Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od KoumiCZ »

EDIT: Tak znovu HR ;-)

Aktuálně bych asi za tu cenu šel do Huawei P9 Lite s Androidem 6. Ten systém už je na tolik daleko, že by to myslím za tu zkoušku stalo. Sám osobně čím dál tím více přemýšlím nad přechodem zpět k Androidu. Naposledy jsem měl telefon s Android 4.4 KitKat a to už je nějaký čas, co byl ten systém uvolněn. Mohlo se mnohé změnit k lepšímu.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od qwerty »

No nejak sa tam musel zamotat ten insider. Asi. Pamatam sa ze aj mne sa vtedy zdvojili apky. Stacilo jednu odinstalovat, na druhu sedu tapnut a nainstalovala sa spravne. Na pracu mam lacnu Lumiu, bohate na to staci a na 'hranie' teraz mam MI4, Win10 tam bezi super.
szoustal
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: stř črc 05, 2006 13:50
Zařízení: Mate 10 Pro, Samsung S8, Lumia 950 Black,

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od szoustal »

KoumiCZ píše:EDIT: Tak znovu HR ;-)

Aktuálně bych asi za tu cenu šel do Huawei P9 Lite s Androidem 6. Ten systém už je na tolik daleko, že by to myslím za tu zkoušku stalo. Sám osobně čím dál tím více přemýšlím nad přechodem zpět k Androidu. Naposledy jsem měl telefon s Android 4.4 KitKat a to už je nějaký čas, co byl ten systém uvolněn. Mohlo se mnohé změnit k lepšímu.
jj P9 Lite je za ty peníze asi nejlepší volba.
Já si v pátek pořídil S7 Edge. Prozatimní postřehy. Největší problém je pro mne home screen.Ten je u windows idealní. Nastavení upozornění, u windows si nastavím jednoduše vše co potřebuji na jednom místě,zvuk, kde a jak se má upozornění zobrazit. Android, ani náhodou. Jednodušší a přehlednější jednoznačně windows, aplikace lépe udělané na Android. Zatám si s tím hraji a uvidíme :)
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od KoumiCZ »

A osobně bych si ještě počkal, zda se na českém trhu neobjeví Honor 5C, protože za tu předpokládanou cenu je boží.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od relouth »

Android ani zadarmo.Mal som teraz viackrat rozne telefony a to je ako navrat do doby kamenej
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od kllr007 »

Z 8.1 ano, ale z W10M, som na android presiel a som spokojnejsi. Prakticky je to staiblnejsie / rychlejsie. Samozrejme zalezi od zariadenia ale akonahle to ma 2GB RAM a aspon lolipop android, tak nieje o com, W10M je proti tomu pozadu.

Jedine co mi chyba je Live TIles, ale tak co radsej takyto kompúromis ako bugy napriec celym systemom.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Ani oproti W10M není pro mě Android zajímavý na žádném zařízení (naposled jsem zkoušel S7 a BB Priv).Dnes uz jsem vicemene spokojeny (hovorim zejména za 930, 950XL) jak desítky běhají a takový komfort aspoň mě osobně Android neposkytne.Doufám, že W10M vydrží hodně dlouho, protože bych neměl na co přejít a popravdě byl zoufalý.I žena moje si desítky na 532 pochvaluje.
Ale je to i o zařízeních, už neplatí to, jako u osmiček, že to běží na všech zařízeních stejně "dobře".Třeba na takovou 640 s W10M jsou četné stížnosti, takže pro někoho přestup z 640/W10M na Android může být vysvobozením.
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od tgriger »

S tým sa dá len súhlasiť. Prešiel som z L950 na LG G4 a používanie je jednoznačne v prospech androidu.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od relouth »

htc 640 je prave najmenej problemovy telefon z celej lumia rady..ale hadat sa tu o tom nechcem

btw debata komu co sedi viac,ci droid,alebo w10 je moze byt postavena na cisto subjektivnych zakladoch..cize viacmenej zbytocna,veduca len k flame a hate
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Mahtiel »

Myslím, že je to hodně subjektivní, na posledních insider buildech na 535tce jsem měla méně restartů než na ofiko desítkách na 640tce :)
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od kllr007 »

nieje to vobec o subjektivnych zakladoch.
Mam tu oba telefony (930 na ofic builde-) a Z1C na ofic 5.1.1 (ktore vlastne maju prakticky totozny HW)

A po par sekundach ti mozem povedat kto je vitazom stability, rychlosti a spravou RAM.

A neber to ako hate, WP8.1 som miloval, a na W10M som sa tesil, az kym som na vlastne oci nevidel ako sa to "hybe". Jednoducho mi to pride ako silna beta verzia, a hoc android naozaj nemusim a vela apps mam zakupenych prave u Windows platformy, chtiac nechtiac som musel ist prec, nakolko v istych momentoch som mal chut telefon hodit o nablizsiu stenu dufajuc ze to nerozchodi (avsak v obave o stenu som od toho vzdy upustil).

Ziadny OS nieje bezchybny, no to co mi bolo na WP sympaticke u W10M islo do uzadia zato nedostatky (ktore som bol ochotny dovtedy tolerovat) ostali.

PS: netreba to brat ako flame, ale ako realnu skusenost pre ludi co naozaj zvazuju prechod na inu platformu.
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od KoumiCZ »

htcjirka píše:Třeba na takovou 640 s W10M jsou četné stížnosti,...
Tak s tímhle mohu jedině souhlasit! Na své L640 mám mnoho různých problémů, nejvíce s prohlížečem Edge.

Stále Lumii 640 mám, ale myslím, že je potřeba si umět přiznat, že současný stav systému Windows 10 Mobile je tristní ať se to někomu líbí nebo ne.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Mahtiel »

Mně vadí přístup Microsoftu jako takového. Když vezmu i třeba blbé FB stránky, tak kdejaký výrobce mobilů řeší problémy svých zákazníků, třebaže jak jsem zjistila, většinou jsou takové FB stránky zaměřené především na adolescenty. Ale třeba stránky Microsoft Lumia jsou opravdu velice tristní. Je to pouhá reklama na aplikace, Lumii 950 a Continuum. A ty rady, které dávají postujicím zákazníkům, pokud vůbec, jsou opravdu na přesdržku. A dovolat se na linku Microsoftu je taky super. V jednom případě jsem mluvila s ženštinou příjemnou opravdu jak osina vy víte kde...
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Mahtiel »

Údajně Microsoft potvrdil, že přijde Cortana i v češtině :) jinak jsem narazila na nové FB stránky s problematikou Windows 10 mobile https://www.facebook.com/windowsmobileczsk/timeline, kde je toto zmiňováno
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od relouth »

Nebavte sa tu o droide. Nikoho to nezaujíma. :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

ale myslím, že je potřeba si umět přiznat, že současný stav systému Windows 10 Mobile je tristní ať se to někomu líbí nebo ne.
S tím nemohu souhlasit, jelikož nemam zadne potize a potkal me pouhy jediny restart za dobu co desitky mam.
Ja osobne nic tristniho na desitkach nevidim, ba naopak, uzivam si je stejne perfektne, spolehlive jako osmicky.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od imperator »

No apple nema ani fb a donedávna ani twitter - takže ma tusim len fora a väčšinou su tam rady zhruba ako na microsoft comunity takže to je jedno
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od kllr007 »

htcjirka píše:
ale myslím, že je potřeba si umět přiznat, že současný stav systému Windows 10 Mobile je tristní ať se to někomu líbí nebo ne.
S tím nemohu souhlasit, jelikož nemam zadne potize a potkal me pouhy jediny restart za dobu co desitky mam.
Ja osobne nic tristniho na desitkach nevidim, ba naopak, uzivam si je stejne perfektne, spolehlive jako osmicky.

Tebe edge nikdy nezamrzol, nespadol, nenacital stranku (ostala len biela hoc loading sa uz nedial), nemas resumingy pri multitaskingu a pod?
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od imperator »

Kllr007 - resuming som nemal ani raz (myslim tým ze resumujes a bodky idu a idu a idu - maximálne bol na úrovni ako znovunacitanie app a aj to veľmi rýchlo - na 8.1 vedel resumovat whatsapp aj messenger aj po kilnuti a znova otvorení) ale edge ked mu naložim tak mi restartne stroj - inak je dobrý aj rýchly ale čosi tam bude nevporiadku
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Jak, pisu jednou me (EDGE) restartoval telefon za celou tu dobu, jinak vůbec nic.Nejsem blazen, abych se drzel neceho co me bude padat, bude nestabilni apod, když mam telefon hlavne na praci.Potrebuji spolehlivost na prvním miste a tu mam.Ne, ani s resumingy nemam problém.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 92 hostů