Náhrada Android za LUMII 820

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
Uživatelský avatar
xhonzax
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pát čer 19, 2009 22:43
Zařízení: Nokia Lumia 820

Náhrada Android za LUMII 820

Příspěvek od xhonzax »

Zdravím,
rozhodl jsem se, že se stanu dalším z mnoha, kteří již nechtějí s Windows Phone/Mobile pokračovat. Hledám dostatečně kvalitní náhradu za Nokia Lumia 820. V prvé řadě určitě Android. Chtěl bych nějaký aktuální model, aby z něj za půl rok/ rok nebyl vrak a já zase musel kupovat nový. Bohužel nejvíce se mi líbí Xperia Z5, jak designem, tak hw výbavou. Bohužel 18k za telefon je opravdu hodně. Druhý kousek, nad kterým jsem uvažoval je ONE Plus Two. Hodně se mi líbí vymoženosti poslední doby jako je například čtečka otisku prstu. NFC mít telefon nemusí - mám jej na 820 a je mi vlastně k ničemu. Naprostá nutnost je podpora českých LTE, přesněji sítě Vodafone. Pokud máte nějaký nápad, určitě pište. :) Nebudu se zlobit ani za horší kousky.
Nejvíce ocením lidi se zkušenostmi s konkrétním modelem, který doporučí.
Mockrát díky. :)
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

Náhrada Android za LUMII 820

Příspěvek od biscuit84 »

co takto LG G Flex2 alebo Honor 7? LG citacku otiskov nema, ale za 6 600 kacek je to volba viac nez slusna. u Honoru mam obavu o aktualizacie (mam Honor 6 a az teraz som sa dockal 5.1.1), ale zas po HW stranke plati, ze za malo penazi dostanes hodne muziky :) s LTE Vodafonu som u Honoru nemal tiez ziaden problem
Uživatelský avatar
xhonzax
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pát čer 19, 2009 22:43
Zařízení: Nokia Lumia 820

Náhrada Android za LUMII 820

Příspěvek od xhonzax »

Díky za reakci. LG G Flex2 určitě ne. Asi bych se nesrovnal se zahnutou konstrukcí. Co se týče Honoru. Ten špatně nevypadá. Ale právě se u těchto méně zavedených značek bojím trochu podpory zařízení do budoucna (netvrdím, že zavedené značky mají podporu kdovíjakou, ale většinou tam nějaký update je). Co se týče oné podpory, jsem trochu zhýčkaný Microsoftem, protože i přes stáří mého modelu, zatím jsem každý update dostal.

Ještě jsem objevil, že server Mobilpohotovost nabízí prodej zánovního zboží. Píší, že je u tohoto zboží standardní záruka i balení. A u Z5 vychází cena o +-3000,-Kč levněji, což se už dá. Má i s tímto někdo zkušenost? :)

Ale stále jsem otevřen vašim nápadům. :)
Luks
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 422
Registrován: pon čer 27, 2011 20:04
Zařízení: Galaxy S7 Gold
Bydliště: +- Semily

Re: Náhrada Android za LUMII 820

Příspěvek od Luks »

LG G4 je parádní stroj za solidní peníze.
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: Náhrada Android za LUMII 820

Příspěvek od vormen »

Já jsem před týdnem přecházel z l920 na android a dlouho jsem vybíral něco s cenou do 8 tis. Nakonec jsem koupil Vodafone Smart prime 6 za cca 3tis. a max spokojenost. LTE všechny kmitočty, notifikační dioda, odemčení poklepem. Foťák mile překvapil, výdrž dva dny a to s ním pořád něco dělám, data a wifi nonstop. Největší výhoda je čistý android, žádný debilní nádstavby, který nejsou vyladěný a berou hodně prostředků. Volná RAM pořád cca 400. Je to plasťák, spotřebák. Ale raději koupím každej rok mobil za 4 než jeden za 8. Jednak budu mít pořád záruku a hlavně aktuální verzi OS. Ony sice vychází aktualizace, ale ne na všechny modely. Takže buď něco jako ten Smart, nebo něco ze seznamu telefonů, který dostanou 6.0 a doufat, že to po aktualizaci nějak rozumně pojede, většinou to není vyladěný.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Náhrada Android za LUMII 820

Příspěvek od qwerty »

ked uz si sa rozhodol pre Androida, ale radsej neco s 2 GB RAM
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Náhrada Android za LUMII 820

Příspěvek od vormen »

pokud bys chtěl hned zainvestovat teda víc, tak 2GB ram určitě a taky min 16GB paměť, lepší 32, abys nemusel používat SD kartu.
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: Náhrada Android za LUMII 820

Příspěvek od Blooddrunk »

Asi tak... Platforma jako taková, nemá co dělat s problémama ohledně SD karet. Nicméně na mobil pohotovost se raději vykasli, protože něco tam úspěšně reklamovat je skoro zázrak, navíc ten jejich arogantní přístup. Za mě Honor 7, kde podpora nebude vůbec špatná, potom klidně LG G4, nebo i klidně Xperii Z3
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

Náhrada Android za LUMII 820

Příspěvek od biscuit84 »

Ad Mobilpohotovost: Ja som s nimi zatial ziaden problem nikdy nemal, jednalo sa o plzensku pobocku...
Uživatelský avatar
xhonzax
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pát čer 19, 2009 22:43
Zařízení: Nokia Lumia 820

Náhrada Android za LUMII 820

Příspěvek od xhonzax »

biscuit84 píše:Ad Mobilpohotovost: Ja som s nimi zatial ziaden problem nikdy nemal, jednalo sa o plzensku pobocku...
A kupoval jsi zboží nové, nebo zánovní? Mně právě moc nesedí popis zánovního zboží. Píší: "Nepoužité zboží v původním a kompletním balení, na které je poskytována záruka v délce 24 měsíců." Chápu, že se nejspíše jedná o zboží, které někdo vrátil v lhůtě čtrnácti dnů. ale přece nemohou zaručit, že se jedná o nepoužité zboží. :D
Blooddrunk píše:Asi tak... Platforma jako taková, nemá co dělat s problémama ohledně SD karet. Nicméně na mobil pohotovost se raději vykasli, protože něco tam úspěšně reklamovat je skoro zázrak, navíc ten jejich arogantní přístup. Za mě Honor 7, kde podpora nebude vůbec špatná, potom klidně LG G4, nebo i klidně Xperii Z3
Máš nějakou bližší zkušenost? Já bych nejspíše jednal na Brněnské pobočce. Právě se mi jedná o to zánovní zboží. Zde uvádějí standardní záruku 24 měsíců. Takže v tomto případě by měli vše vyreklamovat jako u nově koupeného zboží.

Jinak mě ještě hodně zaujal ten LG G4. Ale nevím.

Co se týče RAM určitě pod 3GB nechci jít. Právě bych chtěl i něco z nové rodiny procesorů. Jako například Snapdragon 810. V podstatě vše splňuje Xperia Z5 i One plus Two (zde mi chybí podpora sdxc a českého LTE). LG G4 už má procesor nejspíše slabší (Snapdragon 808), ale i cenu. Je to dilema. :D
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

Náhrada Android za LUMII 820

Příspěvek od biscuit84 »

Vzdy som kupoval vyhradne nove produkty.. to oznacenie "zanovni" odpoveda zrejme pojmu "rozbaleno" na inych eshopoch ci kamennych predajniach... ci produkt nebol pouzivany sa asi zistit neda
Uživatelský avatar
xhonzax
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pát čer 19, 2009 22:43
Zařízení: Nokia Lumia 820

Náhrada Android za LUMII 820

Příspěvek od xhonzax »

No upřímně. Přečetl jsem si recenze na serveru heureka a s největší pravděpodobností se tomuto obchodu vyhnu. Vesměs jsou na obchod negativní reakce.

Co se týče modelu. Ještě jsem se nerozhodl. Teoreticky ještě můžu počkat zdali se něco neukáže. Na druhou stranu takto můžu čekat pořád. Moje stará Lumia pořád ještě slouží a chvilku ještě sloužit bude. Bohužel ať hledám, jak hledám stále nemůžu nic pořádného najít. Nejvíce se mi stále zamlouvá ta Z5. Uvažoval jsem i o Z5 compact, ale ta nemá FHD display a vypadá celkem lacině. Zaujal mě i Lenovo Vibe X3, ale má Snapdragon 808 a nejsem příznivcem toho "oválného" vzhledu.
Jinak se mi začíná čím dál více líbit LG G4, ale zase tam je ta 808. :(

Co se týče parametrů nejlepší stroj by byl kříženec ONE Plus Two a ONE Plus X. U dvojky prostě chybí české LTE a podpora MSD karet.
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: Náhrada Android za LUMII 820

Příspěvek od Blooddrunk »

Snap 808 bohatě stačí, není aplikace, kterou bys nerozběhal. Číslo nejí vždy vše.
LubiCzech
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte srp 18, 2015 12:38
Zařízení: iPhone 5S 64Gb, iPhone 6 Plus 64Gb

Náhrada Android za LUMII 820

Příspěvek od LubiCzech »

LG G3 32GB + 3GB RAM + Android 6.0 = 8000,-Kč a získáš model který ti nějaký čas vydrží.
Nebo G4, ale ta je za jiný peníz
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Re: Náhrada Android za LUMII 820

Příspěvek od tgriger »

Lenovo A7010. Je za 7.000 Kč.
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: Náhrada Android za LUMII 820

Příspěvek od Blooddrunk »

Lenovo se raději obloukem vyhni.
Uživatelský avatar
xhonzax
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pát čer 19, 2009 22:43
Zařízení: Nokia Lumia 820

Re: Náhrada Android za LUMII 820

Příspěvek od xhonzax »

tgriger píše:Lenovo A7010. Je za 7.000 Kč.
U tohoto Lenova píšou uživatelé v recenzích absenci LTE pásma 800MHz, což je pro mne jako uživatele sítě Vodafone podstatný problém. Dále obsahuje procesor MediaTek, což je další problém. Tomuto výrobci se snažím vyhnout. Z mého okolí nemám na tohoto výrobce dobré reference (pomalá GPS a celkově špatný výkon). Netvrdím, že chci na telefonu provádět vědecké výpočty, ale chtěl bych v podstatě to nejlepší na trhu.

Pro upřesnění jsem se rozhodl zvolit hranici 15000Kč, kterou jsem ochotný do telefonu dát. Stále mě hlodá ta Z5. :(
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Re: Náhrada Android za LUMII 820

Příspěvek od tgriger »

Asi si myslel pásmo 900MHz, to neviem, mám T-mobile. Každopádne podľa testov nie je procesor žiadny trhac asfaltu, funguje ale pekne, veľmi plynule. GPS už u MediaTeku nie je problém, funguje výborne. Hry ale neprajem, jedine WoT a ten funguje bez problému.
Update: LTE má kompletné http://smartmania.cz/lenovo-a7010-param ... preview=1/" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů