Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od qwerty »

Preco vedies take pesimisticke reci? Vonku je tak krasne dnes :) MS povedal, ze system dokonci, tak ho dokonci, aj ked to mozno dopadne rovnako ako u desktopovej verzie, kde sa niektore veci odlozili na neskor. Mozno to podla poctu buildov vyzera, ze sa tomu venuje len par ludi, ale do poctu vyvojarov musis zapocitat aj vyvojarov aplikacii, pre kazdy system zvlast, co je dost ludi. V pripade univerzalnych appiek tak vlastne mnohi robia aj na mobilnej verzi, nepriamo.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Oni systém dokončí, toho se nebojím. Bojím se spíše budoucnosti. Univerzální aplikace prozatím žádný obří zlepšení neukázaly a to ani na desktopu. Věří vůbec Miceosoft v úspěch mobilní platformy? Osobně si myslím, že už ne.

EDIT: A showcase pro nové aplikace by mel mít Microsoft na sve platformě, ne jinde. Všechny MS aplikace jsou lepší na ostatních platformách.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od qwerty »

Má ich tam, kde je vacsina uzivatelov, hlavne platiacich. To je logicke.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Logické je to pouze v případě, že ti je tva platforma u zadku. Windows aplikace ma mít něco navíc, něco co uživatele přesvědčí, že Windows má něco navíc, motivuje hp, aby jen třeba zhodnotil, zda-li by se mu nevyplatilo přejit na Windows platformu. Co ted motivuje zákazníka prejit na Windows? Nic.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od qwerty »

Ja som presiel kvoli stabilite a rychlosti. Nie som ochotny davat za mobil tazke prachy, a lacne mobily s Androidom ma rozculovali svojim lagovanim. WP mi splna co som chcel.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Daniel Fibikar »

To je pěkné, ale systém je take o aplikacích. Ty, které jsou dostupné jsou buď omezené funkčně nebo stojí za nic úplně. A mraky jich chybí. Otázkou take je jaká bude plynulost s stabilita Windows 10, modularita systému může toto pěkně nakopnout.
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mirdyn »

W10 je zatím v plenkách hlavně univerzální aplikace :) Mám ho v PC, tabletu i mobilu, a zatím jsem spokojenej. Jo jsou tam nedostatky a nedodělky, ale oficiálně je vlastně jen W10, mob. je jen zkušební tak je necháme jak se vytáhnou s ostrou verzí.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od imperator »

skusili by ste otestovat ked sa tam nahra napr cca 11GB fotiek ako to zvladne naindexovat (este to teraz neberie albumy rozdelene po priecinkoch vsak? ) pretoze na wp 8.1 to trva celu vecnost kym ich zobrazi a naindexuje po tom co si napriklad na sdkartu nahram vela fotiek alebo ich inak premiestnim premazem a pod.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

Mirdyn píše:Jo jsou tam nedostatky a nedodělky, ale oficiálně je vlastně jen W10, mob. je jen zkušební tak je necháme jak se vytáhnou s ostrou verzí.
Nezlob se na mě, ale současná verze W10 pro počítače a tablety také působí jen jako zkušební. Pošta je nedodělek sám o sobě, univerzální aplikace často po spuštění spadnou, někdy stačí je spustit znova, někdy je nutný restart, přihlášení pod heslem/PINem je dílem náhody, většinou to ale po mě PIN nechce a hodí mě to rovnou na plochu i když mám samozřejmě nastaveno, že se tablet uzamyká okamžitě, někdy se nedaří ho probudit (většinou tak po týdenním běhu, protože nevypínám, pouze uspávám) a je nutné ho násilně vypnout a znova zapnout. Zkrátka Windows 8.1 ať byly jakékoliv, byly mnohem stabilnější a mnohem lépe použitelné než Windows 10. Nechápu, jak můžou vydat takový nedodělek jen proto, že chybně určili datum vydání. Možná proto je dali zadarmo, protože věděli, že nebudou hotové a proto je na přechod rok.
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mirdyn »

Dotaz. Zkoušel někdo nové buildy na L620. U mně "stahování aktualizací 0%" již tři dni!!!
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od qwerty »

11GB, tak tolko nemam ani zdaleka :( ale foldre vo fotkach to uz vie
Marekzprahy
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: sob zář 15, 2012 17:41
Zařízení: iPhone 6S

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Marekzprahy »

Takže po dvou dnech můžu říct, že na mé Lumii 920 nejnovější build W10 funguje docela dobře, ale ta spotřeba je příšerná - telefon nevydrží ani den, zhruba po 6h velmi omezeného používání jsem se dostal ze 100 % na 6 %. Akumulátor jsem přitom měnil před 2 měsíci...

Takže se vracím na WP 8.1 a počkám si až na finální build.
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mirdyn »

Sandro - plně souhlasím, ale byl jsem tester i W8 a ty začátky byly ještě horší. Nakonec vzniklo 8.1 a mnoho oprav potom. MS se asi nepoučil z Vist a W8. Na druhou stranu v ostrém provozu se lépe odhalují chyby, víc zařízení a testeři taky nad nedostatky přimhouří oko.
lasted
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 115
Registrován: stř úno 04, 2015 18:59
Zařízení: EX L930 , OPX, 950xl, Nexus 6P 128gb
Bydliště: jih moravy :)

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od lasted »

chapi co mám špatně, mám l930 dal jsem insider slow, stahla se mi verze 10166, vše ok, udělal jsem i továrko pro jistotu. ted jsem dal v insideru fast a aktualizace 10536 naskočila, začne jakoby stahovat ale je to asi zmrzlé na 0% a dál nejde.. nevím co zkusit.. továrko jsem udělal a stejně to dál nejde.. díky za nějaký tip
zlieva
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 282
Registrován: čtv srp 08, 2013 6:32
Zařízení: NOKIA LUMIA 620/ LUMIA 920 Black/ LUMIA 950 SS

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od zlieva »

Mirdyn píše:Dotaz. Zkoušel někdo nové buildy na L620. U mně "stahování aktualizací 0%" již tři dni!!!
Ja som musel na L620 najprv ísť na W8.1 a potom to už išlo ok ....
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mirdyn »

zlieva píše:
Mirdyn píše:Dotaz. Zkoušel někdo nové buildy na L620. U mně "stahování aktualizací 0%" již tři dni!!!
Ja som musel na L620 najprv ísť na W8.1 a potom to už išlo ok ....
No, nepotěšil si mně. Ještě že bude víkend :) :) :)
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od KoumiCZ »

Tak jsem dneska na své Lumii 640 LTE aktualizoval systém z Windows Phone 8.1 na Windows 10 Mobile TP. Aktualizace proběhla v naprostém pořádku a bez chyb, pak mě ale telefon vyzval, abych aktualizoval na nejnovější verzi Wíndows 10 Mobile TP. Nastal problém, viz fotka. Nevím co mám dělat. Stalo se to někomu? Teď se mi pouze objeví logo MS a tahle obrazovka. A pořád dokola. Asi mám na víkend o zábavu postaráno :-(

Obrázek
Standis
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pon črc 28, 2014 16:51
Zařízení: WP 1520

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Standis »

V článku píšou, že je již:
•Opravena možnost přidávat vyzvánění jednotlivým kontaktům

A me to nejde,pokud chci,aby mi to šlo,mám udělat HR nebo jít zpět na 8.1 a pak stáhnout novy build?

Děkuji
Kaizr
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 217
Registrován: čtv lis 27, 2014 7:38
Zařízení: Nokia Lumia 930

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Kaizr »

Aktualizoval se mimo jiné e-mail - možno měnit pozadí ( i barvy ) ,nové možnosti nastavení,přepínání účtů atd ( dole pod tečkami). Vypadá to moc dobře ;)
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Tade »

Jojo, kalendář a mail dostal tmavý téma. Nedávno jsem se tu na to ptal protože jedu na wp8.1 a je to tu :) LED displeje poděkují :) Ted vyšel článek na Windows central.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 95 hostů