Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
Marekzprahy
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: sob zář 15, 2012 17:41
Zařízení: iPhone 6S

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Marekzprahy »

Tak jsem se taky dočkal, Lumia 950 Dual SIM. Vzhled OK, v ruce sedí líp než 920ka, SW má poměrně velké rezervy. Občasné zaškobrtnutí bych asi zatím toleroval, ale že se nepodaří natočit video ve 4K, to mě docela překvapilo (aplikace pokaždé spadne). Zkoušel někdo nainstalovat nějakou novější než oficiální verzi Windows?
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Papek »

Iný build momentálne nie je. Pozri si hlavne aktualizácie v Obchode. Mne takto dotiahli kopu veci, ktoré mi nefungovali na poslednom builde.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Žádná novější není...
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jaroslavii »

To je ten nedoladeny system, rikal jsem to, ze je to sesite horkou jehlou. Snad brzy vydaji potrebne aktualizace.
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TomSoft »

No, musím souhlasit. Jak mám Windows rád, tak tohle je opravdu paskvil. Nedodělané snad všechno. Mám tu v jedné ruce iPhona 5s a v druhé L950ku, stejné aplikace od stejných výrobců a to Jabko švihá jak blesk. Vyfotím fotku na iPhonu a do minuty je na OneDrive, vyfotím fotku na L950 do hodiny tam ještě není. Vůbec celá aplikace OneDrive se chová podivně.
Dnes jsem měl celkem cca 2,5h hovorů, to bylo vše OK, žádný restart, nic, pohoda.
Video ve 4k jsem včera natočil asi 15 minut, taky bez problémů.
Ale když vypnu třeba automatické nastavení jasu a pak přes ty přepínače nahoře v liště nastavím 100%, tak to zamrzne (někdy jo, někdy ne, pomůže jen restart).
Nejradši bych to vrátil a nechal si to jabko, jsem z toho na prášky... :evil:
Kdyby to někdo chtěl, napište, dám dobrou cenu!
Jdu spát.
Microsoft640
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pát lis 06, 2015 10:07
Zařízení: iPhone 6S 128GB, Microsoft 640 LTE

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Microsoft640 »

To je defacto odpověď na mou dříve položenou otázku, zda-li jabko nebo 950xl jako primární pro každodenní work. Takže beru jabko :) šlo mi o spolehlivost a odladenost 950ky
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Misanekx »

TomSoft píše:No, musím souhlasit. Jak mám Windows rád, tak tohle je opravdu paskvil. Nedodělané snad všechno. Mám tu v jedné ruce iPhona 5s a v druhé L950ku, stejné aplikace od stejných výrobců a to Jabko švihá jak blesk. Vyfotím fotku na iPhonu a do minuty je na OneDrive, vyfotím fotku na L950 do hodiny tam ještě není. Vůbec celá aplikace OneDrive se chová podivně.
Dnes jsem měl celkem cca 2,5h hovorů, to bylo vše OK, žádný restart, nic, pohoda.
Video ve 4k jsem včera natočil asi 15 minut, taky bez problémů.
Ale když vypnu třeba automatické nastavení jasu a pak přes ty přepínače nahoře v liště nastavím 100%, tak to zamrzne (někdy jo, někdy ne, pomůže jen restart).
Nejradši bych to vrátil a nechal si to jabko, jsem z toho na prášky... :evil:
Kdyby to někdo chtěl, napište, dám dobrou cenu!
Jdu spát.
Ahoj, pokud mas XL jednosim tak bych mel asi zájem. Původně jsem chtěl tu menší, ale z Finska jsem to stornoval a beru pripadne od Vodafone.
alda2
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 151
Registrován: pon led 02, 2012 8:31
Zařízení: L950 single sim
Bydliště: Východní čechy

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od alda2 »

Kdo četl zahraniční fóra ví, že dělat závěry po jednom dni provozu jsou ukvapené. Většina uživatelů tam hlásí "sednutí" telefonu a baterie cca po 1 týdnu provozu.
hotovyrado

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hotovyrado »

alda2 > ano, tohle plati u doinstalovanych Woken v TP verzi na starsi pristroje, ale finalni novy produkt by mel jet trochu jinak
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mposvar »

TomSoft
Když jsem to zde psal, byl jsem označen za "nepřátelský postoj vůči Windows Phone".
Vždy když si myslím jak je to s WP fajn, předvede mi "koncert" dcera s iPhone6, a je to iluzích.
Tak to prostě je, a může tvrdit každý co chce.
A o aplikacích na WP, to nemá cenu opakovat.
Pro mne jako skalního příznivce firmy Nokia, smutný současný příběh jejího nástupce s produkty Lumia....
Ale stejně si bílou 950XL za 8k po L1020 příští rok koupím, vlastně co jiného...

od jakoubka: ...jak trefné....
http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.ph ... #p10951621" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Zaklinac »

Ja by som to zas tak čierne nevidel - jednoducho je ten system nedokončený. My ako Insideri máme o troška novší build ako je v 950/XL a žiadne zamŕzanie nepozorujem. Na jednej strane je hanba, že taká firma ako MS nedokáže systém dokončiť v termíne, na druhej strane na tom Apple ani Google nie sú lepšie a každú novú verziu OS sprevádzajú bugy. Ja naozaj dúfam, že MS bude veľmi rýchlo updatovať. Termín atestu sa mi blíži a ja tú XL fakt chcem! :)
hotovyrado

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hotovyrado »

Sorry, ale koupit si zbrusu nový přístroj v ceně šestkového iPhonu a něco omlouvat? proč bych to jako zákazník dělal? Jsou to moje peníze, MS "žere z mojí špajzky", ne naopak
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SmetyCZ »

Vydat flagship s nedom*dnutým OS chce hodně velký koule. To si může dovolit Apple, jeho zákazníci jsou většinou loajální a Google to svede na výrobce.

Takže situace stejná jako s velkými W10.

Well done, MS, well done.
hezo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: čtv zář 22, 2011 11:23
Zařízení: Lumia 950XL, LG G3 32GB

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hezo »

Čo je zlé na veľkých W10 ?
JacobsCorleone
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát lis 20, 2015 12:24
Zařízení: Lumia 640 XL

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JacobsCorleone »

@hezo No uprimne receno je toho na nich nepovedeneho dost se mi zda...
Napr mi nefunguje kopirovani fotek z velkeho fotaku na disk- musim je kopirovat pres ctecku karet...
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od relouth »

To nie je chyba OS.
katraris
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 136
Registrován: čtv led 12, 2012 19:59
Zařízení: Lumia 930, Lumia 1020, Lumia 920

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od katraris »

Počítal jsem s tím, že W10 mobile bude nedovařený a 950XL ne zcela stabilní. Na druhou stranu jsem nepočítal, že bych měl problém s náhodným restartem, natož během hovoru. To je hodně nepříjemné. To, že jsem problém restartu vyřešil, jak jsem psal dříve, se nepotvrdilo.
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TomSoft »

hotovyrado píše:Sorry, ale koupit si zbrusu nový přístroj v ceně šestkového iPhonu a něco omlouvat? proč bych to jako zákazník dělal?
S tímto musím souhlasit. Možná ne tak doslova, ale ano.
Na desktopu problém více méně nemám. Ale toto se mi teda nelíbí. Na L930 to možná funguje i lépe. Jasně, vše je to jen o SW, který bude MS aktualizovat a bude to lepší a lepší, ale sakra proč to není už doladěné teď. Zase horká jehla... a ono to nějak dopadne. Už jsem teda trochu vychlad, protože telefon jako takový je super. Jen tomu OS něco chybí. Poprvé co mě MS trochu zklamal. VPN je stále katastrofa, ale to už je na jinou debatu.
mposvar píše:TomSoft
Vždy když si myslím jak je to s WP fajn, předvede mi "koncert" dcera s iPhone6, a je to iluzích.
jo jo, taky to zjišťuju...
Asi už stárnu, ale už se mi nechce nic ladit, zkoumat, řešit atd... :)

K těm restartům telefonu během hovoru, to se mi teda ještě nestalo. Není to operátorem nebo starší verzí SIM karty nebo něčím takovým? Tohle kdyby mi udělalo tak už to balím na dobro.
Mám T-Mobile a novou SIMku, kterou jsem si před rokem nechal vyměnit a včera jsem měl asi 30 hovorů, dnes už 10 a žádný problém. Je fakt, že to mám přepnuté na 2G. Zkusím to přepnout na LTE i když v mém místě žádné LTE není...
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Zaklinac »

Že sú nastavenia nedorobené a kopa vecí z čias Nokie je strčená do položky "doplnky", to ber čert, na funkciu to vplyv nemá. Ale reštartovanie počas hovoru je NEODPUSTITEĽNÉ. O to zvláštnejšie, že taký problém na TP nemám.
hotovyrado

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hotovyrado »

Zaklinac > tech chyb, ktere ale jsou zasadni neni zrovna malo, navic my je celkem i bagatelizujeme, ale bezny uzivatel nemam problem rict ze ma sto chuti telefon vratit nebo jim mrstit o zed...
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů