Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
fijo666
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: ned črc 07, 2013 21:25
Zařízení: Lumia 950XL DS - insider fast ring

Re: Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od fijo666 »

Ahojte. Objednal som si 950xl DS verziu. Ale po tom čo som si prečítal skúsenosti váham či ju vôbec prevziať. Ako je na tom 950 teraz po updatoch? Ísť do toho. Alebo radšej počkať kým sa vy chytajú muchy. Diky
edkis
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 28, 2010 10:05
Zařízení: iPhone 6s

Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od edkis »

Za mna musim povedat ze som prve dni lutoval. Sice som nezazil ani jeden restart ale nebol som s nim spokojny (zahrievanie, rychle vybijanie, zamrzanie apps). Po par dnoch sa to akoby "ustalilo" telefon sa neprehrieva bateria sa sice vybija rychlejsie ako by som cakal ale uz to nie je take dramaticke a aplikacie bezia celkom v poho ale je pravda ze system urcite treba este dotiahnut co sa optimalizacie tyka. MS avizoval bliziace sa updaty tak by som sa toho nebal.
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od ijon »

950 SS - Po update na .29 1x problém s rychlým vybíjením (pomohl restart) a 1x totální zámrz (nešťastná aplikace Windows maps). Před updatem neustálé podivné hlášky o málu místa v úložišti (pravda, volných pouze 23GB) atd.
Ale single sim mobily mají evidentně méně problémů.
fijo666
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: ned črc 07, 2013 21:25
Zařízení: Lumia 950XL DS - insider fast ring

Re: Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od fijo666 »

@edkis
Rovnaký pocit som mal keď som dal w10 na lumia 820. 2 dni sekalo aj písanie na Skype. Ale uz sa to rozbehlo. Teraz beží v pohode.

Pytam sa preto aby som ju zbytočne nemusel vrátiť.

Píšeš že app bezia celkom pohode. Ale na takom HW by som očakával že app budú ficat celkom svižne.

@ijon
To neznie moc dobre. A aktualizácie sa na inštalujú aj napriek chybovej hlaske?
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od ijon »

Aktualizace mi šla normálně nainstalovat (tedy 0% tam bylo dost dlouho - cca půl hodiny, ale pak se instalace rozběhla). Po aktualizaci bohužel nutný hard reset (vůbec nefungovalo store atd). Aktualizováno hned ten den, kdy aktualizace vyšla.
fijo666
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: ned črc 07, 2013 21:25
Zařízení: Lumia 950XL DS - insider fast ring

Re: Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od fijo666 »

Ten hard restart je dosť blbý. Dúfam že to nebude treba pri každom update. To by nebolo moc pohodlné

Je ešte niečo čo treba vedieť? Niečo čo by ma odradilo. Alebo naopak posmelilo ísť do toho.
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od ijon »

No, hlavně teď není ta aktualizace k dispozici, což je pro tebe blbé, protože bys mohl aktualizovat hned nový mobil s nějakým hard resetem bys neměl problém.
Takto musíš doufat, že 1. nebudeš mít různé problémy s restarty, 2. nebudeš mít ani nějaké jiná závažné problémy, 3. Microsoft brzy ten updatovaný update uvolní
fijo666
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: ned črc 07, 2013 21:25
Zařízení: Lumia 950XL DS - insider fast ring

Re: Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od fijo666 »

Vyhliadky tým pádom nie sú dobré. Tak to vidím tak že počkám do pondelka. A neuvolnia ten update tak asi zrusim tu objednávku. Pretože ako pises hneď po kúpe nebudem mať možnosť otestovať s najnovším updatom. Čo môže viesť K tým restartom. Každopádne Ďakujem za info.
Uživatelský avatar
vojta66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: sob bře 27, 2010 13:48
Zařízení: Lumia 1520 White

Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od vojta66 »

Tento stav je opravdu děsivou reklamou na Microsoft. Telefon nemůžete aktualizovat aby se zbavil závažných problémů, jelikož update, který to má odstraňovat je pozastaven, jelikož má sám problémy, problémy, problémy.....chtěl jsem dát nové Lumii šanci, ale počkám si počkám.... :roll:
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od steelspace »

Jeden update má problém no. Nic tak závažného se neděje. Já mám stále verzi .0 a žádný restart, jen pár problémů v některých aplikacích.
Uživatelský avatar
vojta66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: sob bře 27, 2010 13:48
Zařízení: Lumia 1520 White

Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od vojta66 »

vidíš a já mám přátele, co jsou kovaní widnows fan a kvůli restartům 950XL Lumii s těžkým srdcem vrátili.
alda2
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 151
Registrován: pon led 02, 2012 8:31
Zařízení: L950 single sim
Bydliště: Východní čechy

Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od alda2 »

Tady je kvanta lidí, co mají kvanta kamarádů co mají 950XL.... se divím tomu, že má WP podíl pouze 3% na trhu (jestli ne méně) :-)
Problém je v tom, že problém restartu není plošným a týká se jen omezeného množství uživatelů. Je to kombinace pravděpodobně sim a sd karet + bluetooth. Dodnes nikdo neřekl proč a jaká kombinace to je.

Já osobě chodím více na zahraniční fóra, kde je diskuze zajímavější, ale tam problém restartů není horkým tématem dne.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od steelspace »

"Tady je kvanta lidí, co mají kvanta kamarádů co mají 950XL.... se divím tomu, že má WP podíl pouze 3% na trhu".
Tady si pleteš celosvětový podíl a podíl např. v Evropě, který je kolem 10 a na východě ještě víc.
alda2
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 151
Registrován: pon led 02, 2012 8:31
Zařízení: L950 single sim
Bydliště: Východní čechy

Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od alda2 »

ještě zpátky k tématu. Těm co se restartuje telefon, používáte Windows hello ? A naopak, ti co nemají problém s restarty ho používají ?
edkis
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 28, 2010 10:05
Zařízení: iPhone 6s

Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od edkis »

Ja Windows Hello pouzivam od zaciatku a doposial som nemal jediny restart ale nepouzivam BT.
Potvora
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: čtv pro 03, 2015 23:42
Zařízení: Lumia 950 DS

Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od Potvora »

Mám 950 DS, aktualizováno na .29, používám aktivně Windows Hello a mám i zapnutý BT. Obecně se dá říct, že jsem s telefonem nyní zcela spokojený - a mouchy v rámci OS se vychytají v průběhu času. V tuto chvíli mě telefon nijak v ničem neomezuje, byť prostor pro zlepšení ergonomie/jednotnosti UI apod. rozhodně vidím.
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Re: Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od ijon »

fijo666 píše:Vyhliadky tým pádom nie sú dobré. Tak to vidím tak že počkám do pondelka...
Update je údajně opět k dispozici, takže rušit objednávku zatím nemusíš. Doporučoval bych nainstalovat na nový foun aktualizaci a pak hard reset. Maximálně budeš 2x zadávat Microsoft Live Account.
Priv
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: sob pro 05, 2015 19:27
Zařízení: S6 Edge+, Lumia 640lte, S4mini LTE

Re: Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od Priv »

ijon píše:
fijo666 píše:Vyhliadky tým pádom nie sú dobré. Tak to vidím tak že počkám do pondelka...
Update je údajně opět k dispozici, takže rušit objednávku zatím nemusíš. Doporučoval bych nainstalovat na nový foun aktualizaci a pak hard reset. Maximálně budeš 2x zadávat Microsoft Live Account.
To je jako kdyby jsi nic nenapsal, to Tve "udajne" :-) Bud je nebo neni!
fijo666
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: ned črc 07, 2013 21:25
Zařízení: Lumia 950XL DS - insider fast ring

Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od fijo666 »

To je pozitivne ze je spat, ale ci v nom pravili chyby ktore sposoboval, skusal ho uz niekto?
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od ijon »

Podle Microsoftu nebyl problém s update samotným, ale jen s update serverem:
"After momentarily pausing the Windows 10 Mobile update due to an issue with the update server that impacted the installation of the update on a limited number of phones, we have addressed the issue and will begin rolling out the 10586.29 update again."
To Priv: Psal jsem "údajně", protože nemám možnost si dostupnost sám vyzkoušet (.29 mám už nainstalovaný). Vycházel jsem jen z informací od Microsoftu.
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů