Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hravec-x »

ale to je divné, mám tel z německa, českou sim a dock už doma
alda2
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 151
Registrován: pon led 02, 2012 8:31
Zařízení: L950 single sim
Bydliště: Východní čechy

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od alda2 »

Jediné jak si to dokážu logicky vysvětlit je to, že k verzi XL byl dock plošně ve všech zemích, takže když se aplikace nasměrovala do CZ a ne do DE, tak to nevadilo, protože ten nárok byl schválen tak jako tak.
U mě je problém, že k malé verzi byl dock zdarma jenom v tom Finsku, takže když se to přesměrovalo do CZ, tak se to neschválilo.

Alda
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hravec-x »

aha, nejspíš máš pravdu...
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marYan »

uz som to tu pisal viackrat. ja mam tiez lumiu 950xl kupovanu cez cesky MS z nemecka a aplikaiu lumia offers som v mobile nemal a ani ju neviem nainstalovat (stale mi market pise ze je nedostupna pre moj fon). pisal som mail do ceskeho MS a odpisali mi,ze akcia plati aj pre mna, akurat su docky vypredne. hned ked ich naskladnia, objednaju mi ho a poslu...
Rifik
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř lis 18, 2015 14:04
Zařízení: Lumia 950

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Rifik »

Tak jdu dnes Lumii vrátit. Je to pěkný telefon, ale ještě to není ono. Nepřesvědčil mě ještě k přechodu, hello je pěkná funkce ale po většinu času mi chyběla čtečka otisků prstů - hlavně když telefon leží na stole a pokud se mi nechce zadávat pin, tak jsem telefon musel zvednout. Taky jsem si nějak nemohl zvyknout na klávesnici a psal jsem hrozně pomalu a s chybami. Další věc jsou aplikace - že některé nejsou, s tím jsem neměl problém, ale spíš s celkovou kvalitou aplikací.. Facebook, messenger hrůza a i aplikace přímo od Microsoftu mi subjektivně jedou na iOS lépe, což je pro mě nepochopitelné, jak to může Microsoft dopustit. Ale až na tyhle věci jsem byl vesměs spokojený - systém celkem svižný, živé dlaždice jsou super. Oproti tomu je iOS už nuda, ale funkční nuda. Tak snad někdy příště :-)
alda2
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 151
Registrován: pon led 02, 2012 8:31
Zařízení: L950 single sim
Bydliště: Východní čechy

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od alda2 »

Jo tak to mi taky tvrdili a že mám čekat, ale nakonec jsem našel člověka, který byl ochoten můj problém řešit a teď už mám v poště potvrzenou oficiální objednávku za 0 euro z Finska.
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ijon »

To Rifik: To je vcelku výstižné shrnutí situace. Mohl jsem si vybrat mezi 6S a 950, zvolil jsem 950 hlavně kvůli větší otevřenosti systému (připojení k PC a podobně) a SD kartě. Ale ty nedodělky mě tedy občas opravdu... iritují. Jak říkáš, iris scanner je technicky velmi zajímavý, ale bohužel nepříliš praktický.
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hravec-x »

To není žádné výstižně shrnutí, jen prosté pí-árko...

Nechápu proč to kdo dělá, mě a nejen mě by nenapadlo jít něco psát a rozmlovat někomu kdo dělá z jablek mošt
mlndsk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 200
Registrován: pát kvě 29, 2009 14:53
Zařízení: Nokia Lumia 920 Black
Bydliště: Brno

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mlndsk »

Smim se zeptat jak je resena navigace?

Protoze kolega ma W10 na 920 a navigace tam sice je od MS, ale vetsinu casu nenajde cestu z zadneho bodu a pokud anohodou ano, tak uplne blbe, navic se obraz priserne seka.

Jak je to na 950/XL?

Dekuji
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ijon »

No, to jsi trefil to pravé. Bohužel už v 950 nejsou velmi dobré HERE Mapy (resp. z neznámých důvodů je nelze instalovat), ale příšerné Windows Maps, které mi připomínají výtvor nějakého středoškoláka, který několikrát propadl z programování. Ano, pojedeš-li z jednoho místa do druhého, tak nějak poslouží. Ale úplně (slovy úplně) chyběj POI, nelze vyhledat parkoviště v okolí cílového místa, restaurace v okolí, nic. To je funkce, kterou jsem dřívě hodně používal a její absenci asi nepřekousnu. Dále samozřejmě chybějí průjezdní body, možnost uložení trasy, načítání aktuální dopravní situace atd.
Na trhu jsou i jiné navigace za rozumnou cenu, teď testuju Sygic. Uvidíme...
Rifik
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř lis 18, 2015 14:04
Zařízení: Lumia 950

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Rifik »

Hravec: já nikoho k ničemu nepřemlouvám, je mi úplně jedno kdo má jaký telefon, nepsal jsem nic o tom, aby si nikdo ten telefon nekupoval a koupil si jabko. Nejsem žádný fanboy a naopak mě iOS celkem nudí a chtěl jsem vyzkoušet něco jiného. Jak říkám, myslím že má W10m velký potenciál a když jsem si 950 pořizoval, bylo to s úmyslem nahradit iPhone a nechat si Lumii, už proto že na PC a notebooku mám W10, ale zatím mi prostě spoustu věcí za ty skoro 2 týdny užívání vadilo.. Takže zatím budu dál vyčkávat
katraris
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 136
Registrován: čtv led 12, 2012 19:59
Zařízení: Lumia 930, Lumia 1020, Lumia 920

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od katraris »

Já naopak považuji Maps za výbornou aplikaci na rozdíl od Here. Má mouchy a plno věcí k doděláni, ale je udělaná způsobem a logikou, která mi vyhovuje.
Zrovna POI ji ale nechybí, to je nějaké nedorozuměni. Používám dost často pro vyhledání blízkých benzínek nebo restaurací.
Osobně mi chybí funkce zahrnuté ve webových Bing mapách - zadání trasy s N průjezdnimi body, skupinovaní oblíbených mist...
dpip
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: čtv pro 03, 2015 20:22
Zařízení: Lumia 950XL, NOTE 4

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dpip »

nevíte někdo proč nejde otevřít soubory *.xls? chce se to někam připojovat na microsoft. *.xlsx jde otevřít bez problémů.
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ijon »

Mobilní Excel neumí plně pracovat s .xls soubory, pouze s xlsx - https://support.office.com/en-ca/articl ... 23b3e4bdab" onclick="window.open(this.href);return false;.
Mám dojem, že se dost možná Excel připojuje na nějaký server a pokouší se soubor online konvertovat, ale nevím...
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ijon »

katraris píše:Já naopak považuji Maps za výbornou aplikaci na rozdíl od Here. Má mouchy a plno věcí k doděláni, ale je udělaná způsobem a logikou, která mi vyhovuje.
Zrovna POI ji ale nechybí, to je nějaké nedorozuměni. Používám dost často pro vyhledání blízkých benzínek nebo restaurací.
Osobně mi chybí funkce zahrnuté ve webových Bing mapách - zadání trasy s N průjezdnimi body, skupinovaní oblíbených mist...
To mi právě vůbec nejde, možná dělám něco špatně. V Mapách mám při hledání výběr z pár kategorií (Káva, Restaurace...), kupřikladu restauraci najde vždycky ale jen jednu, Limpopo v Jižní Africe. Zkoušel jsem různě "tapnout" do mapy, jestli se nezobrazí nějaká nabídka s okolními POI, ale nic. Jak si ty POI zobrazuješ?
edkis
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 28, 2010 10:05
Zařízení: iPhone 6s

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od edkis »

Moze mi niekto poradit s kontaktami z AD ? V tel som si pridal firemny exchange a povolil sync kontaktov kalendara a uloh. Tu je vsetko ok kontakty ktore mam zadane v Outlooku vidim takisto kalendar sa syncuje s firemnym. Avsak nemam v telefone ani jediny firemny kontakt z AD. V nastaveniach kontaktov ale mam zaskrtnutu volnu kontaktov z exchange. Na iPhone ked som pridal exchange ucet tak sa mi pridali ako kontakty a kalendar z Outlooku tak aj kontakty z AD. Netusim kde moze byt problem. Nastavenia domeny identicke na oboch tel.
katraris
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 136
Registrován: čtv led 12, 2012 19:59
Zařízení: Lumia 930, Lumia 1020, Lumia 920

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od katraris »

ijon píše:Jak si ty POI zobrazuješ?
Normálně hledám "restaurants", "gas station"... A najde mi to body v okolí, resp. ve vyhledaném místě. Nevím, jak to je v češtině, používám anglický systém. Zobrazuje to data Yelp a Tripadvisor
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ijon »

Aha, díky, takže nejspíš bude zakopaný pes v jazyku systému. V češtině nenajde nic, tedy přesněji řečeno jen tu jednu hospodu v JAR
Update: Pro zkoušku změněn region na USA. Pak začaly mapy vyhledávat i například restaurace, nicméně nic moc. Navíc našly jak "restaurace" tak "restaurant" pokaždé s trochu jiným výsledkem.
Podle mě tedy bug, možná nejsou jen data z vyhledávacích služeb uvolněné pro náš region.
Uživatelský avatar
Freeloader
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 397
Registrován: čtv říj 18, 2012 20:41
Zařízení: Nokia 8

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Freeloader »

Rifik píše:Tak jdu dnes Lumii vrátit. Je to pěkný telefon, ale ještě to není ono. Nepřesvědčil mě ještě k přechodu, hello je pěkná funkce ale po většinu času mi chyběla čtečka otisků prstů - hlavně když telefon leží na stole a pokud se mi nechce zadávat pin, tak jsem telefon musel zvednout. Taky jsem si nějak nemohl zvyknout na klávesnici a psal jsem hrozně pomalu a s chybami. Další věc jsou aplikace - že některé nejsou, s tím jsem neměl problém, ale spíš s celkovou kvalitou aplikací.. Facebook, messenger hrůza a i aplikace přímo od Microsoftu mi subjektivně jedou na iOS lépe, což je pro mě nepochopitelné, jak to může Microsoft dopustit. Ale až na tyhle věci jsem byl vesměs spokojený - systém celkem svižný, živé dlaždice jsou super. Oproti tomu je iOS už nuda, ale funkční nuda. Tak snad někdy příště :-)
myslim ze 10 dni je prilis malo na to aby si si zvykol na inu klavesnicu, ja mam lumiu 2 roky a doteraz pisem s chybami :-D
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Papek »

A viete o tom, ze si mozete nastavit velkost klavesnice? Mne ta velka nevyhovovala, tak som si nastavil strednu velkost a pise sa mi uplne dobre.
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů