Windows 10 Phone - nechtěná aktivace mobilních dat.

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Phone - nechtěná aktivace mobilních dat.

Příspěvek od JirkaTom »

Použitý mobil: Lumia 640 XL LTE s oficielními Windows 10 Mobile. Používám předplacenou SIM Vodafone.
Přestože mám vypnutá mobilní data (Nastavení - Síť a bezdrátové připojení - Mobilní síť+SIM - Datové připojení - Vypnuto), tak se mi dnes sám aktivoval datový balíček "Internet v mobilu na den" za cca 25 Kč. Pokud s tím má někdo zkušenost: je možné někde v nastaveních s něčím pohýbat a zabránit tak nechtěnému zapnutí dat, nebo je to nějaký bug, zabudovaný v některé systémové aplikaci Microsoftu ? V době, kdy se to aktivovalo jsem se pohyboval v sekci Store - Aktualizace...

Samozřejmě nejde o 25 Kč, ale o precedens: bude to dělat náhodně dál ? V dobách ranných buildů W10M TP bylo běžné, že se data náhodně pouštěla, ale v konečné verzi by to mělo být vychytané ?! :?:
jiran74
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 21, 2012 8:16
Zařízení: Huawei P9 lite
Bydliště: Olomouc

Windows 10 Mobile - nechtěná aktivace mobilních dat.

Příspěvek od jiran74 »

Zdar,mám asi podobný problém,mám Vodafone s balíčkem internetu 500mb/měsíc,po koupi Lumie 640 LTE a aktualizaci na win10, během týdne najednou vyčerpáno 300 mb,koukal jsem jak puk,nevím,jestli to dělá appka počasí,nebo ikdyž má nastavení mailů-ruční aktualizace,tak se stejně zapnou data sami a stáhnou si aktualizace.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile - nechtěná aktivace mobilních dat.

Příspěvek od htcjirka »

Ja sam mam na data obrovsky balik, takze to neresim, ale moje polovicka nikoliv, tak ma na data vytvoreny svůj profil, schvalne s nesmysly, takze takovehle pripojeni, ikdyz jen na den nehrozi.Leta to funguje na 8.1, tak i nyní na desitkach.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile - nechtěná aktivace mobilních dat.

Příspěvek od JirkaTom »

Htcjirka: Já ale ty data na den občas používám, takže model "nastavit nesmysly" nemůžu použít...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile - nechtěná aktivace mobilních dat.

Příspěvek od htcjirka »

Prepnuti na puvodni profil nebo mezi dvema profily je otázka chvilky.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile - nechtěná aktivace mobilních dat.

Příspěvek od JirkaTom »

Jj, je to tak, ale není to čisté... Zajímavé, że na W8.1 se mi to nikdy nestalo, problém je v té sra.ce - W10M... :) ;-)
jiran74
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 21, 2012 8:16
Zařízení: Huawei P9 lite
Bydliště: Olomouc

Windows 10 Mobile - nechtěná aktivace mobilních dat.

Příspěvek od jiran74 »

hmm,ale zpět na 8.1 se mi nuž nechce,chjo,třeba to časem vyladííí
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile - nechtěná aktivace mobilních dat.

Příspěvek od JirkaTom »

No psal jsem "sra.ka", ale ono to tak zlé není, naopak. Po 14 dnech ostrého provozu L640XL LTE můžu konstatovat, že W10M jedou velmi dobře. Nezeznamenal jsem žádný problém a že jsem to trápil...
Samozřejmě některé věci jsou k nas.ání, to zapínání dat je jedna z nich. Dá se ale čekat, že to MS poladí. Hlavně, aby při tom nepodělal zas něco jiného.
Pokud se to ale bude zapínat denně, nezbude než WP8.1, nebo jiná platforma... ;-)
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Windows 10 Mobile - nechtěná aktivace mobilních dat.

Příspěvek od osso »

Mam teraz redstone na 535 predtym ofiko build a data vzdy vypnuté a nijako sa sami neaktivuju robil si reset po upgrade na w10?

Sent from mTalk
jiran74
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 21, 2012 8:16
Zařízení: Huawei P9 lite
Bydliště: Olomouc

Windows 10 Mobile - nechtěná aktivace mobilních dat.

Příspěvek od jiran74 »

No,já například po ugradu na 10 provedl čistou novou instalaci,včetně nového účtu,vše jsem znovu doinstaloval,nic ze zálohy,reset proveden.
vsn123
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: pon kvě 17, 2010 11:58
Zařízení: zadny

Windows 10 Mobile - nechtěná aktivace mobilních dat.

Příspěvek od vsn123 »

Ahoj,

přidám se z dotazem ať zbytečně nezakládám nové téma.

u WM10 je jinak řešený synchronizace fotek + videí na onedrive a to přímo přes onedrive aplikaci.

mám vypnuté odesílání přes mobilní data.

a přesto mi to fotky nahrává ... bohužel jsem pár dní fotil a vycuclo mi to přes 1GB dat :(
kde je chyba? ... díky

nastaveno mám viz. screen.

co znamená u druhého screenshopu položka s tlačítkem "povolit" ? děkuji
wp_ss_20160409_0002.png
wp_ss_20160409_0002.png (16.32 KiB) Zobrazeno 11684 x
wp_ss_20160409_0003.png
wp_ss_20160409_0003.png (33.13 KiB) Zobrazeno 11684 x
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile - nechtěná aktivace mobilních dat.

Příspěvek od htcjirka »

co znamená u druhého screenshopu položka s tlačítkem "povolit" ? děkuji
Když nejsi na wifi anebo tvůj router nahodou ztrati spojeni s netem/sítí, tak při povoleni této položky bude telefon tahat data od operatora.
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Windows 10 Mobile - nechtěná aktivace mobilních dat.

Příspěvek od mato289 »

Správa dát je u W10M úplne nanič..dáta miznú pred očami..a tá záloha fotiek trvá večnosť..v tomto si človek o dosť pohoršil oproti WP8.1, kde šetrič dát dáta,naozaj šetril a odosielanie fotiek na onedrive bolo bleskové.Nechápem ako niečo také môžu vypustiť do sveta..
vsn123
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: pon kvě 17, 2010 11:58
Zařízení: zadny

Windows 10 Mobile - nechtěná aktivace mobilních dat.

Příspěvek od vsn123 »

htcjirka píše:
co znamená u druhého screenshopu položka s tlačítkem "povolit" ? děkuji
Když jsi pripojen přes wifi a tvůj router nahodou ztrati spojeni s netem/sítí, tak při povoleni této položky bude telefon tahat data od operatora.

takže pokud budu připojen k wifi a ta nebude mít internet tak půjdou mobilní data ... OK, to se někomu může hodit, že nebude muset vypínat wifi.

k mému dotazu: to, že to odesílá i DNG soubory je super! ale míň super je to, že nevím jak zabránit tomu, aby to neodesílalo pokud nejsem na wifi ... takhle mám po 1,5GB datech za týden a teď mám celý měsíc smůlu :(

tak prosím radu co s tím. díky
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile - nechtěná aktivace mobilních dat.

Příspěvek od JirkaTom »

pro osso a ostatní: Přechod z WP8.1 Update 2 na oficiální W10M, potom provedeno Obnovení továrního nastavení (HR) a poté obnova dat ze zálohy (záloha byla z W10M Insider, TH). Tedy postup, který zajistí normální chod. A také to normálně běží. Jenom to samozapnutí mobilních dat je špatně...
Jak už jsem psal: odhaduji, že programátoři MS "zapomněli" v některé systémové aplikaci otestovat nastavení přepínače mobilních dat, a tak si to "samo" pouští data, bez ohledu na přepínač...
V případě předplacené karty toto pouštění dat aktivuje u operátora objednání balíčku Data na jeden den ( v mém případě). Zatím se mi to stalo po čtrnácti dnech chodu dnes poprvé, uvidím jak se to bude chovat dál. ;-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile - nechtěná aktivace mobilních dat.

Příspěvek od htcjirka »

že nevím jak zabránit tomu, aby to neodesílalo pokud nejsem na wifi
To nastavis v OneDrive - nastaveni - nahravani obsahu fotoaparatu - a dat "vypnout" - nahravat přes pripojeni uctovane podle objemu dat.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile - nechtěná aktivace mobilních dat.

Příspěvek od JirkaTom »

mato289 píše:Správa dát je u W10M úplne nanič..dáta miznú pred očami..a tá záloha fotiek trvá večnosť..v tomto si človek o dosť pohoršil oproti WP8.1, kde šetrič dát dáta,naozaj šetril a odosielanie fotiek na onedrive bolo bleskové.Nechápem ako niečo také môžu vypustiť do sveta..
Přesné... V tomto má MS opravdu "bordel". Ale ono to nevadí asi ani MS, ani mobilním operátorům. Obojí jsou, zdá se, rádi... :)
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Windows 10 Mobile - nechtěná aktivace mobilních dat.

Příspěvek od ManT »

JirkaTom píše:pro osso a ostatní: Přechod z WP8.1 Update 2 na oficiální W10M, potom provedeno Obnovení továrního nastavení (HR) a poté obnova dat ze zálohy (záloha byla z W10M Insider, TH). Tedy postup, který zajistí normální chod. A také to normálně běží. Jenom to samozapnutí mobilních dat je špatně...
Jak už jsem psal: odhaduji, že programátoři MS "zapomněli" v některé systémové aplikaci otestovat nastavení přepínače mobilních dat, a tak si to "samo" pouští data, bez ohledu na přepínač...
V případě předplacené karty toto pouštění dat aktivuje u operátora objednání balíčku Data na jeden den ( v mém případě). Zatím se mi to stalo po čtrnácti dnech chodu dnes poprvé, uvidím jak se to bude chovat dál. ;-)
Pokud tomu dobre rozumím, je možné ze některé sys. aplikace používají datove pripojeni, i když je toto prepinacem vypnuto? možná by to vysvetlovalo zhrosenou vydrz, resp. samovolne vybijeni typicky pres noc.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile - nechtěná aktivace mobilních dat.

Příspěvek od JirkaTom »

ManT: Všechno nasvědčuje, že to tak může být.
vsn123
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: pon kvě 17, 2010 11:58
Zařízení: zadny

Windows 10 Mobile - nechtěná aktivace mobilních dat.

Příspěvek od vsn123 »

htcjirka píše:
že nevím jak zabránit tomu, aby to neodesílalo pokud nejsem na wifi
To nastavis v OneDrive - nastaveni - nahravani obsahu fotoaparatu - a dat "vypnout" - nahravat přes pripojeni uctovane podle objemu dat.

to právě mám ... viz screen.

takže jedině vypnout úplně odesílání přes onedrive ... ale zase to pak nahrávat na onedrive ručně je zbytečná práce navíc :( ... snad to co nejdřív opraví.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Amazon [Bot] a 31 hostů