Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od kllr007 »

No ak sa jedna o vaznejsiu vec tak ho dopredu upozornis.
Ale vela ludi si chce nahrat aj nieco ine ako dokaz pre sud.
Napr uz spominane operatori, ktory ti ponuknu nieco ine cez telefon a na predajni povedia ze nic take nieje. Tak im prehras nahravku ze co oni nato :D

Kazdopadne toto je len pre 950/950XL na starsie to zatial neije dostupne.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

Operátor sám hlásí, že si bude hovory nahrávat, takže je to 1:1 a úřad může člověk nahrávat kdykoli a nemusí upozorňovat, ne? Někde jsem snad zahlídl judikát ÚS.

EDIT: Kecám, úředníka upozorním, že hovor nahrávám a nazdar, nemůže odmítnout. To samé použít diktafon při fyzickém jednání na úřadě.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

robsol píše:no problém je v tom, že pokud dotyčného předem neupozorníš, že je nahráván tak se dokonce jedná o trestný čin a jako důkaz to stejně použít nejde.
Vždy, když mi operátor nebo úředník říká (resp. říkal, když to ještě kdysi nahrávat šlo), že hovor je nahráván, odvětila jsem na to, že je to v pořádku, že si ho nahrávám také. Ve většině případů bylo jednání přísně korektní a bezproblémové a párkrát mi to s operátorem pomohlo, když mi něco slíbili, pak pak někdo jiný tvrdil, že to nejde. Mimochodem, nahrávka je vedlejší důkaz, ale v případě sporu použít lze. Pokud by to totiž bylo tak, jak říkáš, nemohli by policisté mít kameru a nahrávat zásah, nemohli by společnosti nahrávat hovory atd. Jsou i případy, kdy upozorňovat nemusíš. Navíc v případě, že jde o nějaký spor a máš nahrávku, která svědčí v tvůj prospěch, velice často stačí jen protistranu upozornit, že máš nahrávku případně jí to pustit a k soudu ani nedojde.

edit: diktafon na úřadě používám preventivně vždycky a jednou se mi to vyplatilo. Samozřejmě jsem nikoho neupozorňovala, že nahrávám, jen jsem pak nahrávku připojila ke stížnosti a najednou bylo po problému.

Každopádně už aby funkce nahrávání hovorů fungovala ve všech W10M, ne jen na 950, je to užitečné a v dnešní době fakt i nutné.
tints
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 90
Registrován: sob led 19, 2013 10:54
Zařízení: Lumia 950

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od tints »

to nahravanie funguje na 950, 950 XL a aj na 550
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Wertigo »

Sandra: Policie to ale dela z trosku jiného titulu resp.na zaklade oprávnění daného jim za určitých podmínek zákonem. To jsou trošku hrušky a jablka :D
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od murder »

Pokud neoznámíš nahráváni nelze použit. Prohrál jsem křivé obvinění z napadení i když jsem měl nahrávku která dokazovala, že dotyčný lže a vše si vymyslel. Prošlo to i odvoláním a nahrávka nebyla připuštěna jako důkaz z důvodu chybějícího souhlasu... Debilní zákony chránící zločince....
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Radek Jahoda »

No ta problematika nahrávání je trochu širší než se zdá. Soudy automaticky neodmítají neoznámenou nahrávku jako důkaz, vždy záleží na okolnostech při jakých ta nahrávka vznikla.
Například pokud se jedná o nahrávku při výkonu povolání, tedy napříkald že si nahrajete bez oznámení když vám dodavatel potvrzuje cenu a následně ji třeba změní a vy musíte dokázat že vám ji potvrdil, nebo dodádní. Tak se nejedná o nahrávku zasahující do osobních práv člověka a soudy už takovou nahrávku přijaly.
Pokud se ale bude jednat o telefonáty od soukromé osoby kdy Vás třeba otravuje, a vyhrožuje Vám po telefonu. Pak vám třeba fyzicky ublíží a jediný "důkaz" je telefonický hovor tak takové bývají bohužel převážně automaticky odmítány.
Stanin
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř dub 01, 2015 11:55
Zařízení: Lumia 950 XL SS, Lumia 930, Lumia 640 LTE

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Stanin »

Lumia 640 LTE - samo restarty nepřestaly. Dělá to ještě někomu? 930 v pohodě (až na blikání displeje)
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od KoumiCZ »

Mám Lumia 640 LTE, upgrade bez HR a žádné restarty jsem nezaznamenal.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

Hm, tak snad první restart po dlouhé době u mě - nejprve klasika probliknutí displeje - po probliknutí delší doba, než se obnovil Start (cca 2 vteřiny), jas šel na maximum, nedal se upravit v nastavení, přestala svítit spodní senzorová tlačítka, chtěl jsem tedy restartovat, než jsem to stihl, spodní tlačítka přestala reagovat úplně a za chvilku zásek a následný restart.
EDIT: a po restartu vesele bliká, jak nikdy - teď cca. 10x v řadě, výborně
Stanin
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř dub 01, 2015 11:55
Zařízení: Lumia 950 XL SS, Lumia 930, Lumia 640 LTE

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Stanin »

KoumiCZ píše:Mám Lumia 640 LTE, upgrade bez HR a žádné restarty jsem nezaznamenal.
Taky to mám bez HR. Už to dělá třetí build.
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Radim Stehlík »

SmetyCZ píše:Operátor sám hlásí, že si bude hovory nahrávat, takže je to 1:1 a úřad může člověk nahrávat kdykoli a nemusí upozorňovat, ne? Někde jsem snad zahlídl judikát ÚS.

EDIT: Kecám, úředníka upozorním, že hovor nahrávám a nazdar, nemůže odmítnout. To samé použít diktafon při fyzickém jednání na úřadě.
no bohužel když mu oznámíš, že si budeš nahrávat hovor, tak se s tebou nebude vůbec bavit... řekne ti, že se s tebou v tom případě nesmí bavit a hovor bude ukončen.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Je to OT, ale když už se to řeší... Je to asi rok, nebo dva, kdy tuším pořad A Dost! zkoušel volat na různé linky a upozorňoval je na to, že si bude hovor nahrávat. Operátoři většinou nevěděli co mají odpovědět, takže různě lítali po call centru a ptali se šéfů :D Ale většinou to právě skončilo tak, že jim to nedovolili... Ale netuším co se za tu dobu odehrálo :)
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

Radim Stehlík píše:
SmetyCZ píše:Operátor sám hlásí, že si bude hovory nahrávat, takže je to 1:1 a úřad může člověk nahrávat kdykoli a nemusí upozorňovat, ne? Někde jsem snad zahlídl judikát ÚS.

EDIT: Kecám, úředníka upozorním, že hovor nahrávám a nazdar, nemůže odmítnout. To samé použít diktafon při fyzickém jednání na úřadě.
no bohužel když mu oznámíš, že si budeš nahrávat hovor, tak se s tebou nebude vůbec bavit... řekne ti, že se s tebou v tom případě nesmí bavit a hovor bude ukončen.
Jo, pak se dostaneme k tomu, že je to náplň jeho práce a odmítnout nesmí... Ale o to nejde, ono bavit se s úředníkem/fízlem po telefonu je obecně kravina, papír je papír.
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Nachápu lidi, kteří řeší nahrávání hovorů, jenž nemá z pohledu běžného smrtelníka žádnou právní váhu v době, kdy existují Datové schránky, které tu váhu mají :-)
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

Neznáte někdo funkční Last.fm scrobler pro W10M? Díky.
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od robsol »

hotovyrado píše:Nachápu lidi, kteří řeší nahrávání hovorů, jenž nemá z pohledu běžného smrtelníka žádnou právní váhu v době, kdy existují Datové schránky, které tu váhu mají :-)
že by třeba místo poznámek z hovoru? v autě naprosto bomba záležitost
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

jo takhle jo, já myslel že to lidi používají jako nějakou bernou minci v případě sporů...
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

Ono ne každej má DS, ale skoro každej má možnost nahrávat hovory. Mě to přijde logický.
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

SmetyCZ > každý ale MÁ MOŽNOST mít DS, a to zadarmo.... navíc jak již zde bylo řečeno, v případě sporů nemá tato nahrávka žádnou váhu
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 77 hostů