Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ijon »

Neměli byste nějaký návrh na šikovnou appku pro poslech internetových rádií? Zkusil jsem jich asi 10 a jedna je horší, než druhá. Asi nejlepší je Play.cz, která rovnou spadne... Bratia Slováci mají pěknou radia.sk, ale pro CZ stanice jsem nic nenašel (snad jen iRadio, což je ale jen Český rozhlas).
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daff_Cz »

Doporučil bych ti Tunein, ale bohužel na mou 950xl nejde nainstalovat, prej k tomu nemám potřebný HW. Zajímalo by mě co mi k tomu chybí. :D
bouskat
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 447
Registrován: ned pro 23, 2012 7:57
Zařízení: Nokia N97, Lumia 920, 950XL
Bydliště: Brno, Černovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bouskat »

Tahle hláška mě taky často rozesměje :D
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ijon »

Tunein nejde nainstalovat ani na mojí 950. A prý je to nově univerzální aplikace, tak nevím...
09freds
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pon úno 10, 2014 9:25
Zařízení: ASUS ZenFone 5Z
Bydliště: Ptačí reservace

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od 09freds »

Ahoj, mám Lumii 950XL SS a zmatek v dostupných navigacích. Nainstaloval jsem HERE Drive , ta mi ukáže cíl ale neukáže trasu a nenaviguje.Objeví se hláška" Vaše trasa prochází zemí nebo oblast ,pro kterou dosud není navigace k dispozici".Chci přitom trasu v ČR. Tím to skonči.
HERE Maps najde cíl, vykreslí trasu ale naviguje pouze pro pěší, auto odmítá. Mapy Microsoftu najdou cíl,vykresli trasu,naviguji ale hlasového navádění. Pouze graficky.
Je to tak skutečně, nebo je něco špatně u mne?
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marYan »

Mam 3 navigacie. Sygic - funguje bez problemov, here drive+ tiez funguje bez problemov vratane hlasovej navigacie v slovencine. Mapy microsoftu naviguju bez hlasovej navigacie.
09freds
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pon úno 10, 2014 9:25
Zařízení: ASUS ZenFone 5Z
Bydliště: Ptačí reservace

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od 09freds »

Sygic mi též funguje.Spíše mne zajímaly ty ostatní navigace. Myslíš ,že příčinou nefunkčnosti Here Drive + může být umístění map ? Mám je stažené a uložené na kartě. Jinak mne nenapadá důvod proč Tobě funguji a mne ne............
OS mám 14267.1004 a firmwar 16025.39021
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Příčina může být kdekoliv, obzvlášť když si v Insideru... Máš stazene mapy offline? Hlasovou navigaci? Zkusil bych ještě cvične přesunout vše do telefonu (mimochodem nevidím důvod to strkat na kartu)...
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marYan »

Mapy mam stiahnute tiez na karte, takze v tom to nebude. Skus odinstalovat here drive+ a nanovo nainstalovat a stiahnut mapy aj hlas...ono to moue robit rozne haluze.ja som najpr here drive+ nemohol nainstalovat,pisal mi market ze pre moje zariadenie je aplikacia nedostupna, ale ked sonsiel cez historiu nainstalovanyh aplikacii, uz to slo...napr dalsia haluz je,ze mam kupeny office 365, vsetko mi fungovalo normalne az kym sa mi neupdatoval excel,word atd. Ked som potom otvaral dokument,pisalo mi to (aj ked som bol cez svoj ucet prihlaseny) ze si mam kupit office 365. Volal som do MS, poradili ze mam odinstalovat a znovu nainstalovat excel, word atd a prihlasit sa svojim kontom.urobil son to a uz je vsetko ok...
09freds
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pon úno 10, 2014 9:25
Zařízení: ASUS ZenFone 5Z
Bydliště: Ptačí reservace

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od 09freds »

Tak už vím, že Here Drive + funguje i s hlasovým naváděním. Zkusím ji odinstalovat a znova nainstalovat do telefonu a uvidím. Dík za radu.
fijo666
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: ned črc 07, 2013 21:25
Zařízení: Lumia 950XL DS - insider fast ring

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od fijo666 »

