Parovaní s pc

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
Akrej
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: ned led 31, 2016 11:35
Zařízení: Lumia 535dual

Parovaní s pc

Příspěvek od Akrej »

Zdravím

Neexituje způsob že bych si windws 10 v telefonu spojil s windows 10 v pc.Například jestli není tá možnost psat sms z pc.nebo přimat hovor s pc.
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Parovaní s pc

Příspěvek od Radek Jahoda »

Přijímat hovor ne.
Když bdueš mít ale na telefonu a PC zapnutou Cortanu,tedy anglický jazyk a US region na obou, tak když dáš vyhledat aplikaci Send Text tak můžeš z pc napsat sms.
Aplikace Messaging(zprávy nebo jak česky) jednu chvíli uměla zobrazovat i sms z telefonu, pak MS toto odstranil. Myslím že to bylo jen preview který neoptrný programátor zapnul na serveru. a že na tom MS dělá a připravuje to pro Redstone.
huskye
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon led 05, 2009 20:09

Parovaní s pc

Příspěvek od huskye »

Ahoj a jak na spárování mobilu s win 10 a notebooku s win 10 když chci jen přetahovat fotky? A bez one drive, protože z nějakého důvodu se nahrání na one drive provádí až po nějaké době. A někdy potřebuju něco vyfotit a do PC dostat hned.
Zkoušel jsem to přes bluetooth a když mám oboje spárované tak mi to nejde... Pomoc :-) Na androidím tabletu mám aplikaci FTP server a ve windows pak jen složku, jde to přes wifi a tim pádem mám tablet v notebooku jako složku, to je naprosto ideální. Jde to nějak podobně i tady?
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Parovaní s pc

Příspěvek od Radek Jahoda »

Ty to máš přesně obráceně než by to mělo být.
FTP server bys měl mít na PC, protože taháš v 90% ze zařízení na počítač.
No a pak si na android nebo W10M stáhneš aplikaci Total Commander, ta umí pracovat s FTP, a jednoduše si fotku překopíruješ na to FTP v mobilu.

Já používám http://www.pablosoftwaresolutions.com/f ... r3lite.zip" onclick="window.open(this.href);return false; , je to portable,nemusí se instalovat.
Po spuštění zadáš jméno uživatele, heslo uživatele, vybereš složku kam bude přístup,udělej si třeba na ploše složku FTP a tu vyber, pak oprávnění zaškrtni všechna, a pak už jen klikni na Start.

Pak si nainstaluj do mobilu Total Commander, otevři, vyber FTP, klikni New Connection, napiš nějaký jméno, do pole server name:port napiš ipadresutvýhoPC:21 , napiš jméno a heslo cos zadal do FTP programu a hotovo.

Výhoda je že se ti jakýkoliv zařízení teď může na FTP připojit, tablet,mobil,domácí pořehrávač pokud podporuje FTP a tak.

edit: nejběžnější je připojit kabelem telefon k PC
rpet
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: stř dub 03, 2013 21:17
Zařízení: Nokia Lumia 930 Orange
Kontaktovat uživatele:

Parovaní s pc

Příspěvek od rpet »

huskye píše:Ahoj a jak na spárování mobilu s win 10 a notebooku s win 10 když chci jen přetahovat fotky? A bez one drive, protože z nějakého důvodu se nahrání na one drive provádí až po nějaké době. A někdy potřebuju něco vyfotit a do PC dostat hned...
tipuju, že máš v telefonu nastaveno, aby se fotky a videa synchronizovaly ve vysoké kvalitě a tím pádem jen přes WiFi - to je ono zpoždění mezi telefonem - OneDrive a PC. Pokud si nastavíš minimální kvalitu u synchronizovaných fotek, budou se přenášet během několika vteřin na OD a na PC (pokud bude zapnuté).

Funguje to spolehivě a díky tomu není třeba vymýšlet fičury typu složitý přenos přes FTP ;) Mimochodem: pokud ti nevadí, že na FTP přenosu fotek s nejvyšší nastavenou kvalitou sežereš kvantum dat, zapni si v nastaveních OD i povolit přenos fotek i v případě "měřených dat". Reakce je okamžitá a přenos mezi OD a PC také ;)
Uživatelský avatar
street-dog
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: pon úno 10, 2014 12:51
Zařízení: Lumia 640 LTE / Nokia 6.1

Parovaní s pc

Příspěvek od street-dog »

Tak já mám zapnutou nejvyšší kvalitu i přes mobilní data a reakce okamžitá vůbec není, někdy i hodinová :(
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Parovaní s pc

Příspěvek od htcjirka »

Tak asi naprd operator, pomala sit.
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Parovaní s pc

Příspěvek od mato289 »

street-dog píše:Tak já mám zapnutou nejvyšší kvalitu i přes mobilní data a reakce okamžitá vůbec není, někdy i hodinová :(

s týmto iba súhlasím, blesková sync bola možno tak na 8.1, na W10M, či už po HR alebo bez sa fotky snychronizovali večnosť, bleskové to rozhodne nebolo..a funkčnosťou to utekalo na míle daleko od 8.1

je pre mna nepochopitelné, ako je možné, že niekomu to funguje, no mne to neungovalo...iným používateľom zase nefunguje niečo čo mne fungovalo...proste je to na hlavu..
Uživatelský avatar
street-dog
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: pon úno 10, 2014 12:51
Zařízení: Lumia 640 LTE / Nokia 6.1

Parovaní s pc

Příspěvek od street-dog »

Přesně tak na 8.1 žádnej problém :)

htcjirka: operátorem ani pokrytím to není vše valí rychle, je to opožděný i když jsem na wifi
rpet
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: stř dub 03, 2013 21:17
Zařízení: Nokia Lumia 930 Orange
Kontaktovat uživatele:

Parovaní s pc

Příspěvek od rpet »

asi bych si prošel znovu nastavení jak telefonu, tak i OD, třeba je to schovaný někde v nastaveních. ale nezdá se mi, že by to byla IMHO špatná funkčnost OD - synchronizuju na OD fotky v HD kvalitě z PC, ve vysoký kvalitě z Lumie, a odezva je odpovídající typu přenosu (WiFi vs. data).

kdyby to bylo špatnou funkčností OD app, nešlo by to nikomu z nás...
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů