Navigacia W10

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Sentinel65
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: úte pro 10, 2013 20:12
Zařízení: Honor 8

Re: Navigacia W10

Příspěvek od Sentinel65 »

Luka3 píše: Měl jsem stejný problém na L830 po upgradu na W10 a následný HR. Vzhledem k možnosti nainstalovat i HERE Maps jsem stáhnul český hlas, ale to nepomohlo a nemluvila ani Here, ani Maps. Zkusil jsem kompletní přepnutí do EN(US) a začaly obě navigace mluvit(anglicky). Po přepnutí zpátky do češtiny zas nemluvily. Pak jsem někde našel, že by mohlo pomoci nainstalovat EN(US), kterou jsem tam už ale měl. Tak jsem nainstaloval ještě EN(UK) a navigace začala mluvit česky.

Mohu potvrdit, zkousel jsem WM10 RS, ted jsem zpet na ofiko WM10 a mel jsem problem s navigaci Mapy, kde se mi nedarilo rozbehat hlasovou navigaci. Jak psal Lukas3, k hlasu EN (US) jsem doinstaloval EN (UK) a po restartu a klasicke instalaci zacala navigace fungovat i s ceskym hlasem.
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Navigacia W10

Příspěvek od KoumiCZ »

htcjirka píše:
i ked v cz ten here bol katastrofa a viedol ma na dialnicu a to som mal odskrknute dialnice
Nebyl katastrofa, musíš nejen odškrtnout pryc dalnice, ale i placene useky.Ty jsi odskrtnute nemel, proto te to na ni vedlo.Takze katastrofa ano, ale z tve strany.Miluju lidi co prskaji, jak je něco naprd a přitom sami neumi spravne nastavit věci v aplikaci či použít rozum.
Teď se vracím hodně dozadu, ale možná tě to hodilo na neplacený úsek dálnice. Například u Brna je takový úsek kolem 30 km dlouhý.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Navigacia W10

Příspěvek od Mahtiel »

Chci se zeptat, máme doma dvě Lumie 640 LTE, na mé jde zvuková navigace skrze systémové mapy na jedničku, kdežto na druhém mobilu jde beze zvukových pokynů. Jak dostanu zvukové pokyny do té druhé Lumie? Jinak s novou navigací jsem spokojenější než s Here Drive +.
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Navigacia W10

Příspěvek od KoumiCZ »

Není na tom telefonu, kde ta hlasová navigace nefunguje Windows 10 Mobile ve verzi RedStone?
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Navigacia W10

Příspěvek od Mahtiel »

Nn oba máme poslední ofiko build
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Navigacia W10

Příspěvek od KoumiCZ »

Tak to je záhada, zkus stáhnout jiný jazykový balíček, prý to pomáhá: http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 03#p393903" onclick="window.open(this.href);return false;
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Navigacia W10

Příspěvek od flemo »

Ach jaj. Zda sa, ze doslo medzicasom k updatu MS Maps, a ti nestastnici zmenili pozadie v nastaveniach na svetle. Samozrejme, bez moznosti volby, ved naco.
miso sevo
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát pro 11, 2015 16:03
Zařízení: Lumia 650

Navigacia W10

Příspěvek od miso sevo »

flemo píše:Ach jaj. Zda sa, ze doslo medzicasom k updatu MS Maps, a ti nestastnici zmenili pozadie v nastaveniach na svetle. Samozrejme, bez moznosti volby, ved naco.
Nedavno bol update ale je to ciero cierne
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Navigacia W10 - Import oblíbených z Here do Maps

Příspěvek od pogo8303 »

http://mspoweruser.com/heres-a-tool-to- ... soft-maps/" onclick="window.open(this.href);return false;
... Pokud někdo potřebuje - funguje to! Docela jsem se s tím teda trápil, ale nakonec se povedlo přes internet explorer. V chromu házelo nějaký chyby, v edge se nepovedlo, stejně jako ve FF...
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Navigacia W10

Příspěvek od flemo »

miso sevo píše: Nedavno bol update ale je to ciero cierne
Aku mas verziu aplikacie? Na L950 s oficialnym buildom W10 mam 5.1603.1300.0, na L930 s najnovsim redstone buildom je to 5.1603.1301.0

V oboch pripadoch je pozadie v nastaveniach biele a nevidim ziadnu moznost zmeny.
kivals
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: pon črc 21, 2014 21:17
Zařízení: NL 1520, ML 950XL

Navigacia W10 - Import oblíbených z Here do Maps

Příspěvek od kivals »

pogo8303 píše:http://mspoweruser.com/heres-a-tool-to- ... soft-maps/
... Pokud někdo potřebuje - funguje to! Docela jsem se s tím teda trápil, ale nakonec se povedlo přes internet explorer. V chromu házelo nějaký chyby, v edge se nepovedlo, stejně jako ve FF...
Díky za tip ;) Sice to chvíli trvalo, několik pokusů nezdařených, nakonec však vše funguje, přenos se vydařil. Ještě jednou díky :)
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Navigacia W10

Příspěvek od flemo »

Takze moje postrehy po niekolkych tyzdnoch pouzivania Windows Maps na navigaciu:
pozitiva:
+ navigacia funguje
+ niekedy ukazuje aj radenie do pruhov
negativa:
- zabuda prihlaseneho uzivatela. bez prihlasenia neviem pouzit oblubene, domov, pracu
- pocas jazdy rychlost ukaze len pri prekroceni MPR o nastaveny limit
- vyrazne horsie funguje bez pripojenia na internet. Dokonca obcas zahlasi, ze ak chcem pouzivat navigaciu, mam si stiahnut mapu oblasti, hoci samozrejme mapu stiahnutu mam
- pocas navigacie neukazuje hustotu premavky, aj ked mam pocit ze raz sa mi to podarilo nejako docielit, ale neviem to zopakovat. S premavkou pritom evidentne rata, ked je zapcha odhady dojazdu su primerane posunute, overene porovnanim s napr. Waze
- zabuda nastavenie, ze ma zobrazovat hustotu premavky, po case to vypne aj mimo navigacie
- v porovnani s HERE Drive mam pocit, ze pocas jazdy ukazuje vacsie uzemie, je to menej zazoomovane a menej prehladne. V zlozitejsich situaciach mam niekedy problem rozoznat, ci mam odbocit o dve alebo o tri krizovatky dalej. A toto potrebujem niekedy vediet dlhsie dopredu.
- v poslednom case problem so zvukom cez bluetooth v aute. Predvcerom sa mi zrazu uprostred navigacie zacal ist zvuk z telefonu namiesto z reprakov v aute. Dnes zase boli pokyny akoby stisene na nulu. Auto vzdy ukazalo, ze Cortana vola, ale bolo ticho. Ked som v takomto momente pouzil zmenu hlasitosti na mobile, zrazu som pocul pokyn. Ale pri dalsom pokyne opat ticho.

Pocity su podobne, ako z celeho Win10 (a nemyslim len mobile) - zopar peknych funkcii a hromada obcas neuveritelnych nedorobkov.
Proky_cze
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 149
Registrován: stř čer 11, 2014 21:27
Zařízení: L950, L930, L920

Re: Navigacia W10

Příspěvek od Proky_cze »

Tak po aktualizaci mapy už ukazují během jízdy aktuální rychlost po celou dobu, ne jenom při překročení limitu :)

Sent from mTalk
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Navigacia W10

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Flemo:
- zabuda prihlaseneho uzivatela. bez prihlasenia neviem pouzit oblubene, domov, pracu - Jo, tohle je velká nepříjemnost. Zejména když navigaci potřebuješ v místech, kde jediným signálem je GPS.

- pocas jazdy rychlost ukaze len pri prekroceni MPR o nastaveny limit - Tohle už zaplaťbůh vyřešil sobotní update.

- vyrazne horsie funguje bez pripojenia na internet. Dokonca obcas zahlasi, ze ak chcem pouzivat navigaciu, mam si stiahnut mapu oblasti, hoci samozrejme mapu stiahnutu mam - Mám úplně stejné zkušenosti. Hluboko v Krkonošských horách (bez signálu) jsem čekal na navigační pokyny často i deset minut... Nechápu.

- pocas navigacie neukazuje hustotu premavky, aj ked mam pocit ze raz sa mi to podarilo nejako docielit, ale neviem to zopakovat. S premavkou pritom evidentne rata, ked je zapcha odhady dojazdu su primerane posunute, overene porovnanim s napr. Waze - Tak nějak to mám podobně :(

- zabuda nastavenie, ze ma zobrazovat hustotu premavky, po case to vypne aj mimo navigacie - Bohužel ano.

- v porovnani s HERE Drive mam pocit, ze pocas jazdy ukazuje vacsie uzemie, je to menej zazoomovane a menej prehladne. V zlozitejsich situaciach mam niekedy problem rozoznat, ci mam odbocit o dve alebo o tri krizovatky dalej. A toto potrebujem niekedy vediet dlhsie dopredu. - To je o zvyku. Taky jsem z toho rádoby 3D nejdřív lezl po zdi, ale dá se to. Mapy jsem se sice odjakživa učil číst naplacato, ale co už. Pokrok nezastavíš :)

Pocity su podobne, ako z celeho Win10 (a nemyslim len mobile) - zopar peknych funkcii a hromada obcas neuveritelnych nedorobkov. - Pod to bych se i podepsal. Nicméně alespoň pro mě je to furt ještě nejlepší volba, z těch dostupných. Což neznamená, že mi občas nepije krev...
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Navigacia W10

Příspěvek od relouth »

S mapami som spokojny
radenie do pruhov a premavka by sa ale bodli
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Navigacia W10

Příspěvek od KoumiCZ »

Já nejvíce postrádám možnost přidat si do trasy body průjezdu. Bez toho moderní navigace přece nemůže být.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Navigacia W10

Příspěvek od htcjirka »

Může, je to zdarma produkt a podle toho to tak vypada, taková nouzovka.Od funkci, které vyzadujete (i opravdu plny offline, ne tento polooffline) tu jsou placene profi navigace.
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Navigacia W10

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

relouth píše:S mapami som spokojny
radenie do pruhov a premavka by sa ale bodli
Místy už to řazení do pruhů ukazuje, tak na tom zjevně někdo dělá, byť se nepřetrhne. Premávku to taky umí, ale jaksi se sama vypíná, nejde nastavit natvrdo.

Ve stavu, v jakém je to teď, už bych snad měl výhradu jen k té šnekóznosti, pokud není dostupný mobilní signál. Jinak vyhovuje.
Jasně, být dejmetomu profesionální závozník Phoenixu, a denně objíždět jinej bambilion lékáren, tak bych se z toho asi zvencnul, ale takhle? Z bodu A do bodu B se pohodlně dostanu, jedu si jako špačíček pán aniž bych měl nejmenší představu, kde to jsem a ještě přesně vím, kdy dorazím... :)
Míval jsem za starých časů Mio, a ono tahat po kapsách dvě krabičky místo jedný je rozdíl. V autě to nechat nejde, nejsem charita.
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Navigacia W10

Příspěvek od flemo »

htcjirka píše:Může, je to zdarma produkt a podle toho to tak vypada, taková nouzovka.Od funkci, které vyzadujete (i opravdu plny offline, ne tento polooffline) tu jsou placene profi navigace.
Jirko, to bude tym, ze porovnavame so Here Drive, ktory tu bol roky rovnako zdarma. Samozrejme neocakavam, ze zdarma produkt bude mat vsetky funkcie platenych navigacii - rovnako ako Here Drive. Ale funkcie, ktore ma, by mali fungovat bez velkych chyb - v opacnom pripade by bolo ferovejsie, keby sa na to celkom vys..li a povedali, ze hlasova navigacia nie je sucastou systemu a nech sa paci - je tu X produktov v obchode.
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Navigacia W10

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Taky bych ocenil možnost "vyhnout se této silnici". Mapy ani dopravní info nejsou úplně ideál aktuálnosti, a když mě to nažene na silnici, kterou včera zavřeli, objíždím to tak nějak naslepo, anžto madam mě tvrdošíjně žene zpátky na vypočtenou trasu, dokud nejsem moc daleko na to, aby uznala za vhodné přepočítání...
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 82 hostů