Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
bigt
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 334
Registrován: sob bře 30, 2013 11:15
Zařízení: Nexus 5X, Nvidia Shield K1, Acer 1810TZ
Bydliště: Haná

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od bigt »

qwerty píše: Ani ten S7 neni dokonaly, staci si precitat diskusie uzivatelov, niektori hlasia pady aplikacii, prehrievanie, nahle vybijanie.
To náhlé vybíjení bude mít určitě co do činění s Office od MS, protože to je jediná společná aplikace na Win i Androidu, která by to mohla dělat :-)
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Radek Hulán »

marYan píše:Momentalne som presiel na samsung galaxy s7 edge. Pravdou je, ze mi chybaju dlazdice, prehľadnosť a jednoduchost systemu windows
Mně teda nechybí ani ty dlaždice :)

Je fakt, že nepoužívám standardní Samsung launcher (Touchwiz), ale Nova Launcher Prime, k tomu TeslaUnreaded notifikace, a udělal jsem si "plochu snů", jakou ve Win udělat nejde. Maximum informací, přesně jak je chci, spojeno (pro mě) s elegancí prostředí.

Pro prostředí Win skutečně hovoří to, že po prvním zapnutí je stále přehlednější a lepší jak u většiny Androidů. Ale po vyzkoušení aplikací a launcheru, co člověku bude vyhovovat, je Android lepší i v ergonomii, přehlednosti a použitelnosti. A když ten launcher a jeho konfiguraci dám na jiný telefon, mám stejný zážitek všude, i při změně telefonu.

A samozřejmě lepší apps.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od M.BoBo »

OT: Radku, jaký používáš Icon pack pro Novu? Já mám zatím "Rondo", ale oživení by se hodilo.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

bigt píše:
qwerty píše: Ani ten S7 neni dokonaly, staci si precitat diskusie uzivatelov, niektori hlasia pady aplikacii, prehrievanie, nahle vybijanie.
To náhlé vybíjení bude mít určitě co do činění s Office od MS, protože to je jediná společná aplikace na Win i Androidu, která by to mohla dělat :-)
Nie, nebol spominany MS Office, ale napriklad novy FB
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od kllr007 »

ja odporucam tento - https://play.google.com/store/apps/deta ... leui&hl=sk" onclick="window.open(this.href);return false;
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od M.BoBo »

qwerty: Ano i já patřím teď mezi ty, kteří od nedělního odpoledne válčí s výdrží u S7 Edge viz.: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.ph ... #p11195536" onclick="window.open(this.href);return false;

A fakt to vypadá na ten Facebook, který něco pokazil.

kllr007: Díky, zkusím. Edit: Vyzkoušeno, odebráno. Rondo mi sedlo víc:)
Martin.K
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte zář 15, 2015 6:22
Zařízení: Lumia 950 XL, Lenovo ThinkPad 10

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Martin.K »

To přetahování čí systém je lepší a čí horší (kdo ho má většího) je místy zábavné, ale řekl bych docela neproduktivní. Každý má svoje příznivce, výhody i nevýhody. Abych byl ale konstruktivní - v současné době mám L950XL, předtím L920 (v rodině dále L520, L820, L550, L920, L930). Od začátku si hrají v Insideru, celou dobu jsem maximálně spokojený. V podstatě není věc, která by mi na systému vadila (možná proto, že přístroj mám zejména jako pracovní nástroj) Pokud by mě něco v budoucnu donutilo odejít k Androidu (nic proti Apple, ale na můj vkus nevyhovující poměr cena/výkon), pak by to byl nedostatek aktuálních verzí aplikací, které potřebuji - tedy že by vývojáři rezignovali a stav aplikací by neodpovídal stavu systému. Pak bych asi uvažoval o Nexusech, které kromě výborného HW mají jasné plus v garantovaných aktualizacích systému a omezený rozsah balastu.

Sent from mTalk
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Radek Hulán »

M.BoBo píše:OT: Radku, jaký používáš Icon pack pro Novu? Já mám zatím "Rondo", ale oživení by se hodilo.
NAXOS Flat Round
https://play.google.com/store/apps/deta ... ound&hl=cs" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
steffan_vl
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon led 24, 2011 22:20
Zařízení: Samsung Omnia 7

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od steffan_vl »

Dobrý den, přátelé mobilní komunikace.

Dovolte mi, přidat jednu zkušenost a názor člověka, který není ani příliš velký odborník, ani uživatel všech možností, které ty maličké krabičky nabízí.

První chytrý telefon jsem pečlivě vybíral v roce 2010 - 2011, přesně už si to opravdu nepamatuji. Do nejužšího výběru se tenkrát dostala Nokia N8 se Symbianem a Samsung s WP 7.0 (Nokie s tímto OS byly ještě kdesi na křemíkových houbách). Android byl tehdy pro normálního uživatele naprosto nepoužitelný ladičský rébus. Nakonec vyhrál Samsung a WP - hlavně kvůli 'perspektivě'. Nakonec sice Nokií Symbian sedmičkové WP přežil, ale to je vedlejší :-).

Na WP 7.0 a poté i 7.5 a 7.8 jsem oceňoval skutečnou svižnost i na ani tehdy ne příliš výkonném HW. Telefon měl příjemnou velikost (tuším 4" - ale za to bych ruku, ani jinou okončetinu do ohně nedal), ještě i dnes hodně dobrý AMOLED zobrazovač. Po těch minimálně čtyř letech každodenního běžného používání není na displeji ani stopa po vypálených pixelech. Asi 'dobrej oddíl, no....'. Stabilita byla vždy ukázková. Za celou dobu si pamatuji asi tři vynucené restarty pro to, že telefon náhle nedokázal chytit signál. Nejsem odborník, nevím zda toto nemůže zavinit třeba poskytovatel, takže nemohu tvrdit, že to byla vada přístroje nebo jeho OS.

Čím mě Microsoft donutil odejít ke konkurenci? Svou 'péčí' o stávající zákazníky. Nejprve to bylo, že každý dostane upgrade minimálně na další OS. Jasně - 8.0 pouze na nových zařízeních - dlouhý nos. Po roce(!) jsem se dozvěděl, že mnou používaná a pečlivě vybraná platforma je větší mrtvola než onen tehdy již archaický Symbian. Nové aplikace? Tu a tam. Nové funkce? Po několika nejasných prohlášení vytvoření Sedmiček aby alespoň vypadaly jako Osmičky, když už tak nefungují(7.8). To co nyní MS předvádí je čistě pokračováním nastoupené linie. Jednou chycený zákazník nás nezajímá - musíme lovit ty další. Dnes má slavný WM10, nebo jak se to jmenuje, stejnou perspektivu do budoucnosti asi jako Android 4.4. - všimněte si té podobnosti se Symbianem před pěti lety :-).

Android má také své vady, ne že ne, a to i na poměrně výkonných přístrojích. Co mu však dnes již nemohu vytknout je nepředvídatelné padání aplikací nebo celého OS, zasekávání, pomalé reakce a nejednotné rozhraní aplikací. Tyto věci mi před pěti lety vadily a při nynějším přechodu na Android (5.1 poté 6.0) jsem se jich hodně bál. Zbytečně.

Pokud se tedy ještě nějaký uživatel WP 7/8 rozmýšlí zda Microsoftí Desítky nebo Androida, ničeho se nebojte. Zelený robot funguje dobře. Jenom asi není dobré při nákupu androidího telefonu moc šetřit. Věřím, že přístroje na hranici požadovaného HW mají problémy. Nechte celý Microsoft ať balamutí ty, kdo mu ještě nenaletěli :-).
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

Zaujímavé, som sam, u ktorého mobil s Win10 je stabilný a aplikácie nepadaji? Lebo vám ani trochu neverím. Moje skusenosti su ine. OK, kto chce kúpiť novy fón s Androidom, nech si kúpi, veď aj ja mam jeden. Ale kvôli tomu nebudem vymyslat len aby som si mohol kopnut, co niektori v tejto teme evidentne robia
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od jkubovic »

Qwerty, nie si sám, ja som s mojou L640 DS LTE tiež absolútne spokojný. A to ho používam ako služobný a zároveň aj súkromný mobil, takže dostáva zabrať. Akurát nepovažujem za produktívne zapájať sa do takýchto flame diskusií. A zrejme ani ďalší spokojní užívatelia W10M. A proti Androidu nemám nič, akurát mi Windows viac vyhovuje.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

Prikladam citaciu z vlakna o 950/950 XL
vauvauvau píše:pani prehral som na plnej, podlahol som tejto vojne ze android je jednotka a lumie su nic a win10p je nic, teraz uz viem aka je pravda, uz nikdy nedam na reci a recenzie, popalil som sa, nehovorte ze chrome je lepsi ako edge, ved mi to stale blbne a nejde iba o moj samsung a5, deje sa to u znamych sony atd, neklamte tu ludi ako ste dobre spravili ked ste presli na droida, bucham si hlavu o stenu ze som predal 950 pod cenu a kupil tuto sprostost zo skla co pada z ruky a ani sa neda drzat bez strachu, droid mi zamrzol uz viac x behom par dni ako lumia za pol roka, hamba mne aj vam ze ste ma dostali do tejto sracky
Ja som dopadol podobne., Nikomu nic za vinu nedavam, ale to kazdodenne masirovanie ako je droid "the best" ma nalomilo a zakupil som Xperiu Z5 Compact. Xperiu mam uz 3. tyzdnom v supliku a po 2-3 dnoch snazenia sa prejst na droid som to vzdal. Objektivne musim povedat, ze Xperia je svizna a stabilna (aj ked hned po vybaleni som len odklikaval notifikacie o takom a takom procese, ktory prestal fungovat). Je o dost sviznejsia ako W10M na mojej L925. Ale musim povedat, ze system mi nevyhovuje, systemove (stock) appky su hrozne, HS mi vobec nevyhovuje a prisiel som o Glance screen a dlazdice. Verim tomu, ze po par dnoch laborovania, skusania a testovania roznych lancherov a appiek by som sa asi aspon priblizil vzhladu a ergonomii W10M, ale pri mojej pracovnej aj mimo pracovnej vytazenosti (2 male deti) nemam na to chut (zamerne nepisem, ze nemam na to cas). A kedze som clovek, ktoremu staci k zivotu "5" appiek, ktore mam aj na W10M, soc. siete nevyuzivam (cize appky ako FB, messenger, twitter, Instagram, ..., nemam nainstalovane) a ktory na dlazdice neda dopustit, pouzivam stale L925 a Xperiu si nechavam na horsie casy (podla toho ci umrie skor W10M alebo moja starucka L925 bez moznosti zakupenia dostojneho nastupcu v podobnej velkosti).

Kazdopadne, pre vela ludi, ktori chcu hlavne appky, je prechod na droida (prip. iOS) urcite vykupenim.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

qwerty píše:Zaujímavé, som sam, u ktorého mobil s Win10 je stabilný a aplikácie nepadaji?
Nie, nie si sam. Ale si asi jediny, co tvrdi, ze W10M je krasne svizny a rychly. Na L930, 950/950 XL mozno svizny je (tie zatial odskusane nemam), ale na L830 urcite nie, kedze L830 je len o malicko sviznejsia ako L925. L830 s W10M je o dost pomalsia ako Xperia Z5 Compact, na druhej strane, pouzity SOC je tiez o par urovni vyssie, takze by som bol skor prekvapeny keby to tak nebolo. A ze zalezi na pouzitom SOC krasne ukazuje taky N7 2012, ktory siel hned po 1. update so sviznostou do pecka (a so stabilitou tiez).
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

krayzie píše:Objektivne musim povedat, ze Xperia je svizna a stabilna (aj ked hned po vybaleni som len odklikaval notifikacie o takom a takom procese, ktory prestal fungovat). Je o dost sviznejsia ako W10M na mojej L925.
Tak z5 ma SD810 ako 950XL a ty mas S4 dvojjadro spred 3 rokov... aj to tam mas este cez insidera lebo neni offiko - aj ked nechcem machrovat...oproti napr 730tke nie je 950tka xkrat rychlejsie ale iba o "trochu" - vidno to hlavne pri reboote, stahovani app a pod. nie pri behu samotnych app..

inak ja teraz pouzivam zaloznu 730 aj 830 a su este o kusok stabilnejsie nez 950 a rychlost je paradna - prechadzal som z 8.1 a nerobil HR...
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od kllr007 »

Krayzie píše:
qwerty píše:Zaujímavé, som sam, u ktorého mobil s Win10 je stabilný a aplikácie nepadaji?
Nie, nie si sam. Ale si asi jediny, co tvrdi, ze W10M je krasne svizny a rychly. Na L930, 950/950 XL mozno svizny je (tie zatial odskusane nemam), ale na L830 urcite nie, kedze L830 je len o malicko sviznejsia ako L925. L830 s W10M je o dost pomalsia ako Xperia Z5 Compact, na druhej strane, pouzity SOC je tiez o par urovni vyssie, takze by som bol skor prekvapeny keby to tak nebolo. A ze zalezi na pouzitom SOC krasne ukazuje taky N7 2012, ktory siel hned po 1. update so sviznostou do pecka (a so stabilitou tiez).
Nie, na 930 to ide biedne tiež.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od kllr007 »

qwerty píše:Zaujímavé, som sam, u ktorého mobil s Win10 je stabilný a aplikácie nepadaji? Lebo vám ani trochu neverím. Moje skusenosti su ine. OK, kto chce kúpiť novy fón s Androidom, nech si kúpi, veď aj ja mam jeden. Ale kvôli tomu nebudem vymyslat len aby som si mohol kopnut, co niektori v tejto teme evidentne robia
Tak teraz si ma prekukol. 930 bežala až tak skvele že som ju musel predať pod cenu, rozlúčiť sa so systémom ktorý mi co sa UI týka vyhovoval a na ktorom som mal nakúpené appky za niekoľko desiatok eur, k tomu zháňať telefón ktorý mi systémovo moc sympatický nieje a hlavne úplne rozdielne platforma. Takisto ta niekoľko sto stranova téma o problémoch W10m je len jeden veľký trolling, a to isté aj zahraničné fóra to všetko je jeden veľký vymyslel, pretože nikto problémy nemá a qwerty nás všetkých prekukol...
(sarcasm)



Vety ako "ide to svižne a bezproblemov" bohužiaľ väčšinou hovoria ľudia čo to nemôžu reálne porovnať a jednoducho sú na tu W10m "svižnosť" zvyknutý.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

kllr007 píše: Vety ako "ide to svižne a bezproblemov" bohužiaľ väčšinou hovoria ľudia čo to nemôžu reálne porovnať a jednoducho sú na tu W10m "svižnosť" zvyknutý.
Já to tvrdím taktéž a to mám porovnání... Ja ti snad natočím video...
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

Ked hovorim, ze ide svizne, tak samozrejme v ramci cenovej kategorie, ked L635 porovnas s nejakym nadupanym delom ako je S7, tak rychlejsia nebude, nie som blazon, aby som si to myslel. Takze ano, je to rychle a stabilne, a v ziadnom pripade to nie je "tragedia", ako tu niektori trolia, a na rozdiel od podobneho lowend Androidu to take rychle zostava aj po nainstalovani desiatok aplikacii. A ano, viem, ze aplikacie su pre mnohych velky problem, ale su aj taki, ktorym to nevadi alebo im nic nechyba, lebo ich vela nepotrebuju. Mathiel: nie, nechvalim bezostysne, len niektore famy sa snazim vyvratit.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

Pišta Hufnágl píše:Ale abychom se vrátili k tématu - Ona už ta otázka "kam přejít" je z principu ničemná.No kam asi, pokud Win nebude. Buď vypláznout majlant za JáTelefon, nebo stejný či menší majlant za robota. Každému, co jeho jest. Já jsem rozhodnut vydržet a případně vypláznout velemajlant za Surface foun (bude-li), páč mi ty dlažky fakt vyhovují, a nebo holt zatnu zuby a přetrpím robota. Jabko mi je nějak vnitřně proti srsti, víc to odůvodnit neumím.
No jo, asi sa konecne dostavame k tej buducnosti. Ja ani tak necakam na Surface phone, pretoze bude asi cenou jak z inej galaxie, a tam nechcem ist, to uz by som rovno mohol kupit S7 alebo Iphone. Skor by sa mohli chytit ini vyrobcovia a vyrobit nejaky midend phone. Vyhovovalo by mi nieco ako Moly X1 alebo PC Phone., ale kupovať cez Amazon sa mi nechcelo, tak som skúsil Mi4, a vyšiel ma o dost lacnejsie. A mozno sa umudri aj MS, dat na zakazku vyrobit u Cinanov jeden fon ich tolko stat nebude, urcite menej ako ked vlastnili aj fabriku a platili cely vyvoj a kopec ludi. Momentalne ma MS iba jeden telefon, ktory by mi vyhovoval - L650, ale vzhladom k tomu, co mam a cene L650 sa takyto upgrade mne osobne neoplati.
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od robsol »

Já v tom ale nevidím nic divného. Microsoft si prostě udělá/nechá udělat 2 referenční telefony. Momentálně je to high end Lumia 950 a low end Lumia 650. A tím vyklidí pole pro výrobce 3 stran.
Naprosto stejný model má i Google s jejich Nexusy.
Osobně si nemyslím, že jsou v MS tak zabednění, že by nechápali potenciál a penetraci trhu mobilní technologií v budoucích letech. Takže i když dělají poměrně dost kotrmelců z nadhledu to začínají řešit logicky i když jim to opět trvá déle než je příjemné. Toť můj názor.
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů