Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od ManT »

relouth píše:Stavalo. Po hr sa to už nedeje. Ale mam všetko nainstalovane vo fóne. Predtým aj na karte.
Ja mám všechny aplikace na kartě, takže ty modré čtverečný než se vykreslí ikony, jsou možná kvůli tomu, je to ale fakt vzácný, takže to neřeším.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

ManT: není to kartou, nemá na to dokonce ani vliv HR - vyzkoušeno a prostě semtam se to pořád děje.
EDIT: tak zítra ti můžu napsat, jestli se to děje i na Redstone - nevydržel jsem to a risknul úpravu registrů...
szoustal
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: stř črc 05, 2006 13:50
Zařízení: Mate 10 Pro, Samsung S8, Lumia 950 Black,

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od szoustal »

Pišta Hufnágl píše:Poraďte mi - kam ve Store zmizela historie aktualizací?
Nyní najděš v nastavení - systém- úložiště (buď telefon nebo karta, podle toho kde máš aplikace nainstalované)- aplikace a hry- seřadit podle data instalace
rpet
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: stř dub 03, 2013 21:17
Zařízení: Nokia Lumia 930 Orange
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od rpet »

Radek Jahoda píše:...rpete dělal jsi hard reset nebo ne?Na té 930?
třikrát ;)
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od ManT »

pogo8303 píše:ManT: není to kartou, nemá na to dokonce ani vliv HR - vyzkoušeno a prostě semtam se to pořád děje.
EDIT: tak zítra ti můžu napsat, jestli se to děje i na Redstone - nevydržel jsem to a risknul úpravu registrů...
Mam tomu rozumet tak, ze po uprave reg. se redstone necha nahrat i na 640 ku?
No radeji se do toho poustet nebudu a pockam az to v insideru bude dostupne.
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Radek Jahoda »

ManTe jasně, stačí si do počítače stáhnout Visual Studio Community který je zadarmo, při instalaci vybrat customizovatelnou verzi a tak zaškrtnout WP 8 a WP 8.1 Tools, pak stáhneš z XDA editor registrů a přes WP 8 Application deployement ho nahraješ do telefonu.
No pak ho otevřeš, najdeš klíč v registru,změníš RM číslo,restart,vyhledáš insider a stáhne se ti Redstone.
není to nic hroznýho a upřímně nahrávat firmware je složitější.

edit: existujou ještě nějalký WP 8.0 a WP8.1 lite tools, neboli instalace jen těch tools, ale s ty mi nefungovaly,musel jsem se odinstalovat a nahrát Visual Studio
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od ManT »

Ok děkuji :-)
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

szoustal píše:Nyní najděš v nastavení - systém- úložiště (buď telefon nebo karta, podle toho kde máš aplikace nainstalované)- aplikace a hry- seřadit podle data instalace
Dík.
Hloubš už to zahrabat nemohli :)
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Stevik »

Radek Jahoda píše:ManTe jasně, stačí si do počítače stáhnout Visual Studio Community .....
Prosim, musi tam byt pred tim 8.1, nebo to jde i z 10 ? Zkusil bych to na L820 ale ted je tam 10. .107
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

normálně ze .107, ale pokud nejste trošku zdatnější, neřešte to a počkejte na oficiální vypuštění - Radek bude psát, jak je všechno jednoduchý atd. atd... ono je to opravdu jednoduchý, ale ne pro každýho (to myslím naprosto bez urážky). Jasně, je to pro znalé pár kliknutí, v podstatě byste neměli nic zkazit (pokud nebudete přepisovat v registru něco jiného). Maximálně se zaseknete na tom, že to jednou ".xap" "nepošle" do telefonu, podruhý už jo, potom zase další aplikaci ne, ale pro neznalé je to fakt ztráta času...
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Stevik »

Copak o to, zdatny jsem, dokonce velmi, jen nemam silu premyslet. Oficialni na L820 nebude, tak jen na vyplneni chvile mezi navratem z prace a spanim. Na L950XL ted uz nic novejsiho neni, mel jsem kliku, je z Finska.
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od ManT »

pogo8303
Tak ja bych to zvládl z flashovanim a upravami mam bohate zkusenosti z wm na treu a později androidu, ale 107ka slape jak hodinky, takže nemam důvod se s tim pachtit.
Každopádně ale az redatone bude dostupný i pro další lumiw ne jen 950/950XL a 550 updatuji.
Na wmmanii psali ze 950ka se dost zrychlila.
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od ManT »

Sem to nepatří, ale neví někdo proč na WP/W10m FB messenger neumoznuje audio/video hovory, nějaké sys. omezeni?
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

Takže co je zatím špatně na L640XL + RS: po HR nejde stáhnout jazyková podpora (kouzla s insider, aktualizacemi atd. nefungují) - doufám, že je to jenom tím, že je to neoficiální, a nevracejí se nám staré známe chyby. Aplikace Mapy nejde otevřít, ve Storu hlásí chybu (nezapsal jsem si teď číslo, ale je to něco ve smyslu, že je instalace poškozená) - SR nepomáhá, zřejmě by pomohl druhý HR, ale zatím se do něj pouštět nebudu.
Jinak mě mile překvapil EDGE - před HR jsem stihl vyzkoušet swypa a opravdu funguje jak má, dále se mi ve starších buildech stávalo, že při vyhledávání zůstala dlouho (cca 5-10sek.) viset půlka obrazovky na hledání a stránka se už dávno načetla - tohle se mi zatím nestalo.
Čekal jsem, že už bude na výběr volba nahrávání hovoru - stále nemám, místo toho mi přibyla poslední volba (v angličtině, i přes CZ lokalizaci) - advanced - advanced settings - Call transfer - "přesměrování hovorů během hovoru?"
EDIT: Každopádně jsem vracel zálohu z 10586.107, pokud začne blbnout víc, vyzkouším klasika HR bez zálohy, třeba si všechno sedne.
EDIT2: Tak to vypadá, že při pokusu o vyhledání a instalaci jakékoliv aplikace ze store, se začne točit "loading" kolečko a store spadne. HR no.2 ...
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od ManT »

Nj tak ona RS zatím pro 640)ky urcena není, proto asi ty problémy, raději počkej az bude v insideru dostupna bez nutnosti upravovat registry ;)
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

Jasný, nebrat to zatím jako stížnosti - jen spíše odrazení pro ty, co si to budou chtít nainstalovat, aby nebyli zklamaní, že něco nefunguje... :)
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od ManT »

Tak on redstone ani ofiko není žádná výhra, 550 je v seznamu podporovaných a po nahrani ma problem s nabíjením, by me zajímalo jak a zda vůbec to v ms testuji, tohle je prus..
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

@pogo - budeš dělat HR Nr.2? Jestli jo, dej prosím vědět, jestli se to hodilo nějak do cajku, díky moc :-)
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od ManT »

Kdy má redstone vyjít pro starší lumie?
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

SmetyCZ: už se točej kola :) Sice jsem zjistil, že aplikace ze store nešly instalovat, protože padla wifi (chyba telefonu - nešlo se připojit na žádnou síť), po SR už jsem mohl stahovat, ale ostatní chyby zůstaly, tak vyzkouším pro jistotu ještě bez zálohy, jak se to bude chovat.
ManT:: trošku blbá otázka, když ještě nevyšel ani TH :)
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti