Přechod z iP 6s+ - lepší výdrž

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
Pacikx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 125
Registrován: čtv bře 12, 2009 19:27
Zařízení: iP 6s+ 128GB

Přechod z iP 6s+ - lepší výdrž

Příspěvek od Pacikx »

Zdravím, a přeji hezký den,

po trápení s iPhone 6s+ 128gb jsem se rozhodl, že přejdu na jiný telefon, a potřeboval bych radu co vybrat. U iP mi vadí především příšerná výdrž, běžně musím v průběhu dne telefon dobíjet, což né vždy jde, takže jsem nucen telefon méně používat.
Telefon používám především jako internetový prohlížeč, na hraní her + nonstop synchronizace 3 mailů, FB messenger, atp...

Požadavky:
Odlazenost OS (velice důležité!)
Dobrá výdrž
Display minimálně 5" ideálně full HD (větší rozlišení asi ne, kvůli výdrži)
Podpora komplet LTE
Fotoaparát na úrovni iP 6s nebo lepší
Min 32gb paměť nebo podpora microSD karty

Výhodou:
Voděodolnost
Bezdrátové nabíjení

Na ceně nezáleží, stejně tak je jedno, jestli je telefon už na trhu, nebo přijde v následujících měsících (max do 2 měsíců - déle čekat nehodlám :) ).

Děkuji všem za rady.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Přechod z iP 6s+ - lepší výdrž

Příspěvek od M.BoBo »

Jestli nejsi spokojen s výdrží iPhone 6s+, tak to budeš mít hodně těžké, jelikož ve výdrži exceluje.

Telefon s nejdelší výdrží co jsem měl byl tehdá Note 2, kdy jsem mohl mít skoro celý pracovní den zaplý displej a v pohodě vydržel do večera. LG G2 také excelovalo i když už to nebylo takové.

Nyní mám Samsung Galaxy S7 Edge a vydrží o poznání déle než iPhone 6s, který jsem měl předním. Do srovnání s iPhone 6s+ se však pouštět nechci. Dle mého není nyní žádný telefon (známé značky, ne "Čína"), který by vydržel déle než tato dvojice.

PS: Můžeš si vybrat tady -> http://www.gsmarena.com/battery-test.php3" onclick="window.open(this.href);return false;

Z toho co si vypsal jsem rozhodně pro SGS7 Edge, jelikož splňuje vše (až na rozlišení:D)...
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Přechod z iP 6s+ - lepší výdrž

Příspěvek od mposvar »

Delší výdrž než IP 6s plus a odladěný os - nic.
No.1 ve výdrži.
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Přechod z iP 6s+ - lepší výdrž

Příspěvek od Jumbo78 »

NOTE 4 - jen ta velikost a rozlišení je větší... Jinak odladěný stroj
Pacikx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 125
Registrován: čtv bře 12, 2009 19:27
Zařízení: iP 6s+ 128GB

Přechod z iP 6s+ - lepší výdrž

Příspěvek od Pacikx »

Děkuji za rady - prolézám všechny možné fora a weby a co tak čtu, tak iP6s+ by na tom s výdrží neměl být mizerně, nicméně u mně je to vážně bída... Takže mně ještě napadlo obnovit tovární nastavení, a zkusit otestovat výdrž a případně ještě reklamaci - na zahraničním foru jsem našel celé vláknu věnované výdrži a našli se tam asi 4 lidé, kteří na tom byly podobně jako já, a reklamace to vyřešila...
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

Přechod z iP 6s+ - lepší výdrž

Příspěvek od biscuit84 »

Fakt skús HR. Ja so svojím iP6 + dám v pohode 2 dni a to ho teda rozhodne nešetrím.
Pacikx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 125
Registrován: čtv bře 12, 2009 19:27
Zařízení: iP 6s+ 128GB

Přechod z iP 6s+ - lepší výdrž

Příspěvek od Pacikx »

Tak iP jsem právě odnesl na reklamaci, takže uvidím zda to náhodou nebyla nějaká HW chyba, a jako dočasný telefon jsem pořídil Samsung S7 edge, takže budu mít alespoň s čím porovnat :) Ještě jednou děkuji všem za rady, a až se iP vrátí, tak sem napíšu.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Přechod z iP 6s+ - lepší výdrž

Příspěvek od M.BoBo »

Tak uvidíš jak pochodíš s reklamací.

Možná bych spíš v první fázi začal hard resetem bez obnovení zálohy (to je důležité). Nastavit zprvu jen pár must have aplikací a třeba 2-3 dny vyčkat.

Záleží taky na tom, jak dlouho ti svítil displej (screen on time). Běžná výdrž u iPhone 6s Plus je cca 6-7 hodin. Ale záleží i na tom jak často synchronizuje a dle tvého popisu soudím, že telefon skutečně využíváš na max (hry + synchro 3 mailů + FB žrout). Pod pět hodin by ses ale dostat neměl.
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: pát črc 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Praha

Přechod z iP 6s+ - lepší výdrž

Příspěvek od Davedroid »

Tak jaky si nakonec nechavas? 6s+ nebo Edge? Zajimave oba jsou spickove stroje.
Pacikx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 125
Registrován: čtv bře 12, 2009 19:27
Zařízení: iP 6s+ 128GB

Přechod z iP 6s+ - lepší výdrž

Příspěvek od Pacikx »

Omlouvám se, ale nějak jsem zapomněl napsat jak to dopadlo. u iP byla zjištěna vada na základní desce, nicméně rovnou poslali nový kus, a hned po prvním dnu, bylo jasné že výdrž šla rapidně nahoru - je na tom dokonce o malinko lépe. než S7 Edge. Rozhodování co si nechám jako primární telefon, a co půjde do šuplíku jako náhradní mně teprve čeká, ale zatím to vypadá na iP - sice nemá tak hezký design, fotoaparát se mi zdá taky trošku horší, ale zase mně drží iOS který je trochu rychlejší, dobře propojený s MBP, a hlavně na něm mám aplikace za bezmála 6k kč...

Pokud by chtěl někdo vědět nějaký srovnání mezi těmito telefony, tak se klidně ptejte :)
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 17 hostů