Mam rovnaký problem s here, nepomohlo ani odinštalovať a nainštalovať. Všetky mapy som vymazal a nanovo nahral. Ukladám app aj mapy do pamäte telefónu.
09freds
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pon úno 10, 2014 9:25
Zařízení: ASUS ZenFone 5Z
Bydliště: Ptačí reservace

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od 09freds »

fijo666 píše:Mam rovnaký problem s here, nepomohlo ani odinštalovať a nainštalovať. Všetky mapy som vymazal a nanovo nahral. Ukladám app aj mapy do pamäte telefónu.
Rovněž jsem vše vymazal a znova instaloval , ale výsledek je stejný , snaha navigovat končí hláškou "zde jsou Lvi" viz výše.
A zkusit resetovat telefon se mi nechce.........
09freds
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pon úno 10, 2014 9:25
Zařízení: ASUS ZenFone 5Z
Bydliště: Ptačí reservace

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od 09freds »

fijo666 píše:Mam rovnaký problem s here, nepomohlo ani odinštalovať a nainštalovať. Všetky mapy som vymazal a nanovo nahral. Ukladám app aj mapy do pamäte telefónu.
Rovněž jsem vše vymazal a znova instaloval , ale výsledek je stejný , snaha navigovat končí hláškou "zde jsou Lvi" viz výše.
A zkusit resetovat telefon se mi nechce.........
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

09freds píše:Ahoj, mám Lumii 950XL SS a zmatek v dostupných navigacích. Nainstaloval jsem HERE Drive , ta mi ukáže cíl ale neukáže trasu a nenaviguje.Objeví se hláška" Vaše trasa prochází zemí nebo oblast ,pro kterou dosud není navigace k dispozici".Chci přitom trasu v ČR. Tím to skonči.
HERE Maps najde cíl, vykreslí trasu ale naviguje pouze pro pěší, auto odmítá. Mapy Microsoftu najdou cíl,vykresli trasu,naviguji ale hlasového navádění. Pouze graficky.
Je to tak skutečně, nebo je něco špatně u mne?
ahoj tak dnes som "koli tebe" nainstaloval here drive + lebo moc ju nepouzivam... stiahol som...naslo mi moje mapy z MS maps dal som navigovat a bezproblemov... skusal som asi 20 minut no - ulozene v internom ulozisku build .164 non insider
09freds
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pon úno 10, 2014 9:25
Zařízení: ASUS ZenFone 5Z
Bydliště: Ptačí reservace

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od 09freds »

imperator:
díky za zkoušku. Fungování Here drive + zřejmě závisí na na buildu systému. Na .164 non insiider jede a na .1004 insider nejede. No kvůli tomu se nebudu vracet a počkám až to opraví.
bouskat
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 447
Registrován: ned pro 23, 2012 7:57
Zařízení: Nokia N97, Lumia 920, 950XL
Bydliště: Brno, Černovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bouskat »

To by me zajímalo co v tech aktualizaci opravuji... Včera ráno jsem tam nainstaloval tu .162 nebo kolik a za hodinu restart, a dneska už druhej
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Mich77 »

Spíš to bude problém nějaké aplikace. Restarty si pamatuji jen v prosinci na původním systému.
Uživatelský avatar
karel55555
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: ned úno 12, 2012 11:15
Zařízení: Lumia 930, Samsung Galaxy S9
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od karel55555 »

Ahoj, pročítal jsem celou diskuzi, někdo se snad tady myslím zmínil, že na 950tce jde nějak odemknout FM rádio, je na to nějaký návod? nebo to nejde?

Dík Karel
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Papek »

Skusal som to na svojej Lumii 950 DS, ale bez uspechu. Vyzera to tak, ze EU verzie maju zablokovane radio a navod nizsie funguje iba na US verziach.
Note: you will probably need headphones to pick up the signal

Step 1: Download a 3rd party app
Step 2: Open said app and play a FM station
Step 3: Go to Start->apps list and uninstall the 3rd party app while the radio is still playing
Step 4: Weird, app is uninstalled and radio is still playing...adjust your volume and press the station to open the app
Step 5: Press the ellipses (...) and pint station to Start
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hravec-x »

mě normálně orig aplikace Rádio FM funguje, jen je trochu problém se sluchátky, resp s konektorem, chce to čtyřpolový dlouhý jack, mám tyto super sluchátka http://www.microsoftstore.com/store/msu ... .318121300 mají ten správný konektor - samo že ne jen tyto
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů