Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od mposvar »

herberte24
Proč jsi neprovedl u své L830 to jednoduché, přes WDRT návrat k WP8.1 ?
herbert24
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: úte kvě 14, 2013 19:27
Zařízení: Nokia Lumia 830

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od herbert24 »

mposvar píše:herberte24
Proč jsi neprovedl u své L830 to jednoduché, přes WDRT návrat k WP8.1 ?
Já se navrátil k WP 8.1, ale zároveň "přeběhl".
Hele, já jsem BFU, potřebuji, aby věci fungovaly. Doby, kdy jsem se ve všem rýpal, nastavoval, upravoval, ladil do detailu, ať komp, nebo mobil, jsou pryč. Mně vyhovovaly velké dlaždice WP 7.5-8.1, minimální možnosti nastavení, 100% funkčnost.
2 dny po upgradu na Win 10 jsem se drbal s nastavením a stejně z poloviny nefunkční Lumie. Mně to strašně naštvalo, těšil jsem se na nový systém.
Ceny Iphonu šly hodně dolů, 5S jsem koupil za stejnou cenu jako loni Lumii 830. Doma ještě 2 Lumie zůstanou, tak tomu dám šanci, ale ne u sebe.
Nechci rozjíždět flameware, ale navigace Here pro iOS běží lépe než na mateřských Lumiích...a hlavně tam bude mít podporu, bizarní.
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od mposvar »

Tvoje volba.
Jinak na WP8.1 žádný problém, a Here jedou s podporou dál.
Edit:
Tak jak píše Jiří níže. Here jsou mimo.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Windows Mapy (u desítek) krásně Here nahrazuji, včetně hlasového navigování.Ač mám Navigon a free navigace nepoužívám, zkusil jsem to a používat se to dá stejně dobře ne-li lépe než Here Drive +, Here Maps.
Jinak se nedivím u některých přechodům na jiný OS, nasranosti (nedá se to napsat jinak), strašně se přechod na Windows 10 vleče, pořád se něco ladí, jedno vyřeší a vyrobí problém zase jinde, na každém zařízení to běží jinak spolehlivě, prostě takhle je to špatně.Microsoft potřebuje asi nějak "dootrávit" ten zbytek věrné základny.Co chce vymyslet pak nebo co tím sleduje fakt nevím..

mposvar: Here na 8.1 už nebudou po červnu dostávat mapy, takže taky na pytel.. Pokud jsi to nemyslel nějak ironicky ;-)
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od ManT »

Win Mapy s podklady here byl možná důvod proc vývojáři podporu ukončili, dva téměř stejne produkty jsou zbytečné, ja maoy zkousel a v pohodě.
Balkop
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pon úno 08, 2016 0:51
Zařízení: Nokia Lumia 1520, Microsoft Lumia 950 XL

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Balkop »

mato289 píše:To snáď nie je možne...na 4 deň po čistej inštalácii ofiko, s HR mám za sebou 3 samovoľné reštarty, z toho 2 počas samotného hovoru, a nervy na spadnutie...doteraz bolo všetko v pohode no znova mám s tým samé problémy...ten systém sa proste nedá používať plnohodnotne ako jeho predchodca...znova štvrtý den čakám kým sa "usadí" batéria no žiaden citeľný rozdiel nepozorujem...je to veľká škoda..znova som tomu dal šancu a znova to sklame ked je to najmenej vhodné.Systém sám o sebe by mohol byť ešte troch rýchlejší, jediné čo je tu rýchlejšie ako na 8.1 je multitasking, to sa mi veľmi páči..len spúšťanie niektorých systémových app je horor...dúfam že dnes žiaden reštart nebude..inak znova 8.1 :(
Tomu normalne nechapem....ja to uz mam pomaly tyzden a taketo problemy vobec nemam....zvlastne to je cele..a. pouzivam aj pamatovu kartu, ktoru som neformatoval....jedine co som si vsimol je, ze ked pouvam hudbu a prepnem na zamknutom phone, tak tam prebehuje nazov zlava doprava ako sialeny :D ...ale efekt na prehravanie nema, len graficka chyba :) a baterka mi drzi uz normalne 2 dni pri mojom standardnom pouzivani
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od mato289 »

.no to je nepochopitelné ani pre mna...a chcel by som sa spýtať..tak isto ti poblikuje displej pri zapnutí telefónu ? bud dvojklikom alebo power tlačidlom...na 10 to je strašné...vždy to hnusne bliká...na 8,1 žiadne blikanie..
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od osso »

herbert24 píše:Ač fanda, tak milovník Lumií jsem dezertoval. Upgrade na Win 10 Mobile byla otřesná zkušenost, zrušení Here navigací poslední kapka.
Po upgradu na Win 10 Mobile na mé Lumii 830 se stalo: (jen po upřesnění, aktualizoval jsem v podstatě prázdný tel, který jsem si tak připravil kvůli eliminaci komplikací, samotná aktualizace zcela v pohodě)

1. problikávání obrazovky, cca 1x za 30 min, dle používání, obrazovka zhasla, poté byl zamknutý tel
2. nefungoval fotoaparát, aplikace najela, po 1-2s spadla, Lumii Cameru mi to nepovolilo instalovat
3. nefungovala notifikace emailů
4. během 2 dnů 2x spadl systém (marně přemýšlím, jestli se mi to vůbec někdy stalo s Lumiemi)
5. Edge nepřehrával videa, nenačítal ani thumbnaily videí
6. neuveřitelně se zhoršila citlivost displaye na dotyk, některé menší odkazy jsem neotevřel ani na 5x (úprava v Nastavení bez efektu)

pro mě konec. Dorazilo to info o ukončení navigace Here, nativní aplikace Mapy je nesrovnatelná, i když někde tvrdí opak.
Dlouho jsem Lumiím fandil, sám jsem měl 4, další 2 jsem koupil do rodiny, nicméně nadešel čas udělat pá pá.
Toť moje zkušenost s upgradem. Downgrade proběhl, Lumia připravena k prodeji.
Ja mam ofiko biild na 830 a okrem prebliknutia displeja som nemal žiadne iné problémy, edge funguje s videami ok, notifikácie posty musis nastaviť priamo v aplikácií inak nejdú, systém je stabilný u mňa žiaden pád, citlivosť display nebadam žiadny rozdiel, foťák tiež ok. Robil si po upgrade hr bez obnovy dát?

Sent from mTalk
Uživatelský avatar
malir66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: pát led 08, 2016 22:48
Zařízení: Nokia Lumia 830

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od malir66 »

Tak blikání mě už taky docela prudí. Vůbec to nechápu,máme doma 735,730,535 vše na win 10 a bliká akorát moje 830. Stejný HW a rozdílné vlastnosti.
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Wertigo »

Taky už mne to začíná pěkně štvát.... Hlavně proto že už o tom vědí, ale nikoho to zjevně netrápí
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od KoumiCZ »

Poslední zprávy ohledně tohoto problému byly takové, že se jim prý za chyba nedaří reprodukovat.
Balkop
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pon úno 08, 2016 0:51
Zařízení: Nokia Lumia 1520, Microsoft Lumia 950 XL

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Balkop »

mato289 píše:.no to je nepochopitelné ani pre mna...a chcel by som sa spýtať..tak isto ti poblikuje displej pri zapnutí telefónu ? bud dvojklikom alebo power tlačidlom...na 10 to je strašné...vždy to hnusne bliká...na 8,1 žiadne blikanie..
vies co....obcas sa to stane, ale nie stale...fakt len sem-tam..ktovie ci ten senzor svetla este w10m neovlada dobre, ci nieco tak....tebe to robi pri kazdom odomknuti??
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od mato289 »

Pokiaľ je telefon v pokoji a prebudim ho, tak ano..pokial je aktívny, zamknem a znova odomknem, vtedy to nerobí..
Walker
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte led 26, 2016 23:27
Zařízení: Nexus 5X

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Walker »

Jen trochu zkušeností s Windows 10 na Lumii 735. Do včerejška jsem byl poctivý insider na fast ringu, tedy už od vzniku první insider verze Win 10 TH až do současného Redstone, který se mi začal nabízet od 18.3. HR jsem za tu dobu dělal ani ne 5x, v podstatě jen aktualizoval a vše šlapalo ok, i bez HR a bez vracení na 8.1 (jednou to bylo nutné).

Nicméně včera se mi mobil na RS zbláznil. Vypadávala mi WIFI, pomohl jen restart, zlobilo dost tvrdě BT, hlavně v autě, kde nemělo nikdy problémy. Vrcholem bylo, že mi nechodily po restartu SMS zprávy až do té doby, než jsem sám jednu poslal.

Rozhodl jsem se tedy nainstalovat přes WDRT a ofiko aktualizaci oficiální Windows 10 mobile a zůstat chvilu NEBÝT insiderem a užívat si funkčního systému. Postup následující: WDRT na 8.1, stažení Upgrade Advisor (šel v pohodě i v CZ mobilu), update na Win 10, HR na Win 10, obnova ze zálohy, kterou jsem udělal v insider verzi RS. A musím konstatovat, že paráda. Vše funguje skvěle a na první dobrou (na buildu 164), dokonce i funkce, o kterých jsem na insider verzi neměl ani ponětí, protože blbly (streaming přes BT do různých zařízení - TV, auto atd.).

Podle mě tedy lidé, kteří jedou pořád insider TH a přepli na Production, rozhodně nemají tak stabilní verzi, jako se dostane přes Upgrade Advisor z osmiček. Číslo je shodné, ale čístá instalace v tomto případě má smysl. Aspoň podle mých zkušeností.

Za mě desítkám palec nahoru! Na Lumii 735.

W.
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Mirdyn »

Když jsem přeinstalovával tel. přes WDRT tak mi to doslova hlásilo - "přepínám telefon do režimu blikání" tak co se divíte :) :) :tlem: :grin:
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Mirdyn »

@ walker - já na L640XLDS udělal to samé, pak mi to nedalo nainstaloval jsem WI a pak RS1. i takhle to maká výborně.
hotovyrado

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od hotovyrado »

Taky jsem se z Redstone na L920 vrátil na poslední TH. Redstone nepřináší funkčně nic navíc, ale problémů má snad více, než Insider sestavení Treshold s loňského léta.
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od ManT »

Mirdyn píše:Když jsem přeinstalovával tel. přes WDRT tak mi to doslova hlásilo - "přepínám telefon do režimu blikání" tak co se divíte :) :) :tlem: :grin:
Jo tahle chyba je tam furt i po nedávné aktualizaci aplikace ale ničemu nevadí.
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od KoumiCZ »

Sice pokračuju mimo téma, ale mně to jako chyba nepřijde. Náhodou, mně se to spojení "režim blikání" libí :-D
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od SmetyCZ »

A není to jenom nějakej zprasenej překlad?
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů