Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od KoumiCZ »

Zdravím, kde najdu přehled skutečně všech někdy nainstalovaných aplikací v mém telefonu. Děkuji.
zipeta
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř čer 18, 2014 9:36
Zařízení: Nokia 1020

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od zipeta »

Sandra píše:Koukám že Fotoaparát fotí v maximálním rozlišení. Nejde sice skoro vůbec nastavit, ale fotky dělá srovnatelné s Lumia Camera a ukládá jen jednu fotku, to se mi líbí :-)
No fakt. Konečně je zapnutí fotaku na mé Nokii 1020 skoro okamžité. Ještě přidat podporu dng a bude to.
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Wertigo »

Aktualizace aplikace Fotografie - a už nepadá při swipe na složky
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mirdyn »

KoumiCZ píše:Zdravím, kde najdu přehled skutečně všech někdy nainstalovaných aplikací v mém telefonu. Děkuji.
Store - moje knihovna. Taky by neškodilo to přejmenovat na Moje aplikace :)
Ziegelfeld
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: stř dub 02, 2014 21:47
Zařízení: NOKIA Lumia 930
Bydliště: Bratislava

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Ziegelfeld »

Zdravím vás. Som dlhšie bez lumie, teda aj wp. Dve otázky ohľadne siete: dáta v romingu sa dajú vypnúť? Pri voľbe siete 2g,3g a 4g sa da zvoliť len jedna možnosť alebo sa dajú zvoliť nech sa zapinaju podľa signálu? Ide o to ze si chcem dat do novej lumii operátora 4ku a chem využívať internet, ale sa aj normálne dovolať niekomu. Čiže potrebujem aj 2g aj 4g lebo len tieto siete ma operátor.
Martin.K
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte zář 15, 2015 6:22
Zařízení: Lumia 950 XL, Lenovo ThinkPad 10

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Martin.K »

Data při roomingu možné samozřejmě vypnout a rychlost dat je nastavována jako nejvyšší. Takže není problém.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

Radim Stehlík píše:nejsem si jistej, ale řekl bych, že bude rozdíl v tom, jestli někdo přechází z WM10, nebo z WP8.1.
Včera jsem to tam nahrál z WM10, předchozí Build.Před updatem jsem udělal HR na 10 abych tam dával čistej systém. Ale zapoměl jsem přepnou úložiště dat na kartu, takže jsem měl smůlu a dávalo se to do telefonu. Což u 820 je 4GB místa.
Tak jsem se rozhodl přes recovery jít na 8.1 a z nich na poslední WM10. Proběhlo, ale rozsypala se mi Start obrazovka, přemazávala se přes sebe. Ostatní fungovalo OK, restart nepomohl. Tak další recovery na 8.1 a znova na 10. Tentokrát OK, ale zase mi to přijde nějaký smíchaný, nemůžu si zvolit vyzváněcí tón z jiných, než tech standardních. A oznámení na dlaždici není bílým číslem, ale mám tam černej puntík a vněm bílé číslo.
není to nějakej zmetek?
Rozsypaná obrazovka po instalaci z 8.1 u mě následovala taky - je to bug, který měli psaný, že se objevuje u obnovy ze zálohy u zařízení s jiným rozlišením. Prý stačí jít do nastavení a změnit pozadí. Já to nepřičítal tomuto bugu, protože jsem ze zálohy neobnovoval, tak jsem rovnou udělal HR (do nastavení vlezeš, netřeba recovery přes WDRT), tím jsem samozřejmě přišel o možnosti ukládání na kartu a možná mi to i zprasilo budíky. Můžu si vybrat pouze zvonění z karty, nemám volbu defaultních zvuků...
Jinak musím říct, že je tenhle build docela použitelný, problikávání obrazovky do černa jsem už párkrát zaznamenal, ale ne tolik jako u předchozího buildu a problém se zobrazováním při scrolování zatím taky nebyl. Baterii je brzo hodnotit, ale tam jsou myslím ještě rezervy.
Jo a to notifikační kolečko na dlaždicích, je podle mě normální, mám taky a přijde mi to dobrý, aspoň je pořádně vidět.
Dál mi zůstaly viset v aktualizacích "údaje o pohybu", ale vzhledem k tomu, že vše funguje jak má, neřeším, kvůli tomu HR dělat nebudu.
EDIT
Luks píše:Jsem jedinnej komu se na GS nezobrazuje datum?Jen čas a den v týdnu,ale bez data...
mám to stejně.
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

No... včera to bylo tak nějak zpomalené, dnes se W10M o dost zrychlily a i načítání zpráv je celkem rychlé, ne tak jako u WP8.1, ale už se s tím dá žít.

Co mě zaráží, je fakt kdy nemohu ve Storu dát aktualizovat své aplikace tím tlačítkem dole vlevo, ale musím si naklikat jednu apk po druhé a manuálně aktualizovat.

Dále mi vadí v Edge, že nejde (jako u mobilního IE) nastavit tu ikonku vlevo od adresního řádku na Oblíbené a taky nevím jak ostatním, ale mě nejede synchro záložek s PC. Na druhou stranu jede už konečně perfektně UC Browser
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

jaroslavii píše:Prostě tento build je jeden z dalších nedostatečných. Fakt mám pochybnost, jestli to do konce roku stihnou. Když něco opraví, jiné poškodí nebo to nefunguje vůbec. A plno užitečných věcí zmizelo nebo tam nejde nastavit. Za mě palec dolu. :smt018
Kolik buildů jsi zatím otestoval a kolik chyb jsi reportoval Microsoftu?
Martin.K
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte zář 15, 2015 6:22
Zařízení: Lumia 950 XL, Lenovo ThinkPad 10

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Martin.K »

Předchozí build podle mého názoru představoval opravdu značný posun v rychlosti a plynulosti a aktuální nic nezhoršil. Na L920 žádný problém nevidím.
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Martin.K píše:Předchozí build podle mého názoru představoval opravdu značný posun v rychlosti a plynulosti a aktuální nic nezhoršil. Na L920 žádný problém nevidím.
Jak dlouho se Ti načítají SMSky pokud nemáš apku puštěnou na pozadí? mě to pod 5 sec nejde a to mě vytáčí, u WP8.1 to bylo v řádu milisekund
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

Vím, že jsi se ptal někdoho s L920, ale např. u mě na L830 jsou SMS načteny za cca 1 sek., všechny aplikace vždycky zavírám a nenechávám ve správci úloh. Na L920 by to mělo být podobné.
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Kolik cca SMSek tam máš? Já historii od září 2014
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

stažená historie od října 2013
EDIT:: ale vlastně nedávno se mi podělala záloha SMS, takže sice mám něco z října 2013, ale pak mi toho docela dost zmizelo, netroufám si odhadovat počet SMS, ale konverzací 70, takže odhadem minimálně tisícovka zpráv tam bude.
Uživatelský avatar
Freeloader
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 397
Registrován: čtv říj 18, 2012 20:41
Zařízení: Nokia 8

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Freeloader »

hotovyrado píše:
Martin.K píše:Předchozí build podle mého názoru představoval opravdu značný posun v rychlosti a plynulosti a aktuální nic nezhoršil. Na L920 žádný problém nevidím.
Jak dlouho se Ti načítají SMSky pokud nemáš apku puštěnou na pozadí? mě to pod 5 sec nejde a to mě vytáčí, u WP8.1 to bylo v řádu milisekund
pretoze v 8.1 spravy neboli ako appka ale cast OS

ale hej aj mne to nacitava asi 2-3 sek pokial to nemam pustene na pozadi a obavam sa ze s telefonom ktory ma 512MB-1GB asi nic lepsie uz nedostanes
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Freeloader > 830/640 mají taky 1GB RAM, jako 920 a jede to.

Je pravdou, že když jsem smazal historii volání, tak se dialer načítá bleskově (tomu to taky trvalo), ale SMSek se vzdávat nechci....
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

A to by nestačilo nastavit historii jen měsíc dozadu aby se stahovala? Myslím, že by to dost pomohlo...

Když jsem tak porovnával rychlost s WP8.1 na L930, tak je hodně velký rozdíl jestli někdo zavírá aplikace nebo jen uspává. V případě uspávání je všechno o dost rychlejší. Resp. v případě zavírání jsou rychlejší WP8.1 a v případě uspávání je to nastejno, dokonce jsou občas W10M rychlejší! :)
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od TomSoft »

Měl jsem build 10572 a z nej přímo 10581 a nemůžu si stěžovat na nic. Jasne, není to 100% ale lepší se to [emoji3] Na L930 to sviha slušně. SMS se mi spustí ihned, mám tam asi 100 sms, nejsem sběratel SMSek
Uživatelský avatar
Freeloader
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 397
Registrován: čtv říj 18, 2012 20:41
Zařízení: Nokia 8

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Freeloader »

hotovyrado píše:Freeloader > 830/640 mají taky 1GB RAM, jako 920 a jede to.

Je pravdou, že když jsem smazal historii volání, tak se dialer načítá bleskově (tomu to taky trvalo), ale SMSek se vzdávat nechci....
no maju o 2 jadra viac ako nase telefony takze tam bude pes zakopany 8-) skusim vymazat aj ja historiu hovorov no smsiek sa tiez nehodlam vzdat

edit: ako si zmazal vsetky hovory? ono sa to da oznacovat len po jednom ale mam tam historiu snad za 1 rok :D oznacovat to po jednom by bolo sialenstvo
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

Nejde mi přidat na lock screen WhatsApp, místo jeho ikony tam je červený křížek. A ať si dám cokoliv jako info na lock screen, není tam nic a na glance screen mi visí Runtastic a taky nejde změnit. Jinak to dnes běží rychleji než včera.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 hostů