Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SmetyCZ »

Ahoj,

už jsem se tu chtěl dlouho zeptat o radu, ale lenost vítězila.

U přítelkyně L920 (Denim) docházelo poslední dobou, že baterka šla dolů a strašně rychle vyčerpanej FUP, ačkoli používá telefon denodenně prakticky stejně.

Dneska volala na infolinku, jestli se u nich něco neděje, klasický hemzy, že se telefon aktualizuje atd. NIcméně jí prozradila, že telefon od včerejška od cca 16:00 do rána stáhla cca 800MB dat, ačkoli byla na wifině.

To že WP používá data i přes zapnutou wifi je celkem známá věc, ale i tak.

Koukal jsem do inteligentních dat, co má největší spotřebu -> Google účet. Nastaveno stahování mailů za poslední měsíc, dle potřeby (ne PUSH), maily, kontakty a kalendář. Chodí jí tak cca 6 mailů denně, nic velkýho.

Google účet si jen od 13.11.2015, tzn. za 3 dny, stáhl 1,8GB. Neskutečný. Muselo to jet i předtím, ale 13.11. se jí resetoval FUP, tak to není vidět. Přijde mi, že se někde něco kouslo a telefon na pozadí pořád stahoval/synchronizoval maily. Zkusíme dočasně vypnout synchronizaci a uvidíme.

Tak třeba to někomu pomůže...
hamoun
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: úte úno 05, 2013 8:48
Zařízení: Nokia 930 (W10M)

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hamoun »

mi tohle delal drive ucet na seznamu přes imap. proste se porad synchronizoval.
při pop3 v pohode. ja na to prisel, protože u toho sla silene dolu baterka ...

od update 2 je klid. vse jede, jak ma .. předtím jsem se moh stavet na hlavu a seznam na imap mi nesel (manželce jo)
UltraGrip
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pát srp 01, 2014 13:42
Zařízení: Lumia 920 Grey

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od UltraGrip »

Stává se vám, že občas aplikace nejdou spustit? Kliknu, běží "načítám" a po chvíli spadne zpět na dlaždice. Opakuje se docela dlouhou dobu, než jde konečně aplikace spustit. To pak jsou tvrzení o stabilním systému bez zádrhelů docela k smíchu.
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od chmeldas »

O jaké aplikaci je řeč? Je rozdíl aplikace a system... I iP6S se sem tam zadrhne.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

Dokud jsem to používala, dělal mi to FB Messenger...
UltraGrip
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pát srp 01, 2014 13:42
Zařízení: Lumia 920 Grey

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od UltraGrip »

WhatsApp, Messenger, Twitter, Facebook, Mapy.cz ale taky se mi už kousl kalendář a IE.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SmetyCZ »

Tak tomu messengeru docela věřím, ten to sem tam zvládl i když byl systém těsně po restartu, shodilo to pomalý/pomalejší připojení, EDGE nebo i 3G.
UltraGrip
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pát srp 01, 2014 13:42
Zařízení: Lumia 920 Grey

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od UltraGrip »

Díky za tip, zkusím si víc všímat, jestli se to děje při wifi nebo při mobilním internetu :)
novass
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř úno 06, 2013 22:21
Zařízení: Nokia Lumia 800

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od novass »

zdravim. nedavno jsem si koupil Micro SD kartu od Adata pro svoji Lumii (nejprve 830 a ted, protože je ta je v reklamaci tak 640XL) a v obou telefonech se mi stává, že telefon kartu normalně přijme a funguje a pak zničehonic se v telefonu objeví zpráva, že mám příště při vyjmutí SD karty nejprve v nastavení dát "vyjmout SD kartu" a kartu to najednou nebere. Telefon vypnu a zapnu a karta zase funguje. Nevíte, čím by to mohlo být?
Luks
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 422
Registrován: pon čer 27, 2011 20:04
Zařízení: Galaxy S7 Gold
Bydliště: +- Semily

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Luks »

Blbej kontakt asi,já sem měl taky jednu A-data proti kingston byla užší,tak sem jí musel vypodložit papírem aby držela na kontaktech.
novass
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř úno 06, 2013 22:21
Zařízení: Nokia Lumia 800

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od novass »

Takze vada u sd karty, no nic, zkusim udelat, co rikate vy, snad to zabere. Diky :)
agent112
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned říj 18, 2015 8:00
Zařízení: Lumia 640 LTE

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od agent112 »

Jak začne SD zlobit, tak okamžitě zálohovat a rychle novou...
Takhle jsem to jednou podcenil - myslel jsem si že to je kontaktem - a ejhle - SD v řiti a 3Giga fotek taky fuč...
No od té doby posílám fotky rovnou na cloud, tam je konec konců menší pravděpodobnost, že se ztratí :D
UltraGrip
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pát srp 01, 2014 13:42
Zařízení: Lumia 920 Grey

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od UltraGrip »

SmetyCZ píše:Tak tomu messengeru docela věřím, ten to sem tam zvládl i když byl systém těsně po restartu, shodilo to pomalý/pomalejší připojení, EDGE nebo i 3G.
Ne, padá to furt, můžu být třeba i na wifi UPC s 100 MBit. Užásné. Aneb ani 2 GB ramky na 930 nestačí.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od relouth »

UltraGrip píše:Stává se vám, že občas aplikace nejdou spustit? Kliknu, běží "načítám" a po chvíli spadne zpět na dlaždice. Opakuje se docela dlouhou dobu, než jde konečně aplikace spustit. To pak jsou tvrzení o stabilním systému bez zádrhelů docela k smíchu.
Kvoli tomuto som presiel k w10 a vies co ? Presne toto tam opravili :grin: :smt023
UltraGrip
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pát srp 01, 2014 13:42
Zařízení: Lumia 920 Grey

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od UltraGrip »

Tak to je dobrá zpráva! :)
Microsoft640
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pát lis 06, 2015 10:07
Zařízení: iPhone 6S 128GB, Microsoft 640 LTE

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Microsoft640 »

Mam problém s FB na lumii 640lte.. Nejde mi nahrát fotky, pres apku dam "+" a zobrazí se Zvolit soubor -vše, alba atd ale fotky to nezobrazi a spadne zpět do app, to stejne to dělá pres IE a UC browser. Nějaká rada? Diky. Když dám z Fotek sdílet fotku na fb nahrává, ale nenahraje celou, vyhodi chybu a stále dokola...
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mposvar »

Měl bych dotaz:
Lze instalovat GDR2 8.10.15116.125 jinak než přes Insider, kde tato možnost na fast již není - přímo install W10M.
Po vrácení z W10M TP přes WDRT to lze aktualizací dostat pouze do verze GDR1 8.10.14226.359.

Pavel:
Děkuji za info.
hozja
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř říj 20, 2010 16:30
Zařízení: HTC Desire HD

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hozja »

Zdravím všechny a žádám zkušené uživatele WP o pomoc a rady. Přiznám se, že jsem celé toto vlákno nečetl. Jsem dlouholetý uživatel Androidu avšak se změnou zaměstnavatele jsem chtě-nechtě (popravdě spíš nechtě) nucen používat Windows Phone. Dostal jsem Nokii 635 a jsou na tom WP 8.1. A tak nějak logicky jsem chtěl naučit svůj WP stejným "kouskům", které považuji za nezbytné u Androidu. Bohužel u nejednoho jsem narazil na neúspěch a tak nevím, zda-li je chyba na mé straně, nebo na straně WP. Začnu od těch nejpalčivějších a pokud se mi dostane nějakého uspokojivého řešení, budu postupně přidávat další:

1) profily. Na Androidu používám Llama nebo Automateit. Je něco podobného na WP? Potřeboval bych si nastavit: v tolik a tolik hodin telefon ztlum nebo přidej na hlasitosti. Ideálně např. pomocí BTS buněk lokalizovat kde jsem a když tuto lokalitu opustím, tak aplikovat pravidlo. Jak na to? Pro mě věc zcela stěžejní, protože v kanceláři nemůžu mít mobil na plný pecky a když pak vyjdu ven, tak venku zase telefon neslyším.

2) jak zařídit, aby telefon, když už je částečně (ne zcela, to funguje) ztlumený, aby při vyzvánění vibroval po celou dobu zvonění? Ne jen krátce zavibrovat na začátku...

3) existuje nějaká možnost, jak zapnout na klávesnici tzv. " slide-ování"? Na té maličké a titěrné klávesnici dělám hrozných překlepů. Popř. lze vyměnit klávesnici za jinou?

4) lze nějak udržet v paměti více než jednu aplikací. Myslím tím, že když např. z jedné aplikace něco přepisují/kopírují do druhé, tak při přepnutí aplikací (pomocí tlačítka <- ), tak se pokaždé ukáže ...Obnovuji... nebo něco takového a obvykle se v druhém dokumentu vrátím zpět na začátek. Šílené!

5) když mi někdo volá a já mám u něj více např. Mobilů, tak proč se v podrobnostech o volajícího dozvím, že volal z "Mobil", ale ne číslo? Třeba to číslo potřebuju použít jinde a nevím který "Mobil" to byl... Jak tedy zobrazit číslo?

6) lze u budíku nastavit hlasitost, popř. ideálně vzestupné zvyšování hlasitosti. Když to začne řvát rovnou na 100%, to je o infarkt

7) proč se telefony (děje se to i kolegovi, který má jiný model - nějaký vyšší) a WP občas odmítají připojit k WiFi, byť ji vidí. Po restartu se bez problémů připojí

8) nějaká opravdu funkční aplikace pro Hangout. Zkusil jsem IM+, které jakoby chodí, ale po nějaké době expiruje připojení a já ztrácím možnost komunikace. Nějaká aplikace od Microsoftu pro Android (pro nalezení programových alternativ) mi našla nějaký Gchat+, ten však na Storu nemohu najít

Ostatní potíže, když tak později. Toto je seznam těch nejpalčivějších problémů, které činí užívání WP velmi nepříjemným.

Předem děkuji za věcné odpovědi.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SmetyCZ »

1) Ne, nejde. Můžeš zkusit experimentovat s Cortanou/Quiet hours, ale to víceménně jenom ztlumí telefon, nic víc.

3) Dočkáš se ve W10M.

4) Pokud máš na pozadí spuštěné 2 aplikace, tak by to mělo zvládat. Jde taky o to, jak to zvládají samotné aplikace, u jakých ti to dělá? Bohužel může být limit 512MB RAM.

5) Co v detailech toho kontaktu, tam to není?

6) U systémového budíku to nejde, co zkusit Realarm? Popř. nastavit vlastní zvonění, které předtím upravit v PC, aby mělo zvyšující se hlasitost?

7) To není standardní chování

8) Přítelkyně používá IM+, ale taky jí to blblo poslední dobou. V app ICQ nejde nastavit Google Hangout?

No, popravdě, ty asi budeš u používání WP telefonu trpět.
hozja
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř říj 20, 2010 16:30
Zařízení: HTC Desire HD

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hozja »

Aha, tak snad ta klávesnice ve W10M. Nicméně díky moc za konkrétní a konstruktivní odpověď a máš zcela pravdu, že s WP trpím jak zvíře a jak se zdá, náprava zřejmě v dohlednu není.

A myslím si, že moje potřeby nejsou u smartphonu nijak nesmyslné. Škoda, že MS nechce nechat uživatele víc přizpůsobit svůj OS dle potřeb uživatele, ale sám rozhoduje, co chci a co potřebuju.

Tento systém nemá jen slabá místa. Třeba obdivuju, že na tak slabém HW jako má L-635, systém chodí plynule (až na ...Obnovuji....) a baterka vydrží výrazně více, než na Androidu.

Ale pořad je to z mého pohledu tak na půl cesty ke skutečně chytrému sytému na chytrém telefonu.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 25 hostů