Navigacia W10

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
juryno
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob bře 19, 2016 10:12
Zařízení: 640XL

Navigacia W10

Příspěvek od juryno »

Vraj sa da aktualizovat na W10. No vo W10 uz nie je here navigacia. Preto neviem ci je dobre aktualizovat a chcel by som vediet ako tam funguje nova navigacia, isto to zaujma mnohych. Here bol dovod preco som si kupil microsoft. Miesto here je navigacia mapy a zaujmaju ma realne skusenosti ako: funguje realne ta navigacia? mozem offline ju pouzivat? je tam sk ci cz hlasove navadzanie? moznost ist bez ci s dialnicami? vyber trasy-najrychlejsie, najkratsie atd a pod. vdaka :grin:
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Navigacia W10

Příspěvek od pogo8303 »

Tak ona přestane hlavně here fungovat i na WP8.1, takže ti stejně nic jiného nezbyde, než se ohlédnout po nové.
Mám momentálně jako hlavní navigaci aponii - moc nestojí, funguje dobře. Akorát je zatím problém, že nejde skrýt navigační panel, ale to bude vyřešeno v Redstone větvi W10M.
Co se týče Map od MS - zatím to není úplně ono, ale připravují velkou aktualizaci (tuším, že už je zase v insider programu na redstone větvi), která by měla přidat hodně funkcí... Na druhou stranu je vůbec nepoužívám, takže jestli naviguje hlasem atd. ať napíšou jiní.
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Navigacia W10

Příspěvek od Cleric »

Tak navigace Here nepřestanou fungovat, jen už je nestáhnete ze Storu. Takže zálohovat, pokud to tedy u vás jde.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Navigacia W10

Příspěvek od imperator »

Mapy od ms navigujú ako here drive dokonca s rovnakymi mapami a hlasom len ui je troska viac naprd bo mate pol obrazovky čiernej a na nej je šípka kam najbližšie odbočiť - ak by dali ui co mal here drive tak je to 1:1 nechápem prečo to neodkopírovali
nasko
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: stř led 06, 2016 18:07
Zařízení: 2xLumia920 w8.1, 2xLumia920 W10M
Bydliště: Boskovice

Navigacia W10

Příspěvek od nasko »

Cleric píše:Tak navigace Here nepřestanou fungovat, jen už je nestáhnete ze Storu. Takže zálohovat, pokud to tedy u vás jde.
A bude možná aktualizace stávajících map kdys nebude v STORE
juryno
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob bře 19, 2016 10:12
Zařízení: 640XL

Navigacia W10

Příspěvek od juryno »

spytam sa tak ide mi o funkcnu offline hlasovu navigaciu, ak to ma w10 dodrbat tak radsej ostanem zatial na w8. teda mam si aktualizovat na w10 ci radsej nie?

i ked v cz ten here bol katastrofa a viedol ma na dialnicu a to som mal odskrknute dialnice
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Navigacia W10

Příspěvek od htcjirka »

i ked v cz ten here bol katastrofa a viedol ma na dialnicu a to som mal odskrknute dialnice
Nebyl katastrofa, musíš nejen odškrtnout pryc dalnice, ale i placene useky.Ty jsi odskrtnute nemel, proto te to na ni vedlo.Takze katastrofa ano, ale z tve strany.Miluju lidi co prskaji, jak je něco naprd a přitom sami neumi spravne nastavit věci v aplikaci či použít rozum.
juryno
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob bře 19, 2016 10:12
Zařízení: 640XL

Navigacia W10

Příspěvek od juryno »

mal som odskrknute vsetko co si pisal, vsetko bolo tak ako malo byt

navyse som aj tu som o tom cital: Asi není třeba zmiňovat, že starší mapová aplikace ve Windows Phone 8.1 se v podstatě nedala pořádně používat (v ČR). U nových Windows Map je tomu přesně naopak a troufám si tvrdit, že bez problému nahraní oblíbené HERE Mapy a částečně také navigační aplikaci HERE Drive+.

https://wmmania.cz/clanek/windows-mapy- ... ni-pohled/" onclick="window.open(this.href);return false;
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Navigacia W10

Příspěvek od htcjirka »

mal som odskrknute vsetko co si pisal, vsetko bolo tak ako malo byt
Evidentne neměl a to na tuty.
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Navigacia W10

Příspěvek od mato289 »

MOja osobná skúsenosť s Here Drive + bola len pozitívna, doviedla tam, kde trebalo /nemecko, slovensko, rakusko, chorvatsko, madarsko, polsko - všetko bez problémov, mal som na nu 100% spolah/.S mapami na W10M som mal tiež dobrú skúsenosť..navigovali rovnako, akurát musel byt telefon v režime na stojato nakolko v landscape to bolo nepoužitelné, ako bolo vyššie spomenuté.
juryno
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob bře 19, 2016 10:12
Zařízení: 640XL

Navigacia W10

Příspěvek od juryno »

a aku mas skusenost s novou microsoft navigaciou?
09freds
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pon úno 10, 2014 9:25
Zařízení: ASUS ZenFone 5Z
Bydliště: Ptačí reservace

