Windows 10 Final

Diskuze věnovaná všemu, co se točí okolo systémů Windows 8.1 & Windows 10
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Final

Příspěvek od Sandra »

Ahojky, chtěla bych se zeptat, jsem jediná, komu přijde finální verze Windows 10 jako nějaká raná betaverze? Udělala jsem aktualizaci z Windows 8.1 a relativně fungovalo všechno kromě pár věcí - každou chvíli mě to po probuzení tabletu rovnou přihlásilo aniž by to chtělo PIN nebo heslo, občas nefungovala nabídka start, pošta absolutně nepoužitelná (nefunkční přílohy, nemožnost vysypat koš, nemožnost označit více e-mailů atd) a spousta dalších drobností.
Udělala jsem tedy factory reset a bylo to ještě horší, kromě již zmíněných problémů mi to neustále měnilo obrázek na lock screen na nějaký výchozí (a po jejich vymazání už nešlo obrázek změnit vůbec) a systém se mi dokonce dvakrát kousl tak, že jsem musela tablet násilně vypnout. Také mi začaly padat prakticky všechny "universal apps" a Edge nešel spustit vůbec.

Teď probíhá další factory reset, tentokrát bez zachování osobních dat, tak jsem zvědavá. Ale musím říct, že zatím jsou Windows 10 dost katastrofa a bojím se, co představí pro mobily. Moc času jim nezbývá. Jestli to bude stejně nespolehlivé jako velké Windows 10, tak potěš Bůh :-(

Mimochodem, co nové insider buildy, zlepšilo se to v nich aspoň trochu?

edit: vůbec mi nefunguje připojení ke vzdálené ploše. Máme doma server s Windows Home Server 2011, na který se přes vzdálenou plochu připojím z Macu, z iPadu, z iPhonu, z WP 8.1, z Linuxu, ale z Windows 10 ne, zahlásí to chybu, že nemám oprávnění a skončí to. Nejde nikde nastavit jméno ani heslo, dá se zadat jen jméno počítače nebo IP adresa a to nestačí, je tam samozřejmě přístup pod heslem. To je také normální?
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Final

Příspěvek od M.BoBo »

Na mém ntb (i7, 16GB RAM, 4GB GPU) jedou solidně.
nabídka start nepadá
bootování je rychlé
MS poštu nepoužívám
Edge taky ne, ale co jsem zkoušel tak naběhl i fungoval rychle, bohužel však zatím nemá podporu doplňků, hlavně Adblocku..
-
Možná budou o chlup náročnější (což mi vůbec nevadí), tak to slabý tablet asi pozná..

edit: Jediné co mi na začátku vadilo, tak to, že po restartu defaultně vypíná numlock (takže před přihlášením PINem jsem ještě musel zapnout numlock). To jsem ale vyřešil zásahem do registru nějakým návodem na Googlu.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Final

Příspěvek od htcjirka »

Microsoft šlape moc na plyn a nezvádnul pořádně zatím ani Windows 10 natož Windows 10 mobile.
Proti desítkám jsou 8.1 jak na pc/tabletu tak i na telefonu přímo "zlaté".
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Windows 10 Final

Příspěvek od kllr007 »

Po mojich skusenostiach s viareymi instalaciami na rôzny HW sa nie vždy nainstalovali správne.

Na niektorom nefungoval taskbar a štart, po cistej instalacke zasa nesiel otvoriť tento počítač tak zasa reinstal a ten nastasie siel už dobre. Na bratovom PC bol probem s nezobrazpvanim ikon (všetko len také biele ako pri neznanom subore - a to na všetkom od explorer cez aplikacie).

Vždy boli robené čiste instalacky s formatom a na niektorých zariadeniach proste problémy nastali ďalší reinstal (prípadne dva) situáciu vyriesil.

Preto ak nahodis W10 a niečo v nej blbne, nahodit znova a znova kým všetko nepojde ok.

Spominane problémy ja už nepozorujem a systém je stabilný.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows 10 Final

Příspěvek od mimonaut »

Na PC už mi W10 po všech updatech chodí bez chyby. Ale první dva týdny byly hodně krušné. Neustále něco nefungovalo, systém i aplikace padaly..
Teď už ale OK.
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Final

Příspěvek od Stevik »

Stejny stav na 3 mych PC, pracovni jsem jeste nestihl, ale pujdu do toho.
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Windows 10 Final

Příspěvek od Menty »

Ani já jsem neměl po aktualizaci chod bezproblémový, teď je ale již vše v pořádku a oproti nepovedeným a zbastleným 8/8.1 je to teda nebe a dudy. Aplikace jsou daleko daleko použitelnější, systém je rychlý + - stejně, vzhled je hezčí. Na druhou stranu pořád MS čeká strašně moc práce, nekonzistence, kam se podíváš, tohle je zatím takový mezistupeň, že by to mohlo být někdy lepší. A Edge, no ten zatím nestojí moc za komentář, tam má MS ještě práce, jako na kostele. Jinak ale dojem docela dobrý, rozhodně na notebook lepší jak osmičky.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Final

Příspěvek od Sandra »

Děkuji za názory pánové. Doufám že teď po druhém factory resetu už bude všechno v pořádku. Potřebuji tablet používat a ne ho neustále reinstalovat.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows 10 tweak stínu oken

Příspěvek od mimonaut »

Jinak komu by chyběl výraznější a větší stín pod okny, který byl v prvních preview verzích, můžu doporučit shadowFX od stardocku - v paměti to zabírá 0,3MB, nijak komp nezpomaluje a stín se dá tweakovat prakticky jakkoliv, jsou tam (spíše nepoužitelné) přednastavené šablony, i možnost vlastního nastavení. Barva, typ, velikost, průhlednost stínu - vše lze nastavit ručně.. Za mne dobrý. Testuju to asi týden a bez jakýchkoliv problémů - plně HW akcelerovaný efekt nahrazující původní stín. Stojí teda pět babek, zatím jedu na trialu a po měsíci se rozhodnu, jestli koupím. Zatím to vypadá že určitě. Udělal jsem si jemný ale velký stín po vzoru OSX a musím říct, že to hodně přispívá k přehlednosti při více otevřených oknech.

Obrázek
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Final

Příspěvek od Sandra »

Když jsi zmínil ty tweaks, dá se W10 nějak upravit, aby se lépe ovládaly na touch screen? Některé prvky jsou dost malé a špatně se na ně trefuje prstíkem. A taky by se hodily tabs do Exploreru, jako to má Finder, dá se to? Klidně placený program.
myscho
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát pro 13, 2013 9:31
Zařízení: Nokia 8
Bydliště: Kolta

Windows 10 Final

Příspěvek od myscho »

Ja co som si najviac vsimol je strajkujuci zvuk pri notifikaciach - oznamenie v liste sa zobrazi, ale zvuk raz ide a raz nie aj ked je to v nastaveniach zapnute a divna synchronizacia mailov cez Postu, cez web ked idem na gmail, tak su nove maily, ale v tej aplikacii nič, az po niekolkonasobnej synchronizacii sa objavia
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Windows 10 Final

Příspěvek od Dragonerix »

Nevíte někdo co je toto??

https://onedrive.live.com/redir?resid=3 ... hoto%2cjpg

Nejde s tím vůbec nic... ani otevřít ani zrušit a ani žádný informace/vlastnosti ale vadí mi to tam :D
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Final

Příspěvek od Stevik »

Konecne i ve final ke Posta a kalendar s cernym tematem. Vcera jsem aktualizoval. Na tabletu je to pekne.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Final

Příspěvek od Sandra »

Jůůů :-) Jak se to dá přepnout? Já to mám stále bílo-modré. Ale konečně jsou vidět všechny účty a kolik je na kterém e-mailů :-)
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Final

Příspěvek od Stevik »

Musi se jeste pridat zaznam do registru, ten co zapina tmave tema v nastaveni.

http://www.thewindowsclub.com/enable-wi ... dark-theme" onclick="window.open(this.href);return false;
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Final

Příspěvek od Sandra »

Tak ten si tam přidávat nebudu, ale děkuju.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Windows 10 Final

Příspěvek od Krayzie »

Ako vam funguje Outlook Mail? Mam W10 na 3 PC a ani na jednom mi nefunguje ziva dlazdica ani automaticka synchronizacia (zakazdym musim pouzit tlacidlo, aby sa mi nacitali nove maily).

EDIT: Tmava tema nepotrebuje zmenu registrov, staci to zmenit v Settings->Personalization
mokashi

Windows 10 Final

Příspěvek od mokashi »

Co chces pridavat v registru. Zapnes tmave tema a je to.
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Final

Příspěvek od Stevik »

Ono je zapinani tmaveho tematu uz i v ostrym W10? Tak pardon, to jsem nevedel.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Final

Příspěvek od Sandra »

Krayzie píše:EDIT: Tmava tema nepotrebuje zmenu registrov, staci to zmenit v Settings->Personalization
Já to nikde nemám a systém mám aktuální.
Odpovědět

Zpět na „Windows 8.1 & Windows 10“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů