Debrandovaní Lumia 950/Xl

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Debrandovaní Lumia 950/Xl

Příspěvek od Misanekx »

Kdo se nebojí pokusů a chce rychlejší aktualizace systému a hlavně firmwaru pro svuj telefon tak tady je jedna z moznosti.
Download zde: http://forum.xda-developers.com/lumia-9 ... e-t3276747" onclick="window.open(this.href);return false; A návod zde: http://forum.xda-developers.com/lumia-9 ... l-t3284941" onclick="window.open(this.href);return false; Jinak vse je funkční, pouze se mi zda, ze s posledním FW telefon trochu vic žere baterku. Ovsem instaloval jsem včera tak si system třeba ještě teprve "sedá" Jediný problem jsem mel, ze flashovaci program mi nechtěl načíst hned telefon, vyřešil jsem to tak, ze jsem ho k PC připojil vypnuty a nechal ho zapnout pres kabel za současného držení volume up. Flash jede celkem pomalu, ale bez problému. Jinak komplet software ma cca 2,6GB a po zkopírování odkazu se pouze načte obrazovka s par radky ve kterých je teprve schovaný link na download primo ze serveru MS
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Debrandovaní Lumia 950/Xl

Příspěvek od qwerty »

Aj ja uz ho mam, ale na upgrade som pouzil WDRT, v prikazovom riadku, sa mi to zda bezpecnejsie aj rychlejsie
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Debrandovaní Lumia 950/Xl

Příspěvek od Misanekx »

A co baterie? Lepsi, horsi, ci cca stejna?
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Debrandovaní Lumia 950/Xl

Příspěvek od qwerty »

Zlepsenie bolo predtym, teraz sa mi zda +- to iste, ale len tak od oka, nemeral som. Teraz 77% od 7.00 rano
martasbas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: ned lis 14, 2010 17:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950 Black

Debrandovaní Lumia 950/Xl

Příspěvek od martasbas »

Někde jsem četl ,že Microsoft bude posílat updaty bez ohledu na operátory, tak jak to ve skutečnosti je? A je vůbec nekde v telefonu poznat že je od operátora a ne z volného prodeje? Dřív to tam bylo ,ale u 950ky to nevidim.
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Debrandovaní Lumia 950/Xl

Příspěvek od Misanekx »

martasbas píše:Někde jsem četl ,že Microsoft bude posílat updaty bez ohledu na operátory, tak jak to ve skutečnosti je? A je vůbec nekde v telefonu poznat že je od operátora a ne z volného prodeje? Dřív to tam bylo ,ale u 950ky to nevidim.
Nastaveni - doplnky - rozsirene info. Tam je polozka operator. A pak ještě myslím poslední peticisli firmware je podle operátora. Každopádně MS sice chce s aktualizacema obcházet operatory, ale jde jim to zatím jen u systemu. Firmware bohužel prochazi schvalovacím procesem u každého operátora a tak se vse dost prodlužuje. I proto jsem si osobně nahrál system a soubory z vyse uvedenych odkazu. Ty rarucuji nejrychlejší aktualizace nastalo.
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Debrandovaní Lumia 950/Xl

Příspěvek od Radek Jahoda »

Přesně tak.
Update W10M by měl probíhat dvojmo.
Update systému W10M - tady by to mělo jít napřímo nezávisle na operátorech
Upgrade firmware - atdy je potřeba schválení operátorů

Firmware je pro laiky prostě část která se stará o komunikaci se sítí. Proto je potřeba schválneí operátora. Jenže pokud to není telefon od operátora ale je z přímého prodeje tak může MS upgradovat i firmware nezávisle na operátorovi. Největši problém je to asi v USA kde málokdo kupuje z přímého prodeje ale všichni od operátorů. Mají na to fakt velký bonusy.
No a debrandování v podstatě znamení že máš telefon od operátora ale nahraješ tam verzi software a firmware která je na verzi z přímého prodeje. Tím do budoucna získáš aktualizace i firmware napřímo od MS.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Debrandovaní Lumia 950/Xl

Příspěvek od imperator »

Čo ma teda debrandovany telefón uvedene vtom rozšírenom info ? Ja tam mm 000-SK
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Debrandovaní Lumia 950/Xl

Příspěvek od Misanekx »

imperator píše:Čo ma teda debrandovany telefón uvedene vtom rozšírenom info ? Ja tam mm 000-SK
Operator 000-88
Massik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: stř pro 05, 2012 15:19
Zařízení: Lumia 950 DS
Bydliště: Ústí nad Labem

Debrandovaní Lumia 950/Xl

Příspěvek od Massik »

Ano, smazaný koment, nešel mi odstranit :)
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Debrandovaní Lumia 950/Xl

Příspěvek od Misanekx »

