Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od kllr007 »

Radim Stehlík píše:s těmi verzemi Messengeru jsi přesně ukázal na důvod, proč jsem od toho systému odešel a proč jsem teď spokojenej. Jakmile máš 15 verzí jednoho programu, tak chtěnechtě budeš chtít zkusit, jestli náhodou ta jedna nepojede líp než jiná. Stejně tak když někdo vydá novou ROM. A pak s tím telefonem furt jen instaluješ a instaluješ....
Na to se můžu už z vyskoka ... to mě bavilo možná před 10 lety.
Už takhle mě trochu štve to vydávání WM10. WP8 tam seděly skoro 2 roky bez problému
On to skor myslel ze ak ti nahodou vznikne nejaky problem v novej verzii, ktory v predchadzajucej nebol, vies si nahodit spat starsiu.
Uvediem priklad - WP - aplikacia fitness, po aktualizácii sa nedala spustit a odkazovala na MS health - ktory nefungoval moc korektne, resp . niekomu vyhovoval viac fitness ale nemohol ho uz pouzivat lebo aktualizoval. Takisto Nokia Creative studio, bolo skvele, akonahle updatli na tu novu verziu ludia sa stazovali ale spat sa uz prejst nedalo (okrem HR a davat si pozor aby clvoek neaktualizoval) ako sorry ale v tomto ma pravdu, akonahle mas problem s novou verziou vies sa (legalne a oficialne) vratit na predchadzajucu.

Jednoducho mas slobodu, nemusis do toho sprtat, ale MOZES.
tvojim uvazovanim ti urcite vadi a chyba cenzura medii , snivas ze bude dostupne len jedno jedine radio a TV stanica, aby si predsa nemusel preladovat a podobne. To je uplny nonsens :roll:
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

No my mame dlazdice nezive a zive a vy mate ikony a widgety...
Pepanisko
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 173
Registrován: ned črc 12, 2009 11:25
Zařízení: Blackberry Z10
Bydliště: Jak kdy...
Kontaktovat uživatele:

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Pepanisko »

No nevím, srovnávat živé dlaždice a widgety mi nepřijde moc dobré. U droidu ti každej další widget bere dost výkonu (pokud je kvalitní a má umět něco pořádnýho), což zvlášt u telefonů pod cca 7K může hrát roli (mám Lumii 640). Pokud bych naskládal tolik widgetů jako na screenu nahoře, tak by se tel fou sotva loudal (opět cenová hladina podobná lumii 640). Pokud nechci kompromis, musím zaplatit víc. Mě osobně widgety na droidu nepříjdou nako náhrada za živé dlaždice...

Je to jen můj názor na věc, nikomu ho necpu a ani nechci vyvolat nějaké rozepře.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Tak na WM můžeš taky klidně instalovat apply před appx... Jen nevím, jestli existuje nějaká databáze všech aktualizací... Popravdě jsem to ale nikdy nevyhledával, nebylo třeba...
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

Klr007 ano, to mas pravdu, pamatam si ze mi v nejakom builde androidu dali blbu verziu Store co nesla spustit a pomohlo mi ju iba rucne stiahnut z webu a nainstalovat. Zasa na druhej strane by apky v store mali byt kontrolovane, a predchadzat sa tomu da tak ako u FB kde su v store dve apky - oficialna a Beta. Ps. Vo Win10 uz tiez idu apky nainstalovat zboku - takto som si napriklad doplnil Here Drive do L950 v case, ked nebola pre nu dostupna.

S tou slobodou nemas pravdu, nikto netvrdi ze ma byt na vsetko iba jedna apka. A moja sloboda je aj to ze si mozem vybrat aj iny OS ako vsadepritomny Android ci iOS :)
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od relouth »

kllr007 píše:Ved presne na toto mas na droide widgety (pocasie, kalendar mien a pod) + ikony su dynamicke (ukazuju pocet zmeskanych hovorov, SMS, mailov a pod - zalezi od vyrobcu a jej nadstavby, mam SONY). iOS sa tiez naucil zobrazovat dynamicke ikony.

Toto je naozaj najmensi problem migracie :)


Koľko das na droide na obrazovku widgedow? Ja ich dám neomedzene množstvo.. Ak nevidis rozdiel medzi live tile a widged,tak sa mas na svete fajn
Ujko
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 185
Registrován: pát led 17, 2014 13:02
Zařízení: Lumia 1520, Lumia 640 XL, Motorola Moto X Play
Bydliště: Klatovy

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Ujko »

Já preferuji WM10, je bezpečnější, žádné viry, aplikace které já potřebuji zatím mám , ale nevidím to s podporou do budoucna moc dobře, no to ukáže čas.
Helle
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: ned říj 07, 2007 9:06
Zařízení: Xiaomi Max 3 , NB Chrome OS, PC Win 10iPad 2
Bydliště: vesnička u Krnova
Kontaktovat uživatele:

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Helle »

sssugi píše:Ma niekto realne skusenosti s prechodom z WM10 na iOS? Rozmyslam nad prechodom k Applu ale neviem ako je to s kompatibilitou sluzieb od MS (Office, Xbox One, MS Band, Onedrive - automaticky upload a tak dalej). S celym ekosystemom od MS som velmi spokokojny az na WM 10
Jestli používáš jako "velký" počítač a NB zařízení od Apple, tak by ten přechod měl logiku. Jinak pro toho ( což je drtivá většina lidí ), kdo má v počítači wokna, je daleko nejlepší kombinace MIN 10 v počítači ( prakticky je velmi rozumné si ho urychleně naistalovat pokud je zadarmo. Já jsem si ho nainstaloval hned první den jak byl k dispozici a jsem s ním maximálně spokojený. A to jsem měl v PC všechny verze win ( tedy mimo Vistu, protože jsem ji nepřišel na chuť) a v telefonu WM je naprosto nejlepší řešení. Já, kdyby se mi nelíbila WM 10 ( což není můj případ), bych přešel zpět k stabilnímu WM 8.1 a počkal, až se WM 10 "vylepší" a ona se vylepší, to si piš. Už se vůbec nebavím a tom, jak je předražaný jakýkoliv telefon s jabkem. Mimochodem Apple znám, protože jako tablet používám Ipad 2 ( koupil jsem si ho proto, že v té době jak vyšel, měl absolutně nejlepší displey ze všeho, co na trhu bylo. V každém případě, než investuješ ty peníze do telefonu z jabkem, tak si ho od někoho půjč nebo udělej tu " sviňárnu" a objednej přes internet třeba u Alzy, která Ti s vrácením peněz nebude dělat problémy, na což bych u nějakého neověřeného prodejce až tak moc nevěřil a když se Ti nebude líbit, tak ho během 14 dní vrátíš.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od kllr007 »

relouth píše:
kllr007 píše:Ved presne na toto mas na droide widgety (pocasie, kalendar mien a pod) + ikony su dynamicke (ukazuju pocet zmeskanych hovorov, SMS, mailov a pod - zalezi od vyrobcu a jej nadstavby, mam SONY). iOS sa tiez naucil zobrazovat dynamicke ikony.

Toto je naozaj najmensi problem migracie :)


Koľko das na droide na obrazovku widgedow? Ja ich dám neomedzene množstvo.. Ak nevidis rozdiel medzi live tile a widged,tak sa mas na svete fajn
Ja ich dam tiez neobmedzeno, neviem kam s tym mieris.
Rozdiel samoztrejme vidim, avsak je tak minimalny ze nieco ako LiveTIles neberiem ako padny dovod ostavat na nestabilnom systeme. Poviem to inac- ak si mam vybrat medzi stabilitou a rychlostou a livetiles, tak ja som si uz vybral.

Uz tu niekto hovoril o spomalovani koli widgetom - ano na lowende, mozno, ak niekto chce dat za telefon 100-120€ a musi mat novy, tak W10M je stale lepsia volba. Avsak ak porovname midend a nebodaj highend, tam nieje dovod ist do lumii. Iste maju jeden z najlepsich fotakov, ale spravne vybrana konkurencia nema od toho daleko.

Ludia odosobnite sa od toho fanboyizmu, neprospieva to nikomu.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od relouth »

No comment ty fangirl :)
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Radim Stehlík píše:s těmi verzemi Messengeru jsi přesně ukázal na důvod, proč jsem od toho systému odešel a proč jsem teď spokojenej. Jakmile máš 15 verzí jednoho programu, tak chtěnechtě budeš chtít zkusit, jestli náhodou ta jedna nepojede líp než jiná. Stejně tak když někdo vydá novou ROM. A pak s tím telefonem furt jen instaluješ a instaluješ....
Na to se můžu už z vyskoka ... to mě bavilo možná před 10 lety.
Už takhle mě trochu štve to vydávání WM10. WP8 tam seděly skoro 2 roky bez problému
Pod tohle bych se podepsal... :)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od JirkaTom »

Pišta Hufnágl: Pokud to myslíš ironicky, tak :) , jinak platí:
Tento způsob uvažování zdá se mi poněkud nešťastným... ;-)
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

JirkaTom:: Taky jsem ovce a blbec a nevím co, když taky souhlasím s tím, že se nechci probírat různými verzemi programů, a hledat tu správnou, lovit správnou funkční ROM? Myslím, že dost lidí kvůli tomu uteklo z Androidu...

Btw. je dobrý, jak tady moc lidí nereaguje na toho trolla, jen tak dále, on se vypíše a pak ho to přestane bavit :)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od JirkaTom »

Není to o probírání se verzemi... Je to o tom, že pokud používáš Android i IOS stejným způsobem jako W10M - t.j. jako standardní uživatel oficielně nabízených funkcí systému, tak jsou všechny tři platformy přibližně rovnocenné... ;-)
Kdo do toho "vrtá", musí počítat s problémy.
Nu a brát jako výhodu, že mám (například) v obchodě jen jeden druh zubní pasty, no to je to "nešťastné uvažování"...
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

...já tam teda vidím pouze jeden druh zubní pasty, akorát v různých šaržích a s trošku jiným složením, ale to je asi jedno :)
Ať každej používá co chce, v tom se myslím s normálními uživateli shodneme, ale hlavně nevnucovat, že to či ono je nejlepší a jediný.
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

JirkaTom píše:to je to "nešťastné uvažování"...
No ještě že máme tebe, abys nám vysvětlil, jaké uvažování je SPRÁVNÉ... Hele, bez urážky, ale to si fakt nevidíš do pusy?
Já ještě výuku k jedinému správnému pohledu na svět zažil, tak se nediv, že mi to trošku se*e. Síla tě provázej!
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od JirkaTom »

Díky za politické školení, asi ti to schází... ;-)

EDIT: a překontroluj si, na jaký režim máš nastavenou aktualizaci systému W10M...
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

Sposob uvazovania ... Pouzivam Win na mobile jednoducho preto, že ten system sa mi páči a nevadí mi, že na trhu neni No 1. Ak sa niekomu páči iný, a chce prejst, nevadí mi to, vadia mi len tie hejty pod každým článkom o mobilnom Win.
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Jumbo78 »

Mně zase vadí hate na Android...
A toho je zde daleko víc, než hate na WIN...

Mám rád všechny systémy, každý má něco do sebe...
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

No však ano. Ať si každý používá, co chce. Proč mi má někdo vysvětlovat, že na to koukám blbě, páč on to vidí jinak...
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů