Orámování displeje

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Orámování displeje

Příspěvek od Marty04 »

Všiml jsem si, že orámování displeje se u 950 a 950XL liší, u 950 mírně vystupuje a není souměrně se zadním krytem na rozdíl od 950XL a taky se mi zdá, že je z jiného materiálu. Je to nějak problematické, co se týče užívání, nebo víc náchylné při pádu?
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Orámování displeje

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Na pády je nachylný každý telefon, bez rozdílů.
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Orámování displeje

Příspěvek od Radek Jahoda »

Při užívání to nijak problematické není, ani jsem si toho pořádně nevšiml kdybys to nenapsal.
Když se na to dívám pořádně tak ono je vnitřek na tom nalepen displej který trochu přesahuje a pak je tam kryt.
Ten kryt dosahuje až k tomu přesahujícímu displeji a dohromady to vytvoří, při držení v ruce, efekt zkosenosti boků. Tak jak je vlastně zkosená boční strana u krytu tak to má podobný "feel" v ruce ten displej.

Ohledně pádů: no naštěstí mi zatím nespadl, ale Aktualizované Murphyho zákony hovoří jasně: chleba mobil spadne vždy namazanou stranou displejem na zem.
Velký placky mají prostě na pády smůlu. Pokud chceš ochranu proti pádu kup si Nokii 3310, ta vydrží i přímý zásah atomovkou.
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Orámování displeje

Příspěvek od Marty04 »

Tak pády mě nějak netrápí. Když jsem měl 720ku, tak mi spadla jen jednou doma na plovoučku a 830ka, kterou mám přes rok mi spadla taky jen jednou omylem z konferenčního stolku na koberec.

Já jsem se spíš ptal, jelikož se neustále nemůžu rozhodnout , ale táhne mě to trochu víc k menší 950, jelikož je kompaktnější, má klasicky rozmístěná tlačítka a i to orámování displeje se mi dost líbí.
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Orámování displeje

Příspěvek od Radek Jahoda »

Stav se někde v obchodě a vyzkoušej si ji, to je asi nejlepší.
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Orámování displeje

Příspěvek od Marty04 »

Byl jsem si je vyzkoušet jednou v maxmobilu v Liberci, ale to mi moc nepomohlo. Hlavně nerad otravuju prodavače, že si chci osahat výrobek a pak poděkovat a odejít. :lol: A v datartu 950ku furt nemaj.
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Orámování displeje

Příspěvek od Papek »

Na 950 ten rámik vystupuje nad displej. Telefón mi už raz spadol, ale to sa mi iba zošmykol z pohovky na parkety, takže úplne bez ujmy.
Čo je však nevýhodou mierne vystúpeného rámika je špina a mastnota, ktorá sa zbiera pri okrajoch a ťažšie sa utiera.
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Re: Orámování displeje

Příspěvek od Radek Jahoda »

A co on je kolem displeje tenoucky rámeček toho jsem si ani nevšiml

Sent from mTalk
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Orámování displeje

Příspěvek od Marty04 »

Papek píše:Na 950 ten rámik vystupuje nad displej. Telefón mi už raz spadol, ale to sa mi iba zošmykol z pohovky na parkety, takže úplne bez ujmy.
Čo je však nevýhodou mierne vystúpeného rámika je špina a mastnota, ktorá sa zbiera pri okrajoch a ťažšie sa utiera.
No mně se tohle řešení u 950 líbí nakonec víc než to u 950XL... tam se mi ten rámeček nelíbí hlavně vizuálně, jelikož působí moc plastově.
crixol
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: stř led 22, 2014 0:30
Zařízení: Nokia Lumia 920

Orámování displeje

Příspěvek od crixol »

na L550 je taky vystouplý, jelikož je tam škvíra tak se zasajrajtí a vypadá to dost škaredě, spadl mi tam drobek a nemůžu ho dostat ven :D
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Orámování displeje

Příspěvek od hravec-x »

Mate někdo radu jak opravit v rožku naštíplý/vyštíplý rámeček displeje na L950 XL? Něčím doplnit plast a zbrousit?
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Orámování displeje

Příspěvek od hravec-x »

tak hotovo, plast jsem doplnil kofixovou svíčkou na oprvau skluznic lyží, přebrousil a rámeček je jako nový
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů