Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od qwerty »

Toto neni problem 950, ale systemu, mal som to takto aj u 640 s insider Win10.
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radek Jahoda »

Já bych řekl že to je způsobeno přechodem z Extras na Advanced config. A žě to mají v plánu přidat jen až to prostě půjde.
vangeliscz
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon črc 28, 2014 18:22
Zařízení: Lumia 925

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vangeliscz »

Zdar všichni, dovolím si poprosit zkušenější o radu: Mám L950 XL DS. Zkoušel jsem spojit dlaždice telefonu, ale nevyhovovalo mi to a tak jsem je opět rozpojil a mám na obrazovce pro každou SIM samostatnou dlaždici. Potíž je ale v tom, že před tím pokusem se spojováním a rozopojováním byly obě dlaždice stejné barvy, zatímco nyní je telefon 2 jiné barvy (mění se podle toho, jakou nastavím barvu dlaždic v přizpůsobení) a je vždycky odlišná od barvy ostatních dlaždic. Ruší mě to, ale nedokážu to nastavit zpět. Restart nepomáhá, změna barev v nastavení taky ne. HR se mi teda opravdu dělat nechce. Má někdo prosím nějakou radu, tip...?
Uživatelský avatar
František Šafr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 436
Registrován: pon čer 11, 2012 10:12
Zařízení: Xiaomi Mi 8
Bydliště: Plzeň

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od František Šafr »

to vangeliscz: Pokud mě pamět neklame, tak dlaždice pro telefon na druhé SIM měla vždy jinou barvu. Alespoň u Lumie 730 to tak je.
vangeliscz
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon črc 28, 2014 18:22
Zařízení: Lumia 925

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vangeliscz »

Dky za reakci, asi je to pravda, ale předtím ten telefon měl opravdu obě SIM stejné barvy. Že by to předtím tedy byla nějaká chyba....?
fijo666
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: ned črc 07, 2013 21:25
Zařízení: Lumia 950XL DS - insider fast ring

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od fijo666 »

Ahoj. Maju byt rovnakej farby. Aspoň ja mam na 950xl ds rovnakej farby.

Dokaz:
[img]http://images.tapatalk-cdn.com/16/01/17 ... 2d5e7c.png[/img]
vangeliscz
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon črc 28, 2014 18:22
Zařízení: Lumia 925

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vangeliscz »

Ahoj, díky za reakci. Já bych moc chtěl návrat k předchozímu stavu, ale nevím, jak na to. A nejsem si jist, že by mi HR pomohl, sakra dva dny jsem strávil nastavováním, protože jsem nechtěl přenášet nastavení ze své staré L925...
Ach jo. Kdybyste někdo cokoli věděli, budu Vám vděčný.
martasbas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: ned lis 14, 2010 17:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950 Black

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od martasbas »

Já sice nemám DS ,ale jen mě tak napadlo, co druhou sim vyndat , třeba restartovat telefon a pak ji zase vrátit? Nebo něco v tom smyslu.
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hravec-x »

nevím zda sem již někdo dával, ale na UK MS Store se dá koupit se studentskou slevou L950 XL za 477 liber a L950 za 405 liber

http://www.microsoftstore.com/store/msu ... .332453100 a http://www.microsoftstore.com/store/msu ... .332453400
Uživatelský avatar
František Šafr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 436
Registrován: pon čer 11, 2012 10:12
Zařízení: Xiaomi Mi 8
Bydliště: Plzeň

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od František Šafr »

Tak už se také řadím mezi (doufejme, že šťastné) majitele Lumie 950 XL. Nakonec jsem zvolil Dual Sim, neboť dle prodejců v Setos, Mobilní pohotovost a Mironet, nejsou Single Sim dostupné kvůli poruchovosti. Mám bílou variantu a na první pohled nepůsobí tak lacině jako na fotografiích. Přesto je ale fakt, že se to vůbec nedá srovnávat s konkurencí. Drží se poměrně pohodlně a je lehká. Displej mě samozřejmě nesmírně překvapil. Je to skutečně paráda. Výdrž zatím stojí za prd, ale uvidíme, až si telefon "sedne". Po úvodním teroru, kdy jsem musel hned po zapnutí telefon nabít, provést HR, aktualizaci a poté zase HR... za to bych Microsoft poslal do hrobu, ale zatím to teď šlape vážně skvěle. Odezvy jsou neskutečně svižné a pevně věřím, že to tak vydrží. Windows Hello funguje zatím na jedničku (i ve tmě) a z těch mnoha pokusů mě zatím pouze jednou nepoznal. Dock je objednán a těším se na Continuum. :-)

Postřehy budou během několika dní. :-)
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hravec-x »

Poruchovosti ss? Co to je za hovadinu? Kdo tu měl problémy byli majitele ds...

Holt schopní obchodníci, všechna čest.... Naopak ds pokud vim nikdo po prvním návalu nechce a bila byla od začátku špatně prodejná, naštěstí jde prekrytovat.
Hromo
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pát led 08, 2016 17:15
Zařízení: Lumia950xl

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Hromo »

Rozhodol som sa teda a mam uz v "pouzivani" 3 dni 950XL singl . . . ako som spominal, WP je pre mna nieco nove, pol hodiny mi trvalo kym som sa ako tak zorientoval a podarilo sa mi hodit kontakty do telefonu . . . stve ma to, ze mam ang klavesnicu, Z/Y su vymenene, neviem, ako to spravit aby to bolo ok . . . taktiez uz 2 dni bojujem so zmenou zvonenia, da sa to vobec zmenit na vlastne ? taktiez sa mi nedari nastavit mail konto . . . gmail-acke mi zoberie normal, no pri nastaveni ineho konta s urcovanim pop a smtpc som stale pohorel . . . nieje nieco ine ? ten outlook sa mi nejak nepozdava . . . dost ma prekvapil FB je to naprd, a o spravovani mojej stranky na FB ani nehovorim, android je v tomto daleko popredu, ozaj neviem ako to budem riesit . . . uz mi to aktualizovalo na .29. Co sa tyka vydrze, je to celkom ok 100% o cca 17:00 . . . teraz po hodinovom nepretrzitom tukani 72% zostava cez 18 hod. hello som skusal, funguje, bez problemov, no vypol som ho zatim. dajte prosim nejake rady odhladom toho FB, a tych mailov, vdaka
Uživatelský avatar
František Šafr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 436
Registrován: pon čer 11, 2012 10:12
Zařízení: Xiaomi Mi 8
Bydliště: Plzeň

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od František Šafr »

To Hromo:
1) Ohledně klávesnice: zajděte do nastavení klávesnice s stáhněte si českou a zvolte ji jako hlavní. Nejspíše tam máte jako hlavní anglickou.
2) Zvonění? To funguje u kontaktů (pokud mě pamět neklame).
3) Facebook není zrovna na chlubení, ale existuje i aplikace, která je přímo pro používání FB stránek. Je na Store.
Hromo
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pát led 08, 2016 17:15
Zařízení: Lumia950xl

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Hromo »

František Šafr:
-- vdaka za rady, no co sa tyka klavesnice, mam tam slovensku, stiahol som aj cz . . . zmena je len v tom, ze sa mi na nej objavilo tlacidlo na prepnutie medzi SK/CZ . . .ziadna ina zmena
-- nasiel som nastavenie pri jednotlivych kontaktoch, no aj tak mi tam nedava ponuku na vlastne . . . len tie ohlusujuce windowsacke :lol: a aj tak sa to musi dat niekde inde .. . nechcem nastavit len jednemu kontaktu, ale komplet . . .
-- co sa tyka FB, videl som na store aplikaciu na pageFB . . . no hruuuuuuza a verzia pro je platena heh co ma dost prekvapilo
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marYan »

Klavesnicu si pridas: Stiahnes prstom roletku z hora displaya - das vsetky nastavenia - cas a jazyk - klavesnica - pridat klavesnicu (pridas si aku chces). Potom keď píšeš na klávesnici potiahnutim prstom po medzerovniku ich menis
Zvonenie: Pripojis fon k pc, do adresara: Vyzvanacie tony v mobile nakopirujes mp3 aku chces a v nastaveni zvonenia to navolis ako ton zvonenia
FB aplikacia je nahovno uplne, riesim to cez prehliadač
Outlook mi funguje uplne bez oroblemov (mam tam 2sukromne konta a jedno firemne)
Hromo
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pát led 08, 2016 17:15
Zařízení: Lumia950xl

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Hromo »

klavesnicu som poriesi . . . ( zistil som,ze som bol z minulych tel zvyknuty na anglicku :D ) no na PC mam nasu a nevsimol som si rozdiel :D . . .
skusal som vlozit jednu pesnicku do VYZVANACIE TONY no v nastaveni -prisposobenie- zvuky- je roletka a tak len win tony
--- s mailom sa musm este pohrat, vyskusat rozne kombinacie, raz sa to podari, aj na andriode som maturoval kym sa to podarilo . . .
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marYan »

Trochu pogoogli a najdes...napr: http://www.mylumia.cz/Jak-nastavit-vlas ... hone-A_358" onclick="window.open(this.href);return false;
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Misanekx »

hravec-x píše:Poruchovosti ss? Co to je za hovadinu? Kdo tu měl problémy byli majitele ds...

Holt schopní obchodníci, všechna čest.... Naopak ds pokud vim nikdo po prvním návalu nechce a bila byla od začátku špatně prodejná, naštěstí jde prekrytovat.
Presne tak, dual sim jsou momentálně podstatne hur prodejne a mají jich mraky skladem. Single sim nejsou, protože jsou vyprodané a ne kvůli zavadam a problémům. Holt prodejci jsou pěkný vychcanci
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radek Jahoda »

Hromo ono dost záleží odkud tam tu mp3 kopíruješ. Zjistil jsem že když ji stáhnu jen v telefonu např z jiné složky tak to nefunguje. Pokud si připojím telefon přes kabel na PC a normálně to nakopíruju z počítače do telefonu do složky Ringtones tak mi to jde.
Jinak ale doporučuji Ringtone maker z obchodu, stačí mít jakoukoliv mp3 v telefonu,můžeš si ji otevřít, změnit délku vyzvánění, např. vybrat jen určitou oblast písničky a pak uložit, to potom určitě najdeš v té roletce.

Pokud budeš chtít dát určité vyzvánění jen nějaké aplikaci tak je to v nastavení->notifikace a tam si dole vybereš tu aplikaci(musela ti ale alespoň jednou zazvonit jinak se nezaregistrovala notifikace v systému a nepůjde změnit) a kliknutím na název aplikace(ne na ten posuvník) se dostaneš do nastavení notifikací pro tu danou aplikaci a můžeš vybrat zvonění jen pro ni.
Já tak mám rozhozený skype,messaging,messanger a whatsapp abych poznat co mi přišlo.
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ijon »

S mp3 by to mělo fungovat tak i tak, hlavně ale musí být kompletně otagovaná, jinak jí W10M nezobrazí v nabídce.
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 hostů