Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

http://mylumia.cz/Osobni-zkusenosti-s-M ... dka-A_3009" onclick="window.open(this.href);return false;

Asi to bude špatná, zavádějící a chybná recenze, ale proč mě ten závěr nepřekvapuje?
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

imperator píše:Sandra mne nepríde v poriadku ze v osx nemám v kontextovej ponuke vystrihnut a musím na to tusim cez alt ci command - a to používam stokrát častejšie nez zmena wifihesla (raz za 10 rokov snáď) takže neviem kto sa tu škrabe za ktorým uchom - osx snáď este ok ale linux ma do užívateľského zážitku ďaleko asi ako ms-dos
Vystřihnout myslíš klávesovou zkratku CMD+X? Používám dost často, včetně CMD+C a CMD+V a nikdy mě ani nenapadlo, že to někdo dělá myší. Klávesové zkratky jsou pro mě mnohem rychlejší, navíc jsou neustále stejné a v Applu nikdy nikoho nenapadlo je změnit. Přibývají nové, ale staré fungují už desítky let a ve všech programech v celém systému jsou stejné (třeba CMD+Q ukončí jakýkoliv program, CMD+SHIFT+4 udělá screenshot vybrané části obrazovky, CMD+W zavře tab(záložku) v jakémkoliv programu, který taby umí atd.).
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od imperator »

tak vidis :) aj s tou sietou je to vo windowse desiatky let - skratky su vo wine tiez dlho a relativne aj vsade podporovane... vies ono ocividne vam vyhovuje osx - a u MS vam to pride ako skrabanie za druhym uchom... ja mam na macbooku air win10 - lebo mi proste osx nesadol... aj ked oproti linuxu je to nebe a dudy...
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od imperator »

Sandra píše:http://mylumia.cz/Osobni-zkusenosti-s-M ... dka-A_3009

Asi to bude špatná, zavádějící a chybná recenze, ale proč mě ten závěr nepřekvapuje?
ten clanok vyzera ako spred pol roka... nemam jediny bug okrem zavinaca... bluetooth ide, ani raz sa mi od .107 nerestartol autor tam pise brutalne nesmysly...

Navrácení zpět k senzorovým je ale daleko snažší a komfortnější a mám z nich celkově lepší dojem. Po této zkušenosti přiznám, že se na ně dá zvyknout, ale pořád zůstávám u názoru, že jejich existence je podle mě zbytečná.

dalsi senzorouchylak - v redstone mozete tlacitka vsade skryt, nesvietia ako na wp 8.1 a vdaka tomu ze su vyssie a blizsie seba je ovladanie jednou rukou pohodlne co sa mi nedarilo ani na 830tke (mam naozaj male ruky :) )

tak autor chce senzorove tlacitka ale je mu problem ovladat telefon - zevraj sa ovlada rovnako ako 6" - tak to ma potom ruky ako 5 rocny chlapec

no nic no dalej necitam... ale chapem ze mu nevyhovuje... tak nic no...ostal som sam ;oI

automaticka uprava jasu - teraz rapidne lepsia... automatika s mixom svojho volenia jasu k danej automatike...nic lepsie nemohlo byt...a podrzanie na roletkovom menu vas prepne do nastaveni...
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Ta recenze stojí za vyližkapsu, to je pravda. Na druhou stranu, pokud natrefil autor na jeden z těch problémových kusů (a že jich zjevně je víc než je zdrávo), tak se jeho frustraci vůbec nedivím, taky bych s tím jebnul o zem. Co já si blahé paměti zakusil s první E7... A nový kus v pohodě tři roky. Nutno přiznat, že za ty prachy co za 950 chtějí, by se toto stávat nemělo, to MS trochu podělal.

Kruciální otázka zní - pokud někomu (byť zcela funkční) Win nevyhovujou, proč se teda neodebéře jinam. Zaplaťbůh za tu svobodu volby... Se šípkovou, nebo se zelím? :)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od imperator »

Hufnagl je jedno co napíšeš naramne sa u toho bavím :D (bez irónie)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Server mylumia je žumpa, vůbec nechápu, že to ještě někdo čte :D

Sandra: Osobně přestávám rozumět tomu, proč vlastně používáš produkty s Windows, když vlastně všechno funguje na Macu lépe a už desítky let...
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od iljusin66 »

Omyl, prosím smazat ;-)
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od relouth »

Ten server ma aspon co som zistil,najrychlesji rss system ohladom w10m..ale obcas tam fakt pisu akoby podpateny applom,ci googlom
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od qwerty »

Preco zumpa? Ved iba napisal pravdu a svoj nazor, samozrejme nie so vsetkym co napisal suhlasim. Aj ked moja Lumia 950 nevrzga, ani sa nerestartuje a ani problem s navigaciou som nemal, v podstate nevylucujem, ze by to niekto druhy nemohol mat. Kupu svojej L950 nelutujem a ani ju nemienim vymenit, ale nemali to vydavat v takom nedoladenom stave. Aspon ze teraz je vacsina problemov vyriesena.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Já to nepíšu na základě jednoho článku, ale podle dlouhodobého pozorování :D a celému tomu nasazuje korunu "MatKal"... Také netvrdím, že je L950 bez chyby :)
Nyny
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: ned pro 28, 2008 13:07
Zařízení: Lumia
Bydliště: Havlíčkův Brod

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Nyny »

Chci se zeptat, ve WP8.1 když jsem chtěl ručně synchronizovat účet, tak jsem šel do nastavení účtů, tak jsem přidržel prst na účtu a pak zvolil synchronizovat.
Jak to udělám ve W10M? Nějak se mi ruční synchronizaci nedaří najít :-(
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

Když vjedeš do mailu a dáš synchronizovat - to není ono?
andyb
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř bře 09, 2016 20:04
Zařízení: 640

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od andyb »

ahoj, zajimalo by mě, kde objevím množství dat, které proteklo přes WIFI HOTSPOT ?

operátor hlasí že mám data 1GB za 3 dny vyčerpaná a Windows phone, že mám vyčerpáno 36 MB !!

tak nevím :)
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sinpa »

Zkus tohle https://www.microsoft.com/en-us/store/a ... blggh5q6l7" onclick="window.open(this.href);return false;
Nyny
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: ned pro 28, 2008 13:07
Zařízení: Lumia
Bydliště: Havlíčkův Brod

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Nyny »

SmetyCZ píše:Když vjedeš do mailu a dáš synchronizovat - to není ono?
To právě ne, tím synchronizuju jen maily.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od kllr007 »

ked ste pri tych tlacitkach - minule som sa tu pytal ci sa daju zapnut dotykove tlacidla aj na telefonoch s kapacitnymi, odpoved bola ze nie.

Trosku som hladal a nasiel (vraj) cestu - na W10M aktivovat developer sideloading, nahodit nejaku root appku, a nasledne appku na tweaky a tam to ide zapnut..

nemam to ako odskusat nemam este W10M nahodeny (pockam si uz na oficial) ale hned ako bude mozne testnem, som zvedavy, kedze on-screen buttons by mi na 930 vyhovovail viac vzhladom na ovladatelnost jednou rukou.
andyb
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř bře 09, 2016 20:04
Zařízení: 640

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od andyb »

Sinpa píše:Zkus tohle https://www.microsoft.com/en-us/store/a ... blggh5q6l7" onclick="window.open(this.href);return false;
díky, to vypadá dobře ! :-) snad to bude mít i zkušenmí verzi :D

instaluju poslední preview, které by mělo mít opravenou chybu, která likviduje data ..
Kaizr
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 217
Registrován: čtv lis 27, 2014 7:38
Zařízení: Nokia Lumia 930

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Kaizr »

Nyny píše: Jak to udělám ve W10M? Nějak se mi ruční synchronizaci nedaří najít :-(
Kontakty / nastavení a přidržet prst na účtu
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sinpa »

kllr007 píše:ked ste pri.....
http://mspoweruser.com/new-registry-hac ... -and-more/" onclick="window.open(this.href);return false;
Vypadá to zajímavě a jde tam toho měnit dost, ale na 950 si s tím radši hrát nebudu :lol:

Kdyby přes to šla změnit funkce tlačítka lupy, tak by se o tom asi už psalo, co?
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 78 hostů