Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

JirkaTom píše:
Pokud tedy máte nastavenu automatickou aktualizaci a hrajete si s uvedeným nastavením, nedivte se, že se vám mobil roze.ere. Po změně nastavení je třeba čekat, až se aktualizují systémové aplikace.
To myslíš vážně, že po změně velikosti písma má uživatel očekávat nápravu až po updatu systému? Pokud ano, myslím si, že nejsi normální, případně Tě MS za tu propagandu dobře platí, ruku na srdce...
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

Vypadá to, že jsi zhola nic nepochopil... Je řeč o Store...
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

JirkaTom píše:Vypadá to, že jsi zhola nic nepochopil... Je řeč o Store...
Mě stačí, když chápu psaný text v jeho exaktním znění, pokud jsi chtěl vyjádřit něco jiného, není to můj problém, napsals´to tak jak jsi to napsal....
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Jinak na L620 mi to žádné aktualizace nenašlo. Je škoda, že ve Store není, tak jako v WP8.1 tlačítko "Stahování" kde je vidět historie aktualizací
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

Jj, ta historie tam chybí...

EDIT: proto také jako první věc na novém buildu zakazuji automatickou aktualizaci a raději si na to několikrát za den klepnu...
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Radim Stehlík »

hotovyrado píše:
JirkaTom píše:Vypadá to, že jsi zhola nic nepochopil... Je řeč o Store...
Mě stačí, když chápu psaný text v jeho exaktním znění, pokud jsi chtěl vyjádřit něco jiného, není to můj problém, napsals´to tak jak jsi to napsal....
zajímavý, že nám všem je to jasný, jak to myslel :-)
Stan35
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: stř říj 29, 2014 17:14
Zařízení: Lumia 820

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Stan35 »

Tak moje zkušenosti s nejnovějším buildem po 4 dnech. Build nahozen - down 8.1, update Denim, aktualizace všech aplikací. Nainstalován Insider, update na 549, potom tovární nastavení bez obnovy a následně aktualizace aplikací.
Oproti předchozímu buildu jsem zaznamenal toto:

- messengery stále nejdou napíchnout na zamykací obrazovky, ale oznámení se ukáže
- odpojování WiFi při mobilehotspot a zamknuté obrazovce ze začátku bez problému, po dvou dnech jsem tam kde před tím
- výdrž baterie - pokud s telefonem nic nedělám cca 30 h. Zkoušel jsem o víkendu. Jakmile začnu volat, psát sms, edge telefon zůstává zahřátý a do půl dne je mrtvý. Dle využití baterie má největší spotřebu edge, zasílání zpráv - jakoby zůstaly kouslé, pomůže až restart telefonu vyndáním baterky - vypnutí a zapnutí párkrát nic nevyřešilo.
- u app pošta - divný font písma, jakoby rozstřepený, kostrbatý
- stabilita a rychlost o 10 % lepší než u buildu 536, nedosahuje však na 8.1
- zbytek mi přijde stejný

Lumia 820
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Dragonerix »

Tak mám také 10549 ale něco mě zaráží. Z jakého důvodu nemohu nastavit nižší než 225%? a nejde mi tam zatím nahrát česká klávesnice.. a v Microsoft fotoaparát mi jde nejvyšší rozlišení FHD nikoliv 4K

Downgrade na 8.1 > Aktualizace na 10549 (fast) > HR > aktualizace všeho
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Na L930 menší než 225% nenastavíš, už i na 225% je všechno mrňavý... CZ klávesnice je obligátní problém -> Insider fast a pak jde stáhnout... MS fotoaparát aktualizuj...
Stan35
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: stř říj 29, 2014 17:14
Zařízení: Lumia 820

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Stan35 »

Třeba na 820 vzhledem k velikosti displeje nenastavím víc než 150%.
joeslovakia
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 244
Registrován: čtv zář 10, 2015 16:57
Zařízení: lumia 930, lumia 925

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od joeslovakia »

a co by ste cakali? kazda lumia ma ine rozlisenie displeja. preto ti percenta su take. a na lumii 930 sa pri 225% zobrazuje tabletove zobrazenie
Massik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: stř pro 05, 2012 15:19
Zařízení: Lumia 950 DS
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Massik »

veigy píše:Na L930 menší než 225% nenastavíš, už i na 225% je všechno mrňavý... CZ klávesnice je obligátní problém -> Insider fast a pak jde stáhnout... MS fotoaparát aktualizuj...
Já jsem 225% nastavil, ale bylo to malinky.
joeslovakia
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 244
Registrován: čtv zář 10, 2015 16:57
Zařízení: lumia 930, lumia 925

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od joeslovakia »

Massik píše:
veigy píše:Na L930 menší než 225% nenastavíš, už i na 225% je všechno mrňavý... CZ klávesnice je obligátní problém -> Insider fast a pak jde stáhnout... MS fotoaparát aktualizuj...
Já jsem 225% nastavil, ale bylo to malinky.
ja mam nastavene 225% a mne to vyhovuje. so zrakom zatial problemy nemam takze moze to byt take male. mi to pripada ako vreckove PC
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Massik píše:A už jsem zase zpět na 8.1.
Po dvou dnech zas začala L930 blbnout. Pomalé načítání, zamrznutí např. na 10 vteřin, odložené upozornění už neupozornilo, apod...
Počkám na ostrou verzi.
Souhlas... po 4 dnech si spokojeně předu, jak je ta L920 zase rychlá :-)
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Dragonerix »

Tak už mi to běhá... češtinu mám a kamera má 4K.. ale mám jiný problém :D nejde mi HW zaostřování na namáčknutí... na dispaly to jde a při vyfocení se zaostřování také spustí ale na tlačitko na namáčknutí ne byl jsem na to zvyklí.

Další problém je známí a to že když něco vyfotím a chci se podívat tak rozkliknout na L930 v rohu bublinku s fotkou je porod ten roh prostě nereaguje ?!?
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

Chápu-li dobře, stále je to nepoužitelné pro trvalé používání? Jsem zvědavá, kdy vyjde finální verze.
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Sandra píše:Chápu-li dobře, stále je to nepoužitelné pro trvalé používání? Jsem zvědavá, kdy vyjde finální verze.
tezko rict, jak zde ctes, co kus to original. na kazdem jednom pristroji se to chova jinak... pokud jde o rychlost, tak na L920 se to chova asi jako 8.1 na L620... Bugu tam moc neni, ale navrat 8.1 byl proste osvezujici :-)
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

Já se právě na W10M dost těším kvůli některým novým funkcím, ale právě jak čtu, chová se to nevyzpytatelně. Ráda bych to na své L 1020 vyzkoušela a třeba bych i měla štěstí, ale potřebuji 100% funkční a spolehlivý mobil, takže zatím nemám odvahu...
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Sandra píše:Já se právě na W10M dost těším kvůli některým novým funkcím, ale právě jak čtu, chová se to nevyzpytatelně. Ráda bych to na své L 1020 vyzkoušela a třeba bych i měla štěstí, ale potřebuji 100% funkční a spolehlivý mobil, takže zatím nemám odvahu...
moje rec.. vychytavek to ma dost, a az to pujde tak jako 8.1, bude to super, ale zatim do pracovniho mobilu ne-e.. uvidime dalsi sestaveni..
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Myslím, že obecně se dá říct, že na x20 řadě to jede hůře, ale je to pochopitelné, protože nemají být v první vlně...
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů