenie tlačítka späť..umiestnené na najnevhodnejšom mieste - čiastočne sa to dá riešiť gestom
- chýba mi Glance screen a ikony na lockscreene
- chýba mi Xbox aplikácia
Všechny tyto body řeší Android. Třeba to tlačítko Zpět, které je vlevo nahoře u iPhone, tak na 5.5" iPhone 6S Plus je extrémní opruz mačkat.. Pořád hýbeš druhou rukou nahoru. Android je v ergonomii mnohem dál.

S7 (edge) potřebuješ :) Má i ten Glance Screen.
Ano v tom tkví vyhoda da open os, může si přizpůsobit spoustu věcí a po rootu ještě vice.

Odesláno z mého XT1092 pomocí Tapatalk
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

Otvoreny OS, uzavrety OS, vzdy sa musi niekto najst, kto to naprogramuje
Standa99
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: ned bře 12, 2006 10:53
Zařízení: Pixel

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Standa99 »

........
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů