Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marYan »

Podľa mňa hraje 950xl lepšie ako 930 (aspoň co som porovnaval s rovnakymi sluchatkami)
bouskat
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 447
Registrován: ned pro 23, 2012 7:57
Zařízení: Nokia N97, Lumia 920, 950XL
Bydliště: Brno, Černovice
Kontaktovat uživatele:

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bouskat »

Tak jsem se na svoji historickou 920ku naštval a 23.12 sem si koupil XLko... Na 920ce sem mel vývojářský a 10ky a byla to katastrofa, proto jsem mel docela obavy, jak se to bude chovat. Jsem nadsen... Nic se neseká, ani jeden restart, uplne jiny sw i když stejnej... Všechno funguje jak ma. Na 920ce sem to neřešil, ale teď ten telefon mam na ostro tak se musím zeptat... Nevíte jak imoprotvat oblíbené položky z Hére do te jejich hloupé app. V here jsem byl přihlášený přez FB, a ta app mi nic takového nenabízí. Potom ježíšek mi nadělil tiskárnu canon. Na android je app, je nějaká alternativa co mi dovoli tisknou z telefonu? Nic jsem nenasel. A naposled, chybí mi nějaká panorama app. Ta lumia apka mi nejde stáhnout. Jinak ti co pochybuji tak nemusi. Na obrázku je to skaredej telefon, ale v reálu se mi libi. Není zas až tak cekej jak jsem myslel ze bude. Za me 9b z 10...
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marYan »

Na tlac mas predsa v markete aplikaciu priamo od canon-u, resp. Skus použiť naor printjinni ta by mala fungovať tiež. Ja mam tlačiareň hp a pouzival som printjinni aj original aplikaciu z marketu od hp a funguje bez problémov na tlac priamo z mobilu (tlačiareň je napojená na domácu wifi samozrejme)
Oblubene polozky podľa mňa do navigácie nedostaneš (aspoň si myslím) pokiaľ viem, na wp10 už oficiálne navigácia here nie je dostupná (aspoň zatiaľ)
Panorama neporadim, nikdy som to nepoužíval. Akurát co som čítal, že ta aplikácia už pre wp10 nie je dostupná (myslím ta original od Nokie)
bouskat
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 447
Registrován: ned pro 23, 2012 7:57
Zařízení: Nokia N97, Lumia 920, 950XL
Bydliště: Brno, Černovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bouskat »

Oficiální canon aplikace je k ničemu. Skenuje akorát qr kódy. A to printjinni mi tiskárnu nenajde. Display dock sem si objednal, těším se na to, jsem zvědav...
mas0n
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: úte zář 15, 2009 18:08
Zařízení: Lumia 920

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mas0n »

Here ve W10M nefunguji?
bouskat
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 447
Registrován: ned pro 23, 2012 7:57
Zařízení: Nokia N97, Lumia 920, 950XL
Bydliště: Brno, Černovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bouskat »

Sem se taky divil... Ve vývojářským fw jo, ale v ostré verzi to nejde stáhnout [LOUDLY CRYING FACE], kdyby stáhnou... Ani najit to nejde. Nic od Hére nejde, drive, city lens doprava atd... Už to nemá nokie tak nato kalijou, dopadne to jak waze.
hotovyrado

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hotovyrado »

mas0n píše:Here ve W10M nefunguji?
Co máš na mysli? HERE mapové podklady, nebo HERE aplikace?

Mapové podklady jsou k offline stažení i ve W10M. A HERE aplikace (Here Drive+, Maps, City Lens, Transport) byť se mluví o jejich nahrazení novou univerzální aplikací Windows Mapy, tak jedou i v posledním sestavení *36 - samozřejmě vedle nich jede i ta nová aplikace MS Win Mapy.... Takže (zatím) bez omezení, naopak....
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od qwerty »

Here Maps ci Drive vo Win10M idu, ale iba na mobiloch, ktore vysli s WP8, nie na zariadeniach, ktore vysli s Win10M (550, 950, 950xl). Preco je to tak, neviem, dufam, ze sa to zmeni
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marYan »

Tak tak, ale vraj by mala byt here navigácia neskôr znova dostupná aj pre wp10. Ta vstavana je vcelku použiteľná na nejaké zakladne navigovanie. Mam kúpený sygic, ten je ale momentálne nepoužiteľný (seká pri navigovaní). Podľa vyjadrení od sygicu na tom robia, nakoľko oficiálne nie je wp10 vonku, je to zatiaľ ako beta verzia...

S tou tlačiarňou to mas teda blbé. Ja som s tým printjinni fungoval aj na wp8.1 bez problémov (mal som stale hp tlačiarne,možno to bude tým)
mas0n
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: úte zář 15, 2009 18:08
Zařízení: Lumia 920

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mas0n »

Slo mi hlavne o offline navigaci. Byl jsem na ni zvykly u WP8, a pouzivam ji i ted u Androidu. Ne ze bych si nezvykl na neco jineho, ale je to pro me celkem dulezite pri rozhodovani, zda si Lumii koupit nebo ne.

Sygic je tragicky snad vsude, na ten bych si asi nezvykl...
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marYan »

No neviem, nejdem sa s tebou hadat ale ja som so sygicom spokojný. Pouzivam ho roky, dal som s nim napr cestu do nórska z bratislavy a pod a nemal som s nim žiaden problem. Pouzival som here aj sygic, oba bez problémov.
iggi
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: úte lis 24, 2015 15:33
Zařízení: Lumia 1020

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od iggi »

Mam tiez sygic a spokojny az na vyhladavanie POI (hotel, ...). Je pravda, ze starsia verzia mi sekala a oneskorovala sa o stovky metrov, ale po update je to uz funkcne.
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marYan »

POI okrem benziniek nepouzivam vôbec, takže som asi nenáročný užívateľ. Staci mi že si viem nastaviť trasu,prejazdové body a dôjdem bez problémov kam mam [WHITE SMILING FACE]
Tebe sa aktualizoval sygic na wp10? Musím to pozrieť,lebo co som ho skúšal pred cca týždňom, sekal strasne
mas0n
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: úte zář 15, 2009 18:08
Zařízení: Lumia 920

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mas0n »

Ja to nemyslel nijak zle, me jen Sygic nesedi. Jsem zvykly na Here. Kdyby pridali moznost nastaveni prujezdnich bodu, tak by mi nic nechybelo...
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ijon »

Ony ty Windows Maps nejsou úplně špatné, když na to příjde, navigují občas solidně, líbí se mi, že nabízí několik variant cesty a zobrazí základní údaje "kudy". Filozofii POI jsem ale zatím nepochopil, když chci najít benzínovou pumpu, musím něco zadat do vyhledávání, jenže "benzínová pumpa" mi najde jen pumpy Benzina (nejspíš). "Pumpa" najde něco úplně podivného, "čerpací" ještě podivnějšího. Navíc při skoro při každém vyhledávání zobrazí něco jiného. Restaurace jsou "vestavěné", ale velmi chudé, pokud mohu ze znalosti okolí a nabídek navigace posoudit. Samozřejmě nelze navigovat na nějaké parkoviště u cíle, to bychom už po této navigaci chtěli opravdu moc (je to zadarma, že...). Škoda, Here mapy v mé staré dobré N8 to uměly.
Windows Maps mají navíc značně problém se začátkem jízdy. Včera jsem zapnul navigaci a zadal cíl ještě před nasednutím do auta (GPS byla aktivní, takže tam problém nebyl), přesto byla ještě snad minimálně minutu po odjezdu úplně mimo a nutila mě jet do protivky jednosměrek atd. Přitom tam nebyla žádná komplikovaná situace. Mám dojem, že mají potíž se synchronizací směru pohybu, nevím ale, proč. Fakt je, že to Here mapy taky rády dělaly.
Vyzkoušel jsem krátce Sygic, ale ten mě nutil jet dosti podivnými cestami.
Waze je trochu specifická, taky umí nabídnou více tras, ale nezobrazí základní průjezdní body, takže člověk volí naslepo.
Mimochodem - jde nějak jednodušeji ve Windows Maps nastavit hlasitost navigování? Bohužel je nutné nastavit v "Média a aplikace", což znamená tlačítko hlasitost, trefit přesně minišipečku a pak teprve nastavit úroveň. To je za jízdy řekl bych nemožné.
aaaales
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: úte led 22, 2013 17:27
Zařízení: Lumia

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od aaaales »

Změna hlasitosti navigování by a měla jít bočními tlačítky. Musí se ale stlačit při tom když navigace mluví.
mas0n
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: úte zář 15, 2009 18:08
Zařízení: Lumia 920

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mas0n »

Tak jsem dnes projel nekolik obchodnich center, obchody jako Datart, Electroworld, prodejny vsech tri operatoru... A NIKDE nemaji vystavenou ani L950, ani XL verzi. Asi to nechteji prodavat. A to byly prodejny (zejmena prodejny operatoru) uplne plne lidi. :-(
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od tgriger »

Ja som dnes v Košiciach videl obe a teda nezaujali ma. Vyzerajú ako Lumia 640 a 640XL.
mas0n
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: úte zář 15, 2009 18:08
Zařízení: Lumia 920

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mas0n »

To je fajn, ale aspon jsi mel moznost si ho prohlednout... Nechce se mi kupovat telefon za 16000 bez vyzkouseni. Asi si koupim iPhone 6, ten maji vystaveny vsude :???:

Navic vzhled jako takovy ani neresim, stejne bych hned kupoval ten Mozo kryt. Slo mi spis o pocit v ruce, displej apod. Ani se nedivim, ze je na tom Windows Phone takhle, kdyz v prodejnach byla vystavena max 640 a 830, plus par lowendu.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pogo8303 »

mas0n píše:Tak jsem dnes projel nekolik obchodnich center, obchody jako Datart, Electroworld, prodejny vsech tri operatoru... A NIKDE nemaji vystavenou ani L950, ani XL verzi. Asi to nechteji prodavat. A to byly prodejny (zejmena prodejny operatoru) uplne plne lidi. :-(
Pred vánoci jsem koukal ve Vodafone v Letňanech, měli tam zaplou 950
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů