Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od Mich77 »

Ne nebude neboj, každá sim má své ikony na volání i sms, takže si ty druhé odstraníš ze Startu a telefon se tě na nic ptát nebude.
legoss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: sob pro 05, 2015 22:28
Zařízení: Iphone 6s plus 128gb
Bydliště: Trnava, SK

Re: Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od legoss »

Takze v tom prípade pokial je rovnaká cena a niekedy v budúcnosti možno budem využívať ešte jednu SIM tak mi logicky vyplýva že sa oplatí dual SIM nie?
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od imperator »

Ano pokial u nas bude lte nad 150mbit to uz ani lumiu nebudes mat - jedina vec ktora ti moze vadit bude preskrtnuta ikonka simky v hornej liste :)
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od Misanekx »

Igor Putivlskij píše:Určitě bych šel do XL verze. Lepší processor, o fous větší baterka, a zadní strana vypadá příjemněji (věc vkusu, mé IMHO). 5.7" není zas tak hrozná hodnota, a navíc, v 10kach je funkce podobná jako u konkurentů, to jest dvojitým tapem po oknech se obrazovka zmenší a sjede dolů, aby se telefon v určitých fázích lépe ovládal =) ... Ale dost zaleží, jestli chces větší bo menší displej
Rozdíl v male 950 a XL je prioritně v tom, ze k XL dostaneš dock a ma vetsi display. Vetsi baterka moc vyznam nemá XL vic zere. A lepsi procesor? To sice ano, ale je tu maly hacek. Mala 950 se nehřeje a procesor drzi stale stejný takt. Pokud se XL pri pouzivani zahřeje tak slavný snapdragon 810 ihned zahaji podtaktovani a je schopny jit az takt 1GHz. Takze ona zase XL az tak moc lepsi není. Ale samozrejme mi to tu hned budou někteří urcite vyvracet :-) Mam malou 950 a jsem dost spokojeny. Vetsi se blbe obsluhuje jednou rukou, ale proste dostaneš dock.
Mario909
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř pro 02, 2015 16:20
Zařízení: Lumia 950 Dual Sim

Re: Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od Mario909 »

legoss píše:Simku používam len jednu. Dual SIM považujem za bonus ale pokial aj tak budem používať len jednu kartu tak sa ma bude pýtať že ktorý slot chcem využívať aj ked druha tam nebude vložená?
Ne to se tě ptát nebude, protože není aktivní.
legoss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: sob pro 05, 2015 22:28
Zařízení: Iphone 6s plus 128gb
Bydliště: Trnava, SK

Re: Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od legoss »

Misanekx píše:
Igor Putivlskij píše:Určitě bych šel do XL verze. Lepší processor, o fous větší baterka, a zadní strana vypadá příjemněji (věc vkusu, mé IMHO). 5.7" není zas tak hrozná hodnota, a navíc, v 10kach je funkce podobná jako u konkurentů, to jest dvojitým tapem po oknech se obrazovka zmenší a sjede dolů, aby se telefon v určitých fázích lépe ovládal =) ... Ale dost zaleží, jestli chces větší bo menší displej
Rozdíl v male 950 a XL je prioritně v tom, ze k XL dostaneš dock a ma vetsi display. Vetsi baterka moc vyznam nemá XL vic zere. A lepsi procesor? To sice ano, ale je tu maly hacek. Mala 950 se nehřeje a procesor drzi stale stejný takt. Pokud se XL pri pouzivani zahřeje tak slavný snapdragon 810 ihned zahaji podtaktovani a je schopny jit az takt 1GHz. Takze ona zase XL az tak moc lepsi není. Ale samozrejme mi to tu hned budou někteří urcite vyvracet :-) Mam malou 950 a jsem dost spokojeny. Vetsi se blbe obsluhuje jednou rukou, ale proste dostaneš dock.
Logicky mi z toho vyplýva že sa potom škôr už len kvôli tomu docku sa oplatí XL-ko ked tam je 100€ rozdiel a toľko stojí samotný dock.
Priznám sa že mi veľkosť iPhone 6s úplne vyhovuje preto sa trosku obávam veľkosti XL aj ked na druhu stranu nieje leto a človek ma teraz v zime kam ten telefón pichnúť ;) aj ked v lete si to na motorke neviem predstaviť :))
legoss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: sob pro 05, 2015 22:28
Zařízení: Iphone 6s plus 128gb
Bydliště: Trnava, SK

Re: Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od legoss »

Neznášam tento pocit ked na jednej strane som spokojny s tým čo mam a na druhej strane stále čítam recenzie a pozerám názory na telefón ktorý sa mi páci... Teraz už len či dať na rozum alebo srdce :)
Nakoniec objednaná lumia 950XL LTE v čiernej farbe a preistotu doplatena možnosť vrátenia do dvoch mesiacov bez udania dôvodu z alzy
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od relouth »

tak na tvoju reakciu po vyskusani 950 som celkom zvedavy
Creyzy
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: stř čer 20, 2012 9:33
Zařízení: iPhone 6s 64 GB, MacBook Pro 2015, Apple Watch

Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od Creyzy »

Určitě dej vědět tvoje postřehy, mám taky iPhone 6s a zvažuji 950 XL
legoss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: sob pro 05, 2015 22:28
Zařízení: Iphone 6s plus 128gb
Bydliště: Trnava, SK

Re: Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od legoss »

Určite napíšem. Minimálne na začiatok budem asi dosť otravný lebo už som si odvykol na wm, nakoľko som prestriedaval iOS a android. V stredu mi ma prísť tak už sa teším ;)
A za 575€ si myslím že sa oplatí
andrej47
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte pro 08, 2015 15:44
Zařízení: SGS3

Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od andrej47 »

Ja tiez premyslam nad Lumiou 950. Zacalo to androidmi, potom iPhone 6s ale tam sa bojim az prilis velkej obmedzenosti a teaz sa mi paci Lumia 950 - dsignovo az tak nie ale ak by to bol poctivy tel s dobrym OS tak preco nie? Len mam obavy s nevyladenosti OS, nechcem zaplatit 600 Eur a byt betatester, nemam ziadne skusenosti, nehejtuje ale trocha dost sa bojim, zahrnicne recenzie nedopadli podla mojich prestav :cry:
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od imperator »

andrej47 - odporucam jedinu vec - pockat = lacnejsia lumia - vyladeny soft, vychytane muchy
legoss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: sob pro 05, 2015 22:28
Zařízení: Iphone 6s plus 128gb
Bydliště: Trnava, SK

Re: Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od legoss »

Akurát pred hodinou mi prišla SMS že Lumia už ma čaká v Alze. Neviem sa zajtrajšku dočkať ;) neviete existuje nejaká možnosť premiestniť SMS z iPhone do wm? Kontakty mam ma Google tak hádam tam nebude žiadny problem.
Uživatelský avatar
amentma
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: stř črc 15, 2009 8:01
Zařízení: Galaxy S8, iPhone 7, zvysky Lumie, ...

Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od amentma »

andrej47: betatesterom budes, tomu sa bohuzial v tejto chvili vyhnut neda. ja osobne mam z celeho win10 zmiesane pocity. od zaciatku sa mi nepaci zmena dizajnu, mozno preto som zaujaty. na druhej strane stretavam dost ludi z IT branze, ktori to vitaju a vravia, ze WP sa im doteraz dizajnovo nepacil, dokonca padaju take vyjadrenia ze ta ciernobiela koncepcia bez grafiky bola depresivna, atd. kolko ludi tolko chuti.

Trapi ma ina vec: aj lumia 920 prichadzala na trh ako prva s WP8, tiez sa dalo hovorit o vychytavani much v systeme, ale na tu som sa vyslovene tesil, dat za nu 600+ eur mi vobec nevadilo, hladal som cesty ako sa k nej dostat co najskor z DE, par dni po uvedeni. pamatam si ze WP8 bol na jednotku odladeny, mozno trochu obmedzeny, ale to co v systeme bolo, to fungovalo spickovo. teraz je to ine. lumia 950 mi sice pristala na stole, ale keby som ju mal kupovat tak do toho nejdem. Win 10 som testoval ako insider na roznych lumiach, na ziadnej ma nenadchol a ani na 950 ako final.

Prirovnal by som to tak: kym WP8 bol nieco ako prefarbeny iOS, teda rychly, stabilny ale obmedzeny system, s konzistentnym UX. WP10 je ako Android, otvorenejsi, ale podla mna nevyladeny, ktory sa tak skoro nezbavi toho "beta" oznacenia, aj ked oficialne je vonku. Povedal by som ze to je taky Android 4.0, otazka je preco by mali useri z vyssich verzii Androidu, kde sa uz nejaka ta optimalizacia dostavila, vracat tolko rokov dozadu na nedospely system.
Uživatelský avatar
amentma
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: stř črc 15, 2009 8:01
Zařízení: Galaxy S8, iPhone 7, zvysky Lumie, ...

Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od amentma »

legoss: vo WP je appka Prenos mojich dat, ktora by mala vediet cez BT preniest aj SMSky, neviem ci to vie aj z iPhonu, nikdy som to neskusal. Tiez je otazka, ci je aj vo Win10 predinstalovana. Ja ju na Lumii 950 mam, ale ja som robil obnovu telefonu z cloud zalohy, ak by si ju tam nemal tak skus vyhladat v Obchode.
Marekzprahy
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: sob zář 15, 2012 17:41
Zařízení: iPhone 6S

Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od Marekzprahy »

Kdybych si koupil iPhone 6S, tak bych o Lumii 950 už asi neuvažoval. Váhal jsem právě mezi iPhonem 6S a Lumií 950, nakonec vyhrála Lumia, ale pokud nevychytají ty mouchy, tak ji snad nakonec půjdu reklamovat (a když to ani napotřetí nevyjde, tak si nechám vrátit prachy a koupím ten iPhone). Poslední můj iPhone, co jsem měl, byl iPhone 4, se kterým jsem byl maximálně spokojený, pak jsem přešel na Lumia 800 (WP 7.5), Lumia 920 (WP 8) a teď mám týden Lumia 950.

Na co negativního se při přechodu připravit:
- od WM 10 dejte sbohem pohodlné synchronizaci s Macbookem - ještě na WP 8.1 "nějak" fungovala speciální appka, teď už ani ťuk (bez Windows tam mp3 z iTunes nedostanete)
- dejte sbohem iCloudu; Vaši iPhone přátelé si budou muset zvyknout, že iMessage Vám už nepošlou (chce to iMessages nějak deaktivovat, jinak je bude Apple furt zkoušet doručovat)
- dejte sbohem mnoha aplikacím z App Store a různému příslušenství pro iPhone

Na co se těšit:
- zobrazování informací na "vypnutém" displeji (Glance screen) je super
- živé dlaždice jsou lepší než widgety v iOS
- některé věci, které jsou na iOS zatím tabu, ve Windows Phone jdou - např. nahrávání telefonátů nebo blokování otravů

Na co se připravit:
- Lumia 950 je ještě silný nedodělek, oproti Apple produktům (mám Macbook Pro, iPad Mini, Time Capsule,...) to rozhodně není tak, že by ji vypustili perfektně odladěnou: problémy s restarty nejsou kecy, BT v podstatě nefunguje, systém se občas "zadýchává" a samovolně restartuje (i když mám BT vypnuté, tak se to stejně -hlavně v pohybu a při změně BTS, např. v metru- občas restartuje), foťák ještě taky úplně moje představy nenaplnil (občas se seká, občas padá, občas je ve videu jinak světlá horní a dolní polovina obrazu, a co mě mrzí nejvíc - z kvality fotek jsem si na zadek nesedl, občas to udělá na automatiku opravdu hnusnou rozmazanou fotku, jindy to vypadá spíš jako kdyby to bylo namalované štětcem nebo je to takové nějaké kropenaté) = chci doufat, že všechny tyhlety chyby jsou jenom v nedodělaném SW
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od osso »

Hod tam novy build zlepsi sa to [SMIRKING FACE] už je vonku

Sent from mTalk
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od mberdych »

Matekzprahy: jinak receno, poridit si do Apple sveta Lumii je proste hovadina, i kdyby to Microsoft pozlatil.
Marekzprahy
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: sob zář 15, 2012 17:41
Zařízení: iPhone 6S

Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od Marekzprahy »

osso: hádej, co asi dělám každých 20 minut.. zatím mi to tu aktualizaci nenabízí
Marekzprahy
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: sob zář 15, 2012 17:41
Zařízení: iPhone 6S

Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od Marekzprahy »

mberdych: není to hovadina, ale má to svá úskalí :-)
Zamčeno

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů