Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od marYan »

Tak BT zariadenie (radio v oktavke) mame rovnake, sw v mobile tiež. HW verziu mobilu tiez. Jediny rozdiel je sim karta (aj ked v tom moze byt kombinacia kade coho - rozdielne nastavenie mobilov atd.) ale tu sim-ku by somskusil vymenit. Je to zadarmo a aspon budes mat najnovsiu. Moze to byt samozrejme aj operatorom.najrelevantnejsie by bolo dat tvoju sim kartu do rovnakeho mobilu,ktory nema problem s BT a odskusat to takto
jvasatko
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte dub 23, 2013 8:03
Zařízení: Samsung S7

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od jvasatko »

ad Wifi - pustil jsem vedle Mikrotika ještě nějakou starou plečku s dd-wrt a neodpojila se ani jednou. Takže jdu experimentovat s nastavením...

Nicméně, semotamo rychlé vybíjení ještě nastává, i když v klidu je odběr nižší než ve starších buildech.
kozakvv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob dub 05, 2014 17:42
Zařízení: Microsoft lumia 950 XL SS

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od kozakvv »

rehgehege píše:Mno, mám O2 operátora. Sim stará CCA půl roku, mno zítra zkusím výměnu, ale moc tomu nevěřím. Nedovedu si to představit, co by Sim dělala špatně. Díky za reakce, dam zítra vědět.
Já Vodafone a stejny problém, a už jsem ji měnil a stále stejné.
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od hravec-x »

jvasatko píše:ad Wifi - pustil jsem vedle Mikrotika ještě nějakou starou plečku s dd-wrt a neodpojila se ani jednou. Takže jdu experimentovat s nastavením...

Nicméně, semotamo rychlé vybíjení ještě nastává, i když v klidu je odběr nižší než ve starších buildech.
ale hlavně že největší škůdce a podvodník je MIcrosoft, že ano... :roll:
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od hravec-x »

kozakvv píše:
rehgehege píše:Mno, mám O2 operátora. Sim stará CCA půl roku, mno zítra zkusím výměnu, ale moc tomu nevěřím. Nedovedu si to představit, co by Sim dělala špatně. Díky za reakce, dam zítra vědět.
Já Vodafone a stejny problém, a už jsem ji měnil a stále stejné.
není to jen o výměně, ale aktualizaci fw SIM, která se provede po vložení do přístroje, nicméně ne okamžitě, může to být řádově i několik dní
jvasatko
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte dub 23, 2013 8:03
Zařízení: Samsung S7

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od jvasatko »

hravec-x píše:
jvasatko píše:ad Wifi - pustil jsem vedle Mikrotika ještě nějakou starou plečku s dd-wrt a neodpojila se ani jednou. Takže jdu experimentovat s nastavením...

Nicméně, semotamo rychlé vybíjení ještě nastává, i když v klidu je odběr nižší než ve starších buildech.
ale hlavně že největší škůdce a podvodník je MIcrosoft, že ano... :roll:
Jasně, tak někdo potřebuje viníka pro svoji duševní rovnováhu, že ;oI
Za mě celková spokojenost, ne naprostá (double tap wake up, počasí na GS, rukavice semotamo) , ale celková. Aspoň je se ještě na co těšit, že ... ;-)
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od hravec-x »

však se tu už dost dlouho vykuk jankuk neukázal, že by se chytil za nos?
Jankuk
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: sob led 09, 2016 13:29
Zařízení: Lumia950 dualsim

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Jankuk »

Jankuk je zpet a mám info pro ostatní. Jelikož to vůbec nebylo nastavením routeru rozhodl jsem se telefon reklamovat. Vadné připojování na wifi vůbec totiž není jen problémem mého domácího routeru ale telefonu. Když jsem znova ztratil signál domácího routeru,vyrazil jsem do města a za celou dobu to nenašlo jedinou wifi.Po restartování jich to našlo samozřejmě asi 20. Cestou domů opět spadla wifi a nenašlo to žádnou, po příjezdu domů a restartování se normálně připojil na domácí síť. Takže škarohlíd Hravex a spol ať se laskavě klidní. Jsem srdcař co se týká windows v mobilu, měl jsem už stařičké HTC touch HD s prvníma vidlema vůbec, pokračoval osmičkama v HTC8S a doufal v nejlepší u Win10, natrefil jsem asi ale na špatnej kus Lumie950 a proto jí šel reklamovat. Nejsem teda "ten zlej záškodník od jabka nebo droidu co si sem chodí pouštět hubu našpacír a pomlouvat všechno nový od Microsoftu".
A hle co jsem se dozvěděl u reklamace?
že nejsem zdaleka první kdo reklamuje telefon na sekající se video a nemožnost připojovat se na wifi, že to microsoft řeší, že jediný co můžo udělat je přehrát soft a tím to zvadne. Tak co na to ted povíš Hravexi???! To bylo keců že bys mě jako microsoft zažaloval být v USA,co??
Pro ostatní budiš tento příspěvek prostě jen informací že tohle Lumie 950 dělat můžou a tím to zvadne. Snad fakt špatnej kus, ale moc mě to neba (po dobu reklamace zase musím sehnat rámečky z nano na micro sim apod což mě významně neba a další drobnosti)

čus
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od hravec-x »

to by mě zajímalo kde jsi to reklamoval a kdo by asi tak přehrával u nového tel. soft a proč by se s tím drbal? mění se kus za kus a to i podle NOZ na to jest nárok, neb zboří prodané se považuje obecně za zboží bezvadné...

takže tomu co píšeš nevěřím, už vůbec né tomu, že by někdy obchodníci přiznali, že už něco takového někdo reklamoval...
Jankuk
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: sob led 09, 2016 13:29
Zařízení: Lumia950 dualsim

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Jankuk »

Přijde mi hochu že máš asi nějakej problém sám se sebou. Mohl bych se na to vykašlat a vůbec to tu nepsat ale nedá mi to nereagovat a nenechám se nařkávat ze lži.
Odnesl jsem to na pobočku firmy SETOS která tady mobily prodává už odnepaměti, ptal jsem se jak to funguje a oni říkali že kus za kus neexistuje - přijde tam člověk s banální závadou a myslíš že oni si vezmou telefon za 16tis a dají ti nový s tím,že až to projde jejich servisem a ten jim to hodí na hlavu si ten rozbalenej telefon neprodatelnej už nikdy jako novej kus nechají a řeknou si, hmmm,zase další do sbírky? Prosím tě už se prober! To že mi řekli že už tyhle problémy jak s videem tak s wifi řešili je tím,že tam ty kluky znám protože mám na tu firmu bližší vazby - příbuzná tam dlouho dělala. Zkusej to přeinstalovat a případně když to nepomůže samozřejmě vymění za jinej kus. Takže místo toho abys přiznal že ANO, problémy tohoto typu prostě Lumie950 dualsim mají,pí...eš něco se žalováním apod. To že jsem vyvrátil problém routeru o videích ani nemluvě k tomu nemáš evidentně co říct. Znova opakuju, mně nejde o to hanit tady Microsoft, přišel jsem s broblémem a hledal řešení. Nalezl hodně rad, ale i jednoho pacienta kterej má problém hlavně se sebou ;-)
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Papek »

hravec evidentne neznesie ziadnu kritiku na MS, vsetko je v poriadku a ti co maju problem si vymyslaju :)
Ja nastastie az na par drobnosti nemam problem s mojou Lumiou 950, ale nedovolim si tvrdit, ze je vsetko OK a nic sa nedeje.
Windows Hello beriem ako betu a radsej ju vypinam, lebo ked si ho aj nastavim, tak sa po case prestane spustat a musim restartnut telefon. Rozpoznavanie je take vselijake, su situacie, kde by som to ani necakal a do sekundy som prihlaseny a niekedy tomu prepne a nechce ma prihlasit tak, ze hned po zapnuti obrazvky napise ze ma nerozpoznalo ...

Vcera som sa napr. rozculoval v Edge, ked som nevedel vyklikat formular. Prehliadac jednoducho nereagoval na tukanie po tlacidlach, nechcel rozbalovat roletove ponuky a pisanie textu bola utopia, sekalo sa to, kurzor mi furt prebiehal niekam hore po riadkoch. Potom som skusil zavriet zopar tabov - mal som ich asi 10 a zredukoval som to na 6. A ono to zrazu islo. Pre istotu som to skusil znova - naotvaral som si opat viac okien v Edge a formulare prestali fungovat. Takze dalsi zaujimavy bug, alebo nedorobok ... neviem.
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 322
Registrován: pát říj 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od niki66 »

to s Edge sa stava aj mne. Vcera som siel pisat do YouTube vyhladavaca a absolutne nezobrazovalo pisany text. Obcas mi nechce nahodit klavesnicu na niektorých strankach ked chcem nieco napisat. Dalej co mi este vadi, mozno ze sa s tym niekto stretol, alebo mohol by vyskusat, ci sa to deje aj jemu, ak mam zapnuty display a som na hlavnej obrazovke, oknach, tak ak mi po case stmavne obrazovka, po necinnosti (nie uplne zhasne, zablokuje sa) tak ak na nu opatovne kliknem, napríklad na nejake okienko, tak mi ho adituje, akokeby som podrzal dlhsie prst na tom okienku a chcel ho premiestnit. Ak toto spravim napr pri pisani na klavesnici, vyhodi mi moznosti pismen s diakritikou, alebo ak tuknem na sipku spat, tak mi otvori "zoznam" s otvorenými app na pozadi. Stretol sa uz niekto s tym? Spravim aj video ak by trebalo :)
rehgehege
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: čtv pro 17, 2015 8:07
Zařízení: Microsoft Lumia 950 XL

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od rehgehege »

marYan píše:Tak BT zariadenie (radio v oktavke) mame rovnake, sw v mobile tiež. HW verziu mobilu tiez. Jediny rozdiel je sim karta (aj ked v tom moze byt kombinacia kade coho - rozdielne nastavenie mobilov atd.) ale tu sim-ku by somskusil vymenit. Je to zadarmo a aspon budes mat najnovsiu. Moze to byt samozrejme aj operatorom.najrelevantnejsie by bolo dat tvoju sim kartu do rovnakeho mobilu,ktory nema problem s BT a odskusat to takto
Tak jsem byl na O2 vyměnit SIM kartu. Mluvil jsem tam s tím klukem, zavolal i něco jako technika. Prý se to blbost, co se týká problémů se SIM - kdyby se restartoval telefon.. ok, ale odpojování BT kvůli SIM je málo pravděpodobné, nicméně jsem si nechal SIM vyměnit a světe div se. Ono to nepomohlo. Opět odpojování.
Takže telefon zřejmě budu muset reklamovat. Počkám ještě jeden BUILD. To jsem si na*ral do bot. Teď dohady s ARVATem. Na to se fakt těším.
Faktem je, že když telefon připojím k PC, neukáže se mi klasicky jako zařízení k procházení souborů - to se mi u 930tky dělo. Může to někdo prosím ověřit u 950tky? Začínám věřit na HW závadu.
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od hravec-x »

špatně čteš, nestačí sim jen vyměnit, v sim se musí aktualizovat fw a to může trvat řádově hodiny ale také dny...

... nicméně technik na prodejně určitě nebude ten nejvíc znalý technologie :-)

stačí googlovat - hned první dva odkazy o tom, že existuje vzdálená aktualizace sim https://www.google.cz/webhp?sourceid=ch ... lizace+sim
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Radek Jahoda »

950 SS uplně bez problémů mi to přes MTP připojí. Je fakt že na stolním W10 insideru mi to chvíli trvá, ale na firemním kde mám ofiko veri tak mi to připojí během 5ti vteřin.

Hele zkus tohle: vytáhni sim, připoje telefon na handsfree a zavolej někomu přes skype, to hned uvidíš jestli to udělala simka nebo ne

mimochodem, četl jsem ti tvoje příspěvky, píšeš jestli jsi dělal restore po HR? Nějak jsem to nechytl jestli jo nebo ne. Restore to opravdu dokáže zaprasit ne že ne.
rehgehege
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: čtv pro 17, 2015 8:07
Zařízení: Microsoft Lumia 950 XL

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od rehgehege »

Udělal jsem obnovu přes WDR, zkoušel jsem jak oficiální nabídnutou verzi OS, tak Insider. Vždycky provádím hard reset, bez obnovy dat.
Nevím zda jsem se vyjádřil přesně... telefon se odpojí od HF, ale hovor nespadne. Jen třebas 15 vteřin není ani v HF, ani v telefonu a pak se střídavě připojuje a odpojuje.
Aktualizace SIM je samozřejmě skvělá věc. Kdyby padal hovor jako takovej, nebo jsem nedosahoval rychlosti u LTE... má to smysl, ale nevěřím, že SIMka ovlivní BT připojení. Ale je to jen můj názor.
HF hovor po skypu mě nenapadl, to zkusím.... díky, dám vědět.
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Radek Jahoda »

Když už to budeš zkoušet, a jestli jsi nezkoušel, tak v nastavení BT v telefonu zkus v rozšířeném zaškrtnout ten alternativní režim.
Píšou že je to jen na speech recognition ale mám ozkoušený že to má vliv i na funkci BT.
Na mém Parrotu mám strašně starý firmware a už jednou jsem zlikvidoval zobrazovací jednotku když jsem nahrával nový tak to už neriskuju. No a bez alternativního režimu se mi kupodivu nestahují kontakty. Když mám alternativní tak bez problémů.
rehgehege
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: čtv pro 17, 2015 8:07
Zařízení: Microsoft Lumia 950 XL

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od rehgehege »

No s chybou s odpojováním BT se nesetkáváme jen v ČR...
http://answers.microsoft.com/en-us/mobi ... a0?page=10" onclick="window.open(this.href);return false;

nicméně mám trochu podezření na chybu se synchronizací kontaktů - když po připojení k BT (novém spárování) s autem nepotvrdím v telefonu takovou tu klasickou otázku na stažení kontaktů (je tam to zatrhávátko na stažení i fotek ke kontaktům), tak se mi to zatím neodpojilo, ale když pak ručně vyvolám synchronizaci, nechal jsem telefon vedle na sedačce a čakal jsem... a během 15-ti sec odpojeno, připojeno, opdpojeno, připojeno a tak pořád dokola...
Mám v telefonu přes 1300 kontaktů, tak nevím, jestli ti, kteří nemají problémy nemaj taky třebas méně kontaktů... asi to zkusím s prázdným kontakt listem..

:cry:
Vana67
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv led 14, 2016 9:53
Zařízení: Lumia 950 Dual

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Vana67 »

Včera som objavil nedokolnalosť Windows phone 10 na Lumia 10. Snazil som sa poslať nafotenú fotku cez aplikáciu Outlook Pošta a nepodarilo sa mi fotku pred odoslaním zmenšiť a ani v aplikácii Fotografie pri úpravách sa takáto voľba nenachádza. Kedze súbory Fotiek po nafotení su cca 3-7 MB tak je prakticky nemozné ich posielať (zdielat) adresátom cez E-mail nakolko vascina serverov to odmietne ako príliš veľká príloha. zatial som to vyriesil aplikáciou Crop N Resize ktorou najprv zmenším fotku a potom ju poslem adresátovi cez mail (cca 500 kB). pripadá mi to ale ako dosť velký krok spat oproti iOS a aj Androidu.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od steelspace »

Automatické zmenšování by se hodilo.
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů