Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od Radek Jahoda »

Stanine no bohužel to vypadá žeSMS zůstanou ještě nějaký ten čas uzavřený jen na zahraniční trhy, žádný info o Cortaně v ČR není.
Stanin
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř dub 01, 2015 11:55
Zařízení: Lumia 950 XL SS, Lumia 930, Lumia 640 LTE

Re: Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od Stanin »

Nemusí to vázat na Cortanu přeci. No, uvidíme.
a7267
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: stř bře 19, 2014 21:11
Zařízení: Note 4, SE K800i, SP3 i5/8/256, .....

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od a7267 »

pere píše:To že mi lumia 950 sem tam vrzne je oproti tomu pohoda.Inak som hľadal dovod problému a medzi baterkov a krytom je mozno pol milimetrová tolerancia tak tam šupnem nejakú šikovnú podložku a celi problem je vyriešený.
Tak to je uz u Nokie tradice, ze se musi dat mezi baterii a kryt slozenej kousek novin. To byla jedna z prvnich veci kterou jsem uz pred lety s kazdou Nokii delal. Byl to i jeden z duvodu proc jsem 950XL vratil, protoze jsem mel pocit, ze drzim v ruce jinak tvarovanou Nokii 3330. A to je v roce 2015 neodpustitelna vec i u LowEndu.
Jinak ja ji vratil hned prvni den, jeden muj spolupracovnik cca po trech dnech a syn od pribuznych ( neskutecny WM Freak ) ji koupil v ne zrovna serioznim obchode, kde nesla vratit, tak ji dal do inzerce ( ziju v nemecku ) a prvni tyden dostaval nabidky 300,-Euro apod, tak inzerat rozsiril ze ji i vymeni za Note4 ci iPhone 6. Doted po dalsim tydnu nikdo nereagoval a v obchodech s pouzitymi mobily ji nikdo nechce vykoupit, ze by to bylo neprodejne.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od imperator »

a7267 píše:protoze jsem mel pocit, ze drzim v ruce jinak tvarovanou Nokii 3330.

3330 bola svojho casu jeden z najkrajsich pristrojov a tvarila sa o nieco viac ako 3310 - nepametam si ani zeby tam nieco vrzgalo. Tym chcem povedat aby si zbytocne zas neprehanal. Bo sa ti aj bmw 7 bude zdat ako skoda 120.
Inak u nas na bazosi ide Lumia 950 od 450 do 499 eur co je maximalne tak 50 eur pod trhovu cenu.
S tymi ponukami na bazari to nema vypovedajucu hodnotu.
Ked som ja kupil novy iphone 5s za 750 eur a o tyzden ho predaval chodili mi ponuky ze za 300eur ho zoberu. Preto sa snazim pisat do inzeratu nech spekulanti nevolaju. Ale ano lumie sa samozrejme predavaju pomalsie nez ine telefony ale svojho majitela si najdu.
pere
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 26, 2015 11:47
Zařízení: lumia 950

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od pere »

Zaujímavé postrehy z nemecka inak co som ja pozeral na bazároch u nas tak ked tam niekto prida lumiu tak za par dni tam nie je ale my sme pomerne mali trh.Co sa týka uvedenia na trh tak áno microsoft sa trochu ponahlal a nedal 100% výrobok do predaja ale ved v podstate mal každý výrobca nejaké problémy z novinkov.Tento rok som mal už vela mobilov zacal som z3c super telefonik ale podpriemerný foťák,samsung alpha fajn ale tiež slabý foťák a pevna pamat,huawei p8 po mesiaci sa zacal spomaľovať,lg g4 zatiaľ najlepsi android co som mal a ten som si aj nechal minus ten displej mohol mat krajšie podanie farieb hlavne biela je taka zvláštna a na začiatku mal problem z displejom presne z dotykom po mesiaci problem vyriešila aktualizácia,samsung s6 po troch dňoch som ho vrátil do obchodu slabé fotky v intrieri a mala pamat,z5c všetko super ale zase slabý foťák.Samozrejme tieto telefóny mali aj iné problémy ale to je na dlhu diskusiu.Pisem to preto aby som poukázal na to že každý výrobca ma nejaké slabé miesta ci sw alebo hw a podľa mňa lumia 950 je veľmi dobre vybavený telefón.Plusy:displej,vydrž,rozšíriteľná pamat,vymeniteľná baterka a kryty (luxusne original kryty vyrobene pre microsoft lumia 950/xl) veľmi slusny wm10 a asi najlepsi fotoaparát v mobile co som zatiaľ mal.Minus:male bugy v systeme a sem tam mi v spodnej casti vrzol (vyriesene kúskom molitanovej podložky) pre niektorých ľudí dizajn a nema android ;-).Myslim že ťažko nájdem takto vybavený model od konkurencie.Za mňa najlepsi mobil v tomto roku :-)
legoss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: sob pro 05, 2015 22:28
Zařízení: Iphone 6s plus 128gb
Bydliště: Trnava, SK

Re: Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od legoss »

A ku klesaniu hodnoty telefónu: Nepoznám človeka ktorý si telefón kupuje ako investiciu. Je mi ukradnuté akú bude mat telefón hodnotu za mesiac, pol roka rok.... Peniaze investujem do iných veci a chvalabohu nemusím každý večer sledovať bazos a pozerať ako je na tom môj telefón a ci v prípade núdze budem môcť z jeho predaja profitovať ;))
a7267
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: stř bře 19, 2014 21:11
Zařízení: Note 4, SE K800i, SP3 i5/8/256, .....

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od a7267 »

legoss: Ja kupuji vetsinou elektroniku v Saturn / Mediamarkt a pokud ma vyjit nejaka zhava novinka a chci ji hned, tak je dobre si ji Online rezervovat pred oficialnim zahajenim prodeje, protoze nektere jsou doslava okamzite vyprodane. Bylo to tak vzdy u produktu od Apple ( minimalne v atraktivnich pametovych variantach ), u nekterych produktu Samsung ( napr. zeleny S6 Edge 128GB ) atd. U Lumie 950/ XL se pres dlouhe cekani na novy vlajkovy model nic takoveho nekonalo. Temer ve vsech filialkach na skladu veskere varianty a kdyz jedna barva chybi, tak ji maji v druhem obchode ci filialce v tom samem meste. U nove veci clovek nikdy nepocita s tim, ze se mu pri jejim prodeji vrati jednou ty same penize ( jsou i veci, u kterych to ovsem plati - ja mam takove auto ), nicmene musi se mu vratit aspon nejaka pomerna cast, resp. musi mit aspon trochu jistotu, ze ji bez problemu proda. Neplivu na Lumii a WM / WP, moc jsem se na ni tesil a mesic pred ni si koupil Low - MidEndovou Lumii na vyzkouseni systemu a predobjednal Lumii 950XL. Mam za sebou neskutecne mnozstvi alternativnich ROMek na ( starem ) WP, certifikace na Symbian, na XDA ucet jeden z prvnich, Jailbreakovani od prvniho iPhonu, nekolik desitek Rootnutych Androidu a tak jsem sel beze strachu i do Insider Preview. Kdyz se nebudu bavit o mnozstvi aplikaci ve Store a jejich ne-kvalite ( takova bida u konkurence proste neni ), tak system byl zabugovany jako ta nejhorsi alternativni ROM pro Android od naprosteho amatera z XDA a proste jsem na to uz nemel nervy a Lumii po cca mesici prodal a objednavku na 950XL zrusil. A najednou 950XL dorazila. Tak jsem ji zaplatil, vybalil a zklamani, ale rikal si, ze priobjednam jeden z tech hezkych krytu ( bily ) a vse bude O.K. Zapnul, prihlasil se, zkusil zavolat a restart. Nainstaloval Update a dal problemy, udelal HR a problemy. Takze zabalil a vratil. Bugy byly vzdy a vsude ( na Note4 chybel profil pro uplne vypnuti zvuku a vibraci, S6 ma problemy se spravou RAM, ale funguji, dcera a syn na iPhonech bezpecnostni chyby, ale fungovaly ), ovsem MS vypustil do sveta neco, co si nesmel dovolit uz jenom proto, ze on neni v pozici, kdy si neco takoveho dovolit muze. Ja nejsem skalni fanda zadne platformy, ale po tech letech uz mam nejake naroky.
legoss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: sob pro 05, 2015 22:28
Zařízení: Iphone 6s plus 128gb
Bydliště: Trnava, SK

Re: Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od legoss »

v podstate mas vo všetkom pravdu. Mne sa na mojej Lumii páči to čo mi žiaľ iný výrobca momentálne nevie dat ( dlazdicove menu, glance screen, foťák, continuum). Tým nevylucujem ze veci ako chýbajúca podpora aplikacii a zopár softwerovych chyb ma nedonútia casom ( skôr, ci neskôr) lumiu vymeniť za Iphone. (Android určite nie :) ) ale sú ešte stále sviatky človek ma viac času hrať sa s ,,hlúposťami,, a robí mi to zatiaľ radosť nbgfdawerzejioplb-vcčšqě WTAESRDŽTÝIÁOK.
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od Marty04 »

a7267 píše:
pere píše:To že mi lumia 950 sem tam vrzne je oproti tomu pohoda.Inak som hľadal dovod problému a medzi baterkov a krytom je mozno pol milimetrová tolerancia tak tam šupnem nejakú šikovnú podložku a celi problem je vyriešený.
Tak to je uz u Nokie tradice, ze se musi dat mezi baterii a kryt slozenej kousek novin. To byla jedna z prvnich veci kterou jsem uz pred lety s kazdou Nokii delal. Byl to i jeden z duvodu proc jsem 950XL vratil, protoze jsem mel pocit, ze drzim v ruce jinak tvarovanou Nokii 3330. A to je v roce 2015 neodpustitelna vec i u LowEndu.
Jinak ja ji vratil hned prvni den, jeden muj spolupracovnik cca po trech dnech a syn od pribuznych ( neskutecny WM Freak ) ji koupil v ne zrovna serioznim obchode, kde nesla vratit, tak ji dal do inzerce ( ziju v nemecku ) a prvni tyden dostaval nabidky 300,-Euro apod, tak inzerat rozsiril ze ji i vymeni za Note4 ci iPhone 6. Doted po dalsim tydnu nikdo nereagoval a v obchodech s pouzitymi mobily ji nikdo nechce vykoupit, ze by to bylo neprodejne.
Beru všechno, ale nevěřím, že by ji žádný prodejce nechtěl vykoupit, když běžně vykupují každý starší telefon. Spíš jen asi ne za cenu, kterou by si kluk představoval.
a7267
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: stř bře 19, 2014 21:11
Zařízení: Note 4, SE K800i, SP3 i5/8/256, .....

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od a7267 »

Marty04: Nevykoupi. Kdyz jsem si koupil na zkouseni Lumii 735, tak jsem si rikal, ze jsem si mel mozna koupit neco lepsiho a tak jsem obvolal par obchodniku s pouzitymi - novymi vykoupenymi telefony ( bydlim v Koline nad Rynem - takze zadna Horni Dolni a nekteri maji opravdu velke obchody a i nekolik pobocek ) a ptal se po Lumii 1520 a 1020 ( zadnej HighEnd na trhu jako novej nebyl ) a vsude mi rovnou rekli, ze Nokie/ Lumie nevykupuji a neprodavaji a nekdy to rekli i dost razne, vysmevacne apod. Samosebou te pri vykupu oholi jak to jde, ale u jineho telefonu za 650 Euro si ti nedovoli nabidnout 200 - mozna tak kdyby videli ze mas abstak a potrebujes ted hned na heroin. No a za 950XL mu je bez dalsiho vybavovani nabidli.
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od Mich77 »

Jak už psal legoss, informace kolik mi za telefon někdo nabídne při výkupu je pro mě absolutně k ničemu a nijak neovlivní to, jestli telefon chci nebo nechci. Mám u Microsoftu dva měsíce na vyzkoušení, klidně se na konci ledna můžu rozhodnout, že tento telefon mi za 19k nestojí a pošlu jim ho zpět. Nebo si ho nechám a za kolik ho později střelím je mi ukradené. Každý můj starší telefon stejně nakonec skončil u někoho v rodině a zdarma :)
Když budu vychcaný a cena klesne v lednu na 16k, pošlu ho zpět do MS a koupím si ho někde v Alze. Ale jelikož jsem člověk, co si rád připlatí za férové služby, rád ty prachy navíc MS nechám, pokud budu dál s telefonem spokojen.
To že si ho někdo koupí v pochybném obchodě a pak si stěžuje na nemožnost prodání v bazaru spíš něco svědčí o jeho inteligenci než o kvalitě telefonu.
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od Marty04 »

a7267 píše:Marty04: Nevykoupi. Kdyz jsem si koupil na zkouseni Lumii 735, tak jsem si rikal, ze jsem si mel mozna koupit neco lepsiho a tak jsem obvolal par obchodniku s pouzitymi - novymi vykoupenymi telefony ( bydlim v Koline nad Rynem - takze zadna Horni Dolni a nekteri maji opravdu velke obchody a i nekolik pobocek ) a ptal se po Lumii 1520 a 1020 ( zadnej HighEnd na trhu jako novej nebyl ) a vsude mi rovnou rekli, ze Nokie/ Lumie nevykupuji a neprodavaji a nekdy to rekli i dost razne, vysmevacne apod. Samosebou te pri vykupu oholi jak to jde, ale u jineho telefonu za 650 Euro si ti nedovoli nabidnout 200 - mozna tak kdyby videli ze mas abstak a potrebujes ted hned na heroin. No a za 950XL mu je bez dalsiho vybavovani nabidli.
Zajímavé. V Liberci s výkupem Lumií třeba není vůbec žádný problém.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od imperator »

zadal som ze ma malicke skrabance na displeji a cena isla na 176eur - telefon ktory stal pred 9timi mesiacmi 700eur
myslis ze za 9mesiacov nepredas lumiu za 176 eur ? ze to bude este horise ;) ale no taaak

http://www.mp3.sk/samsung-galaxy-s6-g92 ... ml?vykup=1" onclick="window.open(this.href);return false;

inak mp3 je jeden z tych vacsich predajcov aj vykupcov

no a lumiu 950 ak vyberes novu a chces ju predat tak ti za nu daju 380 eur

http://www.mp3.sk/microsoft-lumia-950-d ... y=1#target" onclick="window.open(this.href);return false;

(ak to niekto kupil na firmu bez dph za 400 tak snad ani neprerobi ;) )

takze tvoj kamarat co ma problem predat lumiu v celom nemecku za 300eur - bude nejaky fejkovy ;)

za lumiu 950 xl zase ponukaju 444 eur - takze neviem co u vas v koline nad rynem ale su tam nejaki zdieraci ktori skor sami potrebuju na heroin :)
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od qwerty »

a7267 píše:Marty04: Nevykoupi. Kdyz jsem si koupil na zkouseni Lumii 735, tak jsem si rikal, ze jsem si mel mozna koupit neco lepsiho a tak jsem obvolal par obchodniku s pouzitymi - novymi vykoupenymi telefony ( bydlim v Koline nad Rynem - takze zadna Horni Dolni a nekteri maji opravdu velke obchody a i nekolik pobocek ) a ptal se po Lumii 1520 a 1020 ( zadnej HighEnd na trhu jako novej nebyl ) a vsude mi rovnou rekli, ze Nokie/ Lumie nevykupuji a neprodavaji a nekdy to rekli i dost razne, vysmevacne apod. Samosebou te pri vykupu oholi jak to jde, ale u jineho telefonu za 650 Euro si ti nedovoli nabidnout 200 - mozna tak kdyby videli ze mas abstak a potrebujes ted hned na heroin. No a za 950XL mu je bez dalsiho vybavovani nabidli.
ak v tej predajni robi nejaky nevyzrety mladik, ktory zboznuje iPhone ci Androida, tak ani insie nemozes cakat, treba pohladat inu predajnu ;)
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od Papek »

Prepáčte, ale riešite tu riadne p.... Co tým vlastne hodnotíte? Kvalitu, spoľahlivosť, systém... ? Ani o americké autá(import) nie je v našich bazároch záujem a ich cena je často krát rádovo nižšia ako u iných porovnateľný aut. Su preto zlé?

Ja som napríklad staré Lumie nepredával, doma mi leží v krabici Lumia 800 a 610. Vždy som ich radšej posunul ďalej v rodine. Výnimkou je Lumia 920, ktorú som predával rok starú za cca. 250. Najväčšia sranda, že som menil za Lumiu 928, ktorú som v US kupill za 150 dolarov ako refurbrished :)
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od Misanekx »

Presne tak, resi se tu vetsi a vetší koko.... Ty co sem pisou negativa mi připadají, ze žádnou novou Lumii ani v ruce neměli. Začíná to tu byt obcas silne trapný. Řekl jsem, ze už sem ani nebudu psát, ale tohle mi opet nedalo. Osobně ai přeju jedno, aby MS rychle vse vyladil a smetl konkurenci z trhu. Sice dost silne a možná nerealne prani ale bylo by to fajn. Hodne bych se smál kdyby fanatici od apple a droidu najednou zmenili názor a začali kritizovat roboty a jablka :-D
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od Misanekx »

Myslím, ze to bylo napsáno celkem jednoduše, pochopitelně a srozumitelně........ A pokud ne tak se omlouvám :-)
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od steelspace »

Cerlkový světový podíl není důležitý. Evropa je na tom mnohem lépe a i tak se jedná celkově o desítky milionů zařízení (s W10 stovky m.). Jako vývojář mohu jasně prohlásit, že W10 je oproti WP8.1 veliký skok kupředu a už pracuju na druhé univerzální aplikaci. Pokud je nějaká služba s API (ať už veřejným či ne), tak se na W10 najde vždycky někdo, kdo alternativní aplikaci udělá. .NET programátorů jsou na světě miliony. Tím je zajištěna určitá základna věrných, na kterých se dají nové modely a systémy zkoušet bez rizika většího odpadlictví.
Brblání o podílu apod. vyhrazuji těm, kdo si koupili iPhone u Providentu a potřebují si vnitřně tento výdaj ospravedlnit :)
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od Misanekx »

qwer píše:Na tom je právě vtipné to, že Microsoft "vyhlazuje" konkurenci v mobilech už několik let a zatím to dotáhl celosvětově na dvě, tři procenta (?).
A přitom opakuje stále ty samé chyby, až jsou otrávení i dlouhodobý propagátoři (zde na fóru) či dlouhodobý uživatelé WP, ke kterým se skromně počítám i já. Ale je evidentní, že vyrostla "nová" generace fandů, kteří naskočili až na WP 8.1, na který přešli většinou z Androidu a ti jsou nekriticky nadšení. Inu, to je vývoj 8-)
Tak nevím, mam se počítat mezi novou generaci když jsem zacinal na win ce, win 6.5, palm os, nějakém tom symbianu a další historii? :-) A to, ze bych si pral aby win10m konecne ukázal vice lidem, ze android je maximálně pro děcka na hrani a ne praci? Ano přeju, dost lidi to už pochopilo když jim telefon s droidem dělal spis naschvály nez službu. Nebudeme tu vazne resit nejaka trapná procenta. Ale osobně jsem zvedavy jak to bude třeba za pul roku, nebo rok. Libil se mi jeden průzkum na mobilmanii. Víte, ze třeba primo v Praze je mezi lidmi vic telefonu s windows nez s ios? Ano je to díky levným, ale fungujícím telefonům typu L520.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od pogo8303 »

Qwer nám tady koukám záměrně zaměňuje slovo vyladit za vyhladit - dobrá propaganda.
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 70 hostů