Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Včera PC build napsal touhle dobou. Další věc je ta, že u nás se změnil cas, ale tam ne, takže tam mají ještě o hodinu méně...
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

U nich se už taky změnil... v ČR je změna času vždy o víkendu, v USA direktivně 1.11.

P.S.: U "nás" se už naštěstí čas nemění :-)
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Rozhodnutí je pragmatické...

Za předpokladu, že příští (nejpozději to další) sestavení už bude (pro první várku Lumií) finální tak bych stejně instaloval na zresetovaný čistý telefon a ne přes nainstalovaný stávající build, a pak bych už nechával další updaty běhat přes OTA bez HR... takže by mě stejně ještě HR čekal tak jako tak... a když přes kabel nahraju Denim a obnovím z Denimovské zálohy, jede vše automaticky, tři pivka "Žiguli" a mám to tam :-)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Ono i jestli ted přijde finální build, tak to stejně nebude ono bez patřičného FW o kterém tento měsíc pochybuju...
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Menty »

No, abych to nějak po pár dnech zhodnotil, taky jsem nahodil desítky a musím upřímně říct, že po pár dnech to jede překvapivě dobře. Největší slabinou na mé 920 jsou paradoxně telefonní aplikace, kontakty (lidé) se spouští pokaždé velice dlouho. Jinak ale nemám s fukčností moc problém. Edge je pro mě stejně slabý a nepoužitelný, jako IE, takže zde se překvapení (bohužel) nekoná. Občas se u mě objevuje i prodleva při odemčení (než naběhne zamykací obrazovka o stisku tlačítka). Jde někomu z vás v Messengeru odpovídat pomocí "interaktivních" notifikací? (z lišty, z notif. centra).
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Interaktivní notifikace musí zakomponovat nejprve vývojáři do svých aplikací... Zatím to umí snad jen TrueCaller a budík :D
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Menty »

Aha, no snad se to nějak povede, jelikož zrovna u služeb fb se obávám, že se na to vypečou :D Jelikož na iOS tato možnost taky je, ale funkce nikoliv (resp při příchozí zprávě vás notifikace přemístí přímo do aplikace)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Do iOS tahle feature přibyla asi před týdnem, ale zpoždění je opravdu značné... takže jsem na to zvědavý, jak to dopadne... Ono FB app vyrábí MS a Mess vyrábí přímo FB. Ale aplikace ať od jednoho nebo od druhého stojí za starou bačkoru :(
zipeta
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř čer 18, 2014 9:36
Zařízení: Nokia 1020

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od zipeta »

Tady je srovnání 10 vs 8.1. Výsledek potvrzuje moji zkušenost. Zatím ještě nejsou 10 zdaleka tak rychlé jak 8.1. http://allaboutwindowsphone.com/feature ... _Mobil.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od mposvar »

zipeta píše:Tady je srovnání 10 vs 8.1. Výsledek potvrzuje moji zkušenost. Zatím ještě nejsou 10 zdaleka tak rychlé jak 8.1. http://allaboutwindowsphone.com/feature ... _Mobil.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Před několika dny jsem toto u L1020 tvrdil také, včetně , a byl jsem označen za nepřátelský postoj vůči Woknům jako osoba hodná ignorance.
smartmania.cz/bleskovky/windows-10-mobile-rtm-sestaveni-10586-12366?sc=1#komentare
Díky...
Dnes jsem očekával jako ostatní aktualizaci, ale nic.
Tak snad příště :-)....
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Menty »

Já doufám, že po aktualizování i odpovídajícího firmware to poletí, jako blesk. Nejvíc jsem ovšem zvědav, jak to bude šlapat na nových strojích, zejména pak na L550.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od relouth »

Funguje vám live tile v kalendári?
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Wertigo »

Ano
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od imperator »

Menty píše:Já doufám, že po aktualizování i odpovídajícího firmware to poletí, jako blesk. Nejvíc jsem ovšem zvědav, jak to bude šlapat na nových strojích, zejména pak na L550.
v 550tke je snapdragon 210 co nie je o nic lepsi ako SD 200 ktory je napr v lumii 532 ktora ma ale nizsie rozlisenie (800x480) takze tam by mal ist pravdepodobne w10 lepsie (v reali to tak ale nemusi byt nakolko pojde w10m pre 550tku ako prve ale casom)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

zipeta píše:Tady je srovnání 10 vs 8.1. Výsledek potvrzuje moji zkušenost. Zatím ještě nejsou 10 zdaleka tak rychlé jak 8.1. http://allaboutwindowsphone.com/feature ... _Mobil.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Ono to testovaní má zvláštní metodiku... Nejvíc stejně řekne video a ne nějaká tabulka čísel, ještě s přesností na sekundy, když to je spíš v řádu stovek ms... Asi natočím video na dvou L930, ať vidíte, že je to v podstatě plichta...
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Menty »

Jenže ne každé zařízení s WP má takto výkonné CPU, osobně tipuji, že střední a nižší třída na tom budou podstatně hůře. Na mé L920 můžu potvrdit vpodstatě skoro to samé, o čem píše zipeta a mposvar. Takže uvidíme, jak to ve finále poladí.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

Na mé L1020 bych řekla, že rychlost W10M a WP8.1 je cca stejná (subjektivně), liší se výdrž baterky v neprospěch W10M, ale už zdaleka ne tolik jako první dva dny. A řekla bych, že je to jen a pouze díky Edge, kdyby ten se choval normálně, bude srovnatelná nejspíše i baterka.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od relouth »

V každom príspevku spomínaš edge. To už hranici s ocd ;)

V kalendar dlazdici mam len napis Outlook kalendar. Ak mam dnes ale udalosť,tak to tam je...teda dátum a udalosť. Inak len ten nápis
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Stevik »

Ovsem, obsedantne kompulzivni porucha pri pouziti Safari vubec nehrozi. Jake je tedy reseni?
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Zaklinac »

Riešenie je reportovať to do Redmondu, kým s tým niečo neurobia :)
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 81 hostů