Massik píše:Odtsraněno
Kliknu na odkazy co jsem zde uvedl a nic na nich odstranene neni. Takze co je odstrameno?
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Debrandovaní Lumia 950/Xl

Příspěvek od imperator »

On zmazal svoj koment a namiesto neho napísal odstraneno :-)
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Debrandovaní Lumia 950/Xl

Příspěvek od Misanekx »

Ahaaaa :-D
Massik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: stř pro 05, 2012 15:19
Zařízení: Lumia 950 DS
Bydliště: Ústí nad Labem

Debrandovaní Lumia 950/Xl

Příspěvek od Massik »

Stahnuto, ale jak donutit WDRT, aby ten soubor použil? Vždy to stahuje svoje soubory.
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Debrandovaní Lumia 950/Xl

Příspěvek od Misanekx »

Ja použil místo WDRT toto: http://www93.zippyshare.com/v/VKQZRvVC/file.html" onclick="window.open(this.href);return false; Je to pohodlne
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Debrandovaní Lumia 950/Xl

Příspěvek od qwerty »

Ja som napriklad pouzil toto v prikazovom riadku:
"C:\Program Files (x86)\Microsoft Care Suite\Windows Device Recovery Tool\thor2" -mode uefiflash -ffufile "C:\ProgramData\Microsoft\Packages\Products\RM-1104\RM1104_1078.0038.10586.13065.13756.031D89_retail_prod_signed.ffu"
Subor ffu som ukladal do rovnakeho adresara, kde ho stahuje aj WDRT, cesty ci nazov suboru si treba pripadne zmenit
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Debrandovaní Lumia 950/Xl

Příspěvek od Radek Jahoda »

Zkusil jsem tedy můj nebrandovaný telefon upgradovat. Neboli neměl jsem poslední firmware protože nebyl vydaný pro RM-1104 aka Lumia 950 SS.
První pokus dopadl špatně a bricknul jsem telefon. Problém byl v tom že se mi při stažení poškodilo FFU.
Programem od Misanka mi to napsalo chybu při flashjování. Telefon už nenajel jen se zobrazil smajlík. Zkusil jsem WDRT a taky nic. Pak jsem zjistil že mám asi poškozený FFU. Ve WDRT to psalo FFU_parsing_error
Po další hodině stahování protože to jelo pomalu(mám 100MB linku a stejně to tahalo max 300kb) jsem zkusil znovu ten software od Misanka a už se mi to nahrálo v pořádku.
Tak už zase nahrávám insider abych měl Redstone ale mám konečně i "poslední" firmware.

To jen jako neděste se pokud by byla chyba. Zkuste soubor stáhnout znovu, vypnout telefon, připojit na USB a držet volume up,objeví se na displeji vykřičník s bleskem(flash mode) a zkuste flashnout znovu.
Případně můžete přes WDRT, software ne command line, dát obnovit do továrního nastavení, stáhne vám to celý poslední oficiální firmware znovu a naflashuje.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Debrandovaní Lumia 950/Xl

Příspěvek od Sinpa »

Proč se zatím posledním fw tak honíte, na wpcentral bylo napsáno ze přináší změny jen pro us operatory Verizon, AT atd, honíte se tedy jen za vyšším číslem...
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Debrandovaní Lumia 950/Xl

Příspěvek od Radek Jahoda »

Není to jen o vyšším číslu. Ty publikované změny jsou víceméně vypíchnuté ty hlavní body.
Jenže ony třeba ty problémy s bluetooth můžou být opraveny ale protože to není globální problém, což opravdu není, tak to ani nenapíšou. A přitom to opravený být může.
Takže 1) testování, 2) možný opravy, 3)jo asi honění za vyšším číslem

Si ale představ že mi třeba teď bude s novým FW fungovat BT bez problémů, to tady napíšu, a do týdne budou mít všichni nahraný tento firmware.
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Re: Debrandovaní Lumia 950/Xl

Příspěvek od Misanekx »

Sinpa píše:Proč se zatím posledním fw tak honíte, na wpcentral bylo napsáno ze přináší změny jen pro us operatory Verizon, AT atd, honíte se tedy jen za vyšším číslem...
1. Zlepseni stability systemu
2. Zlepseni GPS
3. Zlepseni kvality a zvuku pri hovoru
A to, ze jen pro US operatory? Zcela jednoduché vysvetleni. Pro jiny trh nez US nebyl zatím proste vydaný. Proste pro evropu vyjde později, tak proc cekat. Alespoň neřeším hloupe problémy s restarty a záseky jako kupa dalších CZ uživatelů. Proste kombinace poslední verze OS Redstone a FW mi udělal z telefonu něco co mi dela opravdu radost používat. Baterka i rychlost je super.
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 hostů