Microsoft Band

Diskuze o chytrém náramku Microsoft Band (1. a 2. generace)
Odpovědět
klvy
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: sob lis 21, 2015 17:18
Zařízení: Lumia 640 LTE

Microsoft Band

Příspěvek od klvy »

Snad to tu redaktoři čtou. Chtěl bych se zeptat, kdy by mohla vyjít recenze Band2? V posledním návodu na objednání z USA bylo napsáno, že redaktor už začíná testovat. Chtěl bych se na základě recenze rozhodnout zda-li Band2 objednat nebo ne. Díky za odpověď.
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Microsoft Band

Příspěvek od hravec-x »

Recenzi je na internetu sposuta
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Microsoft Band

Příspěvek od mimonaut »

hravec-X: A co ti brání téma pro band2 založit sám, když o něj máš zájem? proč by to měl dělat někdo za tebe?
A pro příště tě poprosím, abys nám tady neřval, mi nejsme slepí. Když naflákáš písmo velikosti 200, na malé obrazovce se to čte opravdu "příjemně"
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Microsoft Band

Příspěvek od hravec-x »

no na jiných fórech kam chodím to většinou dělají moderátoři, protože já to klidně založím, ale těžko už přesunu...

nic jsem nenaflákal, nevěděl jsem že si to příjemně mi čte na malé obrazovce
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Microsoft Band

Příspěvek od mimonaut »

OK, pokud jde o rozdělení tématu, udělám to. Myslel jsem, že jsi líný založit téma :)
Pravdou je, že zde není zatím ani vhodná kolonka pro zařízení typu MS band. Zkusím navrhnout změnu.
EDIT: i když, teď o tom přemýšlím, myslím, že separátní téma pro Band2 asi zatím není potřeba. Spíš bude chtít topic lépe, viditelněji a logičtěji umístit, než mezi telefony. Každopádně díky za tip. Byť mne trochu překvapila forma :)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Microsoft Band

Příspěvek od veigy »

Může mi někdo z majitelů první generace říct, jak probíhá nabíjení? Já když umístím náramek s 5% baterie do nabíječky, tak do 10 minut je na něm 60% baterie, do 80% je to za cca 25 minut, ale pak se už prakticky nenabíjí, resp. do 100% to trvá určitě přes hodinu, né-li dvě. Tohle chování by se dalo tolerovat vzhledem k nabíjení baterií. Ale spíš mě zarazilo to, že jsem včera měl energetickou krizi, tak jsem šoupnul náramek na 10 minut do nabíječky, ukázal mi 60%, tak jsem si řekl fajn, to stačí na pár hodin, ale asi už za dvě hodiny mi náramek opět vibroval, že má jen 10% baterie... Ještě to nemám vysledováno z dlouhodobého hlediska, ale z prvních pár dní mi tohle přijde zvláštní :)
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Microsoft Band

Příspěvek od hravec-x »

zkus ho vypnout a zapnout, někdy se tváří že se nechce nabít na 100 %, ale po restartu tam 100 % je - podobně v průběhu nabíjení, u nového kousku se měření baterky musí napřed pp. zkalibrovat

taky záleží na nabíječce, nabíjet ho z ntb nebo standardního PC je slabota - v současné době stále standard USB zaručuje napětí 5 V a protékající proud pouze 500 mA, což stačí pouze pro napájení jednoduchých zařízení, chce to externí nabíječku nebo moderní PC s proudem 1,5 A
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Microsoft Band

Příspěvek od veigy »

Něco takového jsem čekal. Ale k nabíjecímu proudu by tam neměl být žádný rozdíl. Měřil jsem proud protékající USB a byl nejvíce 170mA, což úplně bohatě stačí PC. Navíc právě po 80% baterie začal klesat na desítky mA.
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Microsoft Band

Příspěvek od hravec-x »

dovolím si upozornit nové majitele Bandů na potřebu registrace výrobku z důvodu případné reklamace a to zde: https://www.microsoft.com/microsoft-ban ... t/register nebo i zde: https://www.microsoft.com/microsoft-ban ... k-warranty jinak nesjte schopni vyžádat reklamaci a ani zjistit dobu záruky

u mě to např vypadá takto:
Výstřižek1.JPG
(34.22 KiB) Staženo 690 x
v případě reklamace je třeba Band reklamovat prostřednictvím chatu na US stránkách zde: https://www.microsoft.com/microsoft-ban ... =109673442 - vše potřebné vyřešíte s technikem přes chat s tím, že se pak posílá Band do Německa do servisu přes UPS

samo nikomu nepřeji nutnost reklamovat, ale stát se může
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Microsoft Band

Příspěvek od hravec-x »

pokud máte ještě někdo zájem o Band 1 mohu zajistit koupi na UK Store Microsoftu jako student/akademický pracovník (jinak již nelze - už jsem zde koupil třem členům + dalším třem mimo fórum) - mimochodem cena klesna na £ 49.99 !!! taková nabídka se už nebude opakovat - stále jsou velokosti M a L

- mám možnost zakoupit ještě 4 kousky (místní potvrdí, že si na cenu nic nepřirazím - jen poštovné v rámci ČR)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Microsoft Band

Příspěvek od veigy »

Kolik casu je na registraci od nákupu? A není lepší zadat serial number přes britské stránky, než US?
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Microsoft Band

Příspěvek od hravec-x »

není to omezené, např mojej Band jsem registroval včera a dnes vychatoval záruku, u ní je stav takovýto:
Výstřižek.JPG
(24.2 KiB) Staženo 696 x
datum expirace se uvede samo, co mi psal technik z podpory tak je datum výroby zakódováno ve výrobním čísle, následně je v databázi datum expedice a prodeje, z toho se vypočítává datum expirace záruky - je to nějaké dna navíc, nebo moja dostala Band pod stromeček a a 28.12.2014 už jej dávno nosila na ruce, byl v USA koupen někdy kolem 10.12.2014

bohužel moja má velikost S a není tedy zaručena náhrada za nový výrobek, nebyli schopni sdělit, jak se to bude řešit

je úplně jedno kde se zaregistruješ zda na US nebo UK, ale reklamace jde řešit jen přes US podporu Bandu
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Microsoft Band

Příspěvek od hravec-x »

tak už je k dispozici pouze velikost M - je třeba reagovat rychle: http://www.microsoftstore.com/store/msu ... .318230400
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Microsoft Band

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Koukám, že k tomu dávají navíc nabíjecí kabel. Ten by se hodil...
BTW, aspoň je vidět, kolik na tom mají "nahozené" :-)
Tomet
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: sob led 21, 2012 18:12
Zařízení: Omnia W

Microsoft Band

Příspěvek od Tomet »

Ku..a že jsem se sem nekoukl dřív. Velikost L bych bral hned. Váhal jsem už za těch 69Ł :twisted:
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Microsoft Band

Příspěvek od hravec-x »

Kabel navíc určitě není, proste je... Ted jsem objedna tři kusy M
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Microsoft Band

Příspěvek od veigy »

Myslíš, že o to v ČR bude takový zájem, že se vyplatí to takhle hromadně nakoupit?
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Microsoft Band

Příspěvek od hravec-x »

Nic hromadně nenakupuji, na všechny jsou konkrétní kupci, dva odsud z fóra, nemám na tom vůbec nic, prostě to asi není normální, ale rád pomáhám druhým...
Uživatelský avatar
sssugi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: pon bře 15, 2010 18:09
Zařízení: Nokia Lumia 920

Microsoft Band

Příspěvek od sssugi »

Prosím Vás, za aký čas Vám prišiel kód na sledovanie zásielky? MS Band 2 som objednával včera.
Vďaka
motas
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: pát pro 11, 2009 21:32
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Microsoft Band

Příspěvek od motas »

Jaký zajímavý aplikace pro Band 2 používáte/stojí za vyzkoušení?
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Band & Band 2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů