MS Surface Pro 4

Diskuze věnovaná tabletům s operačním systémem Windows 8.1 & Windows 10
Odpovědět
pdatomas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: pon led 28, 2008 13:28
Zařízení: Blackberry Passport,SPro 3 -i5 128 Gb, SPro4 i5,
Bydliště: Cheb

MS Surface Pro 4

Příspěvek od pdatomas »

je pravda ze instalace vsech ovladacu trvala asi tri hodiny, ovladace vsechny pres update. a od te doby zatim vse ok.


1. Preblikávanie displeja. nepozoruju
2. Pád a obnova grafického ovládača- nepozoruju
3. Nemožnosť zariadenie prebudiť klávesnicou alebo power tlačidlom (údajne sa to stáva v 40% prípadoch) - nemam problem
4. Dlhý boot zariadenia s pripojenou klávesnicou- nepozoruju zatim
5. Zamrznutie zariadenia - nereagovanie displeja na dotyk- jen asi trikrat, ale do nekolika sekund vse v pohode
6. Tzv. Black screen - ztmavnutie obrazovky - ne, vubec nemam problem
7. Vysoká spotreba batérie v režime sleep (connected standby) - to zatim nevim, jen jsem zjistil ze u SP3 jsem zapomel ze ho mam delsi dobu v praci, asi 14 dnu ve sleep modu a hle, po nastartovani baterka na 48 procent, takze jsem docela cumel, jestli to tak bude i u SP4 tak spokojenost
8. Výdrž batérie cca 3-4 hod aktívneho používania - musim vyzkouset
9. Problémy s Wi-fi po prebudení či spánku (nepripojí sa k wi-fi) - wifi okamzite visi, a celou dobu v pohode, vse rychle slape
10. Pomalá rýchlosť wi-fi - ne, vubec

Jako doufam, ze mam dobrej kus, na klavesnici type cover se pise fakt skvele, rekl bych o padedsat procent lepsi nez u verze SP3, zpracovani proste bomba, pocitove lepsi stroj nez SP3, display uzasny- nepozoruju rozdil v podani cerne...
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

MS Surface Pro 4

Příspěvek od spellshaper »

Zní to dobře. SP4 asi přeskočím, ale pro zajímavost, jaký je pro tebe největší přínos/vylepšení oproti SP3?
pdatomas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: pon led 28, 2008 13:28
Zařízení: Blackberry Passport,SPro 3 -i5 128 Gb, SPro4 i5,
Bydliště: Cheb

MS Surface Pro 4

Příspěvek od pdatomas »

neskutecne dobre funguje windows hello, fakt i ted v tmave mistnosti prakticky okamzite prihlaseny, lepsi stylus, uz neni to divne poutko na uchyceni pera, konecne poridis fotku textu s ostrenim ktera je citelna, tedy muzes s ni pracovat i ve onenotu, co me ale neskutecne stve, melo by to byt a tak se to i prezentuje jako mobilni zarizeni, konvertibel, je to skvela vec, ale proc sakra musim porad s tim tahat i tu jejich nabijecku, doufal jsem letos ze prijdou se zmenou a daji tam usb c, nebo neco, ze se muzes prijpojit a nabit pres usb, ne, zase spatne, to bych jim vycetl, protoze usb nabijecku najdes vsude, ale ne oni maji svuj konektor, za tohle je vyhodit...
Ale jinak klavesnice super, touchpad skvelej, zarizeni bomba a snad ted bude fungovat, klidne dalsi dotazy pokusim se je odpovedet
pdatomas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: pon led 28, 2008 13:28
Zařízení: Blackberry Passport,SPro 3 -i5 128 Gb, SPro4 i5,
Bydliště: Cheb

MS Surface Pro 4

Příspěvek od pdatomas »

jo a jak jsem uvedl dnes jsem mel SP3 a SP4 a tam kde se u SP3 roztocil vetrak tak u SP4 nic, asi lepsi optimalizace, stejnej i5, 4 gb RAM a 128 Gb pamet
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MS Surface Pro 4

Příspěvek od veigy »

To jsou všechno skvělé zprávy! Jen co mi to finanční situace dovolí, tak ho kupuju (vidím to někdy na začátek února) :) k Vánocům už jsem dostal od přítelkyně pouzdro d-park, které vypadá také dost dobře (http://www.aliexpress.com/store/product ... 00525.html" onclick="window.open(this.href);return false;). Redukci mDP - HDMI už mám doma taky, tak mi už zbývá fakt jen ten Surface :D Jen ještě přemýšlím, jestli vzít tmavě modrý typecover, nebo černý. U tmavě modrého mam obavy, že na něj budu muset dávat velký pozor, abych ho neušpinil, dyžto na černý bych tolik nemusel. Přítelkyně má k Surface 3 červenou klávesnici, ale hodně se stará, aby vypadala dobře...
Hanys
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: sob úno 18, 2012 11:35
Zařízení: iPhone 5s, Surface pro 3

MS Surface Pro 4

Příspěvek od Hanys »

l0lz píše:To stou integrovanou grafikou by som nerobil. Zbytočne komplikované a zdĺhavé.

Ovela jednoduchšie je si stiahnuť intel HD panel, a nastaviť to tam. (Tak som to spravil na surface PRO3 ) a čuduj sa svete, na baterke mam ešte vyššiu vydrž (cca +20%) a na kabli vykon tiež vyšši ako normalne.

O upgradu nerozmyšlam, ale type cover 4 si asi kupim. Ale aj tak mi chýba touch cover, to by som bral najradšej

Aký je displej?? :?: lebo zobrazenie čiernej pri uhloch na Pro 3 je katastrofálne. Pri náklone rovnako "zošedne" ako displeje na Xperiach, a pritom MS vie robiť displeje, na lumiach ani tablete lumia 2520 som nič také nepozoroval.
Preto sa pýtam či na Pro4 to už je vyriešené.

Kde jsi stahl intel HD panel. Děkuji
pdatomas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: pon led 28, 2008 13:28
Zařízení: Blackberry Passport,SPro 3 -i5 128 Gb, SPro4 i5,
Bydliště: Cheb

MS Surface Pro 4

Příspěvek od pdatomas »

ja jsem intel hd graphics zatim nestahoval, nebylo ho treba, na webu lovemysurface.net tam psali ze tahle grafika je zatim na vlastni nebezpeci, tak jsem do toho nesel
a7267
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: stř bře 19, 2014 21:11
Zařízení: Note 4, SE K800i, SP3 i5/8/256, .....

MS Surface Pro 4

Příspěvek od a7267 »

Pred Vanoci jsem si koupil k SP3 i5/8/256 cervenou klavesnici a cervene pero a 28.12 mi dorazil SP4 i7 /16/256. Rychlostni narust zejmena v PS je znatelny, otevirani fotek ve vysokem rozliseni zrovnatak citelne rychlejsi, na rozliseni displeje nic moc rozdil nevidim, vetrak se spousti v jinych situacich nez u SP3 ( ne casteji, ne mene, proste jinak ). SP3 jsem menil po cca 3 mesicich, protoze se prohnul displej ( hned jsem si ze Saturnu odnasel novy ) a jediny problem u SP4 ( ten samej mam i u SP3 ) je se ztratou WiFi kdyz pripojim USB 3.0 Flashku ktera je z plastu - delaji mi to dve ze trech plastovych, u kovovych ten problem neni. To je ale znamy problem a pomuze bud flashku obalit alobalem, nebo pres USB Hub a problem zmizi - ovsem nez jsem na to prisel proc, tak jsem s nim chtel parkrat prastit o zed. SP3 uz trapi syn a ja jen doufam, ze nenastane nejaky problem, i kdyz ho tak casto nepouzivam, protoze velke PC je na veskerou praci pohodlnejsi a na precteni zprav, e knizky apod. jednodussi veci je praktictejsi iPad. A jestli ho doporucuji? Kupoval jsem vyssi konfiguraci nez jsem mel predtim ( SP3 i5/8/256 vs SP4 i7/16/256 ) a v tom pripade ano. Pokud bych mel kupovat stejnou, tak tam ty rozdily nejsou skoro zadne, a povazoval bych to za zbytecne vyhozene penize.
Prvni Win tablet jsem mel Vaio Tap 11 ( i3/8/128 ) a to byla katastrofa. Spousta smeti od Sony kterou clovek ani nemuze odinstalovat, protoze to pak poradne nefunguje, po startu nabehla hlavni obrazovka a dalsich 5 minut ( nekdy i dele ) jel procesor naplno a kontrolovalo to vsechny aktualizace od Sony atd., baterie tak na hodinu a pul, ... Na pobliti.
Uživatelský avatar
miramares
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 168
Registrován: úte zář 27, 2005 11:13
Zařízení: HTC HD2, LG E900, Nokia Lumia 920, MS Lumia 950

Re: MS Surface Pro 4

Příspěvek od miramares »

Měl bych dotaz na vlastníky SP4. Používá to někdo na vývoj aplikací? V jaké konfiguraci?
a7267
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: stř bře 19, 2014 21:11
Zařízení: Note 4, SE K800i, SP3 i5/8/256, .....

MS Surface Pro 4

Příspěvek od a7267 »

miramares: Aplikace nevyvyjim, ale pracuju hodne s Photoshopem a slusne ho utahl SP3 ( konfigurace o prispevek vyse ), novej SP4 subjektivne o 20% lepe, ale daleko radsi a pohodlneji pracuji s vekym PC - konfigurace tady: http://www.imgbank.cz/images/2015/12/31/Unbenannt.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; ( zadna raketa, ale presto rychlejsi nez ten SP ), protoze SP je spis jen doplnek, hracka - na cteni na zachode velkej a tezkej, na praci malej. Vzhledem k tomu, ze znam vyvojare a programatory kteri pracuji na vylozene horsim HW nez ma i ten nejslabsi SP, tak v tom nevidim problem, ale ne jako jedinej ci hlavni nastroj.
Uživatelský avatar
miramares
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 168
Registrován: úte zář 27, 2005 11:13
Zařízení: HTC HD2, LG E900, Nokia Lumia 920, MS Lumia 950

Re: MS Surface Pro 4

Příspěvek od miramares »

Já právě hledám náhradu za ThinkPad X220, co mám teď jako hlavní. Potřebuju něco mobilního, ale s rozumným výkonem. Je fakt, že nechápu, proč do toho nedávají modem. To mi trochu vadí, tak nevím... Každopádně díky
a7267
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: stř bře 19, 2014 21:11
Zařízení: Note 4, SE K800i, SP3 i5/8/256, .....

MS Surface Pro 4

Příspěvek od a7267 »

Kdyz jsem nahodou nekde mimo, tak pouzivam jako modem telefon a jeste mam Speedbox LTE Mini, takze to mi nevadi. Jestli chces SP jako nahradu za NTB kterej mas jako hlavni, tak bych se spis podival zase po nejakem NTB nebo Ultrabooku. My jsme hledali pred Vanoci NTB pro dcerina pritele a sam jsem byl u nekterych na vazkach, jestli si nemam nejakej koupit. Kdyz vezmes kolik stoji ten nejobycejnejsi SP4 + klavesnice ( a byt je ta pro SP4 lepsi nez ta pro SP3, tak temer kazdej NTB ji ma lepsi ), tak za ty penize koupis nadprumernej NTB, kterej je daleko lepsi nahrada i za stolni PC. Jak jsem psal o te praci s Photoshopem, tak pokud chci pritom trochu presne pracovat s perem, tak potrebuji na displeji matnou folii, aby se ten pocit vyrovnal papiru, resp. grafickemu tabletu. On je ten SP dost o kompromisech. Je to nejlepsi tablet s Windows, takze bych ho prirovnal k nejlepsi motorce, ma i klavesnici, takze nejlepsi ctyrkolova motorka, ale ani jedna z nich plne nenahradi auto. Optimalni by bylo, kdyby jsi si ho mohl nekde na tri dny pujcit, protoze vyzkouset si ho v obchode a nadatlovat na klavesnici tri vety ti nic neprozradi. Asi jsem nenapsal co jsi cekal, ale je to tak. Stastnou ruku pri vyberu a hodne stesti na povedeny kus.
Jeste pro doplneni jsem uvazoval ze si pockam na Surface Book, ale ten je jeste vic o kompromisech - vydrz samotneho tabletu, vykonnejsi cast grafiky v klavesnici, ... Tak moc zase MS nemiluji
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Re: MS Surface Pro 4

Příspěvek od iljusin66 »

Taky teď řeším dilema Surface nebo notebook. Asi to vyhraje nějaká varianta Dell XPS 13.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MS Surface Pro 4

Příspěvek od veigy »

Jo, nad XPS 13 také dost přemýšlím, ale Surface vyhrává :)

Měl bych dotaz na majitele SP4: Jak hodnotíte kvalitu zvuku? Máte někdo možnost ho porovnat s Macbook Pro, nebo se Surface 3 (ne PRO)?
Creyzy
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: stř čer 20, 2012 9:33
Zařízení: iPhone 6s 64 GB, MacBook Pro 2015, Apple Watch

MS Surface Pro 4

Příspěvek od Creyzy »

Tak už jsem se také rozhoupal a vypadá to, že SP4 konečně pořídím :) dost se na něj těším :)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MS Surface Pro 4

Příspěvek od veigy »

Já si ho byl prohlédnout v Drážďanech v sobotu a ze to proste super :) vedle ležel SP3 a byl tam krásně vidět ten kontrast mezi generacemi.

Jediná věc, kterou jsem tak zběžně zahlédl, ale nijak blíže nezkoumal byly zpomalené reakce, ale byla to verze s Core m a jak říkám, nijak jsem to nezkoušel do hloubky...
Creyzy
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: stř čer 20, 2012 9:33
Zařízení: iPhone 6s 64 GB, MacBook Pro 2015, Apple Watch

MS Surface Pro 4

Příspěvek od Creyzy »

jak dlouho jsi zkoušel? Ještě nějaké poznatky? Zajímá mě vše :D
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MS Surface Pro 4

Příspěvek od veigy »

Zkoušel jsem to jen chvilinku, ještě do toho mě tam otravovala nějaká Němka, (alespoň ale pěkná a s tričkem Surface :D) a chtěla mi ukázat, co všechno to umí. Ale jelikož se chtěla bavit Německy, a já moc neumím, tak to bylo špatný... Prohlédl jsem si hlavně konstrukci a nový type cover a ta Němka mi ukázala Surface Pen a jak to píše, gumuje a jak drží na boku, ale do ruky mi ho nedala :( ... Hlavně bylo super vidět ty 3 surface vedle sebe (Surface 3, SP3 a SP4). Surface 3 je jednoznačně největší buclík, ale i na SP4 je vidět rozdíl v tenkosti oproti SP3. Hlavně z nového typecoveru jsem byl unešen, protože ten co má přítelkyně u S3 mi moc nesedí...

Na živo jsem viděl tmavě modrou variantu type coveru a stále se nemůžu rozhodnout, jestli chtít černý, nebo ten tmavě modrý. Ale jsem spíš nakloněn černému, protože se nebudu muset tolik bát ušpinění...
Creyzy
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: stř čer 20, 2012 9:33
Zařízení: iPhone 6s 64 GB, MacBook Pro 2015, Apple Watch

MS Surface Pro 4

Příspěvek od Creyzy »

Tak to je super, nemůžu se dočkat až dorazí :) Také váhám nad barvou coveru a nevím jakou vybrat :)
Creyzy
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: stř čer 20, 2012 9:33
Zařízení: iPhone 6s 64 GB, MacBook Pro 2015, Apple Watch

MS Surface Pro 4

Příspěvek od Creyzy »

Takže Surface Pro 4 objednán spolu se světle modrým Coverem :) Neskutečně se těším :)
Odpovědět

Zpět na „Tablety a další zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů