Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Mě vytáčí občasné (je to tak 50/50) zpomalené načítání Zpráv, kdy to trvá cca 2-3 sec, jinak jsem spokojen. K Denimu bych se asi i vrátil, ale na L920 je oser, že se po HR vymaže celé úložiště. Mít telefon s SD kartou, kde to co je na kartě tam i zůstane, asi bych se už vrátil... Navíc pokud má být další sestavení za týden, tak vydržím, nebudu trávit třetinu života přehráváním softu v mobilu....
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od KoumiCZ »

Zdravím, tak mám celkem velký problém. Jak jsem psal výše, rozhodl jsem se k návratu na Windows Phone 8.1. Použil jsem k tomu jak jinak než oficiální nástroj Windows Device Recovery Tool. Připojil jsem telefon, byl bezpečně rozpoznán a následně jsem zahájil proces obnovení. Ten ale bohužel skončil neúspěchem. Zkusil jsem to teda znovu s tím, že se stáhl nějaký nouzový balíček a následně mělo přijít jeho flashnutí, to se ale bohužel také z neznámých důvodů nezdařilo a telefon nyní už žádný PC nerozpozná. A co hůř, telefon nereaguje na jediné tlačítka a dokonce ani na připojení nabíječky. Nevím co se mohlo stát, ale vypadá to, že mi nezbývá nic jiného než telefon zítra zanést do O2. Kdyby si ale někdo věděl rady, jak problém svépomocí vyřešit, budu jenom rád. Děkuji.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Vyřešit se to dá, ale musí se to dost složitě přes CMD a tak... Musíš dobře hledat na internetu, hlavně XDA, ale dá se to... Už jsem úplně stejný scénář zažil s L620 ;)
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Hmm, tak to vypadá že se k 8.1 vrátím nedobrovolně....

Telefon mi zamrzl... prostě se nedá rozsvítit, přitom pokud si na něj zavolám, tak ve druhém přístroji to zvoní - L920 samozřejmě mlčí... vzhledem k tomu že baterku pro reset nevytáhnu, bude asi jediné řešení napíchnout kabel a nahodit tam zpět 8.1 :-(
zlieva
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 282
Registrován: čtv srp 08, 2013 6:32
Zařízení: NOKIA LUMIA 620/ LUMIA 920 Black/ LUMIA 950 SS

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od zlieva »

Skús vyvolať soft reset tlačítkami....tuším Volume- a Off/On a dlho držať,.
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od KoumiCZ »

veigy píše:Vyřešit se to dá, ale musí se to dost složitě přes CMD a tak... Musíš dobře hledat na internetu, hlavně XDA, ale dá se to... Už jsem úplně stejný scénář zažil s L620 ;)
S tím se mi moc válčit nechce.
hotovyrado

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

zlieva píše:Skús vyvolať soft reset tlačítkami....tuším Volume- a Off/On a dlho držať,.
jo, šlo to... díky
Uživatelský avatar
Gooorila
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon srp 06, 2007 10:23

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Gooorila »

Můj dojem je, že čím novější build, tím mi nefunguje více věcí. Po první instalaci WP10 před cca měsícem jsem nepozoroval žádné chyby, kromě toho že nešlo vyfotit WhatsAppem. Po aktualizaci se mi občas zobrazoval displej jen z poloviny, přestaly se mi zobrazovat jména u čísel ve formátu xxx xxx xxx (ale když jsou bez mezer xxxxxxxxx tak to funguje). Po poslední aktualizaci se mi seká posunování úvodní obrazovky "nahoru/dolů", nejdou mi spojit dlaždice pro telefonování (a menu u nich je anglicky, kdežto spojení dlaždic pro SMS jde normálně).

Celkově mi v WP10 nedává smysl moc emailový klient. Mám soukromý a služební emailový účet. Čekal jsem, že se mi v inboxu budou zobrazovat příchozí emaily ze všech nastavených účtů, ale to se neděje. Zobrazí se mi pouze ty, které jsou v právě zobrazeném účtu. Když chci kouknout, jestli nemám nové emaily na druhém účtu, musím se přepínyt v menu poštovního klienta. Protože mám ještě jeden pracovní email a jeden email, který používám veřejně pro registrace a tak (kvůli spamu), tak mám 4 emailové schránky a přepínám se mezi nimi jako trouba. A notifikace mě neupozorní na emaily, které jsou v jiné než aktivní schránce...
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od osso »

Gooorila urob si live tiles pre kazy ucet zvlast a bude sa ti zobrazovat notifikacia na dlazdici nebudes musiet prepinat cez hamburger, funguje to dobre :)
Uživatelský avatar
Gooorila
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon srp 06, 2007 10:23

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Gooorila »

OSSO: Díky, to mě nenapadlo :oD. Už to tak mám.
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od kalmia »

Já jsem s tímto buildem spokojen až na jednu "maličkost". Žádný ze souborových manažerů - zkoušel jsem jich několik - nevidí složku Dokumenty nebo jinou novou, kterou si vytvořím v telefonu pomocí PC. Program Bookviser Reader ale tyto složky vidí. Takže nevím. :grin:
romčo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 443
Registrován: ned bře 23, 2008 12:49
Zařízení: Lenovo A7010, Lumia 920, iPad Air 2, Lenovo Tab3 B
Bydliště: Trnava, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od romčo »

Ja mám zase oddnes problém, že mi neustále "visí" na dlaždici Pošta už dávno prečítaný mail. Neviem, ako ho dostať preč. Aj keď som mobil reštartoval, vždy sa mi už prečítaný posledný mail ukáže na dlaždici. Nechápem. Mail je pritom riadne prečítaný, ešte som ho skúsil označiť ako neprečítaný a následne znova označiť ako prečítaný - nepomohlo.
Dokonca som posledný mail aj vymazal a stále sa na dlaždici zobrazuje.
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od kalmia »

Mně totéž dělá dlaždice SMS. Všechny SMS jsou vymazané, ale na dlaždici je pořád číslo 1. Ani restart nepomůže.
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od KoumiCZ »

KoumiCZ píše:Zdravím, tak mám celkem velký problém. Jak jsem psal výše, rozhodl jsem se k návratu na Windows Phone 8.1. Použil jsem k tomu jak jinak než oficiální nástroj Windows Device Recovery Tool. Připojil jsem telefon, byl bezpečně rozpoznán a následně jsem zahájil proces obnovení. Ten ale bohužel skončil neúspěchem. Zkusil jsem to teda znovu s tím, že se stáhl nějaký nouzový balíček a následně mělo přijít jeho flashnutí, to se ale bohužel také z neznámých důvodů nezdařilo a telefon nyní už žádný PC nerozpozná. A co hůř, telefon nereaguje na jediné tlačítka a dokonce ani na připojení nabíječky. Nevím co se mohlo stát, ale vypadá to, že mi nezbývá nic jiného než telefon zítra zanést do O2. Kdyby si ale někdo věděl rady, jak problém svépomocí vyřešit, budu jenom rád. Děkuji.
Tak jsem to byl prave odnyst do O2 na reklamaci. Nebylo mi od redaktoru mylumia.cz s tim cokoliv v tomto stavu delat.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

Držím palce, ať máš mobílek co nejdříve zpátky a funkční.
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od KoumiCZ »

Ó, dekuji :-)
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Mimochodem, kolik vám v L920 zabírá systém? Mě ukazuje 13,18GB!!!!
wosa.w
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: pát říj 16, 2015 10:54
Zařízení: 950XL DS

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od wosa.w »

hotovyrado píše:Mimochodem, kolik vám v L920 zabírá systém? Mě ukazuje 13,18GB!!!!
To máš ňáký naspídovaný :-)Já mám systém na L920 - 4,16GB, a celkem se všema appkama (bez hudby a videí) 7,2 GB :-)
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Takže Položku Systém máš cca 4GB a těch sedm když k tomu přičteš položku Aplikace?

Máš L920 32GB jo? Instal přes čisté 8.1?
wosa.w
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: pát říj 16, 2015 10:54
Zařízení: 950XL DS

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od wosa.w »

Jojo, přesně tak :-) Instal přes čisté 8.1 na W10 a obnovení přes tovární :-)
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů