MS Surface Pro 4

Diskuze věnovaná tabletům s operačním systémem Windows 8.1 & Windows 10
Odpovědět
P.J.Fry
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: stř črc 10, 2013 14:51
Zařízení: iPhone 6s 64GB

MS Surface Pro 4

Příspěvek od P.J.Fry »

Zdravím,

nevidím tu tému o tomto zariadení, tak ju založím. Aký je Váš názor naň? Plánujete kúpu?

Čo sa mňa týka, chcel by som si SP4 kúpiť, pri predstavení som bol jednoznačne rozhodnutý že ho kúpim, avšak časom ako sa dostáva do rúk ľuďom, objavujú sa problémy. Niektoré z nich ako (mrznutie zariadenia, preblikávanie displeja, trhaný zoom a posun v app, zmena farieb na displeji pri používavaní MS Edge, pád grafikého ovládača a iné) by už viac menej mali byť vyriešené aktualizáciou FW na začiatku novembra (jednalo sa hlavne o problémy spojené s grafickým ovládačom ktorý správne nefungoval). Čo však stále asi nieje vyriešené je batéria a všetko okolo nej. Batéria sa rýchlo vybíja v standby režime, niesom si istý či situáciu rieši spleep mod a hibernácia ale to už nieje také pohodlné. Z pôvodných 9 hodín, ktoré uviedol MS je vo väčšine od cca 4 hod do 6hod. Čo si myslím je dosť slabé + objavujú sa problémy aj s type cover, kde s ním boot-uje surface cez dve až tri min, a bez nej cca do 20s. A kopa dalších problémov, ktoré tu nebudem ani vypisovať, stačí pozrieť fórum na Windows central. Proste ak mám dať za zariadenie cez 1500€+ chcem aby bolo bezchybné a nie aby som sa potýkal s problémami. Budem situáciu sledovať a uvidím, plánoval som kúpu ešte pred vianocami ale ak tie problémy nevyriešia asi počkám až do nového roku.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

MS Surface Pro 4

Příspěvek od spellshaper »

Všechny zmíněné problémy jsou víceméně problém Windows 10 a ovladačů (příp. firmware). Takže tyto problémy půjdou vyřešit. Jestli to MS bude řešit, je otázka, ale u řady Surface se bude asi snažit. Já mám SP3 (s Win8) a ještě s ním vydržím, ale kdybych dělal stejné rozhodnutí jako ty, určitě počkám s koupí na vyřešení problémů.

Názory na samotný HW jsou ale téměř ve 100% bez výhrad. Jsou tam vylepšení, které bych i já uvítal oproti SP3 jako je lepší vrstva pro pero, větší display na stejné ploše (naopak rozlišení bych klidně nechal FULL HD :) ), Windows Hello, lépe barevně kalibrovaný display (nebo možná prostě lepší display), kamera s ostřením a podobně.

Jako majitel SP3 bych ti koupi SP4 rozhodně doporučil, ale musí vyřešit ty problémy. Pokud by mi SP3 vydržel 5 hodin, měl bych modrou smrt a další problémy, tak ho nekupuju. Ale SP3 na W8.1 funguje naprosto bez problémů.
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

MS Surface Pro 4

Příspěvek od Tade »

Někomu by se mohl hodit návod na to, jak vyždímat z integrované grafiky maximum ...

http://www.windowscentral.com/how-max-i ... face-pro-4" onclick="window.open(this.href);return false;
l0lz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 517
Registrován: úte pro 17, 2013 18:05
Zařízení: iPhone 6S, Surface Pro 3, Lenovo A7000

MS Surface Pro 4

Příspěvek od l0lz »

To stou integrovanou grafikou by som nerobil. Zbytočne komplikované a zdĺhavé.

Ovela jednoduchšie je si stiahnuť intel HD panel, a nastaviť to tam. (Tak som to spravil na surface PRO3 ) a čuduj sa svete, na baterke mam ešte vyššiu vydrž (cca +20%) a na kabli vykon tiež vyšši ako normalne.

O upgradu nerozmyšlam, ale type cover 4 si asi kupim. Ale aj tak mi chýba touch cover, to by som bral najradšej

Aký je displej?? :?: lebo zobrazenie čiernej pri uhloch na Pro 3 je katastrofálne. Pri náklone rovnako "zošedne" ako displeje na Xperiach, a pritom MS vie robiť displeje, na lumiach ani tablete lumia 2520 som nič také nepozoroval.
Preto sa pýtam či na Pro4 to už je vyriešené.
P.J.Fry
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: stř črc 10, 2013 14:51
Zařízení: iPhone 6s 64GB

MS Surface Pro 4

Příspěvek od P.J.Fry »

Ako je to s type cover-om? Nemôžem dohľadať rozdiely medzi QWERTZ a QWERTY. Prípadne ako to bude s písaním písmen s diakritikou ako sú š,č,ť,ž,ý,á,í,é,ň,ä,ô na EN QWERTY?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

MS Surface Pro 4

Příspěvek od veigy »

Jak by to bylo? Pro EU budou pravděpodobně jako doteď dva druhy coverů. Jeden s německým layoutem (přehlasovaná písmenka) a jeden s anglickým layoutem (klasika). Pro ČR doporučuju asi EN layout a dolepit si tam CZ popisky, pokud by si s tím měl problém. To jak bude klávesnice fungovat se nastavuje až ve Windows, takže rozložení bude stejné jako na CZ klávesnici, akorát si musíš pamatovat kde jaké klávesy jsou...

Jináč taky plánuju pořízení SP4, jako první Surface pro mě, nejspíš na Vánoce. Přítelkyně má Surface 3. Jak již zde bylo zmíněno, bohužel spousta chyb pramení z Windows 10 a k mé lítosti i k často zfušovaným ovladačům od MS. Je to paradoxní a dost smutné. Surface 3 začal s Windows 10 fungovat až nyní (po 3 měsících) s vydání dalšího FW a ovladačů. Každopádně mě to od koupi odrazuje pouze minimálně, protože jinak je to skvělý produkt na který jsem čekal :)
l0lz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 517
Registrován: úte pro 17, 2013 18:05
Zařízení: iPhone 6S, Surface Pro 3, Lenovo A7000

MS Surface Pro 4

Příspěvek od l0lz »

Wow, neverím

The verge, alias Apple propaganda vydala porovnávacie video, na ktoré sa dá pozerať :grin:
https://www.youtube.com/watch?v=d3FOBIER_Ek" onclick="window.open(this.href);return false;
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

MS Surface Pro 4

Příspěvek od spellshaper »

Při přímém srovnání je to tak do očí bijící, že i The Verge museli říct pravdu. Jinak má ale u nich SP4 mnohem nižší hodnocení, iPad Pro má 87, SP4 80. Upřímně, pokud člověk není ultra-mega Apple fanboy, ten server se nedá číst.
l0lz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 517
Registrován: úte pro 17, 2013 18:05
Zařízení: iPhone 6S, Surface Pro 3, Lenovo A7000

MS Surface Pro 4

Příspěvek od l0lz »

ved vravím, že toto je asi prvé (možno aj posledne) takéto :) A tie hodnotenia u produktoch absolutne nedavaju zmysel nedávajú zmysel
P.J.Fry
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: stř črc 10, 2013 14:51
Zařízení: iPhone 6s 64GB

MS Surface Pro 4

Příspěvek od P.J.Fry »

Ako tak čítam zahraničné fóra, problémy stále pretrvávajú a objavujú sa stále nové. Kopa ľudí surface vracia späť. Vyzerá to ako keby sa MS tváril, že problémy neexistujú. Takže z mojej strany toto podporovať určite nebudem a kúpu odkladám. Žiadny SP4 pod vianočným stromčekom nebude. Samozrejme produkt ako taký sa mi páči a záujem o kúpu mám avšak nie v tomto stave. Podľa mňa to bude chcieť novú HW revíziu.

Takže celkovo si z toho na čo som sa celý rok tešil nekúpim nič. Telefóny 950/XL - po dizajnovej stránke úbohosť, WIN10M - v nich absolútne neodladený, Surface Pro 4 - totálne fiasko zo strany MS podľa mňa. Zníženie kapacity na Onedrive na 5GB :!: - bez komentára. Neviem o čo ide tejto firme ale o predaj produktov a služieb asi nie.

Takže v podstate ti MS môžem poďakovať, ušetril si mi peniaze. 8-)
Creyzy
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: stř čer 20, 2012 9:33
Zařízení: iPhone 6s 64 GB, MacBook Pro 2015, Apple Watch

MS Surface Pro 4

Příspěvek od Creyzy »

Ahoj všem, tak jsem rozhofnutý koupit Surface Pro 4. Máte někdo s nákupem zkušenost? Nějaké rady? Případně kupoval jste někdo třeba Surface Pro 3? Díky moc.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MS Surface Pro 4

Příspěvek od veigy »

Není v tom žádná věda, prostě to objednáš v zemi, kde je nejlevnější :) pokud si nejsi v tomto ohledu jistý, můžeš využít CZ podporu Microsoftu. Také doporučuji uplatnit studentskou slevu, je krásných 10%...
Creyzy
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: stř čer 20, 2012 9:33
Zařízení: iPhone 6s 64 GB, MacBook Pro 2015, Apple Watch

MS Surface Pro 4

Příspěvek od Creyzy »

Zkusím tedy CZ podporu, co potřebuji pro využití té slevy? 10% už je pěkná částka :)
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

MS Surface Pro 4

Příspěvek od spellshaper »

Surface lze objednat z libovolného Microsoft Store v Evropě. Co si pamatuji, nejlevnější cena bývala v Lucemburském Storu, klávesnice se však musí objednat jinde (kvůli německému rozložení).
Doprava se neplatí a dodání bývá cca 1 týden (ale někdy i 2 dny). Důležité je tedy nezapomenout objednat Surface s evropskou zásuvkou a klávesnici s anglickým rozložením.

Pokud se s tím nechceš obtěžovat, stačí zavolat na českou linku Microsoft Store a Surface objednat tam. Možná je dobré jen připomenout tu klávesnici se zásuvkou, ale mají to hodně najeté a myslím, že sami tuto kombinaci doporučí. Pak najdou nejlevnější cenu a vytvoří objednávku. Tu lze zaplatit po telefonu nebo prostřednictvím MS accountu (pokud se ti nechce diktovat info o kreditce do telefonu, ale musíš mít MS account s propojenou platbou).

Obecně je nákup velmi příjemný a jednoduchý a všechny problémy jsou řešeny velmi elegantně (náprava je okamžitá a pro vše si přijedou, nemusíš dělat nic). Největší loterie asi bude Windows 10, který pořád není úplně vyladěný. Z HW rozhodně zklamaný nebudeš.
Creyzy
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: stř čer 20, 2012 9:33
Zařízení: iPhone 6s 64 GB, MacBook Pro 2015, Apple Watch

MS Surface Pro 4

Příspěvek od Creyzy »

pellshaper: super díky moc za info, rozhodně mi to moc pomohlo :) Nevíš ještě něco o té studentské slevě? Je mozné jí uplatnit? Ještě jednou díky moc.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MS Surface Pro 4

Příspěvek od veigy »

Potřebuješ mít ověřený MS účet jako student. Takže buď ISIC, školní mail (nějak zapojený do programu Dreamspark tuším), nebo poslat potvrzení o studiu a čekat jak osel, až si to někdo přečte a vyhodnotí :D Většinou Surface je nejlevnější v Lucembursku a typecover je nejlepší brát z Irska (EN rozložení a dobrá cena)...
Creyzy
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: stř čer 20, 2012 9:33
Zařízení: iPhone 6s 64 GB, MacBook Pro 2015, Apple Watch

MS Surface Pro 4

Příspěvek od Creyzy »

Tak jsem dnes řešil nákup přes Store, paní tam byla hrozně ochotná a vše jsme spolu dohledali. Surface z Lucemburska a Cover z Irska. Bohužel nemají mojí konfiguraci skladem....Do konce týdne chci provést objednávka, dám tedy pak vědět jak Surface 4 šlape :)
Creyzy
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: stř čer 20, 2012 9:33
Zařízení: iPhone 6s 64 GB, MacBook Pro 2015, Apple Watch

MS Surface Pro 4

Příspěvek od Creyzy »

Ještě mě zajímá...Je tu někdo, kdo tu má Surface 4?
pdatomas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: pon led 28, 2008 13:28
Zařízení: Blackberry Passport,SPro 3 -i5 128 Gb, SPro4 i5,
Bydliště: Cheb

MS Surface Pro 4

Příspěvek od pdatomas »

Tak co pánové nový surface pro 4, někdo za mě ano a první den jsem nadšený
Mám vedle sebe SP3 a SP4 a ten druhý je zase o něco hezčí šperk
P.J.Fry
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: stř črc 10, 2013 14:51
Zařízení: iPhone 6s 64GB

MS Surface Pro 4

Příspěvek od P.J.Fry »

Samozrejme, SP4 je dobrý kúsok HW avšak v momentálnom stave som sa ho ešte neodvážil kúpiť. Akú výkonnostnú a pamäťovú variantu si kúpil? Máš aj Type cover? Dúfam, že časom napíšeš svoje pocity.

Hlavne ma zaujímajú tieto veci:

1. Preblikávanie displeja.
2. Pád a obnova grafického ovládača
3. Nemožnosť zariadenie prebudiť klávesnicou alebo power tlačidlom (údajne sa to stáva v 40% prípadoch)
4. Dlhý boot zariadenia s pripojenou klávesnicou
5. Zamrznutie zariadenia - nereagovanie displeja na dotyk
6. Tzv. Black screen - ztmavnutie obrazovky
7. Vysoká spotreba batérie v režime sleep (connected standby)
8. Výdrž batérie cca 3-4 hod aktívneho používania
9. Problémy s Wi-fi po prebudení či spánku (nepripojí sa k wi-fi)
10. Pomalá rýchlosť wi-fi
Odpovědět

Zpět na „Tablety a další zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů