Windows 10 Mobile: Insider preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Mobile RS1: Insider preview

Příspěvek od Stevik »

Stejne jsem dopadl s L820 a RS.
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Windows 10 Mobile RS1: Insider preview

Příspěvek od Mirdyn »

Na L640DS všechno zatím funguje jak má, jen navigace nechce mluvit, jak to rozchodit?
Uživatelský avatar
herm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 04, 2011 6:54
Zařízení: Win->Android

Windows 10 Mobile RS1: Insider preview

Příspěvek od herm »

Ani druhý reset na Lumia 535 nebyl moc úspěšný. Po samotném HR je problém vůbec nakonfigurovat přístroj. Nereagují Next tlačítka (telefon není zabloklý, ale tlačítko se jen stiskne, ale proces nepokračuje dál), pak se nějak, ani nevím jak, dokážu přes klikání na "šipka zpět" dokončit (tak s jedním restartem) proces, že se dostanu do Start obrazovky. V procesu konfigurace taky nefunguje WiFi, ani nejde nastavit mobilní data (zase neaktivní tlačítka a telefon jakoby vytuhne u těch dat). Store pak skoro taky nefunguje, nelze v něm nic nastavit, ani se skoro na nic podívat, vyhledat. Ještě si s tím chvilku něco pokusím udělat (uresetovat k smrti, ty soft resety nebo obyčejné restarty docela na něco fungují) a pak potupný návrat k 8.1 (asi po půl roce). Myslím, že si to nezasloužím po téměř šestiletém soužití s Windows Phone :-(.
Mirek77
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: čtv úno 18, 2016 9:36
Zařízení: Microsoft Lumia 640 DS

Windows 10 Mobile RS1: Insider preview

Příspěvek od Mirek77 »

Mirdyn píše:Na L640DS všechno zatím funguje jak má, jen navigace nechce mluvit, jak to rozchodit?
Dělals HR? Mně po Hr nefunguje síť a wifi.. :-(
Uživatelský avatar
herm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 04, 2011 6:54
Zařízení: Win->Android

Windows 10 Mobile RS1: Insider preview

Příspěvek od herm »

Mirek77 píše:
Mirdyn píše:Na L640DS všechno zatím funguje jak má, jen navigace nechce mluvit, jak to rozchodit?
Dělals HR? Mně po Hr nefunguje síť a wifi.. :-(
Možná mu všechno funguje po běžném upgrade. Ten zřejmě proběhne celkem v pohodě, i když se může asi zaseknout v nějaké fázi migrace dat, ale to soft reset spraví.
Mě WiFi a data nefungujou v rámci HR. A přestaly mi fungovat, když jsem po upgradu (coby "nešťastník vlastnící MS Band 2") změnil na jiný jazyk. HR jsem udělal až když jsem zjistil, že se v noci telefon rebootuje skoro každou hodinu. Jinak na něm fungovaly věci celkem snad v pohodě.

Pak taky děsně dlouho trvají restarty. Snad 5 minut čučím na Windows logo.
Uživatelský avatar
mZ80
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: úte pro 30, 2014 9:38
Zařízení: Lumia 930

Re: Windows 10 Mobile RS1: Insider preview

Příspěvek od mZ80 »

Na L930 nainstalováno v noci. Baterka zatím gut, rychlost podle mě lepší než na TH. Jen občas nepříjemné probliknutí obrazovky...
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Windows 10 Mobile RS1: Insider preview

Příspěvek od Mirdyn »

No HR jsem úmyslně nedělal protože jsem o problémech po HR věděl, to raděj oželím tu navigaci. Pokud bude nějakej problém je do úterka dost času na návrat. Pokud vím, tak MS měl původně RS pro starší modely vydat až po novém FW. Rozhodli se jinak, tak se uvidí co bude dál????? :)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile RS1: Insider preview

Příspěvek od veigy »

Kde si četl o tom FW?
Uživatelský avatar
herm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 04, 2011 6:54
Zařízení: Win->Android

Windows 10 Mobile RS1: Insider preview

Příspěvek od herm »

Nevím, jestli to spojovat, ale po neúspěšném návratu zpátky na 8.1 (WDRT skončil chybou) jsem vyndal baterku, abych vyndal jednu ze SIMek (SIM2) a od té doby se se po HR dokončilo všechno a telefon zatím funguje líp. Tak jsem zvědavej, jestli o navrácení SIMky dojde k nějaký změně.
Lumia 535 DS.

UPD: Ve Storu jdou vyhledat aplikace, ale nejdou instalovat. Nikdy se nedotočí "Kolečko", abych mohl stisknout Install, Update.
IgorVysoky
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon pro 30, 2013 20:02
Zařízení: Lenovo Vibe P1m, Asus T100Ta

Windows 10 Mobile RS1: Insider preview

Příspěvek od IgorVysoky »

S tym HR to je znamy bug, pisali o tom na blogu, co vsetko je este pokazene. Dnes som mal prvy restart, ani rychlost, ani spotrebu baterky vsak nepozorujem horsiu.
Uživatelský avatar
herm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 04, 2011 6:54
Zařízení: Win->Android

Windows 10 Mobile RS1: Insider preview

Příspěvek od herm »

Tak se mi zda, ze muj problem u L 535 DS je spojen prave s tim DS. Jakmile vyndam druhou SIM, potize mizi. Ale stejne to neni uplne OK.
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Windows 10 Mobile RS1: Insider preview

Příspěvek od Mirdyn »

veigy - na WMManii, ale už někdy když vyšel první build RS1 na 950tky. Jo a taky nemám v tel. druhou sim.
Kaizr
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 217
Registrován: čtv lis 27, 2014 7:38
Zařízení: Nokia Lumia 930

Re: Windows 10 Mobile RS1: Insider preview

Příspěvek od Kaizr »

KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Windows 10 Mobile RS1: Insider preview

Příspěvek od KoumiCZ »

Stahujte nové sestavení 10.0.14295.100 ;-)

Jinak k tomu předešlému. Tam mám následující problémy: nemluví navigace v aplikaci Windows Mapy; přestala fungovat aplikace Mapy.cz od Seznamu; více padá internetový prohlížeč EDGE; když si na internetu pustím video a dám ho na celou obrazovku a následně kliknu na nějaký ovládací prvek, tak se celý displej děsně rozbliká, nebezpečné pro epileptiky; v Nastavení nejsou úplné překlady; nefunguje automatické připojení k WiFi a ani v případě, že ho nastavím. A ještě možná další problémy.

Zásadně tento build nedoporučuji na zařízení Lumia 640 LTE instalovat!
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile RS1: Insider preview

Příspěvek od SmetyCZ »

Chci se zeptat, jak vyšel včera ten RS build i pro starší zařízení - je po HR všechno ok? Jde mi hlavně o klávesnici. Díky
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Windows 10 Mobile RS1: Insider preview

Příspěvek od KoumiCZ »

Tohle opravuje dnešní build, tak snad ano:

- We fixed the issue where if you reset your phone on Build 14291 and restore your phone from a backup, restore will fail to install apps from your backup’s apps list leaving blank grey titles on Start. You should be able to reset your phone on this build, do a restore from a backup, and have your apps installed and restored appropriately.
- We fixed an issue where new languages and keyboards were not downloading. However, there is an issue where the “reboot” UX doesn’t appear in the Settings app after downloading a new language or keyboard. You will need to go to Update & security > Phone update and restart your phone manually from there for the new language and keyboard to go into effect.
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Windows 10 Mobile RS1: Insider preview

Příspěvek od Mirdyn »

@smetyCZ -Jj je to normálně přes fast. HR rozhodně nedělej. A dnes vyšla oprava toho včerejšího :)
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Windows 10 Mobile RS1: Insider preview

Příspěvek od KoumiCZ »

Ani tento build nedoporučuji majitelům L640 LTE instalovat! Stejné chyby jako v tom předchozím, viz příspěvek výše.
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Windows 10 Mobile RS1: Insider preview

Příspěvek od Mirdyn »

Mapy cz - fungujou , ale opět jen v paměti telefonu. Nejde stáhnout žádnej jazyk řeči, to bude asi i problém té navigace.
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Windows 10 Mobile RS1: Insider preview

Příspěvek od Mirdyn »

Tak mně pořád vrtala hlavou ta navigace, udělal jsem tedy zálohu a ačkoliv jsem sám varoval, HR. Proběhlo to v pohodě, i připojení na WIFI a obnovení ze zálohy. Teď se stahuje 80 app. asi tak 25. mejch a zbytek systém.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 hostů