Lumia 650, problém s WiFi

Diskuze o Lumiích 650 & 550 s Windows 10 (Mobile)
koli37
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned dub 10, 2016 20:57
Zařízení: Lumia 650

Lumia 650, problém s WiFi

Příspěvek od koli37 »

Setkal jste se někdo s problémem WiFi připojení, kdy telefon po delší nečinnosti a následném probuzení indikuje připojení k aktuální WiFi síti, ale po vstupu do prohlížeče nebo aplikace je bez připojení k internetu? Vypnutí a zapnutí WiFi na telefonu nepomůže. Telefon se už k WiFi nepřipojí vůbec. Pouze vyskočí hláška, že se telefon nemůže připojit k dané síti. Opětovné připojení proběhne až po restartu telefonu, kdy se připojí opět bez problémů. Po delší nečinnosti se ale tato záležitost opakuje. Podotýkám, že problém se netýká jedné konkrétní WiFi sítě.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Lumia 650, problém s WiFi

Příspěvek od relouth »

Reklamácia
ondy182
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: čtv dub 09, 2015 8:44
Zařízení: Lumia 550

Lumia 650, problém s WiFi

Příspěvek od ondy182 »

Chybu bych viděl na úrovni softwaru, hlásí ji totiž více uživatelů a to včetně některých modelů L550. Na té své jsem se s tím také setkal, v některém z předešlých buildů (tuším .107) chyba vymizela, teď s .164 se mi to zase někdy stává, i s nejnovějším FW.
miso sevo
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát pro 11, 2015 16:03
Zařízení: Lumia 650

Lumia 650, problém s WiFi

Příspěvek od miso sevo »

Zrovna vcera sa mi to stalo, aj ked bol pripojeny na wifi tak nesiel net, po restarte OK. Od novoty mam rovnaky build 586.164 a stalo sa to prvykrat po asi troch tyzdnoch co mam 650ku.
koli37
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned dub 10, 2016 20:57
Zařízení: Lumia 650

Lumia 650, problém s WiFi

Příspěvek od koli37 »

Telefon jsem pro jistotu resetoval do továrního nastavení ale problém s wifi stále přetrvává. Opravdu mě nebaví telefon 20x za den restartovat abych mohl fungovat přes wifi. S telefonem Lumia 650 jsem byl v ostatních pohledech velice spokojen. Čekal jsem u Windows 10 Mobile chyby, ale takto nefungující konektivitu považuji za chybu fatální a telefon budu vracet.

Lumia 650
.164
miso sevo
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát pro 11, 2015 16:03
Zařízení: Lumia 650

Lumia 650, problém s WiFi

Příspěvek od miso sevo »

Ked sa ti podari pripojit k wifi sieti, v nastaveniach si ju otvor a zvol proxy - automaticky zistovat nastavenia, daj ulozit.
koli37
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned dub 10, 2016 20:57
Zařízení: Lumia 650

Lumia 650, problém s WiFi

Příspěvek od koli37 »

Už jsem zkoušel i to, ale výsledek je stejný. Po chvíli nečinnosti a probuzení telefonu připojení nefunguje a znovu se připojit nedá. Až po restartu se telefon připojí okamžitě.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Lumia 650, problém s WiFi

Příspěvek od relouth »

.218 to neopravuje? Hm,nechápem ako ms môže tak odflaknut nove telefony
Inkoust
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pon úno 23, 2015 16:46
Zařízení: Nokia C3-00

Re: Lumia 650, problém s WiFi

Příspěvek od Inkoust »

Omlouvám se, pokud můj dotaz bude znít hloupě, ale dělá to jedna konkrétni wifi, například ve firmě?
Já míval až do GDR2 u windows phone 8.1 problém s Eduroamem na univerzitě. Na síť se šlo připojit, ale po chvíli přestala fungovat, dokud se člověk manuálně znovu neodpojil a nepřipojil. Nakonec jsem pátral, a problém mívaly různé Cisco routery, bohužel opravdu jsem čekal až do GDR2, kdy se podařilo udělat nějaký workaround a ten problém napravit.

Řešením bylo obrátit se na adminy, aby nahráli nový firmware na naše routery, ale asi si dovede představit, co jsem dostal za odpověď :)
Pokud to ale dělá 650 opravdu na všech wifinách, tak je to opravdu průser.

BTW, díval jsem se v Praze nedávno na L650 a musím říct, že jsem z toho dizajnu nebyl bůhví jak odvařený, přišlo mi to jako imitace iphone 5. Všechny mobily jsou teď bílé, černé, šedé a zlaté a všechny imitují kov. Kde jsou ty časy, kdy si člověk mohl vzít nějaký jásavě žlutý nebo modrý telefon... :) ne že by na barvě bůhví jak sešlo, ale mě vždycky pohled na nějakou veselou barvu udělá trochu radost.

BTW-offtopic: Dostal jsem nedávno peníze zpět za L830 za nekončící problémy s displejem, a tak jsem zkusil LG G3. Včera v noci jsem ho dal nabíjet na bezdrátovou nabíječku. Ráno mě neprobudil budík, telefon naprosto mrtvý. A po položení znova na nabíječku mi ukázal 80 % nabitou baterii, takže ani Android není spása. A musím říct, že některý věci jsou na androidu opravdu skvělý, ale u některých věcí bych si opravdu přál, aby převzal z Windowsphone... například některé prvky zabezpečení. :)

Sent from mTalk
koli37
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned dub 10, 2016 20:57
Zařízení: Lumia 650

Re: Lumia 650, problém s WiFi

Příspěvek od koli37 »

Telefon měl problémy se všemi wifi sítěmi (v práci, doma, ...). Sdílení mob. připojení přes wifi hotspot fungovalo také vždy až po restartu telefonu. Sestavení .218 bohužel už nevyzkouším. Telefon jsem vracel do 14. dnů od nákupu.
miso sevo
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát pro 11, 2015 16:03
Zařízení: Lumia 650

Lumia 650, problém s WiFi

Příspěvek od miso sevo »

To bude chyba konkretneho kusu, ja mam 650 a teraz som prisiel domov, telefon sa bezproblemov pripojil automaticky na wifi, v robote tiez ziadny problem, raz mi to zblblo a odvtedy nic. Ale hned vracat telefon je unahlene.
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Lumia 650, problém s WiFi

Příspěvek od Daff_Cz »

Proc unáhlené? Od toho ta 14 denní lhůta je, ne? Tohle se mi stát s novým telefonem, právě přineseným, tak bych byl přinejmenším úplně otrávenej, ale asi bych vzal ihned novej kus...
koli37
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned dub 10, 2016 20:57
Zařízení: Lumia 650

Re: Lumia 650, problém s WiFi

Příspěvek od koli37 »

To jsem měl původně v plánu, vzít si jiný kus, jenže na prodejně mi řekli, že okamžitá výměna není možná ale peníze taky hned nevrátí. Zasílají je zpět na účet do 14 dnů. Zboží jsem objednal přes internet s vyzvednutím a platbou kartou na centrální prodejně. Obchodní podmínky obchodu hovoří jasně, nicméně nikoho asi nepotěší být bez telefonu a k tomu ještě bez peněz.
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Lumia 650, problém s WiFi

Příspěvek od Daff_Cz »

Tak to záleží na obchodu no, třeba v czc.cz ti dokonce sami doporučí aby sis objednal nový kus a až bude na vybrané pobočce k vyzvednutí, tak máš dojít a provede se výměna kus za kus ihned...
gumos22
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: úte pro 01, 2015 16:04
Zařízení: Nokia Lumia 735

Lumia 650, problém s WiFi

Příspěvek od gumos22 »

Přítelkyně má stejný problém. Nepomohlo někomu třeba nahrát novější systém z insider preview? Nebo nevydal MS nějaký nový FW, který by to opravil? Nebo to raději rovnou zanést zpátky a vzít si jiný mobil?
Fantomasmag
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř dub 27, 2016 16:38
Zařízení: MS Lumia 650

Lumia 650, problém s WiFi

Příspěvek od Fantomasmag »

Tak se bohužel musím přidat k těm, co mají na Lumii 650 problém s odpojováním Wi-Fi. Zkoušel jsem jak produkční verzi systému tak i poslední insider verzi, bohužel, dělá to na všech verzích, pomůže vždy jen restart telefonu, jinak se Wi-Fi už nepřipojí. Bohužel, do dnešního dne jsem nepřišel na to, jak tento problém vyřešit. Je to můj první Windows mobil, celkově jsem s ním moc spokojený, až na tu Wi-Fi, která je ale pro mne bohužel zásadní a pokud to nevyřeší např. nějaká aktualizace systému, budu se muset, ač nerad, poohlédnout po jiném telefonu...
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Lumia 650, problém s WiFi

Příspěvek od hujer »

Stalo se mi to 2-3x a momentálně testuju jedno z řešení - teda alespoň doufám, že to řešení bude :)
Zatím cca. 2 dny bez problému.

Bylo by fajn nějak sepsat symptomy s maximem detailů tj.
- jaká síť (doma, veřejná)
- po jaké době se odpojilo
- byla mezitím tato WiFi z dosahu?
- další všemožné info

PS. Jinak to vypadá na nějakou chybu spíše ve firmware než v samotném OS.
Fantomasmag
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř dub 27, 2016 16:38
Zařízení: MS Lumia 650

Lumia 650, problém s WiFi

Příspěvek od Fantomasmag »

Doplním více detailů:

- stává se to jak na síti doma(WPA2), tak i v práci (WPA2), dokonce na free wi-fi
- někdy se odpojí po 2 hodinách, někdy vydrží třeba 8 hodin, hlavně se odpojuje, pokud telefon delší dobu nepoužívám
- wi-fi byla vždy v dosahu, signál výborný. Zajímavé je, že když odejdu z dosahu wi-fi a vrátím se, telefon se ve většině případu k wi-fi bez problémů připojí zpět, ale jak ho nechám déle ležet, odpojí se a už se nepřipojí, dokod nerestartuji mobil
- zkoušel jsem i měnit zabezpečení wi-fi, nepomohlo. Dokonce se mi to stalo i na free wi-fi v tescu

Snad tyto informace pomohou. Také se mi zdá, že je to chyba FW, snad MS vydá brzy opravu, je to docela otravné, pořád restartovat mobil. Už jsem musel vypnout i mobilní data, protože mi to při tom výpadku wi-fi žralo FUP.
Sogogi110
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pon dub 25, 2016 10:32
Zařízení: L 650

Lumia 650, problém s WiFi

Příspěvek od Sogogi110 »

telefon sa bezproblemov pripojil automaticky na wifi, v robote tiez ziadny problem
nokia klingelton
koli37
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned dub 10, 2016 20:57
Zařízení: Lumia 650

Lumia 650, problém s WiFi

Příspěvek od koli37 »

Ten, kdo měl problém s wifi u Lumie 650, používal dual sim nebo jednosimkovou variantu?
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 650 a Lumia 550“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů