Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
legoss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: sob pro 05, 2015 22:28
Zařízení: Iphone 6s plus 128gb
Bydliště: Trnava, SK

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od legoss »

Mich77 píše:Není zač, jen je škoda že to MS někde neuvádí. Zbytečně mu to vyčítají i v recenzích a štve to uživatele, přitom to není žádný bug.
Kdybych to náhodou nenašel na zahraničním serveru, tak na to do teď nadávám :tlem:
no ja som chytal na to strasne nervy. Mam 9mesacnu dcérku a keď som ju potreboval hneď odfotiť tak zrovna to neislo. A práve na také rýchle toto je hw spust výborná.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od qwerty »

vauvauvau píše:co vsetko treba mat zapnute, myslim v casti ochrana os udajov aby fungovalo hello, zistil som ze mi to nefunguje, vytvorim a zadam ten pin a dalej hodi hlasku ze to nebude mozne to skenovanie, napadla ma taka vec, overuje ta aplikacia jedeno aj druhe oko alebo iba jedno, lebo v jednom oku som mal operovanu duhovku a vyzera dost chabo a v druhom je v poriadku, moze bzt ta nefunkcost preto?
zazmuril som jedno oko a identifikovalo ma
legoss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: sob pro 05, 2015 22:28
Zařízení: Iphone 6s plus 128gb
Bydliště: Trnava, SK

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od legoss »

Neprehráva mi zvuk prichádzajúceho mailu. Mam v Outlooku zlúčenú postu (4konta)
mato_sk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: ned dub 03, 2011 20:07
Zařízení: Microsoft Lumia 950 Dual SIM + Band 2

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od mato_sk »

Toto som si tiez vsimol. Mam pocit, ze pred zlucenim posty zvukove notifikace fungovali.
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od ijon »

Kalendář -> Restart. Pokusil jsem se tuto "vlastnost" přesněji identifikovat. V aplikaci Kalendář (která je napojena na jediný Exchange účet) mám zapnutý pohled "Program schůzky". Ten už sám funguje prapodivně, neustále mi jako dnešní datum nabízí nějaký termín z minulosti (dnes například 22.12.2015). Pak stačí poklepat rychle na několik dnů, a v 90% následuje buď pád aplikace nebo zaseknutí a po chvíli restart celého telefonu.
Co je zajímavé - pokud přepnu z pohledu např. Měsíc na Program schůzky, je všechno v pořádku, jak zobrazení tak funkčnost. Pokud ale kalendář otevřu přímo s pohledem Program schůzky, funguje špatně.
Pro jistotu jsem ještě včera dělal HR, ale všechno funguje (či spíše nefunguje) úplně stejně. Rovněž tak problematická regulace jasu displeje, kdy nelze nastavit nějakou nižší úroveň. Tedy lze, ale po nejbližším off/on se nastaví zase původní vysoká.
kozakvv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob dub 05, 2014 17:42
Zařízení: Microsoft lumia 950 XL SS

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od kozakvv »

Radek Jahoda píše:Tak jsem se včera večer odhodlal a udělal hard reset.
Měl jsem insider .39 a neměl aktualizovaný firmware. Bluetooth se mi sekal při volání, už se teda nerestartovalo ale po volání byl BT nepoužitelnmý do restartu.
Přes WDRT jsem nahrál systém. Obnovení jsem nedělal. Pak jsem zaktualizoval na .29.
No a dnes ani po pár hovorech mi telefon nerestartoval a BT je stále funkční.
Jediná chyba na mém přístroji je teda taky vyřešena.
Jo mám simku O2 a nikdy mi to nenabídlo update simky a i ruční vyvolání updatu dřív nepomohlo.
tak jsem to taky udelal a stale stejne, stale se odpojuje. Uz to asi dlouho nevydrzim :lol:
Uživatelský avatar
vojta66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: sob bře 27, 2010 13:48
Zařízení: Lumia 1520 White

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od vojta66 »

Tak jak je vidět v Anglii, ty chyby a problémy vedly k tomu, že Lumii 950 XL stáhli z prodeje. To je neuvěřitelnej trapas a nepochopitelná věc, že model, který měl být vlajkovou lodí dopadá takto.

http://gavinsgadgets.com/2015/12/29/mic ... e-details/" onclick="window.open(this.href);return false;
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Misanekx »

To stazeni z prodeje je stare info pred updatem firmware i systemu. A hlavně se jedna o jeden obchod.
alda2
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 151
Registrován: pon led 02, 2012 8:31
Zařízení: L950 single sim
Bydliště: Východní čechy

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od alda2 »

nevím jak je to staré, ale článek je z 29.12. Přesto to opravdu není žádná novinka. O tom že to MS podcenil a teď to honí, to se ví. U takového gigantu to překvapí, ale jsem 100% přesvědčený že ty základní problémy, které ještě nedořešil velmi brzy dořeší a určitě přijdou i vylepšení.

Ne každý ale může čekat a tam opravdu nezbývá než telefon vrátit. Já ten důvod nemám.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od steelspace »

Na opravení aplikace, byť od MS, HR nepomůže.

Sent from mTalk
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od hravec-x »

již jsem psal v jiném vlákně a nikdo nereagoval ...

po posledních buildech jsem zjistil, ze MS začal pp. hlídat jako kdysi Nokia, čím se nabíjí... mám dvě redukce USB-C na micro USB a přestaly fungovat

podobně přestaly fungovat i OTG redukce na 2x USB - nefunguje OTG ani nabíjení...

resp. OTG nejede vůbec, HDD se roztočí ale nenačte, USB flash disk nic, ani myš nebo klávesnice přes USB nejede...

aktualizaci fw již mám provedenou

může někdo vyzkoušet zda mu jede OTG a nabíjení neorig. kabelem nebo přes redukci?
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Papek »

Neoriginal OTG mi ide, mam update 36, ale starší fw.
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od hravec-x »

mě to nešlo ani se starším fw - divné...
fijo666
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: ned črc 07, 2013 21:25
Zařízení: Lumia 950XL DS - insider fast ring

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od fijo666 »

Otazka je potom, existuje aj orginal OTG kabel? ktory bude funkcny vzdy
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Papek »

Ja si myslím že to závisí od kvality kábla. OTG je iba mechanická redukcia a zariadenie nemá ako zistiť kto je výrobcom. U Apple je to iné, ten používa prevodník (čip) v lightning konektore. Ja mam redukciu z ebay, ktorá je USB-C na USB 3.0 a má zapojené všetky piny.

EDIT: mám konkrétne tento OTG http://www.ebay.com/itm/391321269106?_t ... EBIDX%3AIT" onclick="window.open(this.href);return false;

a tu malý dôkaz že to funguje :) Obrázek
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od hravec-x »

si nerozumíme, OTG i dobíjení mi fungovalo

ale má to jak zjistit, Nokia to vždy takto řešila (byly propojené jisté piny na USB) a i u Lumie 930 mi napíše pokud je neorig kabel, že nebíjení bude pomalejší
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Papek »

Kábel sa dá obabrať tak, že použíješ inú awg normu, tým pádom máš iné prúdy, iné poklesy napätia. Tak isto veľmi závisí na kvalite letovania. Ja som si takto ešte na starý iPhone 4 objednával káble z číny a doma som ich preventívne preletovával, lebo mi nechceli korektne fungovať s telefónom. Potom už boli ok.

Ešte jedna vec. Idem spraviť obnovu cez WDRT, aby sa mi nahral novší firmvér a potom updatnem na veriziu 36. Uvidíme čo to spraví.
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od hravec-x »

super, díky... mám 2x OTG každý jiný a 2x redukci USB-C na microUSB a nic nefunguje

HDD se točí ledka namísto aby blikala jen svítí (WD Passport), USB vubec nesvítí ani nebliká, čtečka SD keret taky nic...
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Papek »

Ja som skúšobne pripojil starší 2,5" Maxell a tiež ho telefón nevidí. Cítim v ruke, že sa rozbehne, telefón pípne že sa niečo pripojil. Skúsil som druhý kábel, ktorý má 2 USB - jedno dátové, druhé napájacie. Pripojil som teda cez OTG a druhé do nabíjačky a disk aj tak nejde. V PC aj v TV funguje bez problémov. Skúsim v práci nejaký iný disk. Kolega má tuším tiež WD passport.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od imperator »

vojta66 píše:Tak jak je vidět v Anglii, ty chyby a problémy vedly k tomu, že Lumii 950 XL stáhli z prodeje. To je neuvěřitelnej trapas a nepochopitelná věc, že model, který měl být vlajkovou lodí dopadá takto.

http://gavinsgadgets.com/2015/12/29/mic ... e-details/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://wmpoweruser.com/microsoft-denies ... ng-demand/" onclick="window.open(this.href);return false;

nakoniec to nie je stiahnute z predaja ale vypredane kvoli vysokemu dopytu :grin:
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 38 hostů