Navigacia W10

Příspěvek od 09freds »

Mám dotaz ohledně hlasových pokynů navigace W10, jak je zprovoznit. Navigace po zadání cíle a zahájení navigace dává grafické pokyny ale ani nehlesne. Reproduktor na spodní liště je zapnut. Co dělám špatně? Nebo hlasové pokyny jdou pouze přes bluetooth do přijímače ? Mám L950 XL s RS.
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Navigacia W10

Příspěvek od Radim Stehlík »

tak asi problém v insider RS?
Já mám na 640 WM10 teď oficiální a ani předtím na 820 v Insideru TH nebyl problém a normálně se stáhl hlas a navigovalo to.
kasparcz
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte led 19, 2016 11:18
Zařízení: Lumia 830

Re: Navigacia W10

Příspěvek od kasparcz »

09freds píše:Mám dotaz ohledně hlasových pokynů navigace W10, jak je zprovoznit. Navigace po zadání cíle a zahájení navigace dává grafické pokyny ale ani nehlesne. Reproduktor na spodní liště je zapnut. Co dělám špatně? Nebo hlasové pokyny jdou pouze přes bluetooth do přijímače ? Mám L950 XL s RS.
Měl jsem stejný problém na L830 po upgradu na W10 a následný HR. Vzhledem k možnosti nainstalovat i HERE Maps jsem stáhnul český hlas, ale to nepomohlo a nemluvila ani Here, ani Maps. Zkusil jsem kompletní přepnutí do EN(US) a začaly obě navigace mluvit(anglicky). Po přepnutí zpátky do češtiny zas nemluvily. Pak jsem někde našel, že by mohlo pomoci nainstalovat EN(US), kterou jsem tam už ale měl. Tak jsem nainstaloval ještě EN(UK) a navigace začala mluvit česky. Následně odinstaloval kompletní Here a WM stále mluví. Nevím, který ze zoufalých kroků pomohl, ale funguje to.
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Re: Navigacia W10

Příspěvek od iljusin66 »

Mám problém s tím, že po spuštění jakékoli navigace, či mapy se GPS zafixuje, ale tím to skončí. Dál už žádná navigace na pohyb nereaguje, pozice se neaktualizuje. Zkusil jsem reinstal systému, nepomohlo to. Následně jsem vygooglil, že to někdy způsobuje zapnutá WiFi, a fakt, že jo. Po jejím vypnutí, navigace šlape bez problému. Neznáte někdo řešení?
Luka3
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon bře 21, 2016 20:22
Zařízení: Microsoft Lumia 550

Re: Navigacia W10

Příspěvek od Luka3 »

kasparcz píše:
09freds píše:Mám dotaz ohledně hlasových pokynů navigace W10, jak je zprovoznit. Navigace po zadání cíle a zahájení navigace dává grafické pokyny ale ani nehlesne. Reproduktor na spodní liště je zapnut. Co dělám špatně? Nebo hlasové pokyny jdou pouze přes bluetooth do přijímače ? Mám L950 XL s RS.
Měl jsem stejný problém na L830 po upgradu na W10 a následný HR. Vzhledem k možnosti nainstalovat i HERE Maps jsem stáhnul český hlas, ale to nepomohlo a nemluvila ani Here, ani Maps. Zkusil jsem kompletní přepnutí do EN(US) a začaly obě navigace mluvit(anglicky). Po přepnutí zpátky do češtiny zas nemluvily. Pak jsem někde našel, že by mohlo pomoci nainstalovat EN(US), kterou jsem tam už ale měl. Tak jsem nainstaloval ještě EN(UK) a navigace začala mluvit česky. Následně odinstaloval kompletní Here a WM stále mluví. Nevím, který ze zoufalých kroků pomohl, ale funguje to.
Moc hezký návod, ale nemůžu nainstalovat aplikaci HERE, takže s těmi hlasy to nějak nezvládám. Nikde v nastavení Maps jsem to nenašel.
Může mi prosím někdo poradit nějakou alternativní strategii.
Děkuji.
rpet
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: stř dub 03, 2013 21:17
Zařízení: Nokia Lumia 930 Orange
Kontaktovat uživatele:

Navigacia W10

Příspěvek od rpet »

Zrovna tento víkend zkouším všechny varianty navigací, které jsou dostupné na WP8 a W10M a můj názor je následující:

Trasa Bournemouth - Luton airport - Bournemouth (245 mil), Bournemouth - Stansted Airport - Bournemouth (301 mil), povolené trasy dálnice, placené dálnice, trajekty. Zakázané nezpevněné komunikace. Na trase je jedna dlouhodobá oprava dálnice (M3/J4 až M3/J2), trvá už rok a bude ještě rok trvat. Typ trasy (u Sygicu a HERE DRIVE) Ekonomický. Celkem najeto 791 mil (2x Luton a 1x Stansted) během 4 dnů. Výsledky? Hodně překvapivé...

HERE DRIVE+ :
plusy: jednoduché a intuitivní rozhraní, velké dlaždice pro pohyb v nastaveních, správně hlášené omezení na M3 z důvodu dlouhodobých prací, zdarma na WP8
mínusy: pomalejší lokalizace GPS, dlouhá reakční doba na přepočítání trasy pokud řidič "uhne" jinam - schválně jsem uhnul z M3 na Basingstoke a Reading, abych najel na M4, HERE se mě snažily za každou cenu vrátit na M3. Proč?? Ekonomická varianta cesty by mne měla navést na M4, dále k Londýnskému obchvatu M25 a nahoru. Posun mapy na displeji byl celou dobu trhaný, a i když to není marginální problém, je to divné.

MAPY Bing, včetně hlasové navigace:
plusy: přesné dopravní informace o dlouhodobých pracích, a o aktuálním stavu dopravy. Mírně zpožděná reakce GPS
mínusy: divné rozložení informací na displeji, nemožnost detailních nastavení případného trasování. Divný hlas, který se mi nepodařilo nastavit - ženská byla asi po angíně, celkově vzhled tohoto řešení je spíše odrazující...

SYGIC:
plusy: co na to říct? Prostě klasika - možnost detailjího nastavení chování a zobrazování navigace, čisté a srozumitelné hlasy, které je možné použít. Navigace správně vyhodnotila "úhybný manévr", a nasměrovala mne na Reading a dále pak na M4 a M25. Plynulý "pohyb" navigace na displeji, jednotlivé POI zobrazeny v předstihu...

mínusy: zarazila mě absence informace o dlouhodobých pracích, a i když mám premium verzi, dopravní informace se zobrazují se spožděním. K čemu to potom je a proč to platit??

Výsledek?

Je to můj osobní názor a nikomu ho nenutím, ale najezdím toho opravdu dost, a musím říct, že HERE DRIVE už prostě neodpovídají požadavkům. Jasně, byly zdarma a na základní cestu z bodu A do bodu B stačily, kdybych byl v ČR a potřeboval jet jednou za půl roku z Litvínova do Prahy na Zličín nakupovat, asi bych je použil. HERE DRIVE mi nechybí i proto, že nedokáží rychle přepočítat trasu a navést řidiče zvolenou variantou cesty na optimální náhradní trasu.

Mapy od Microsotu jsou nepoužitelné, snad jen v nejnutnějším případě. Ale na druhou stranu je nutno si uvědomit, že jsou to jen mapy a navigace je jen jakýmsi bonusem - nic víc a nic méně.

Sygic: opětovně jsem si potvrdil, že je to jedna z mála navigací na trhu pro windows telefony, která funguje tak, jak řidič čeká. Stejnou navigaci mám i na telefonu s AOS (5.1) a paradoxně na W10M (Lumia 930 s W10M TP) jede Sygic svižněji, plynuleji a bez záseků.

Prostě beru to tak, že po léta byly HERE DRIVE špičkou. Ale doba se vyvíjí, a navigační software taky. DRIVE možná doplatily na to, že byly zdarma...
hery
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: čtv led 09, 2014 7:22
Zařízení: Nokia Lumia 720 v záloze, nyni Lumia 640 LTE

Re: Navigacia W10

Příspěvek od hery »

Luka3 píše:
kasparcz píše: Měl jsem stejný problém na L830 po upgradu na W10 a následný HR. Vzhledem k možnosti nainstalovat i HERE Maps jsem stáhnul český hlas, ale to nepomohlo a nemluvila ani Here, ani Maps. Zkusil jsem kompletní přepnutí do EN(US) a začaly obě navigace mluvit(anglicky). Po přepnutí zpátky do češtiny zas nemluvily. Pak jsem někde našel, že by mohlo pomoci nainstalovat EN(US), kterou jsem tam už ale měl. Tak jsem nainstaloval ještě EN(UK) a navigace začala mluvit česky. Následně odinstaloval kompletní Here a WM stále mluví. Nevím, který ze zoufalých kroků pomohl, ale funguje to.
Moc hezký návod, ale nemůžu nainstalovat aplikaci HERE, takže s těmi hlasy to nějak nezvládám. Nikde v nastavení Maps jsem to nenašel.
Může mi prosím někdo poradit nějakou alternativní strategii.
Děkuji.
Já to mám tak, že když mám zapnuté bluetooth a tím pádem aktivní vestavěné handsfree v autě, tak hlasová navigace nefunguje, když vypnu bluetooth tak funguje! Netuším proč to tak je.
szoustal
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: stř črc 05, 2006 13:50
Zařízení: Mate 10 Pro, Samsung S8, Lumia 950 Black,

Navigacia W10

Příspěvek od szoustal »

protože musíš přepnout na zdroj AUX IN (nebo tak nějak to tam budeš mít) , pak ti hlas půjde
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Navigacia W10

Příspěvek od flemo »

hery: Here Drive do telefonu dostanes, podobny problem som riesil pred par dnami tu: http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=214&t=39723" onclick="window.open(this.href);return false;, Jirka mi dobre poradil. Aplikaciu stiahni z linky, ktoru tam dal.

Ak mas zapnut a pripojeny bluetooth, snazi sa posielat hlasove pokyny cez neho. U mna na Octavii sa to prejavuje ako kvazihovor od Cortany.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů