Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od steelspace »

Microsoft žádnou takovou podporu nemá. Ani jako vývojář nemám šanci se někde dovolat. S tim počtem zákazníků to prostě není možné. Závady je třeba řešit reklamací u prodejce.
Massik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: stř pro 05, 2012 15:19
Zařízení: Lumia 950 DS
Bydliště: Ústí nad Labem

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Massik »

... jo, a být 14 - 30 dní bez founu!
Minulý rok jsem chatoval s nejakou podporou z US. Ted se na ne nejak nemuzu dostat
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od qwerty »

Mam k 950-ke BT klavesnicu aj mys. Pouzivam spolu s Continuom a neodpajaju sa. Tiez BT reproduktor s funkciou HF. Kedze v svojom aute HF nemam, skusil som ho v sluzobnej Oktavke, pocas celej 1,5 hod cesty sa neodpojilo, spravil som zopar kratsich hovorov, vratane vypnutia pocas tankovania a samo-pripojenia. Viac BT gadgetov na vyskusanie nemam. Kontaktov mam okolo 500.
Massik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: stř pro 05, 2012 15:19
Zařízení: Lumia 950 DS
Bydliště: Ústí nad Labem

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Massik »

Takze je to vadnym kusem?
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Marty04 »

Massik píše:... jo, a být 14 - 30 dní bez founu!
Minulý rok jsem chatoval s nejakou podporou z US. Ted se na ne nejak nemuzu dostat
Arvato je rychlý. Od podání reklamace v krámě po jeho opětovné vyzvednutí to vždy trvalo max. 10 dní.
pavel.cb
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 14, 2016 21:22
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL DS

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od pavel.cb »

Massik píše:Mám L950 DS 10.0.10586.63 fw ...00027. Často se odpojuje od bluetooth, které pak následně nejde zapnout.
Má ještě někdo tento problém po aktualizaci? Mám čekat na další nebo tel. reklamovat? Díky
Bohužel mám stejný problém jako Ty i když mám model XL. Navíc jsem vypozoroval že v případě když se to stane tak se většinou telefon začne zahřívat a baterie se rychle vybíjí. Vypadá to jako kdyby se "zbláznila" nějaká aplikace nebo proces, který zablokuje funkci BT. Původně jsem myslel, že to dělá HF v autě, ale stalo se mi to i při připojení k notebooku a dokonce i bez připojení k nějakému zařízení. Jsem úplně ve stejné situaci jako Ty, řeším jestli reklamovat nebo co dál, jinak telefon super, ale s tímhle je to opravdu problém, u mě vzhledem k častému telefonování v autě. Takže jsem Ti s řešením nepomohl, ale aspoň víš, že je nás víc :), třeba někdo přijde s řešením a napíše. Já průběžně procházím různá fóra, ale všude podobné problémy popisují, ale stanovisko zda problém s konkrétním zařízením nebo obecný problém v SW jsem nenašel.
Massik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: stř pro 05, 2012 15:19
Zařízení: Lumia 950 DS
Bydliště: Ústí nad Labem

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Massik »

Teď jsem chatoval primo s tech. podporou Windows Phone, a rada znela, aktualizova, tovarni reset, servis. Nic o tom, ze by se o problemu vedelo. Uz me celej MS stve.
rehgehege
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: čtv pro 17, 2015 8:07
Zařízení: Microsoft Lumia 950 XL

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od rehgehege »

Mno a už to někdo zkusil v Arvatu, co s tímto problémem dělají? Pokud nebude patch do víkendu, v pondělí odesílám k RMA.
Nevím, co s tím budou dělat, ale ti, co mají tenhle problém - a není jich málo, tak to budou muset nějak řešit.. je možné, že bude nutná výměna přístroje? ale za jaký? Mají to všechny přístroje? Fakt netuším.
Mám HW revizi 4.0.1.1 nevím, zda je poslední, nebo první.. ale mám přístroj od O2 - zřejmě vzali XY přístrojů a se stejnou revizí. Trochu pochybuju, že se k nám dostalo více HW revizí. Je možné, že je nějaká procentní chybovost přístrojů.
Mno rozhodně v pondělí při trvajících problémech odesílám. Má už někdo zkušenost s RMA této chyby?
Díky
pavel.cb
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 14, 2016 21:22
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL DS

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od pavel.cb »

Tak to je dobrý :-( . Bohužel první 2 možnosti jsem již vyzkoušel, aktualizoval jsem (mám poslední "ofiko" verzi, do insider verzí nejdu, jsem pouze uživatel ne vývojář a chci telefon jen používat :) ), provedl jsem reset do továrního nastavení a vše znovu nastavil. S dodatečných aplikací jsem nainstaloval pouze "iVysílání ČT" a nějakou apku pro převody měrných jednotek a jsem ve stavu, který jsem popsal v předchozím příspěvku. Takže servis a reklamace ? Asi ano ....
rehgehege
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: čtv pro 17, 2015 8:07
Zařízení: Microsoft Lumia 950 XL

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od rehgehege »

Tak 25.1.2016 uděláme akci s odesláním přístrojů do Arvata. :) Já v pondělí odesílám.
pavel.cb
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 14, 2016 21:22
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL DS

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od pavel.cb »

Prosím Tě, trošku mě mate skutečnost, že dost lidí tady píše o reklamaci na ARVAT. Já jsem kupoval svůj přístroj u Sunnysoftu a mám záručák s nějakou firmou KWAPIL. Se Sunnysoftem jsem komunikoval o případném vrácení přístroje (což samozřejmě nejde ...) a tvrdili, že tahle firma zajišťuje reklamace pro ČR. Začínám mít strach, abych neměl ještě větší problém než BT. Nevíte kdo je tedy oficiální servisní partner pro ČR ?
rehgehege
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: čtv pro 17, 2015 8:07
Zařízení: Microsoft Lumia 950 XL

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od rehgehege »

Citace z WMMANIA:
V případě poruchy vaší Lumie postupujte zcela standardně tak, jak je obvyklé u drtivé většiny ostatních výrobků, tedy kontaktujte svého prodejce a uplatněte klasickou reklamaci. Prodejce následně zajistí opravu zařízení v obvyklé 30denní lhůtě.

Vše je možné také urychlit zasláním přístroje přímo do servisu, kterým je např. společnost Arvato
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od chmeldas »

Pavel.cb, na záruční list hledět nemusíš. K reklamaci není potřeba. Na dokladu máš uvedeného prodejce Sunnysoft, tak reklamuj v souladu se zákonem u nich. Reklamace totiž řeší prodejce. Pokud ti řekli, že reklamaci řeší nějaká jiná firma, tak lhali. V klidu jim ten telefon i s dokladem o prodeji omlať o hlavu. Sunnysoft je zavedený prodejce a nemusíš se podrazů bát. Reklamace jde trochu urychlit posláním přímo do servisu (ARVATO), ale jak už jsem psal, tak to primárně řeší prodejce.
Adnai
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pát led 22, 2016 18:53
Zařízení: Microsoft Lumia 950 XL DS

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Adnai »

Při přehrávání jakéhokoliv zvuku z reproduktoru 950 XL (zvonění, uzamčení telefonu, odemčení telefonu, ...) se mi s tímto zvukem ozývá i šumění, které skončí zhruba 5 sekund po ukončení činnosti reproduktoru. Šumění je zřetelné, když se přiblížíte uchem zhruba na třicet centimetrů. Máte s tím také zkušenosti?
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 322
Registrován: pát říj 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od niki66 »

Ano, zaregistroval som to tiez, ale nebolo to od zaciatku odkedy mam telefon, vsimol som si to az nedavno, takze to bude sposobene nejakou aktualizaciou.
HUgo_J
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pát bře 09, 2012 21:51
Zařízení: Lumia 800, 920, 820, 925, 930, 950, 2520, Band 2

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od HUgo_J »

Minulé pondělí jsem dal mou L950 SS na reklamaci, kvůli zasekávání BT, následnému přehřívání a vybití baterie za velmi krátkou dobu, dále kvůli foťáku, který dělal rozmazané fotky a u videa neustále zaostřoval. Další závada byla, že mi lidé říkali, že během hovoru se v mém hlasu ozývá nějaký nepříjemný šustivý zvuk, jako kdybych jezdil prstem po mikrofonu. L950 mám od 2.12.15 od T-mobilu. Od začátku mám většinu problémů, které se tu uvádějí včetně restartů. Zkoušel jsem většinu věcí, výměnu sim, aktualizaci sim, aktualizaci na .029, HR a neobnovovat ze zálohy, problémy přetrvávaly a nikde jsem se nic oficiálně nedozvěděl. Při reklamaci jsem požádal o výměnu telefonu, takže jsem v očekávání jak to dopadne.
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 322
Registrován: pát říj 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od niki66 »

tak to mas riadnu smolu. Skoda, snad ti daju novy kus, alebo sa to nejak napravi. U mna napriklad uz prestalo to 4-5s sumenie po hocijakom zvuku v repraciku :) vsetko je zas okej :)
Adnai
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pát led 22, 2016 18:53
Zařízení: Microsoft Lumia 950 XL DS

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Adnai »

A co jsi změnil, popř. co se v telefonu změnilo, že už nemáš problémy s reproduktorem a šuměním?
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 322
Registrován: pát říj 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od niki66 »

Absolutne nic take, nic som nenastavoval, iba sa mi aktualizovali niektore app v obchode, a raz som vypol a zapol telefon. Takze netusim v com to bolo. Tebe to sumenie pretrvava? Alebo sa novoobjavilo?
Adnai
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pát led 22, 2016 18:53
Zařízení: Microsoft Lumia 950 XL DS

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Adnai »

Problém je ten, že jsem si nevšiml, jestli je to stav od novoty či nikoliv. Nenapadlo mě přikládat ucho k reproduktoru a poslouchat, jestli šumí či nikoliv. Všiml jsem si toho náhodou. Každopádně mohu zkusit udělat obnovení do továrního nastavení, tím se nic nezkazí
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů