Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
Hromo
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pát led 08, 2016 17:15
Zařízení: Lumia950xl

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Hromo »

v ten fotak dufam . . . kedysi som mal carl zeiss na Nokii N8. robila krasne foto . . . po nej som siel to Xperie T to bolo slabsie a teraz moja LGG3 je vrak . . . velmi rad znova budem fotit s tymto objektivom, dufam, ze naplni ocakavania. co sa tyka map. dufam, ze sa to spojazni. tiez som zvyknuty na sygic, no uvidime. a co sa tyka krytu, to ma tiez vobec netrapi. stale nosim nejake puzdro a tym padom by tam uz nic vrzgat nemalo . . . bojim sa iba tych bugov a malicko prechdodu na W10 . . . nikdy som ho nemal, bol som androidak :oops: (teda este som)
bouskat
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 447
Registrován: ned pro 23, 2012 7:57
Zařízení: Nokia N97, Lumia 920, 950XL
Bydliště: Brno, Černovice
Kontaktovat uživatele:

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bouskat »

přechod bude masakr, ale když vydržíš a naučíš se tak to budeš rád...
Hromo
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pát led 08, 2016 17:15
Zařízení: Lumia950xl

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Hromo »

glg uf, to je slovo do bitky :) este by som sa rad spytal . . . ak fotim s mojou G3 fotky vyzeraju skvele, no akonahle priblizujem, ci dam do pc a chcem priblizit, je po parade . . . predpokladam ze tato lumia s tymto problem mat nebude, ze aj po priblizeni budu krasne detajly, nic skreslene, rozmazane . . . Este mi napiste ako je to s tymi tlacidlami na boku . . . na nete ich vykresluju ako keby mali kazd chvilu odpadnut a podobne reci . . . je to s nimi ozaj az take zle ?
bouskat
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 447
Registrován: ned pro 23, 2012 7:57
Zařízení: Nokia N97, Lumia 920, 950XL
Bydliště: Brno, Černovice
Kontaktovat uživatele:

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bouskat »

není... tlačítka no :-D jsou takový free, ale že bych měl pocit upadnutí, uričtě ne. Až teď jsem se podíval a jsou tam, to je to poslední co by mě napadlo že by mi upadli tlačítka. :-D
Hromo
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pát led 08, 2016 17:15
Zařízení: Lumia950xl

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Hromo »

Len vychadzam z oficialnych recenzii . . . vzdy dookola omielaju tlacidla a "obycajny" plastovy kryt miestami vrzgajuci. . .. Tak ako to ie tymi foto po priblizeni? Ostavaju ostre ? Na mojej davnej nokii mi to na fotke robilo tak, ze som si priblizoval do urcitej miery, potom si to preostrilo a mohol som dalej priblizovat. Je to pre mna dost podstatne, ci to takto funguje
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od steelspace »

Hromo píše:Len vychadzam z oficialnych recenzii . . . vzdy dookola omielaju tlacidla a "obycajny" plastovy kryt miestami vrzgajuci. . .. Tak ako to ie tymi foto po priblizeni? Ostavaju ostre ? Na mojej davnej nokii mi to na fotke robilo tak, ze som si priblizoval do urcitej miery, potom si to preostrilo a mohol som dalej priblizovat. Je to pre mna dost podstatne, ci to takto funguje
Tlačítka jsou v pohodě, dokonce se dají vyměnit spolu s krytem. Fotografie jsou ostré, pokud fotku ostře vyfotíš. Nemůžeš si myslet, že budeš zoomovat donekonečna až uvidíš ostré atomy. Je to 20mpx a nejlepší na trhu, tak nevím co bys chtěl. Pokud mluvíš o nějakém doostřovaní, tak je to pouze věc prohlížeče, který si jenom dotahuje zazoomovaný výřez v plném rozlišení.
marek.gabik
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: ned úno 17, 2013 23:19
Zařízení: C6-00 Flash

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marek.gabik »

Dnes jsem konečně rozbalil L950.Původně jsem chtěl napsat něco delšího ale pak si říkám koho by to zajímalo. Tudíž jsem se rozhodl že napíšu jen něco málo k tomu co plno lidí označuje jako nedostatky. Asi nejčastější argument byl a je že bez fyzických tlačítek to nemá cenu rozhodně ne u vlajkové lodě. Na tlačítka na displeji jsem si zvyk asi po 6 hodinách používání. Vzhledem k tomu že použitý panel je AMLOED (černá je fakt černá) a v kombinaci s vysokým rozlišením jsem musel dát za pravdu že prakticky nepoznám rozdíl mezi fyz. tlačítky a tlačítky těmito. Reakce je okamžitá a bez nějakého zpoždění. Nestalo se mi že by tlačítko nezareagovalo. Kryt. Uznávám že "plastový" kryt není nejvhodnější na vlajkovou loď ale upřímně je telefon příjemný na dotek, můj kus nikde nevrže zpracování až na tlačítka po stranách na jedničku, neklouže z ruky (a to nemám obrovský pracky) a nezanechává na sobě mastné fleky. Pěkný kryt si můžete zakoupit za pár stovek.
bouskat
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 447
Registrován: ned pro 23, 2012 7:57
Zařízení: Nokia N97, Lumia 920, 950XL
Bydliště: Brno, Černovice
Kontaktovat uživatele:

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bouskat »

nevíte jak vypnout to stupidní upozorňování na dosažení FUP? Telefon mě upozorňuje při každím odpojení a připojení k wifi, třeba 3x za hodinu, dost mě to vytáčí. V oznámení a akce není položka toho oznamování...
martasbas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: ned lis 14, 2010 17:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950 Black

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od martasbas »

Nastavení - Síť a bezdrátové připojení - Využití dat
bouskat
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 447
Registrován: ned pro 23, 2012 7:57
Zařízení: Nokia N97, Lumia 920, 950XL
Bydliště: Brno, Černovice
Kontaktovat uživatele:

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bouskat »

ano, ale tam vypnu celý to počitadlo dat, mě šlo jen o vypnutí té notifikace. Ale to je jedno vypl jsem to celý.
huncut
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv led 07, 2016 9:38
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od huncut »

Taky už mám Lumii 950 a je super. Po přečtení všech možných recenzí jsem čekal, jaká to bude katastrofa než MS opraví všechny bugy...ale...ten telefon je naprosto super. Připadá mi jako by v některých recenzích testovali jiný telefon.

Jsem z něho nadšený, restarty mě nepotkávají, výdrž baterky dobrá, všechno funguje svižně, W10 se mi líbí, paráda! Já si tedy nemůžu stěžovat.
vauvauvau
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 206
Registrován: stř zář 11, 2013 12:01
Zařízení: LUMIA 950

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vauvauvau »

s tak nezmyselnym nastavenim budika som sa este neztretol, musia to tak komplikovat pretoze clovek menej trpezlivy telefon hodi o zem alebo sa nedopatra riesenia ked nieco vypne, co ma co mat budik taketo nastavenie, preboha aby vam fungoval zistil som ze treba mat zapnute 3 funkie
1.treba aby bezal na pozadi, pritom tato volba tam iba zavadza, ved to ma byt normal ze musi bezat na pozadi inak sa nezapne
2-v nastaveni-system-oznamenia a akcie treba mat zapnute - zobrazit budiky a pripomenutia na obrazovke uzamknutia
3-a este treba zapnut dodatocne v bode 2 volbu dole zobrazovanie oznameni z tychto aplikacii - budiky a hodiny napis zvuk

-ak nie je zapnuta staci len jedna funkcia z troch, nic vas nezobudi, preco to tak komplikuje blazni
- vo vypnutom stave vas nezobudi uz vobec nic a pamatam ze stare hrce bez oparacneho to zvladli, proste zmatky boli su a aj budu
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Uznávám, že ty volby jsou tam možná navíc, ale v defaultu jsou nastavené na správné hodnoty a není třeba se v tom nijak vrtat, ani to nastavovat...
vauvauvau
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 206
Registrován: stř zář 11, 2013 12:01
Zařízení: LUMIA 950

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vauvauvau »

ano v predvolenych nastaveniach to ide, ale prave vrtanie a spekulovanie hje nahodou dobra vec, ved prave to ma winphone dostat dalej, inak ak by som nemenil nastavenia verim tomu ze mi zamrza ako ostatnym a aj baterka by menej vydrzala
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Stevik »

Dnes jsem zkusil prepnout z LTE na 3G. Cca 15 hovoru tam i zpet, zatim se handsfree neodpojilo. Muzete to nekdo, kdo hodne telefonuje v aute a odpojuje se mu to taky zkusit?
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od robsol »

to stevik
a mas ten posledni build? pry to mel opravit. Tzn. nemelo by se to snad uz odpojovat ani na LTE
alda2
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 151
Registrován: pon led 02, 2012 8:31
Zařízení: L950 single sim
Bydliště: Východní čechy

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od alda2 »

Já osobně jsem LTE vypnul, protože v místě se slabším signálem LTE to strašně žralo baterku.
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Stevik »

robsol: mam vse posledni, i firmware. Pokud to pomuze, LTE ozelim, oni to nekdy doladi.
Marekzprahy
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: sob zář 15, 2012 17:41
Zařízení: iPhone 6S

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Marekzprahy »

František Šafr: Pokud chcete telefon, na který se můžete spolehnout, vemte radši ten iPhone. Lumii 950 jsem měl 13 dní a čtrnáctý den jsem ji vrátil. Možná jsem měl smůlu na vadný kus, ale těch problémů bylo fakt moc a všechny byly kritické, nešlo o okrajové funkce. iPhone je možná nudnější, ale já nechci telefon, který mi každý den přinese nějaké překvapení - chci něco, co prostě bude fungovat, pomocníka, na kterého se můžu spolehnout. A tím Lumia 950 rozhodně nebyla, protože se např. restartovala po minutě hovoru.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od steelspace »

U kolegů jsem taky zažil, ze po přechodu na novou verzi iOS nemohli telefonovat. Běžná věc.
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů