Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Odpovědět
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mato289 »

Kúpil som a vymenil som bateriu v tomto telefone, vydrž je znova super a drzi to ako skala, no mam akosi problém s ukazovatelom baterie, telefon môže byť na nabijačke celú noc a nabije ho iba na 82%, nabijačka je ráno chladná tak očividne nenabíja, jedna sa originálnu bateriu, (telefon ráno nabijanie stále signalizuje ďalej)
merffin
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: úte kvě 21, 2013 15:52
Zařízení: Nokia Lumia 1520
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od merffin »

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli je možné vyměnit u Lumie pouze krycí sklo nebo je nutno zakoupit i komplet s dotykovou vrstvou, případně pokud taková možnost je, jak je to bezpečné a jaká je následná funkčnost, děkuji
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Kryci sklo je zaroven dotyk.Jinak pokud mas praskle sklo/dotyk meni se cely displej.
Balkop
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pon úno 08, 2016 0:51
Zařízení: Nokia Lumia 1520, Microsoft Lumia 950 XL

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Balkop »

co sa tyka krycieho skla, nasiel som jedno video ukazujuce vymenu a v momente som sa toho zlakol, pretoze to nevyzera teda jednoducho. Tiez som mal pred mesiacom asi prasknute len sklo (prasklo vo vrecku bez narazu, nechapal som) a hladal som najlacnejsiu alternativu. Aj ked som hladal na nete, mali skusenosti s vymenou dotykoveho skla, ale vraj to uz reagovalo uplne inak, neviem. V servisoch mi ponukali len vymenu celeho lcd so sklom a najlacnejsie cez znameho za 130 €!!! tak som skusil sam, objednal som oem display so sklom z americkej stranky (samozrejme z ciny to poslali) za cca 65 € aj s postovnym a vymenil som sam. asi najlacnejsia funkcna alternativa. Jedina chyba, tora mi zostala po tejto domacej vymene je nefunkcna predna kamera, co mi az tak neprekaza.
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Zdarec všichni,

mám L1520 od listopadu 2014....bez sebemenšího problému....jedu na WP8.1 update 1.
Mám drobnost, že do 50% kapacity baterky baterka drží a pak letí dolu jak šílená a mobil při volání v oblasti přední kamery hřeje na displayi i zezadu..........Na pozadí mám vše zakázané a nic nejede, takže netuším co to může být. Wifi a data zakázané - vyplé. Jedu na 2G.......Po vypnutí a zapnut mobilu vše OK-lepší. Od listopadu 2014 bez jediného záseku, problému a bez HR !!!!!! V poslední době jsem si nainstaloval jen apku MS HEALTH. Začalo mi to dělat až po novém roce kdy jsem měl na zkoušku L950, ale data jsem neobnovoval ze zálohy. Jak mi přišla L950 tak jsem vše z L1520 zálohoval (jen sms+kontakty) a pak vytáhl simku, přehodil......a pak zpět to samé obnovy,zálohy..............asi zkusím HR ? Díky všem za komenty...
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Tak to nestraš :-( baterku vybíjím a nabíjím jak se má...........no na reklamaci to asi nebude, to mě pošlou k šípku. Uvidíme, zkusím asi HR.
Jinak kdo má WM10 na L1520 jak jste spokojeni ? Uvažuji že to nahodím, ale trošku mě odrazuje 14-ti denní vánoční zkušenost s L950XL kterou jsem nakonec vrátil a zůstal u L1520.
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Stevik »

Desitky ti muzu na L1520 doporucit. Mam tak .107 a nic se nehryze, baterka ok.
Uživatelský avatar
vojta66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: sob bře 27, 2010 13:48
Zařízení: Lumia 1520 White

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vojta66 »

Desítky na 1520 s posledním insiderem úplně v pohodě
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mato289 »

S batériou je to ako ? Na 71 to bola hrôza...( za môjho bežného používania na WP8.1 dám bez problému 2 dni, pri mojom intenzívnom používaní to bol 1 deň, no s W10TP to bolo ledva pol dna)
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od qwerty »

Možno to chce skúsiť preto, že čas pokročil a všetky podstatné muchy už boli opravené. V prípade problémov sa jednoducho vráti na 8.1, čo u 950 jaksi nebolo možné ;-)
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Já jen chtěl zkusit exprimentovat :-) U L1520 se mohu k WP8.1 vrátit ............WP 8.1 je na L1520 odladěný a od Vánoc WM10 udělala opět dlouho cestu a asi bude lépe šlapat. Je možné že bych si nyní i L950XL nechal.........ale zatím na to prdím a počkám na ofiko update, kde by to mělo být odladěné dostatečně, snad.....L1520 má být v první vlně, tj.možná v březnu/dubnu......
merffin
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: úte kvě 21, 2013 15:52
Zařízení: Nokia Lumia 1520
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od merffin »

Nemá náhodou někdo Lumii 1520 od At&t a nezkoušel nahodit oficiální desítky ?
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

ZDravím , taky by mě zajímalo jak WM10 šlapou na L1520, neboť zvažuji že nahodím.........ikdyž jak dám systém-aktualizace tak telefon je aktuální , na webu MS je již dostupná aktualizace, apku update advisior jsem nezkoušel.....
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mato289 »

Mne to išlo hrozne zle...pokial nepride aktualizácia FW, tak moja Lumia dojde na 8.1.Po aktualizacii príde používatel hneď o hlavnú výhodu 1520... A to vydrž..je polovičná..teda ak vôbec..do témy Officialny build som napísal vlastne zhrnutie o tomto systéme.
Balkop
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pon úno 08, 2016 0:51
Zařízení: Nokia Lumia 1520, Microsoft Lumia 950 XL

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Balkop »

Tak mne to zatial slape celkom v pohodke :) ...sice to mam len druhy den, vydrz je mierne slabsia ako na 8.1, ale vraj po tyzdni by sa to malo ustalit a mala by byt lepsia ako predtym....tiez som sa bal nahodit to, no po bratovej skusenosti z 930 som sa odhodlal....system je podla mna ovela plynulejsi, sviznejsi, edge je super aj rychly, swipe pisanie je parada, klavesnica tiez, posunutie obrazovky dolu je fajn...akurat obchod je pomalsi....no a hlavne, coho som sa bal, bol fotoaparat...snimky za dobreho svetla a dokonca aj v interieri za slabeho svetla na automatike su uplne super, automaticky rezim lumia camera s denim sa nechyta....co ma trosku mrzi, tak snimky za uplnej tmy (nocna obloha) su horsie, zasumene a take divne biele bodky niekedy....ale ako som skusal, tak sa to o nieco malo zlepsilo, uvidime, zatial som si nainstaloval aj lumia camera beta a proshot pre istotu...v zhrnuti som osobne velmi spokojn y so systemom, je rychly, vela novych funkcii, ktore podla mna maju odpodstatnenie a su riadne navykove :D zatial neplanujem navrat k 8.1
bosspetr
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: ned črc 13, 2014 12:33
Zařízení: microsoft 950 XL

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bosspetr »

Dobrý den mám problém s glance screen. dělalo mi to na 8.1 a když jsem přeinstaloval 10 tak je to také špatně. kromě toho že se mi nezobrazuje čas a info na zamykací obrazovce mám ještě jeden a horší problém, že když vytočím jekékoliv číslo tak mi telefon ztmavne (něco podobného jako když přiložím k uchu) a já nic nevidím, to znamená, že nemůžu ani hovor ukončit a nic dělat, pomůže jenom když 2x zmáčknu tlačítko uzamknutí telefonu, tak potom se displej zase rozsvítí a vidím komu volám. Dělá mi to asi 14 dní a tovární nastavení bez obnovení zálohy jsem již zkoušel dvakrát, potom jsem přeinstaloval z 8,1 na windows 10 ale problém stále přetrvává. nemůžete mi někdo poradit co s tím? už si začínám myslet, že je to nějaká vada telefonu.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ano, je to hw vada, nemaji s tim nic ani 8.1 ani Windows 10.Nespravne ti funguje proximity sensor, který to ma na starosti.Nekdy byva chyba i v uzivateli, ze si da folii, která nemá vyrez pro proximity sensor a folie ho tak zakryva a telefon/sensor to bere jako prekazku a proto vypina obrazovku při hovoru, nefunguje glance screen apod.
Takze pokud nemas folii, mas vadny proximity sensor.Nekdy jej staci servisnim software jen zkalibrovat.
bosspetr
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: ned črc 13, 2014 12:33
Zařízení: microsoft 950 XL

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bosspetr »

díky moc za odpověď, folií to není takže zajdu do servisu a pak dám vědět jak jsem dopadl.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Nic jiného ti nezbývá.Doufám, že máš 1520 ještě v záruce.
bosspetr
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: ned črc 13, 2014 12:33
Zařízení: microsoft 950 XL

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bosspetr »

jo naštěstí mám, to je první problém jinak jsem s tímto telefonem naprosto spokojen.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů