Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

elka_cz píše:Jak tu čtu ty nadšené výkřiky, docela mi cuká vrazit kabel do počítače a spustit znovu Windows Phone Recovery Tool ;-)
Nad stejnou myšlenkou jsem přemýšlel asi 5 minut taky, avšak chladná hlava mi říká "vydržet do dalšího buildu, když už je za týden... navíc jeden den v chodu nic neznamená"... Pokud bych neměl v přístroji 16GB map (Here, Navitel, Navigon) a 2GB fotek, které musím z L920 vždy hodit na disk a pak zase zpět protože se holt vnitřní úložiště smaže, asi bych k tomu ale taky přistupoval jinak :-)
grafic
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: ned bře 11, 2012 14:06
Zařízení: Nokia LUMIA 950
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od grafic »

Zdravím, přes noc mi běžel update na nejnovější Win10 na mojí L930. Chová se to teď trošku zvláštně - puštění telefonu trvá třeba 5 minut, z toho 4,5 černá obrazovka po modrém logu. Pak to naběhne k PINu a vše už se chová celkem svižně. Problém je, že mi nejde žádná aplikace, tedy ani nastavení, abych mohl udělat factory reset. Poradíte, jak postupovat? Díky moc
partykiller
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: sob kvě 14, 2011 21:41
Zařízení: Lumia 930

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od partykiller »

elka_cz píše:Jak tu čtu ty nadšené výkřiky, docela mi cuká vrazit kabel do počítače a spustit znovu Windows Phone Recovery Tool ;-)
jo to já taky, ale hodlám teď to nutkání už vydržet až do oficiálního update pro 930. Protože z několika posledních buildů jsem se vždy stejně kvůli něčemu vrátil na 8.1. (na předposledním mi padal outlook)
elka_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: stř zář 02, 2009 7:44
Zařízení: iPhone 6S 64 GB
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od elka_cz »

Zajímavost z předchozího buildu (10549): když rozkliknu v notifikacích SMS, "Odtranit konverzaci" je v menu zašedlé. Teprve když ze zprávy vylezu a znovu do ní vstoupím, jde vymazat. Je to i v posledním takhle?
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

elka_cz píše:Jak tu čtu ty nadšené výkřiky, docela mi cuká vrazit kabel do počítače a spustit znovu Windows Phone Recovery Tool ;-)
Jestli těmi "nadšenými výkřiky " myslíš moje příspěvky, tak je to takhle:

Od začátku testuji W10M, všechny buildy. Vždycky nejdřív udělám update stávajícího stavu bez HR (bez obnovení factory), nějaký čas testuji. Pak udělám HR a bez obnovy zálohy testuji. No a pak srovnávám...

A až tento poslední build je použitelný v té první testovací fázi, tj. update OS (lépe řečeno vyladěného mobilu bez flashe WDRT) bez HR a bez obnovení dat ze zálohy. No a proto chci upozornit, že se zdá, že už je to použitelné a MS možná i tentokrát zvládne OTA aktualizaci pro běžné uživatele - a to bez HR a obnovy zálohy.

Nikomu neradím nějaké unáhlenosti a už vůbec ne, aby si to dal na hlavní mobil v této ranné fázi...

Takže asi tohle jsou ty výkřiky... 8-)
mcquack
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: čtv srp 04, 2011 20:08
Zařízení: Lumia 950 XL DS

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od mcquack »

grafic píše:Zdravím, přes noc mi běžel update na nejnovější Win10 na mojí L930. Chová se to teď trošku zvláštně - puštění telefonu trvá třeba 5 minut, z toho 4,5 černá obrazovka po modrém logu. Pak to naběhne k PINu a vše už se chová celkem svižně. Problém je, že mi nejde žádná aplikace, tedy ani nastavení, abych mohl udělat factory reset. Poradíte, jak postupovat? Díky moc
To se mi taky stalo. Jenom 2 aplikace a nesla ani domovska obrazovka. Byl probem, ze neprobehl restart pri vyberu jazyka a region. Musel jsem udelat Hardreset pres tlacitka.Pak uz to bylo v pohode.

Postup:
1. POWER OFF your Lumia 830 phone
2. Remove and replace the battery
3. Press and hold the POWER button until the phone vibrates
4. Press and hold the VOLUME DOWN button until the “!” appears
5. Press the VOLUME UP button
6. Press the VOLUME DOWN button
7. Press the POWER button
8. Press the VOLUME DOWN button
9. Wait until Welcome screen appears
10. Your Lumia 830 phone has been completely reset to its original factory settings
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

SmetyCZ píše:Pořád mi ve Store visí údaje o pohybu, nejdou stáhnout. I po HR. Nevyřešil jste to někdo? L640LTE.
zkoušel jsi v nastavení do údajích o pohybu vlézt? Mě to tuším pomohlo.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

grafic píše:Zdravím, přes noc mi běžel update na nejnovější Win10 na mojí L930. Chová se to teď trošku zvláštně - puštění telefonu trvá třeba 5 minut, z toho 4,5 černá obrazovka po modrém logu. Pak to naběhne k PINu a vše už se chová celkem svižně. Problém je, že mi nejde žádná aplikace, tedy ani nastavení, abych mohl udělat factory reset. Poradíte, jak postupovat? Díky moc
Tento reset jsi zkoušel:
Podržet tlačítka Volume- a k tomu POWER na cca 10 vteřin. Pak uvolnit a ono to znovu naběhne...
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

pogo8303 píše:
SmetyCZ píše:Pořád mi ve Store visí údaje o pohybu, nejdou stáhnout. I po HR. Nevyřešil jste to někdo? L640LTE.
zkoušel jsi v nastavení do údajích o pohybu vlézt? Mě to tuším pomohlo.
Zkoušel, nepomohlo :-( Screen - http://jpeg.cz/images/2015/10/22/jvYh9.png" onclick="window.open(this.href);return false;

Btw nejde mi stáhnout FB Beta 10, jde vám to?
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od steelspace »

Motion taky nemůžu nainstalovat, ale FB beta ano.
lubomirko
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: sob bře 16, 2013 16:01
Zařízení: Nokia Lumia 920 -> 930 Black

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od lubomirko »

Tiež testujem na 930-ke posledný build. Rýchlostne paráda, párkrát mi padli kontakty, nenainštalujú sa mi slovenské text suggestions a motion data (ktoré nejdú ani otvoriť). Inak, W10 Store má zase dátový limit? Lebo WhatsApp čaká na Wi-Fi.. Nejak sa mi zdalo, že dátový limit bol odstránený.
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od murder »

Ja dnes definitivně opustím předposlední build a počkám až na final. Jak jsem byl nadšený z funkčnosti, tak včera se to začalo sypat. Displej svítí jen cca 10sec, všechny aplikace padají...
Proti předchozím je vidět velký postup, ale na hlavni tel to ještě neni
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

Taky, ač nerad, budu muset znovu na WP8.1. Musím si ho nechat min. 2-3 dny, abych zjistil, jestli ten problikávající displej (displej zčerná a po chviličce hned najede) a chyba vykreslování je jen SW bug ve WM10, protože jsem nikde jinde zatím nenašel, že by měl někdo stejnou zkušenost.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Stává se někomu že když má zamčený telefon a přijde mu notifikace, tak se displej rozsvítí, ale už nikdy nezhasne?

EDIT: Tak po restartu už je to OK...
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

No, tak já to mam nějak rozhašený. Jednou je animace taková, jednou maková. Jednou jakoby sjede zezhora, jednou ze strany :D
Massik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: stř pro 05, 2012 15:19
Zařízení: Lumia 950 DS
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Massik »

grafic píše:Zdravím, přes noc mi běžel update na nejnovější Win10 na mojí L930. Chová se to teď trošku zvláštně - puštění telefonu trvá třeba 5 minut, z toho 4,5 černá obrazovka po modrém logu. Pak to naběhne k PINu a vše už se chová celkem svižně. Problém je, že mi nejde žádná aplikace, tedy ani nastavení, abych mohl udělat factory reset. Poradíte, jak postupovat? Díky moc
Vypni telefon, připoj k nabíječce a okamžitě zmáčkni a drž Volume down tak dlouho, dokud se ti neobjeví vykřičník.
(neodpojuj od nabíječky)
Potom zmáčkni takto v pořadí: 1. Volume up 2. Volume down 3. Power 4. Volume down
Začne se resetovat...
elka_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: stř zář 02, 2009 7:44
Zařízení: iPhone 6S 64 GB
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od elka_cz »

A já to asi zkusím takhle:
* zazálohuju aktuální stav
* nahraju zpátky 8.1
* nahraju poslední build
* HR
* obnovu

Nic horšího, než že to bude zasekané, se stát nemůže.
Massik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: stř pro 05, 2012 15:19
Zařízení: Lumia 950 DS
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Massik »

elka_cz píše:A já to asi zkusím takhle:
* zazálohuju aktuální stav
* nahraju zpátky 8.1
* nahraju poslední build
* HR
* obnovu

Nic horšího, než že to bude zasekané, se stát nemůže.
Tak jsem to včera udělal, ale po HR jsem neobnovoval a udělal vše na čisto a ono to běží, až na ten zavináč, co stále vkládá u české klávesnice a údaje o pohybu stále nejdou zaktualizovat.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

Co jsou ty údaje o pohybu?
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

SmetyCZ píše:.....Zkoušel, nepomohlo :-( Screen - http://jpeg.cz/images/2015/10/22/jvYh9.png" onclick="window.open(this.href);return false;

Btw nejde mi stáhnout FB Beta 10, jde vám to?
Sandro, na tom obrázku to je vidět, taky jsem nevěděl o čem je řeč....
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 77 hostů