Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
Sentinel65
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: úte pro 10, 2013 20:12
Zařízení: Honor 8

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sentinel65 »

Tak ja vsechny udalosti do kalendare zadavam pres Gmail kalendar na PC, tady jsem to zkusil primo v Chronos Calendar+ a preklapi se do MS kalendare ale nejak nepovedene, zustane viset bila obrazovka.
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mirdyn »

No furt si někdo stěžuje že kecálkové nejdou na kartu.
elka_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: stř zář 02, 2009 7:44
Zařízení: iPhone 6S 64 GB
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od elka_cz »

Paffka píše:A používáš ho na 10TP ? Já ho mám také, bohužel na 10 nefunguje live tile a pokud chci něco zadat, tak mě přehodí do MS kalendáře...
Ale to zadávání s přehozením do MS kalendáře takhle fungovalo i na 8.1
Uživatelský avatar
Paffka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte srp 20, 2013 13:14
Zařízení: Lumia 930 Black WP10 TP

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Paffka »

Opravdu ? Už si to nepamatuju, ale třeba normální verze Chronosu funguje i bez MS kalendáře samostatně... A ještě nefungují barvy kalendářů. V normální verzi si to v pohodě nastavím a ukazuje, plusko nejde upravit i když je to v defaultním MS změněno.
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od AIKON »

No to si snad MS dela srandu - build 10536.1004 opět nepoužitelný. Po aktualizaci byl ok a vše behalo jak hodinky. Bohužel následuje to co doposud na každém buildu u W10 - záseky, padání aplikací neskutečné lagování, stáhnu vrchní roletku a ona sjede po 15s. HR s tim nic neudělá prostě to vypadá ze jak si systém po aktualizaci načte vše a par dni šlape tak se postupně zahltí a je z toho nepoužitelný šrot. Edge - mohu se třeba utukat na odkaz třeba 50 krát až pak ho otevre. Hrůza.
laco73
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 263
Registrován: pon čer 07, 2010 8:12
Zařízení: , LG G2, Miix 2 8" 3G

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od laco73 »

Potvrzujem. Edge neschopny browser. Pomalost, otvori stranku a video v clanku tak na piaty pokus. Niekedy je nemozne v clanku oznacit text pre skopirovanie. Obcas spadne pre zmenu cely browser. Ako chcu stihnut vychytat cely W10, ked len Edge je jeden z desiatok nedokonalych veci. Pripomina mi to WM 6.5 :) kde som si castokrat ponadaval. Ale to boli pionierske doby.
WallyCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: sob dub 25, 2015 0:39
Zařízení: Lumia 920

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od WallyCZ »

KoumiCZ píše:
WallyCZ píše:
V aplikaci WPTweaker ta možnost přesunout mapy je, ovšem nezkoušel jsem to, neboť nemám slot na SD kartu (920)...
wp_ss_20150923_0001.png
Je tady někde návod v češtině na instalaci toho WPTweakeru? Dost mě to zaujalo. Případně, mohl by jsi český návod vytvořit? Děkuji.
Rád bych to popsal, ale teď bohužel podrobnější popis s otestováním všech kroků nezvládnu... Hlavně je potřeba mít nainstalované Windows Phone 8.1 SDK a nevím, jestli je nějaký způsob bez toho. Na XDA fóru je toho napsáno docela dost, ale samozřejmě v angličtině. Jinak stručný postup je:

1. Zapnout vývojářský režim (Nastavení -> Aktualizace a zabezpečení > Pro vývojáře -> Vývojářský režim)
2. Pomocí aplikace Application Deployment z SDK 8.1 nahrát aplikaci Root Tool V2 (ke stažení na XDA fóru)
3. Spustit Root Tool a odekmnout telefon (jailbreak lumia - tlačítka Interop/Capability Unlock)
4. Nahrát stejným způsobem WPTweaker jako v bodě 1) (taky ke stažení na XDA fóru)

Bohužel na detailnější návod bez použití SDK teď nemám čas :( Ale třeba to tady někdo bude vědět...
Sentinel65
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: úte pro 10, 2013 20:12
Zařízení: Honor 8

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sentinel65 »

Na sve L735 nepozoruji zadne vami popisovane problemy s prohlizecem Edge. Na mobilnim internetu pres LTE nacita v pohode, text na strance jde bez problemu oznacit a zkopirovat do schranky, nic mi nepada.
Schvalne napiste udaje o volnem miste vnitrni pameti, jestlito treba nemuize souviset s vetsim poctem nainstalovanych app a malem miste v pameti. Mne zbyva ve vnitrni pameti telefonu 2,8 GB.
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od AIKON »

Me zbejva v paměti cca 18 GB - RAM mám 2 GB - lumia 1020. Ano par dni to bylo ok bohužel ted 2 dny hrůza. Je to hrozně nedodelany. Kdyby to slapalo jak ten den po instalaci tak cca ok jako není to WP8,1 natož 8 ale jde to používat bohužel na W10 se se stabilitou nedá spolehnout. A to uz by se melo pomalu dat když jim zbejva chvilka....
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Mně zbývá asi 22gb, L930.... 2gb aplikací a 300mb fotek...
laco73
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 263
Registrován: pon čer 07, 2010 8:12
Zařízení: , LG G2, Miix 2 8" 3G

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od laco73 »

Volne miesto 21 GB, takze v tom to nebude.
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od KoumiCZ »

WallyCZ píše:
KoumiCZ píše: Je tady někde návod v češtině na instalaci toho WPTweakeru? Dost mě to zaujalo. Případně, mohl by jsi český návod vytvořit? Děkuji.
Rád bych to popsal, ale teď bohužel podrobnější popis s otestováním všech kroků nezvládnu... Hlavně je potřeba mít nainstalované Windows Phone 8.1 SDK a nevím, jestli je nějaký způsob bez toho. Na XDA fóru je toho napsáno docela dost, ale samozřejmě v angličtině. Jinak stručný postup je:

1. Zapnout vývojářský režim (Nastavení -> Aktualizace a zabezpečení > Pro vývojáře -> Vývojářský režim)
2. Pomocí aplikace Application Deployment z SDK 8.1 nahrát aplikaci Root Tool V2 (ke stažení na XDA fóru)
3. Spustit Root Tool a odekmnout telefon (jailbreak lumia - tlačítka Interop/Capability Unlock)
4. Nahrát stejným způsobem WPTweaker jako v bodě 1) (taky ke stažení na XDA fóru)

Bohužel na detailnější návod bez použití SDK teď nemám čas :( Ale třeba to tady někdo bude vědět...
Díky. Jak moc hrozí brick telefonu?
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Více stran přesunu map na SD jsem uvedl do odkazů zde...

http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 69#p372469" onclick="window.open(this.href);return false;

avšak jak jsem už uvedl... Root Tool jsem nenainstaloval
WallyCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: sob dub 25, 2015 0:39
Zařízení: Lumia 920

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od WallyCZ »

KoumiCZ píše:Díky. Jak moc hrozí brick telefonu?
Myslím, že vůbec. Respektive jsem nezaznamenal, že by si někdo na tohle téma stěžoval.
Uživatelský avatar
Tutok
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: sob říj 22, 2011 13:39
Zařízení: Lumia 920
Bydliště: Bratislava

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Tutok »

Wertigo píše:Na jakém telefonu ho pouzivas?
Na telefónnej búdke na rohu ulice Galbavého1 v Bratislave.
elka_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: stř zář 02, 2009 7:44
Zařízení: iPhone 6S 64 GB
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od elka_cz »

laco73 píše:Potvrzujem. Edge neschopny browser. Pomalost, otvori stranku a video v clanku tak na piaty pokus. Niekedy je nemozne v clanku oznacit text pre skopirovanie. Obcas spadne pre zmenu cely browser. Ako chcu stihnut vychytat cely W10, ked len Edge je jeden z desiatok nedokonalych veci. Pripomina mi to WM 6.5 :) kde som si castokrat ponadaval. Ale to boli pionierske doby.
Edge je v porovnání s Chromem na Androiodu, nebo Safari na iOS opravdu slabý odvar. Ostatně, porovnejte sami, kdo nezná:

Edge
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=b4-bGnyoiyY[/youtube]

Safari
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=i5gonHD9IJU[/youtube]
partykiller
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: sob kvě 14, 2011 21:41
Zařízení: Lumia 930

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od partykiller »

Po několika dnech už můžu s čistým svědomím uznat, že poslední build je už použitelný pro normální provoz.
Používám 930 jako pracovní/soukromý. Spotřeba mi připadá stejná jako 8.1., v případě kdy telefon jen leží mi přijde menší úbytek baterie.
Systém mi celkově na pár drobností přijde svižný, nejspíš kvůli jiným animacím o něco rychlejší.
Všechny placené aplikace mi jedou, jen musím hledat jinou youtube aplikace, Tubecast se dost seká.
Co mě moc nerozčiluje, ale nechápu jsou dlažcice pro outlook. Jako aplikace pěkný, práce ok. Mám 3 účty, každý si připnu na plochu abych nemusel přepínat, dlaždice zmenším na malé a ejhle, stejné ikony, teď co je jaký účet. Hm :) Není to problém si zapamatovat, ale tohle by mohli chlapi v MS poladit. Jo a vyloženě mě odpuzujou kulatý obrázky v ikoně lidí.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od qwerty »

Elka:Treba si polozit otazku. Na akom HW ti bezi Edge a na akom Safari? Na tom druhom videu vidim tablet....
elka_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: stř zář 02, 2009 7:44
Zařízení: iPhone 6S 64 GB
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od elka_cz »

To je starý iPad Air. Ale Windows Phone přece vždycky byly proslulé tím, že s daleko menšími HW nároky běžely svižněji...
BigHlava
varování
varování
Příspěvky: 65
Registrován: pát bře 08, 2013 9:45
Zařízení: Nokia Lumia 920

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od BigHlava »

Ve W10M chybí notifikace app ve store? Ani historie není vidět...ve W10 to samý...
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 96 hostů